Skocz do zawartości


Zdjęcie

bokserski prosty a karateckie tsuki - co lepsze i do czego?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
224 odpowiedzi w tym temacie

budo_kselos
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1657 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: bokserski prosty a karateckie tsuki - co lepsze i do czego?

Mi sie wydaje, ze prosty bokserski i kizami-zuki (cios prosty w karate), sa porownywalnymi technikami jezeli chodzi o sile. W zasadzie to te techniki sie zbyt wiele nie roznia, poprostu wykonanie jest lekko inne - przystosowane do formuly w ktorej sie walczy.

Jak na moje to jedno i to samo :wink:

Dokładnie: kizami-zuki uderza się z gardy z rotacją bioder i do gardy się wraca po ciosie, w końcówce ciosu przekręca się pieść.
Można też uderzać tate-zuki czyli bez przekręcania pięści w końcówce uderzenia - cios będzie zadawany trochę szybciej, ale kosztem siły (przynajmniej tak jest u mnie)
  • 0

budo_mate
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2646 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: bokserski prosty a karateckie tsuki - co lepsze i do czego?

Powiedz mi chcesz startować w K1? Bo ja wole inny zawód i po to się uczę.


Nie stary nie chce ale wole aby to ten drugi wylądowal na chirurgi twarzoszczękowej.
  • 0

budo_wnuk
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 537 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: bokserski prosty a karateckie tsuki - co lepsze i do czego?
No to mamy podobny cel :wink:
  • 0

budo_mate
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2646 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: bokserski prosty a karateckie tsuki - co lepsze i do czego?
no to lol ale ja cwicze boks
  • 0

budo_mjr
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 161 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Jaworzno

Napisano Ponad rok temu

Re: bokserski prosty a karateckie tsuki - co lepsze i do czego?

zapewniam ze bokser ktory stoi naprzeciwko Ciebie nie da Ci sie zaskoczyć nawet jeśli nie masz gardy


zalezy co rozumiesz przez slowo zaskoczenie bo nie wydaje mi sie zeby bokserzy byli jacys wyjatkowi... a cwiczenie tylko rak nie jest super idealnym sposobem na walke bo swiat sie calkiem zmienia jak nagle Twoj przeciwnik zaczyna kopac i mu to wychodzi a jezeli jeszcze potrafi rzucac czy walczyc w parterze to nie wiem czy nie dasz sie "zaskoczyc"

pozdr. mjr
  • 0

budo_maniak
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 814 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: bokserski prosty a karateckie tsuki - co lepsze i do czego?

Temat kihonu tradycyjnych technik metod uderzania byl juz powtarzany nie raz ale zawsze znajdzie sie ktoś kto nie da sie przekonać


To ja Ci tez cos postaram sie wyjasnic..otoz kihon to podstawowe techniki wykonywane w miejscu -> dla jednych strata czasu, dla innych nie, o tym pewnie bardzo dobrze wiesz... dla mnie to w zadnym wypadku strata czasu.

Rowniez w boksie, kick boxingu i innych sztkach walki tez jest kiihon , tylko pod inna nazwa i inaczej sie go wykonuje. Napewno na treningach boksu robicie pojedyncze techniki w powietrze, robicie je powoli,zeby poprawnie i technicznie zadac cios, a nastepnie robicie juz szybciej kiedy dany ruch bedzie zapamietany przez ciało i wykonywany niemal odruchowo.Roznica w "kihonie" bokserskim i tym z Karate jest taka ,ze Wy wykonujecie go od razu w pozycji walki,a My z fudo dachi a pozniej w pozycji walki. Cel jest taki sam -> zatosowanie najskuteczniejszych technik z danego stylu w walce.
Pamietaj Mate ze karate to nie bosk; cel jest ten sam, ale srodki do niego prowadzace sa inne.
  • 0

budo_mate
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2646 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: bokserski prosty a karateckie tsuki - co lepsze i do czego?
Pamietam man bo sam cwiczylem jeszcze we wrzesniu kyokushin ale dla mnie tzuki z kichonie jest stratą czasu choc i tak wyglada lepiej niz tsuki w shotokan
  • 0

