Skocz do zawartości


Zdjęcie

bokserski prosty a karateckie tsuki - co lepsze i do czego?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
224 odpowiedzi w tym temacie

budo_washi
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 773 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: bokserski prosty a karateckie tsuki - co lepsze i do czego?

to po co uczyc bzdur ktorych nie uzywa sie w walce? to raczej zamach na mój tok myślenia


Idac Twoim tokiem myslenia, to mozna by zapytac: to po co dzieci w pierwszej klasie szkoly podstawowej uczy sie poisac wedlug znanego szblonu; ogonki, okragle literki - wszyscy pisza bardzo podobnie do siebie, skoro 10lat pozniej nikt w ten sposob nie pisze, a polaczenia literek nauczane w pierwszej klasie stosuje kilka procet spoleczenstwa??
  • 0

budo_washi
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 773 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: bokserski prosty a karateckie tsuki - co lepsze i do czego?

Ta motoryka nie pomaga zaistiec karatekom w zawodach k1


Tylko jaki procent, ludzi trenuje katrate w celu zaistnienia w k1??
A moze nie procent a setne promila??
  • 0

budo_mate
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2646 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: bokserski prosty a karateckie tsuki - co lepsze i do czego?
No oczywiście bo karate trenuje sie dla wyzszych celów niz walka i bycie skutecznym I jeszcze jedno:jakbym całe zycie uczył sie stawiać ogonki to nigdy nie napisałbym pracy inżynierskiej.
Wiecie co? ćwiczcie jak chcecie mnie to nieprzeszkada ze oklamujecie sami siebie a dyskusja ze mną jest bezcelowa bo swoje wiem i nie mam juz w tym zadnego interesu by przekonywać Was w jakim jestescie błedzie. Życze tylko Wam zebyście nie trafili nigdy na boksera czy thai boksera bo jak zrozumiecie wtedy o co chodzi to bedzie juz za póżno a nowe zeby koszują

OSSU
  • 0

budo_mate
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2646 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: bokserski prosty a karateckie tsuki - co lepsze i do czego?
a k1 to konfrontacja styli uderzanych wymyslona po to by nie bylo takich bezsensownych dyskusji jak nasza
  • 0

budo_pwl
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 347 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: bokserski prosty a karateckie tsuki - co lepsze i do czego?

No oczywiście bo karate trenuje sie dla wyzszych celów niz walka i bycie skutecznym I jeszcze jedno:jakbym całe zycie uczył sie stawiać ogonki to nigdy nie napisałbym pracy inżynierskiej.
Wiecie co? ćwiczcie jak chcecie mnie to nieprzeszkada ze oklamujecie sami siebie a dyskusja ze mną jest bezcelowa bo swoje wiem i nie mam juz w tym zadnego interesu by przekonywać Was w jakim jestescie błedzie. (...)


Dyskusja z tobą jest bezcelowa, ale trochę z innego powodu - uważasz się z jakiegoś nieokreślonego powodu za "lepszego" i "bardziej oświeconego" od nas, a nas za głupich naiwniaków, którzy nie wiedzą, co dobre. Z takim podejściem żadna dyskusja nie ma sensu, my będziemy pisać swoje, ty swoje. Tutaj nikt nikogo nie oszukuje, chyba wszyscy wiedzą, że szybsze efekty daje chodzenie np. na muay-thai czy na boks niż ćwiczenie karate. Ale to chyba nie o to tu chodzi...

A, apropos K1 i karate. Wiesz, mi się jednak wydaje, że najwybitniejsi karatecy nigdy w K1 nie wystartują bo po prostu nie stanowi to dla nich żadnej wartości... niektóre style walki ćwiczy się po to, żeby być najlepszym, karate ćwiczy się wyłącznie dla samego siebie, nie dla innych - jaki jest sens walczyć w takim K1, psuć sobie zdrowie i łapać kontuzję, tylko po to, żeby coś komuś udowodnić, skoro nie taki jest sens karate?
  • 0

budo_kubuś puchatek
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4530 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Skadinad

