Skocz do zawartości


Zdjęcie

Relacja ze stażu z nauczycielem Etienne Leman w Gdańsku


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
25 odpowiedzi w tym temacie

budo_pio
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 243 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdańsk
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Relacja ze stażu z nauczycielem Etienne Leman w Gdańsku
Tak, tak...ani się człowiek obejrzy, a tu już po stażu...Nie będę was zanudzał opowieściami o wspaniałych imprezach towarzyszących, jak zwykle pełnych niespodziewanych zwrotów akcji i zaskaujących oczywiście...więc konkrety:
1.Bokeniarze mieli się z pyszna - sensei pokazywał dużo ciekawych technik z bokenem, oto dwa szybkie zdjątka z jednej z nich:
Dołączona grafika
Dołączona grafika
Moim faworytem było matsunotachi ...heh...to taki cięcie z fantazją (dla niewtajemniczonych :) ) )
2.Dużo technik z ataku shomen uchi
Dołączona grafika
3.Sporo pracy, sobotni trening praktycznie od 13.30 do 17.30 z małą przerwą, dał duże poczucie relaksu...;-)) - na koniec - zwyczajowo - futari dori (jakkolwiek się to pisze) - osobiście , dla mnie bardziej zabawa niż technika ale to już temat odrębnej ciekawej dyskusji...
..a jeszcze jedno - no niech mi ktoś powie , że w Kobayashi nie ma finezji... ;-) )))
Dołączona grafika

więcej zdjęć na stronie poniżej...zapraszam.
  • 0

budo_marilyn m
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 759 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Relacja ze stażu z nauczycielem Etienne Leman w Gdańsku

Moim faworytem było matsunotachi ...heh...to taki cięcie z fantazją (dla niewtajemniczonych :) ) )
.


Matsu no tachi to raczej zasada, a nie nazwa jakiegoś konkretnego cięcia z fantają, ale może jestem tylko mniej wtajemniczony :wink: ale relacja zgrabna :)
  • 0

budo_pio
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 243 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdańsk
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Relacja ze stażu z nauczycielem Etienne Leman w Gdańsku

Moim faworytem było matsunotachi ...heh...to taki cięcie z fantazją (dla niewtajemniczonych :) ) )
.


Matsu no tachi to raczej zasada, a nie nazwa jakiegoś konkretnego cięcia z fantają, ale może jestem tylko mniej wtajemniczony :wink: ale relacja zgrabna :)


Co racja, to racja...wyraziłem się mało precyzyjnie :)
Zasada - matsu no tachi - a cięcie było z fantazją.
Marilyn, poza tym to było dla niewtajemniczonych. :)
  • 0

budo_łabędź
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2100 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Swanderful country :)

Napisano Ponad rok temu

Re: Relacja ze stażu z nauczycielem Etienne Leman w Gdańsku
Pio, napisz coś jeszcze, kto był a kogo nie było ze znanych vortalowych osobistości w porównaniu do zeszłego roku. Zdaję się że dumna załoga stażowozu z bratem Pancerem na czele nie stawiła się - a może się mylę?

Na zdjęciach dostrzegam też kolege o wdzięcznej ksywce Prysznic vel Koszaolin vel Błękitek :) :) :) :P . Nie nauczał was za bardzo? :wink: :-)

Ja niestety wybrałem w tym roku wariant stażu w W-wie z Ph. Orbon - terminy sie pokrywały. Ale w przyszłym roku postaram sie was nawiedzić z kolega Jeżykiem

Ł. ( mile wspominający swój ubiegłoroczny wypad do Gdańska)
  • 0

budo_pancer
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 699 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:100-lica

Napisano Ponad rok temu

Re: Relacja ze stażu z nauczycielem Etienne Leman w Gdańsku

Pio, napisz coś jeszcze, kto był a kogo nie było ze znanych vortalowych osobistości w porównaniu do zeszłego roku. Zdaję się że dumna załoga stażowozu z bratem Pancerem na czele nie stawiła się - a może się mylę?

No niestety, ważne sprawy osobiste nie pozwoliły :cry: , a zresztą mimo szczerych chęci poprawienia standardu podróży wykazywanych przez właściciela stażowozu, nie jest jeszcze tak bym był zadowlony :wink: :) ..