budo_mate
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2646 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: bokserski prosty a karateckie tsuki - co lepsze i do czego?
Maniak mów co chcesz ale zawsze jak z kumplem z kyokusin ogladaliśmy k1 to ilekroć walczył chłopak z kyokushin to byliśmy dumni nad wyraz gdy stawał w fudo dachi (wiadomo co chodzi ossu - to tak dumnie brzmi) ale ilekroć zaczynal walczyć to wrzeszczeliśmy "kurwa ale wstyd". Dlaczego pytam sie? bo 20% czasu poswieca sie na kichon. Chłopaki z mt na sparingi kombinacje czy worki poswiecaja 100% i maja efekty. Uwiez ze czuje sie zwiazany z kyokushin nierozerwalnymi nicmi i patrzec na naszych chłopaków jak padali na deski było bardzo przykro. Ok Andy Hug wygral k1 w 1996 ale jako zawodnik seidokaikan a nie wiem jaka tam jest metodyka treningu Jesli maja kichon to poprostu mu to nie przeszkodziło tak jak Gołocie nie przeszkadza ze lubi sobie na nartach pojezdzic :wink:
  • 0

budo_mate
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2646 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: bokserski prosty a karateckie tsuki - co lepsze i do czego?

cwiczenie tylko rak nie jest super idealnym sposobem na walke bo swiat sie calkiem zmienia jak nagle Twoj przeciwnik zaczyna kopac i mu to wychodzi a jezeli jeszcze potrafi rzucac czy walczyc w parterze to nie wiem czy nie dasz sie "zaskoczyc"


Jasne ze nie ale ręce i parter to podstawa a kopniecia to dodatek.
Zgadzam sie ze bokser z zawodnikiem bjj ma małe szanse a i lowkicki potrafia uprzykrzyc zycie ale bokserzy mają za to swietne rece a na ulicy gdy sytuacja rozwija sie szybko to czesto wystarcza. Tym bardziej ze wysokie kopniecia to samobójstwo a łatwiej udzerzajac skontrować kopiacego niz na odwrót
Ps. przez zaskoczenie na pewno nie rozumiem sytuacji typu"no dobra przepraszam nie bij mnie a potem strzał (na dodatek z zamachem jak to pisze kolega Wnuk) i po balu"
  • 0

budo_menthol
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 229 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Lublin
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: bokserski prosty a karateckie tsuki - co lepsze i do czego?

Maniak mów co chcesz ale zawsze jak z kumplem z kyokusin ogladaliśmy k1 to ilekroć walczył chłopak z kyokushin to byliśmy dumni nad wyraz gdy stawał w fudo dachi (wiadomo co chodzi ossu - to tak dumnie brzmi) ale ilekroć zaczynal walczyć to wrzeszczeliśmy "kurwa ale wstyd". Dlaczego pytam sie? bo 20% czasu poswieca sie na kichon. Chłopaki z mt na sparingi kombinacje czy worki poswiecaja 100% i maja efekty. Uwiez ze czuje sie zwiazany z kyokushin nierozerwalnymi nicmi i patrzec na naszych chłopaków jak padali na deski było bardzo przykro.

Niestety ale musze sie z Toba zgodzic. Pamietam np. Feitose z meczu Japonia-Brazylia gdzie wygral swoja walke szybko i pieknym stylu. Pomyslalem wtedy ze niezly dzik z niego ;) Kiedy pojawil sie w K-1 i zebral baty (bodajze od Holma?) zrobilo mi sie jakos nieswojo...


Ok Andy Hug wygral k1 w 1996 ale jako zawodnik seidokaikan a nie wiem jaka tam jest metodyka treningu Jesli maja kichon to poprostu mu to nie przeszkodziło

Ja mysle ze to nie wina kihonu ale brak cwiczenia technik recznych na glowe. Filho i Hug tez obrywali dopuki nie zaczeli brac lekcji boksu... Zreszta ostatnion widzialem film dokumentalny o Hugu i widac na nim wyraznie iz w czasie gdy odnosil swoje sukcesy nie klepal tylko i wylacznie worka i sparowal ale trenowal tez ikken a nawet medytowal!
  • 0

budo_menthol
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 229 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Lublin
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: bokserski prosty a karateckie tsuki - co lepsze i do czego?
Zagalopowalem sie z pierwszym cytatam. Zgadzam sie ze wszytskim oprocz tego ze winny jest kihon. Osobiscie mysle ze jest potrzebny. Trzeba miec podstawy do walki.
  • 0

budo_wnuk
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 537 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: bokserski prosty a karateckie tsuki - co lepsze i do czego?
Co do shotokan karate jest to często mniej skuteczne rozwiązane niż kick-boxing itp. ale za to napewno mniej urazowe, co komu po tym że się na fulla leje jak potem na ulicy ma problemy z chodzeniem. (zdrowie też się z wiekiem upomina) i to jest główna zaleta (bynajmiej do momentu zawodów).