Napisano Ponad rok temu

Re: bokserski prosty a karateckie tsuki - co lepsze i do czego?
Ja np. cwicze sie w nie cwiczeniu zadnej walki, bo ten mistrzem, kto "miecza nie wyciaga" przeciez. Tez dla samego siebie.
K_P
PS. Przepraszam za ironie, ale rozbawil mnie tekst o "prawdziwych" mistrzach, ktorzy nie wystapiliby w czyms tak podlym i niskim jak k-1. Ja tez tam nie wystapie, bo takze gardze tymi zawodami, pomijajac pare drobiazgow, ze: pewnie by mnie zabili nawet Musashi (mysle maxymalnie pod koniec pierwszej rundy), mam tak ze 25 kg wagi za malo, z 10 cm wzrosu za malo i jakies 15 lat za duzo. Niestety te wartosci sie nie sumuja i nie mozna wyciagnac sredniej.
  • 0

budo_mate
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2646 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: bokserski prosty a karateckie tsuki - co lepsze i do czego?
Spoko Nie chciałem Was obrazić i rozumiem Wasze racje Trenujecie dla siebie i to bardzo szlachetne. Ale chce zakończyć tą dyskusje z powodu rozbiezności naszych podejść. Gadanie co jest lepsze nie ma sensu dla mnie liczą sie fakty. Nieważne co wiesz wazne co mozesz udowodnic a Muay thai udowodniło swoją wyższość nad karate. Mam na myśli tu aspekt skuteczności.
Rozumiem ze sa tez inne wartosci plynace z trenowania sportów ale dla mnie liczy sie przede wszystkim skuteczność. Wybaczcie ze nie okazałem Wam szacunku, szanuje Was wszystkich bo sam do niedawna trenowałem karate kyokushin ale w moim przypadku kichon czy kata to strata czasu ale to tylko Wasza sprawa co cwiczycie Gdyby bylo inaczej to wszyscy trenowali by muay thai.
  • 0

budo_mate
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2646 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: bokserski prosty a karateckie tsuki - co lepsze i do czego?
Kubusiu Puchatku test twardości i bezwzgledną walke bez litości uważasz za cos poszlego i niskiego? a co wedlug Ciebie jest wzniosłe? To pytanie retoryczne bo na pewno nie to co dla mnie Widac ze kazdy ma inne priorytety a ja coraz bardziej sie przekonuje ze trace na tym forum tylko czas
  • 0

budo_jon snow
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 759 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Z połączenia chromosomów

Napisano Ponad rok temu

Re: bokserski prosty a karateckie tsuki - co lepsze i do czego?
Mate, przyczytaj jeszcze raz odpowiedź Kubusia. Tylko tym razem uważniej :lol:
  • 0

budo_mate
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2646 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: bokserski prosty a karateckie tsuki - co lepsze i do czego?
Kubus sory nie przeczytałem co napisales zauwazylem to jeszcze przed postem Jona :oops: :wink:
  • 0

budo_pwl
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 347 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: bokserski prosty a karateckie tsuki - co lepsze i do czego?
Aspekt skuteczności tutaj jest mocno dyskusyjny akurat, bo nikt nie powiedział, że K1 jest jakimś faktycznym wyznacznikiem skuteczności. Tak naprawdę skuteczność byś zmierzył, gdybyś jak w tym filmie (nie pamiętam tytułu) porwał największych mistrzów ze wszystkich sztuk walki i kazał im walczyć na śmierć i życie. No a w innym przypadku to najwyżej możemy sobie pogdybać.

PS. Przepraszam za ironie, ale rozbawil mnie tekst o "prawdziwych" mistrzach, ktorzy nie wystapiliby w czyms tak podlym i niskim jak k-1.


Bo może źle to określiłem... zresztą sam napisałeś, że gardzisz tymi zawodami... sądzę, że ci mistrzowie też. Bo pewnie uważają, że na to szkoda ich czasu, zdrowia i sił, a i tak prawdopodobnie nie będą mogli wykorzystać pełni swoich umiejętności, bo ograniczają ich różne przepisy. Bo ktoś, kto ćwiczy te kilkadziesiąt lat, w sytuacji zagrożenia życia nie bawiłby się w 5minutowa walkę, bo nie ma na to czasu, tylko prawdopodobnie wyciągnął gdzieś z 'rękawa' najbardziej śmiercionośny cios, jaki ma. No ale na zawodach go przecież z wiadomych powodów nie użyje...
  • 0

budo_mate
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2646 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: bokserski prosty a karateckie tsuki - co lepsze i do czego?

