Skocz do zawartości


Zdjęcie

aikido na mistrzostwach Karate Kyokushin


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
97 odpowiedzi w tym temacie

budo_pancer
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 699 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:100-lica

Napisano Ponad rok temu

Re: aikido na mistrzostwach Karate Kyokushin
Nie widziałem, ale pewno by mi się podobało..... :wink:

Pancer (zgadzający się z tym że nie można dogodzić wszystkim.... i dobrze :) )
  • 0

budo_koshirae
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 123 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Centralna Polska

Napisano Ponad rok temu

Re: aikido na mistrzostwach Karate Kyokushin

witam wszystkich,
czy ktoś z was widział "pokaz" super aikidoków na mistrzostwach europy karate Kyokushin na Torwarze w sobotę? Ale pośmiewisko, dzieciaki zachowały się jak ostatnie cioty - podam ci rączkę , ty mi ja potrzymasz a ja będę tańczył jak panienka hehehe- żenujące , naprawdę. Pokaz judo z drugiej strony był zajebisty, szybki, pokazowy - szkoda tylko ze na żywo judo ma się nijak do pokazu. no ale mówiłem o aikido.
Panowie i Panie czy naprawde nie ma w Wawie dojo aikido z normalnymi ludzmi.
Z kilku tysięcy ludzi na torwarze w sobote byłem chyba jedynym który sie nie śmiał z pokazu aikidoków, ja płakałem ze wstydu bo wiem jak wygląda aikido , i spodziewałem się czegos innego, zupełnie innego.
wstyd mi za te cioty


Nie bylem nie widzialem.....ale czy przypadkiem osobiste ataki nie sa zabronione na forum?????
:)
  • 0

budo_tatsu
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 186 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z mamusi... podobno ;)

Napisano Ponad rok temu

Re: aikido na mistrzostwach Karate Kyokushin

Ale pośmiewisko, dzieciaki zachowały się jak ostatnie cioty...


Hmmm w imieniu swoim i innych ciot biorących odział w pokazie nieniejszym dziękuję za uroczy komentarz :?

ja płakałem ze wstydu bo wiem jak wygląda aikido



i - ojej... mam nadzieję że wziąłeś ze sobą chusteczki? Czy może jakaś pani ci pożyczyła? Bo naprawdę mi przykro że nasze wykonanie jest aż takie badziewne że doprowadzamy mężczyzn do łez :(

wiem jak wygląda aikido, i spodziewałem się czegos innego, zupełnie innego.


A tak na serio- to czego?
Bo naprawdę nie chcę wzbudzać zgorszenia swoją techniką... 8O
Więc z chęcią się dowiem jak prawdziwy heteroseksualny aikidoka powinien robić pokaz... Tylko troszke więcej konkretów tym razem...

ok- uśmiechać się więcej nie będę... obiecuję zachowywać kamienną twarz :roll:

Co do rączek... większość technik to była z bronią ;) ... Ale spoko...

Ze strony ludzi z aikdo nie związanych komentarze słyszałam pozytywne... Naprawdę chętnie usłysze fachowe uwagi od zaawansowanego aikidoki 8) ....

Więc przoszę... konkrety :] a ja się postaram usprawiedliwić najlepiej jak umiem....
  • 0

budo_ares
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 131 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: aikido na mistrzostwach Karate Kyokushin

witam wszystkich,
czy ktoś z was widział "pokaz" super aikidoków na mistrzostwach europy karate Kyokushin na Torwarze w sobotę? Ale pośmiewisko, dzieciaki zachowały się jak ostatnie cioty - podam ci rączkę , ty mi ja potrzymasz a ja będę tańczył jak panienka hehehe- żenujące , naprawdę. Pokaz judo z drugiej strony był zajebisty, szybki, pokazowy - szkoda tylko ze na żywo judo ma się nijak do pokazu. no ale mówiłem o aikido.
Panowie i Panie czy naprawde nie ma w Wawie dojo aikido z normalnymi ludzmi.
Z kilku tysięcy ludzi na torwarze w sobote byłem chyba jedynym który sie nie śmiał z pokazu aikidoków, ja płakałem ze wstydu bo wiem jak wygląda aikido , i spodziewałem się czegos innego, zupełnie innego.
wstyd mi za te cioty