Ja niestety wybrałem w tym roku wariant stażu w W-wie z Ph. Orbon -

A co ma oznaczac ten wyraz zaznaczony na czerwono?
Czyżby niezadowolenie? :wink:

Pancer (zaciekawiony :wink: )
  • 0

budo_łabędź
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2100 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Swanderful country :)

Napisano Ponad rok temu

Re: Relacja ze stażu z nauczycielem Etienne Leman w Gdańsku

:) ..



Ja niestety wybrałem w tym roku wariant stażu w W-wie z Ph. Orbon -

A co ma oznaczac ten wyraz zaznaczony na czerwono?
Czyżby niezadowolenie? :wink:

Pancer (zaciekawiony :wink: )


Wiedziałem, ze z kolega trzeba być czujnym jak pies podwójny, a nawet potrójny :P :lol: bo inaczej zaraz ideologicznie sypnie piaskiem w tryby ojczystego Aikikai i bedzie chciał włozyć kij w szprychy słusznego procesu budowania dobrych relacji pomiędzy rozmaitymi szkołami aikido :bad-words: :balisong: :splat: :rofl: :rofl: :rofl:

Owo inkryminowane słowo "niestety" należy traktowac jedynie jako grzecznościową formułę wobec organizatora stażu oraz utyskiwanie na wrodzone lenistwo własne a nie gradację miałem do wyboru lepsze ale wybrałem gorsze :2gunfire: :bad-words: :balisong:
Jasne :?: :!: :?: :!:

Podkopywaczom swobodnej wymiany mysli, wrażeń i doznań miedzystylowych i federacyjnych mówimy nasze twarde i zdecydowane NIE :!: :!: :!:

Ł. (świata ciekawy, tolerancyjny i do przesady grzeczny 8) )
  • 0

budo_pancer
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 699 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:100-lica

Napisano Ponad rok temu

Re: Relacja ze stażu z nauczycielem Etienne Leman w Gdańsku
Ależ mój Szanowny, a Wielce mi Miły Przyjacielu (jak mniemam :wink: ),
Znaj acan że słów moich nie można traktowac jako niecnych zakusów przeciw Jaśnie Nam Panujacej Miłościwie, Jedynej i Słusznej Organizacji. lubo co gorsza jej członków.
Zamierzenia me czyste jako woda w kanadyjskiej krynicy wiedzy aikidockiej... :wink: , acz jeżeli powstały pewne nieporozumienia chyle czoła z uniżnością, wręcz podejmujac pod nogi :wink: :)

Pancer (w duchu przyjaźni wszech aikidockiej :wink: )
  • 0

budo_łabędź
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2100 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Swanderful country :)

Napisano Ponad rok temu

Re: Relacja ze stażu z nauczycielem Etienne Leman w Gdańsku

Ależ mój Szanowny, a Wielce mi Miły Przyjacielu (jak mniemam :wink: ), ....


Jasna sprawa Baronecie, sercu memu drogi jak czapka uszanka w mroźną grudniową noc. Wszak wiadomo, że kto się czubi ten sie lubi, a my stare konie (celowo nie mówię zważ - łyse) :) :) nie damy sie jakimś tam sporom organizacyjno federacyjnym, bo zawsze nas połączy pamieć zielonego linoleum pod prysznicami na Karowej z początków naszych karier (bez podtekstów) i kielnia Św. Sztefana co ją u Jeżyka tak dzielnie dzierżylismy (vide foto)


Ł. (rozżewniony)
Dołączona grafika
  • 0

budo_pancer
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 699 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:100-lica

Napisano Ponad rok temu

Re: Relacja ze stażu z nauczycielem Etienne Leman w Gdańsku
O słynnym linoleum wielu dzielnych mężów wspomina :) , ale ta kielnia to była chyba Św. Szczepana, tego co to w krajach zamorskich często jej używał do tworzenia krawędzi okrutnych....

Pancer (wzruszony)
  • 0

budo_łabędź
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2100 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Swanderful country :)

Napisano Ponad rok temu

Re: Relacja ze stażu z nauczycielem Etienne Leman w Gdańsku

O słynnym linoleum wielu dzielnych mężów wspomina :) , ale ta kielnia to była chyba Św. Szczepana, tego co to w krajach zamorskich często jej używał do tworzenia krawędzi okrutnych....

