Skocz do zawartości


Zdjęcie

Honorowe dany - Chwyt marketingowy?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
38 odpowiedzi w tym temacie

budo_uchideshi
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 881 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Honorowe dany - Chwyt marketingowy?
Całkiem nie dawno, podczas stażu z Daniellem Vetterem dla TSHCiU"A" (Czeska Federacja Ikeda Aikido) w Gdańsku, moje zdziwienie osiągnęło punkt maxymalny (egzamin wprawił mnie juz w ostre zdziwienie), gdy po egzaminie na stopnie dan, w imieniu federacji TSHCiU"A", Honorowy stopień Shodan otrzymał Ryszard Zieniawa (chyba nie muszę mówić kto to ;) ) Na polecanie samego Masatomi Ikeda jego asystent D.Vetter wreczył certyfikat Zieniawei.

Osobiście nie mam nic przeciwko temu, by Zieniawa miał tego dana. Jest już legendą, a na pewno coś wspólnego z aikido ma.
Jednakże uważam, że dan to dan. Jesli spełniasz warunki i zdasz egzamin to owszem. Innej drogi nie widzę. To jest oczywiście moje zdanie, które odbiega od realizmu jak zawsze ;)

Poszperałem troszkę w sieci i doszedłem do konkluzji iż nie tylko w Aikido takie rzeczy mają miejsce.. Otórz np. David Beckham wraz z małżonką, otrzymali od Federacji Shotokan Karate po danie :D , Sean Connery też, Król Karol i wielu innych jeszcze też..

Tak sie zastanawiam jaki to ma cel.. Czy jak np. takiemu Beckhamowi zachce się trenować karate, to założy belcik i wytrze mordkę oryginalnym certyfikatem atoryzowanym przez Hombu?

Czy przypadkiem teraz Fiodor nie powinien umiescic Zieniawy w rejestrze Polskich Yudansha?
  • 0

budo_aiki
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3625 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Honorowe dany - Chwyt marketingowy?
kwestia prestiżu..
co innego moze zaproponowac federacja sztuk walki? Poza tym to podnosi prestiż klubu czy organizacji.
Powszechan sprawa jest przyznawanie stopni za dzialanosc organizacyjna np. sekretarz klubu ma 7 dan i nikogo to nie dziwi :)
Dałem mojemu kierownikowi hali w ramach prezentu certyfikat na II dana a on sobie powiesil na scianie. sadzielm ,ze do szuflady schowa a on sie na żartach nie zna.. no bo jak policjant no to jak sie ma znac ? jak przelozony nie wytlumaczył?
Co do senseja czy raczej shihana Zieniawy.. pewnei dlabym mu wszystkie mozliwe certyfikaty.. chyba zrobil najwiecej dla budo w Pl.
A co o Becka i małzonki.. psami bym poszczul...
jako fan MU (ok. 30 letni) komunikaty w prasie o jego nowych zakupach i szalenstwach przyprawiaja mnie o ataki szalu... tak chc czytac o Beckhamie ale w rubryce futbol, a nie w dziale celebrity o tym ,ze kupil zonie wibrator za 1,4 mln euro..
Wczoraj Sven pojechal do Madrytu by z gwaizda pogadac w 4 oczy.. pewnie lepiej tuman grac nie bedzie...
Odbieglem od tematu.. zwyczja przyznawania fikcyjnych stopni jest znany rowniez w armii (np rosyjaska czy chinska). Wszyscy wiedza, ze dany general nie ma nic do powiedzenia i sie nim nie przejmuja.
Inna sprawa ,ze osoba przyjmujaca tego typu prezent powinna okazac odrobine przyzwitosci i nie organizowac natychmiast stazy z soba w roli glownej.
  • 0

budo_authority
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1851 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z codexu

Napisano Ponad rok temu

Re: Honorowe dany - Chwyt marketingowy?
Rozdawanie danow to chyba wewnętrza zabawa organizacji.
Ja tam niemam nic do tego kto ile i za co dostaje danow.
Waznym natomiast wydaje mi sie aby honorować osoby promujace Budo.
A jak promuje budo Bekham to ja ni **ja nie wiem, byc moze to tak ukryty przekaz ze ja nie potrafie go zrozumiec , no coż jestme prostym czlowiekiem.