Strasznie ciekawy opis. Byłem i oglądałem wraz z kilkoma znajomymi.
Nie mniej jednak Twój opis wynika ewidentnie z braku znajomości tematu. Widać, że w sztukach walki masz niezbyt duże pojęcie.
Mnie osobiście a nie byłem w tym osamotniony pokaz się podobał. Oczywiście napewno można by coś poprawić, ale z regóu tak jest że zawsze można coś poprawić.A pokaz nie był judo a bjj (widać że jesteś laikiem). To było widać na pierwszy rzut oka.
  • 0

budo_greg123
  • Użytkownik
  • Pip
  • 14 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: aikido na mistrzostwach Karate Kyokushin
osobiste ataki?
nie znam gości, ale myśle że sami o to proszą
  • 0

budo_greg123
  • Użytkownik
  • Pip
  • 14 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: aikido na mistrzostwach Karate Kyokushin
Ares, musiałes wyjść na hot doga albo siusiu że nie widziałeś judo, a bjj też było hehehe
co do znajomości tematu, to może i masz racje bo nie gustuje w aikido, tak naprawdę to nie "ćwiczyłem " jeszcze w Polsce, ma troszkę doświadczenia w judo i aikijujutsu :wink:
  • 0

budo_tatsu
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 186 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z mamusi... podobno ;)

Napisano Ponad rok temu

Re: aikido na mistrzostwach Karate Kyokushin

osobiste ataki?
nie znam gości, ale myśle że sami o to proszą


Proszą CIĘ żebyś odpowiedział na moje pytanie :?

bo nie gustuje w aikido, tak naprawdę to nie "ćwiczyłem " jeszcze w Polsce, ma troszkę doświadczenia w judo i aikijujutsu :wink:


To się nazywa fachowca :roll:
  • 0

budo_pio
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 243 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdańsk
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: aikido na mistrzostwach Karate Kyokushin

ja płakałem ze wstydu bo wiem jak wygląda aikido , i spodziewałem się czegos innego, zupełnie innego.


i masz racje bo nie gustuje w aikido, tak naprawdę to nie "ćwiczyłem " jeszcze w Polsce


Coś śmierdzi...
  • 0

budo_greg123
  • Użytkownik
  • Pip
  • 14 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: aikido na mistrzostwach Karate Kyokushin
moze nie jestem" fachowca" ale i laikiem nie jestem.
do czego mam wątpliwości to to że "nawet dla laika" wszystko co pokazaliście było super sztuczne.
co do twojego uśmiechu, to masz bardzo ładny i przyjemny uśmiech,
ale byłaś nadwyraz zadowolona po wykonaniu/położeniu/ wszystich chłopaków pokotem :D :D :D taki troche zdziwiony uśmiech coś w rodzaju - o kurcze udało się!!!
  • 0

budo_greg123
  • Użytkownik
  • Pip
  • 14 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: aikido na mistrzostwach Karate Kyokushin
uuuuuuu wspólnota zaczyna stawać murem!!!!
może to i dobrze!! :) everybody razem :lol: :lol:
  • 0

budo_tatsu
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 186 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z mamusi... podobno ;)

Napisano Ponad rok temu

Re: aikido na mistrzostwach Karate Kyokushin
" f a c h o w c e m " nie chciało mi się pisać następnego postu z powodu kilku literek... ...

Al przoszę cię- zdefiniuj tę super- sztuczność... bo może jestem ciemna.. ale nadal nie wiem jak można by coś takiego poprawić? :?: krew mamy przelewać? W pysk dawać z odpowiednim trzaskiem?