Pancer (wzruszony)

:peace: :peace: :peace: :rofl: :rofl: :rofl:
  • 0

budo_pio
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 243 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdańsk
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Relacja ze stażu z nauczycielem Etienne Leman w Gdańsku

O słynnym linoleum wielu dzielnych mężów wspomina :) , ale ta kielnia to była chyba Św. Szczepana, tego co to w krajach zamorskich często jej używał do tworzenia krawędzi okrutnych....

Pancer (wzruszony)

:peace: :peace: :peace: :rofl: :rofl: :rofl:


Zaraz, zaraz... toż to miała być relacja ze stażu... 8O :) ...owszem przyznam, że co poniektóre używane sprzęta miały podobny charakter do tych na zdjęciu, ale miejsce akcji było inne.
Tak, słusznie Łabędziu zauważyłeś, był "element z krainy Deszczowców" , (że użyje zakamuflowanej nomenklatury bo organizatorowi nie przystoi wprost) ...niestety, zbyt wielu osobowości vortalowych nie było...co nie przeszkodziło "normalnym" :wink: 8) ludziom ćwiczyć aikido ku ich uciesze. Pozwólcie, że przytocze jako ciekawostkę sobotnio-wieczorny/ pobyt w jednym z Sopockich lokali naszej grupy. Po wejściu okazało się , że trafiliśmy na koncert młodej,świeżej (mniemam , że był to ich pierwszy koncert) grupy.Byli bardzo podobni do kabaretu Mumio, długie czupryny, nawiedzony wzrok - generalnie rock and roll. Akurat tak się złożyło , że stoły sąsiadowały z głośnikami, więc jedynym możliwym sposobem dyskusji z naszym Mistrzem były kartki i długopis w ręku znanej uczestniczki wielu staży M. z warkoczem (pozdr. :) ) - posługującej się biegle francuskim. Zabawa była przednia, szczególnie ku uciesze grupy warszawskiej, którzy postanowili zostać do końca imprezy koncertowej. W trakcie bowiem na moją propozycję zmiany lokalu, sensei mocno pokiwał głową , a zjego twarzy odczytałem nie ukrywaną troskę o uszy. Po opuszczeniu lokalu od grupy warszwskiej dowiedziałem się, że apogeum koncertu wyrażone było skokiem keybordzisty na keybord - czyli full performance. Tyle na razie.
  • 0

budo_łabędź
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2100 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Swanderful country :)

Napisano Ponad rok temu

Re: Relacja ze stażu z nauczycielem Etienne Leman w Gdańsku

Zaraz, zaraz... toż to miała być relacja ze stażu... 8O :) .

No wiesz Pio, po prostu :

Dołączona grafika

:wink: :wink: :P :P :peace: :peace: :peace:

Ł. (o długiej i mrocznej przeszłości porywacza 8) )
  • 0

budo_jeżyk
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1211 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:WaWa

Napisano Ponad rok temu

Re: Relacja ze stażu z nauczycielem Etienne Leman w Gdańsku

O słynnym linoleum wielu dzielnych mężów wspomina :) , ale ta kielnia to była chyba Św. Szczepana, tego co to w krajach zamorskich często jej używał do tworzenia krawędzi okrutnych....


Kurdę, bez takich. Kielnia je moja :evil: :!:
  • 0

budo_pooh
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 101 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Relacja ze stażu z nauczycielem Etienne Leman w Gdańsku
To ja jeszcze gwoli usprawiedliwienia dodam, ze my nawet probowalismy przekupic grupe rock and rollowcow, zeby w koncu przestali grac... niestety bezskutecznie... :(
W koncu udalo nam sie jednak dotrzec do bardzo sympatycznej knajpki, gdzie najtwardsi (w towarzystwie Senseja Lemana) dotrwali do 5 nad ranem :D
  • 0

budo_ashijo
  • Użytkownik
  • 5 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Toruń