PS. Jakoś mi nie przeszkadza iż będę gorszy od większości panów z kick-boxu, muai thai itd. Bo jak oni skończą treningi ja będę mógł ćwiczyć dalej (pozatem zawsze można się boksem uzupełnić) taki jest mój punkt widzenia Mate :wink:

pozdro.
  • 0

budo_mate
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2646 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: bokserski prosty a karateckie tsuki - co lepsze i do czego?
Wnuku masz dobry punkt widzenia,wiem ze o tym wiesz ale tak myśle :wink:

Menthol:

Filho i Hug tez obrywali dopuki nie zaczeli brac lekcji boksu


Myśle że jakby ci wybitni zawodnicy nie pokochali karate a trenowali by Muay thai to w k1 osiagneli by jeszcze wiecej

trenowal tez ikken a nawet medytowal


Myśle ze to tylko dodatek :wink:

P.s. co to jest ikken?
  • 0

budo_laser
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3643 postów
  • Pomógł: 0
1
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: bokserski prosty a karateckie tsuki - co lepsze i do czego?
Mnie się wydaje że tych technik niema co porównywać. Cios bokserski jest do wlki, cios "karatecki" do samoobrony. Nikt nie chodzi po ulicy z gardą. Zwykle pierwsze ciosy będa lecieć z dołu. Hikite jest po to by maksymalnie wykorzystać pchnięcie biodrem i mięsień piersiowy. Z tej płaszczyzny on bardzo dobrze pracuje.

Cios bokserski jest uderzany z gardy, i używa się go wtedy gdy walka się przedłuża poza jedno uderzenie :)
  • 0

budo_mate
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2646 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: bokserski prosty a karateckie tsuki - co lepsze i do czego?
a mnie sie wydaje że ta cała saoobrona to jedna wielka lipa. Cios zadany z zaskoczena? a co jeśli nie zaskoczy? Według mnie samoobrona to też walka tyle ze taka w która wdajemy sie wbrew swojej woli. Pewnie ze nikt nie chodzi po ulicy z rardą ale jak masz kogoś kto wyjezdza z tekstem "dorzuć mi do grama" to przecież obserwujesz jego barki czy mimike twarzy i nie dasz sie zaskoczyć i powalić jednym ciosem. Myle sie? :)
  • 0

budo_menthol
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 229 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Lublin
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: bokserski prosty a karateckie tsuki - co lepsze i do czego?

co to jest ikken?

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
  • 0

budo_laser
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3643 postów
  • Pomógł: 0
1
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: bokserski prosty a karateckie tsuki - co lepsze i do czego?

a mnie sie wydaje że ta cała saoobrona to jedna wielka lipa. Cios zadany z zaskoczena? a co jeśli nie zaskoczy? Według mnie samoobrona to też walka tyle ze taka w która wdajemy sie wbrew swojej woli. Pewnie ze nikt nie chodzi po ulicy z rardą ale jak masz kogoś kto wyjezdza z tekstem "dorzuć mi do grama" to przecież obserwujesz jego barki czy mimike twarzy i nie dasz sie zaskoczyć i powalić jednym ciosem. Myle sie? :)


chodziło mi o to że czesto obrona zaczyna się od tego że masz ręce na dole. Przynajmiej ja tam miałem pare razy i szybki mocny strzał z czystego prawie hikite mnie ratował.
  • 0

budo_rybak
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4174 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: bokserski prosty a karateckie tsuki - co lepsze i do czego?

Cios bokserski jest uderzany z gardy, i używa się go wtedy gdy walka się przedłuża poza jedno uderzenie :)

chodziło mi o to że czesto obrona zaczyna się od tego że masz ręce na dole. Przynajmiej ja tam miałem pare razy i szybki mocny strzał z czystego prawie hikite mnie ratował.

Sorka, ale nie widziales nigdy np. RJJr., albo Prince'a Hameeda?

A to przeciez nie sa jedyni, ktorzy garde trzymaja kiedy chca.

Co Wy boksu w TV nigdy nie widzieliscie (juz nie mowie o potrenowaniu troche), ze takie herezje wypisujecie, czy jak...?
  • 0

budo_mate
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2646 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: bokserski prosty a karateckie tsuki - co lepsze i do czego?
Mozna i tak
  • 0

budo_mate
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2646 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: bokserski prosty a karateckie tsuki - co lepsze i do czego?

Mozna i tak

to bylo do Lasera :wink:
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024