kwestia prestiżu..
co innego moze zaproponowac federacja sztuk walki? Poza tym to podnosi prestiż klubu czy organizacji.
Powszechan sprawa jest przyznawanie stopni za dzialanosc organizacyjna np. sekretarz klubu ma 7 dan i nikogo to nie dziwi :)
*Dałem mojemu kierownikowi hali w ramach prezentu certyfikat na II dana a on sobie powiesil na scianie. sadzielm ,ze do szuflady schowa a on sie na żartach nie zna.. no bo jak policjant no to jak sie ma znac ? jak przelozony nie wytlumaczył?
Co do senseja czy raczej shihana Zieniawy.. pewnei dlabym mu wszystkie mozliwe certyfikaty.. chyba zrobil najwiecej dla budo w Pl.
A co o Becka i małzonki.. psami bym poszczul...
jako fan MU** (ok. 30 letni) komunikaty w prasie o jego nowych zakupach i szalenstwach przyprawiaja mnie o ataki szalu... tak chc czytac o Beckhamie ale w rubryce futbol, a nie w dziale celebrity o tym ,ze kupil zonie wibrator za 1,4 mln euro..
Wczoraj Sven pojechal do Madrytu by z gwaizda pogadac w 4 oczy.. pewnie lepiej tuman grac nie bedzie...
Odbieglem od tematu.. zwyczja przyznawania fikcyjnych stopni jest znany rowniez w armii (np rosyjaska czy chinska). Wszyscy wiedza, ze dany general nie ma nic do powiedzenia i sie nim nie przejmuja.
Inna sprawa ,ze osoba przyjmujaca tego typu prezent powinna okazac odrobine przyzwitosci i nie organizowac natychmiast stazy z soba w roli glownej.


* Twoj certyfikat na 2 dan ?
W sumie jak masz 3 dan to certyfikatem na 2 mozesz sobie ....podetrzec :P
** Ja tez jestem fanem mu nietety duzo mlodszym
  • 0

budo_fertesz
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 137 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Honorowe dany - Chwyt marketingowy?
Hm, rozumiem że federacja może chcieć komuś jakiś prezent dać, ale czy to nie przesada? Cóż, ja im nie zabronię, tylko to taki obciach nieco... Ale za to gdyby taki "honorowy" na trening przyszedł, to możnaby potem mówić że się np: czarnego pasa załatwiło 8O Słyszałem zresztą podobne historyjki.
  • 0

budo_authority
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1851 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z codexu

Napisano Ponad rok temu

Re: Honorowe dany - Chwyt marketingowy?
A co zrobic w punktach zeby honorowego dana dostac.... boje sie troche egzaminu :P
  • 0

budo_fertesz
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 137 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Honorowe dany - Chwyt marketingowy?
:twisted: $$$$$$$$$$ :twisted:

P.S.
Hm, a masz zdawać jakoś niedługo, czy tak perspektywicznie myślisz? Jak to pierwsze to powodzenia! :)
  • 0

budo_authority
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1851 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z codexu

Napisano Ponad rok temu

Re: Honorowe dany - Chwyt marketingowy?
Mysle perspektywicznie :) :)
  • 0

budo_fertesz
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 137 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Honorowe dany - Chwyt marketingowy?
To masz więcej czasu żeby $ zebrać/nauczyć się, co prościej :P
  • 0

budo_authority
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1851 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z codexu

Napisano Ponad rok temu

Re: Honorowe dany - Chwyt marketingowy?

To masz więcej czasu żeby $ zebrać/nauczyć się, co prościej :P


A orientujesz sie ile $$$$ kosztuje honorwy dan HAHAHAHHAHAHAHA
:twisted:
  • 0

budo_fertesz
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 137 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Honorowe dany - Chwyt marketingowy?
Nie i mam nadzieję że nie będę musiał :P Może ktoś na forum kupował? :)
  • 0

budo_authority
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1851 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z codexu

Napisano Ponad rok temu

Re: Honorowe dany - Chwyt marketingowy?
Widzialem kiedys do kupenia DANA z KYOKUSHINKAI czy jak sie to pisze ale nie myslalem o tym ze AIKIDO sie zeszmacilo...
  • 0

budo_fertesz
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 137 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Honorowe dany - Chwyt marketingowy?
Błagam, nie mów że na allegro.......
A na serio - gdzie? I za ile? (pytam z ciekawości, żeby nie było :P )
  • 0

budo_authority
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1851 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z codexu

Napisano Ponad rok temu

Re: Honorowe dany - Chwyt marketingowy?
W knajpie w archiwum tez to jest poszukaj sobie .... ale nie allegro :)
  • 0

budo_fertesz
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 137 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Honorowe dany - Chwyt marketingowy?
Hm, nie mam uprawnień :) Ale dobra, tyle mnie pocieszyłeś że nie allegro 8)
  • 0

budo_authority
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1851 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z codexu

Napisano Ponad rok temu

Re: Honorowe dany - Chwyt marketingowy?
Na allegro mozna kupic tylko 10 dan tsunami :) JOKE
  • 0

budo_apas
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 731 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Sorrell, Ballyhea an Rath