I gratuluje wzroku :roll: ja osobiście nie widziałam twarzy kolegów po przeciwnej stronie maty... A co dopiero z trybun...
  • 0

budo_ares
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 131 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: aikido na mistrzostwach Karate Kyokushin

Ares, musiałes wyjść na hot doga albo siusiu że nie widziałeś judo, a bjj też było hehehe
co do znajomości tematu, to może i masz racje bo nie gustuje w aikido, tak naprawdę to nie "ćwiczyłem " jeszcze w Polsce, ma troszkę doświadczenia w judo i aikijujutsu :wink:



A wies co Grzegorz (bo chyba tak masz na imię prawda-wiem wiem i tak się nie przyznasz) . To, że nie gustujesz w aikido to widać. No i oczywiście nie masz o tym zielonego pojęcia (aikido). Po prostu tylko nie mogę zrozumieć ludzi którzy krytykują rzeczy na których się nie znają. Aikido ma nieco inną specyfikę niż judo (z którym miałem kontakt przez pewien dłuższy okres czasu) Czy aikijujtsu (dajturyu) o ile wiem w Europie są tylko tego podróbki . Liczące się szkoły są tylko w Japonii (rozumiem, że tam ćwiczyłeś) . Po za tym chętnie bym z tobą poćwiczył . Lubie ludzi czynu.
Tak dla wyjaśnienia - patrzyłem z widowni, ale swoją drogą ciekawe spostrzeżenia jak na gościa który nigdy nie widział aikido.


Pozdrowionka
  • 0

budo_mumineq
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 66 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kunowice
  • Zainteresowania:Kyokushin

Napisano Ponad rok temu

Re: aikido na mistrzostwach Karate Kyokushin
dziwnym trafem byłem na tych zawodach , oczywiście na treningach wpaja mi sie że karate jest lepsze od aikido, ale mam swoje zdanie i poglądy i uważam że ktoś kto jest w aikido NAPRAWDE dobry i zna inne style i reakcje osób które je trenują (wie co zrobi karateka/bokser itp.) to ma szanse z każdym... ale po tym pokazie wątpie czy to naprawde jest sztuka walki... w sobote wybieram sie na trening aikido, jako antyfan jestem sceptyczny, mam nadzieje że pokażą tam co potrafią bo jak nie to niezłe zdanie sobie o aikido wyrobie, oczywiście nie mam nic do ludzi którzy to trenują i mam respekt do każdego przeciwnika... pozdrawiam
  • 0

budo_ares
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 131 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: aikido na mistrzostwach Karate Kyokushin

" f a c h o w c e m " nie chciało mi się pisać następnego postu z powodu kilku literek... ...

Al przoszę cię- zdefiniuj tę super- sztuczność... bo może jestem ciemna.. ale nadal nie wiem jak można by coś takiego poprawić? :?: krew mamy przelewać? W pysk dawać z odpowiednim trzaskiem?

I gratuluje wzroku :roll: ja osobiście nie widziałam twarzy kolegów po przeciwnej stronie maty... A co dopiero z trybun...


Powiem krótko kolega aikido widział, że wychodzi dwóch gości i toczą ze sobą walkę (ciosy duszeni) zdecydowanie za dużo filmów z Segalem (oczywiście tak można robić aikido ale chcemy to robić długo i cieszyć się dobrym zdrowiem) Co do poprawienia miałem na myśli że każdy się uczy i zawsze pewne drobne błędy osoba mająca spore doświadczenie jest wstanie dostrzec (chodziło mi raczej o eliminowanie takich rzeczy)
mnie osobiście pokaz się podobał. A jakie było Twoje wrażenie.



Pozdrowionka
  • 0

budo_ares
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 131 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: aikido na mistrzostwach Karate Kyokushin

dziwnym trafem byłem na tych zawodach , oczywiście na treningach wpaja mi sie że karate jest lepsze od aikido, ale mam swoje zdanie i poglądy i uważam że ktoś kto jest w aikido NAPRAWDE dobry i zna inne style i reakcje osób które je trenują (wie co zrobi karateka/bokser itp.) to ma szanse z każdym... ale po tym pokazie wątpie czy to naprawde jest sztuka walki... w sobote wybieram sie na trening aikido, jako antyfan jestem sceptyczny, mam nadzieje że pokażą tam co potrafią bo jak nie to niezłe zdanie sobie o aikido wyrobie, oczywiście nie mam nic do ludzi którzy to trenują i mam respekt do każdego przeciwnika... pozdrawiam


Jeśli najważniejszą rzeczą dla ciebie jest skuteczność - wybierz :box, valetudo (coś w tym rodzaju), szybciej osiągniesz swój cel. Aikido to trochę inna specyfika.