Napisano Ponad rok temu

Re: Relacja ze stażu z nauczycielem Etienne Leman w Gdańsku
Co tu duzo gadac! Staz byl fantastyczny! Bardzo przyjemna atmosfera na macie, niespodziewanie dluzszy trening w sobote, faktycznie bardzo "smakowity" boken :wink: no i oczywiscie rownie fantastyczne imprezy towarzyszace! Suma sumarum: yammmi! :D W ramach uzupelnienia do relacji z sobotniego spotkania: skladam wniosek o urzadzenie wyscigow w slizganiu sie po Molo przy okazji nastepnego listopadowego stazu! W tym roku zaistnial tylko jeden zawodnik (szacunek dla Ciebie, Karol :wink: ) , ale wzbudzil wiele entuzjazmu! :peace:
Zaluje tylko, ze nie mialam okazji zlozyc osobiscie podziekowan orgaznizatorom, ale chopaki! - pozaszywaliscie sie w szatni, a ja grzeczna dziewczynka jestem :oops: :twisted: wiec nie mam innego wyjscia niz zrobic to w tej formie: poklon :wink:
  • 0

budo_pio
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 243 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdańsk
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Relacja ze stażu z nauczycielem Etienne Leman w Gdańsku

Zaluje tylko, ze nie mialam okazji zlozyc osobiscie podziekowan orgaznizatorom, ale chopaki! - pozaszywaliscie sie w szatni, a ja grzeczna dziewczynka jestem :oops: :twisted: wiec nie mam innego wyjscia niz zrobic to w tej formie: poklon :wink:


Heh, khmmm... :oops: 8) , jakby to powiedzieć...nie ma sprawy... :) oczywiście zapomniałem dodać, że na stażu było wiele pięknych dziewczyn... :) i tego...bardzo miłych... :wink:
  • 0

budo_ashijo
  • Użytkownik
  • 5 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Toruń

Napisano Ponad rok temu

Re: Relacja ze stażu z nauczycielem Etienne Leman w Gdańsku

oczywiście zapomniałem dodać, że na stażu było wiele pięknych dziewczyn...


...No! Tak już o wiele lepiej! :wink:

A jesli bylo milo, to pewnie dlatego, ze towarzystwo mile bylo... :wink:
Pozdrawiam!
  • 0

budo_szczepan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 8153 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:dzika,śmiercionośna Północ

Napisano Ponad rok temu

Re: Relacja ze stażu z nauczycielem Etienne Leman w Gdańsku

Zaluje tylko, ze nie mialam okazji zlozyc osobiscie podziekowan orgaznizatorom, ale chopaki! - pozaszywaliscie sie w szatni,


........oooopppsss, to ja juz zdaje sie nie pojade na zaden staz do Gdanska, zbyt ryzykowne byloby przebieranie sie u nich w szatni przestraszony
  • 0

budo_ashijo
  • Użytkownik
  • 5 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Toruń

Napisano Ponad rok temu

Re: Relacja ze stażu z nauczycielem Etienne Leman w Gdańsku

Zaluje tylko, ze nie mialam okazji zlozyc osobiscie podziekowan orgaznizatorom, ale chopaki! - pozaszywaliscie sie w szatni,


........oooopppsss, to ja juz zdaje sie nie pojade na zaden staz do Gdanska, zbyt ryzykowne byloby przebieranie sie u nich w szatni przestraszony


Nie zaluj sobie! 8) Jestem pewna, ze posprzataja ich do tego czasu... w koncu tam dzieci bywaja... :wink: No chyba ze to jakas nowa strategia wychowawcza szkol o podwyzszonym rygorze i beda ich tam trzymac w celach edukacyjnych.... :twisted:
  • 0

budo_pio
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 243 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdańsk
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Relacja ze stażu z nauczycielem Etienne Leman w Gdańsku



........oooopppsss, to ja juz zdaje sie nie pojade na zaden staz do Gdanska, zbyt ryzykowne byloby przebieranie sie u nich w szatni przestraszony


Nie zaluj sobie! 8) Jestem pewna, ze posprzataja ich do tego czasu... w koncu tam dzieci bywaja... :wink: No chyba ze to jakas nowa strategia wychowawcza szkol o podwyzszonym rygorze i beda ich tam trzymac w celach edukacyjnych.... :twisted:

Zara...moment...kogo sprzątnąć? i kto...ma? :) 8) ...my tu ćwiczymy pokojowo, ale jak trzeba...a tak na marginesie to ładnych chłopców też trochę na stażu było... :) :wink:
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024