Napisano Ponad rok temu

Re: Honorowe dany - Chwyt marketingowy?
Drodzy moi, wszystkie te kyu i dany to kwestia umowna. Widziałem ludzi z 4 kyu, którzy wymiatali sobie gdzieś tam skromnie przez lata na macie i robili naprawdę kawałek niezłego budo i hakamowców z black-beltami, co to może i o widowiskowym padaniu nieco wiedzieli, ale byle nieszkolony menel spod sklepu nocnego maski by im sklepał bezlitośnie i bez wysiłku najmniejszego... I co, czwartym kyu mam pomiatać, bo mam powiedzmy, dwójkę, zaś przed owym danem w pokłaonach na pysk paść i sikać po nogach?
A wracając do tematu - skoro stopnie to kwestia umowy, no to kto broni odpowieedniemu gremium przyznać honowrowego dana? Są przecież doktoraty honorowe (Lepper podobno nawet ma, Wałęsa na pewno i to kilka). Masz Ushideshi dana, na którego zapracowałeś ciężko latami obijając matę to bądź z tego dumny - a jak ja Cię kiedyś na stażu zobaczę, to będę wiedział czy Twoje aikido jest dobre bez zaglądania Ci pod hakamę czy do legitymacji... A jak obok Ciebie Lepper stanie w hakamie przestraszony , bo mu ktoś honorowego dana nada - to żeby języka nie strzępić, że to bez sensu - do pary go poproszę (no bo jak gościu będzie w hakamie i na macie, to znaczy, że ćwiczyć chce... :) ) i sprowadzę tę jego samoobronę do wspólnego mianownika z matą, ubogacając oczywiście nieodmiennie i nie bez niejakiej przyjemności Andrew w człowieczeństwo... A od Ciebie chętnie się czegoś nauczę, jeśliś dobry - i wierz mi, że Twój i Przewodniczącego dan dla mnie różne znaczenie będą miały, choćbyście certyfikaty mieli identyczne a on nawet ładniejszy...
  • 0

budo_ogami itto
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 52 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:dalekie zadupiaste południe

Napisano Ponad rok temu

Re: Honorowe dany - Chwyt marketingowy?
- "To chyba jakiś chiński chyt marketingowy..."

- "Ale działa" :)
  • 0

budo_łabędź
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2100 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Swanderful country :)

Napisano Ponad rok temu

Re: Honorowe dany - Chwyt marketingowy?

A jak obok Ciebie Lepper stanie w hakamie przestraszony , bo mu ktoś honorowego dana nada

Prędzej ex- premier Pawlak Waldemar z PSL zwany z racji kamiennego oblicza Busterem Keatonem polityki :) :D Tak, tak ten pierwszy strażak RP ma honorowego I dana w karate (bodaj shotokan) widzałem nawet migawke w TV swego czasu jak mu nadawali :roll: :oops: :lol:

Ł (ze stopni przyjmujący honorowo tylko doktoraty horis causa) 8)
  • 0

budo_apas
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 731 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Sorrell, Ballyhea an Rath

Napisano Ponad rok temu

Re: Honorowe dany - Chwyt marketingowy?

A jak obok Ciebie Lepper stanie w hakamie przestraszony , bo mu ktoś honorowego dana nada

Prędzej ex- premier Pawlak Waldemar z PSL zwany z racji kamiennego oblicza Busterem Keatonem polityki :) :D Tak, tak ten pierwszy strażak RP ma honorowego I dana w karate (bodaj shotokan) widzałem nawet migawke w TV swego czasu jak mu nadawali :roll: :oops: :lol:

Ł (ze stopni przyjmujący honorowo tylko doktoraty horis causa) 8)

Łabądku, to nie kamienna twarz tylko objaw chorobliwego lęku! Autentyczne - rozmawiałem kiedyś z pewnym prominentnym działaczem PSL, to było pod koniec rządów Pawlaka w tej partii (zastąpił go Kalinowski kilka dni później) i ów mój rozmówca - osoba naprawdę z pierwszych stron gazet - powiedział: "Panie, premier jest taki bojaźliwy, że jak w nocy idzie sikać to się boi do rozporka w pidżamie sięgnąć" :) :D :) :D :D
No zgon zaliczyłem a gościu, jak sobie uświadomił, że z pismakiem gada, to zaraz spanikował i "off the record to było, off the record!" zaczął w kółko nawijać... Jak to żonie opowiedziałem to kiedy tylko Pawlaka w TV widzi to polewa ze śmiechu, aż znajomi się dziwnie patrzą...
BTW - a może zrobimy ranking kandydatów na honorowe dany aikido w Polsce wraz z uzasadnieniem? Nowy topic czy ciągniemy w tym? :D
  • 0

budo_aiki
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3625 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Honorowe dany - Chwyt marketingowy?
tylko po co?
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024