Pozdrowionka:
  • 0

budo_ares
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 131 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: aikido na mistrzostwach Karate Kyokushin

uuuuuuu wspólnota zaczyna stawać murem!!!!
może to i dobrze!! :) everybody razem :lol: :lol:


Grzegorz nie wspólnota - po prostu ja nic nie wiesz na temat aikido a Twój komentarz był co najmniej mało kulturalny. Ale spoko nie wszyscy panujemy nad emocjami-np. tego uczy aikido.
Co do wspólnego terningu propozycja aktualna, oczywiście w kulturalnej atmosferze i zupełnie nie po to aby sobie coś wzajemnie udowadniać (mówiłeś,że jeszcze w Polsce nie ćwiczyłeś)

Pozdrowionka
  • 0

budo_tatsu
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 186 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z mamusi... podobno ;)

Napisano Ponad rok temu

Re: aikido na mistrzostwach Karate Kyokushin

Powiem krótko kolega aikido widział, że wychodzi dwóch gości i toczą ze sobą walkę (ciosy duszeni) zdecydowanie za dużo filmów z Segalem (oczywiście tak można robić aikido ale chcemy to robić długo i cieszyć się dobrym zdrowiem) Co do poprawienia miałem na myśli że każdy się uczy i zawsze pewne drobne błędy osoba mająca spore doświadczenie jest wstanie dostrzec (chodziło mi raczej o eliminowanie takich rzeczy)
mnie osobiście pokaz się podobał. A jakie było Twoje wrażenie.
Pozdrowionka


Nie wiem co widział... wolałabym żeby to on powiedział... Bez stereotypów proszę...

I naprawdę chciałabym usłyszeć czego tacy właśnie "nie całkiem laicy" chcialiby zobaczyć na pokazach - pytam się bez żadbych złych intencji! Z czystej chęci samodoskonalenia się :wink:

Jeśli najważniejszą rzeczą dla ciebie jest skuteczność - wybierz :box, valetudo (coś w tym rodzaju), szybciej osiągniesz swój cel. Aikido to trochę inna specyfika.


Ja PROSZĘ... niech się to nie zamieni w dyskusję o skuteczności... bo do tego zmnierzasz :?

To MuMineQ...
Szanuję takie poglądy ;) I chciałabym wiedzieć w czym sztukom walki urągaliśmy :?:
  • 0

budo_ares
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 131 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: aikido na mistrzostwach Karate Kyokushin
[/quote]Nie wiem co widział... wolałabym żeby to on powiedział... Bez stereotypów proszę...
[/quote]

Jasne , ale to nie są stereotypy - tylko wnioski z kolegi Grzegorza wcześniejszych wypowiedzi .
Pozdrowionka
  • 0

budo_greg123
  • Użytkownik
  • Pip
  • 14 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: aikido na mistrzostwach Karate Kyokushin
greg=Grzegorz, brawo
nazwiska tez nie ukrywam , podałem adres strony www,,
wszystko co napisałem to moja opinia , i mam prawo ją wyrazić, po to jest to forum, /przynajmiej tak mi się wydaje/
co do doświadczenia- nie mam dużego to prawda, jakieś 5 roczków tu i tam /Ny, Toronto , juz wkrótce przeprowadzam sie do Nottingham/ zaczynałem od Shizen ryu aiki-jujutsu u senseja CJ Kreiger'a, potem troche karate i judo,
Kazdy z was napewno ma czarny obi i któryś dan z kolei, więc co ja wiem qrwa :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: o aikido
  • 0

budo_tatsu
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 186 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z mamusi... podobno ;)

Napisano Ponad rok temu

Re: aikido na mistrzostwach Karate Kyokushin

wszystko co napisałem to moja opinia , i mam prawo ją wyrazić, po to jest to forum

Masz... ale jak wyzywasz innych od ciot to nie miej za złe aresowi że czepia się ciebie :? :wink:

co do doświadczenia- nie mam dużego to prawda, jakieś 5 roczków tu i tam /Ny, Toronto , juz wkrótce przeprowadzam sie do Nottingham/ zaczynałem od Shizen ryu aiki-jujutsu u senseja CJ Kreiger'a, potem troche karate i judo

poklon ....
ok... jesteśmy już pod właściwym wrażeniem....
:roll:
:wink:
Więc tym bardziej proszę cię byś mi dał kilka rad :wink:
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024