wyciągnął gdzieś z 'rękawa' najbardziej śmiercionośny cios, jaki ma

czlowieku nie rozsmieszaj mnie nawet :rofl:
  • 0

budo_pwl
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 347 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: bokserski prosty a karateckie tsuki - co lepsze i do czego?
Ehm... coś w tym takiego śmiesznego? To są ludzie, którzy ćwiczą po kilkadziesiąt (!) lat. Przecież nie mówię, że chodzi o jakiś "cios wirującej pięści" ani inne podobne temu bzdury z filmów kung-fu. Chodzi mi raczej o jakąś prostą, ale dopracowaną absolutnie do zabójczej perfekcji technikę. Chyba, że uważasz, że cała historia karate i ludzi, którzy ćwiczyli przecież tę sztukę, żeby zabijać (bo w sytuacji, kiedy stawali naprzeciwko uzbrojonego przeciwnika, nie mieli innego wyboru) to wyssane z palca opowieści...
  • 0

budo_mate
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2646 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: bokserski prosty a karateckie tsuki - co lepsze i do czego?

Chyba, że uważasz, że cała historia karate i ludzi, którzy ćwiczyli przecież tę sztukę, żeby zabijać to wyssane z palca opowieści...

tak uwazam a Ciebie uwazam za dzieciaka ktory nie moze uwierzyc ze żaba Kermit to tylko szmaciana lalka z czyjąś reką w dupe
  • 0

budo_pwl
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 347 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: bokserski prosty a karateckie tsuki - co lepsze i do czego?

Chyba, że uważasz, że cała historia karate i ludzi, którzy ćwiczyli przecież tę sztukę, żeby zabijać to wyssane z palca opowieści...

tak uwazam a Ciebie uwazam za dzieciaka ktory nie moze uwierzyc ze żaba Kermit to tylko szmaciana lalka z czyjąś reką w dupe


Ostro... i po co takie górnolotne stwierdzenia? Czy ja cię obrażam? Czy to naprawdę jest aż takie nielogiczne, że uważam, że 40 lat ciągłego treningu karate daje więcej niż 10 lat ostrego naparzania się na ringu bokserskim? Mimo że nie musi to być przekładalne na zawody? Dobra, możesz mieć inne zdanie, ale trochę mnie już to irytuje że uważasz osoby nie zgadzające się z tobą w kwestiach fundamentalnych za dzieciaki bądź idiotów.

Takie teorie nigdy nie będą weryfikowalne, bo najprawdopodobniej nigdy nie dojdzie do konfrontacji np. soke Kuboty z Ricksonem Gracie. Ale to nie przeszkadza mi na podstawie tego co widziałem obstawiać jedną stronę, a tobie drugą. Tylko po co od razu te obelgi i poczucie wyższości? Bo mam wrażenie, że piszesz na zasadzie "no dobra, możecie mieć własne zdanie, ale mam nadzieje że zdajecie sobie sprawę, że to ja mam racje". No więc ok, poddaję się, masz rację. Życzę miłego jej konsumowania.
  • 0

budo_mate
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2646 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: bokserski prosty a karateckie tsuki - co lepsze i do czego?
kazdy ma swoje racje
  • 0

budo_yanoosh
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 108 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Katowice, Warszawa, Szczecin

Napisano Ponad rok temu

Re: bokserski prosty a karateckie tsuki - co lepsze i do czego?
cos w tym jest. Kermit chyba naprawde ma coś w dupie, bo to nienaturalne mi9eć tak wyłupiaste oczy. Ugnij się PWL. Ugnij się jak trzcina na wietrze...
  • 0

budo_washi
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 773 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: bokserski prosty a karateckie tsuki - co lepsze i do czego?

...jakbym całe zycie uczył sie stawiać ogonki to nigdy nie napisałbym pracy inżynierskiej...


No to gratuluje. Mi udalo sie skonczyc dwa fakultety, moze szrpne sie na doktorat, tylko czy to bedzie mialo jakis zwiazek z ta dyskusja? Niesadze. No chyba ze doktorat zrobie na AWFie :D
  • 0

budo_rybak
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4174 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: bokserski prosty a karateckie tsuki - co lepsze i do czego?

No chyba ze doktorat zrobie na AWFie :D

Tez sie niezle mozna napracowac... ;)
  • 0

budo_washi
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 773 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: bokserski prosty a karateckie tsuki - co lepsze i do czego?
[quote name="budo_rybak"]No chyba ze doktorat zrobie na AWFie :D [/quote]
[/quote]

I pewno nieraz wiecej niz na polibudzie, tylko tak wyszlo zem umysl scisly :)
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024