Skocz do zawartości


Zdjęcie

Jacek Wysocki sensei


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
18 odpowiedzi w tym temacie

budo_gogatsu
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 150 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław

Napisano Ponad rok temu

Jacek Wysocki sensei
To przeciez jeden z ulubionych tematow i pomyslalem ze napisze kilka slow. Jacek Wysocki sensei to postac kontrowersyjna. Kontrowersyjna bo niezalezna. Podziwiana i krytykowana. Podziwiana za aikido. Krytykowana za osobowosc. A moze jednak Jacek Wysocki sensei bardziej niz nam sie wydaje przypomina japonskich mistrzow i nauczycieli sztuk walki? Wystarczy przypomniec sobie pobyt Morihei Ueshiby u Sokaku Takedy.
O'sensei w zamian za nauke musial go karmic, myc i prac mu koszule.
W ciagu kilkuletniego pobytu Takeda poswiecil mu tylko kilka dni a jednak O'sensei nigdy go nie krytykowal. Obecnie nie ma juz takich relacji nauczyciel-uczen nawet w Japoni. U nas z powodu naszej narodowej mentalnosci bylyby one zupelnie nie do przyjecia. Nikt nie powinien oczekiwac ze za 80 czy 90 zl miesiecznie Jacek Wysocki sensei bedzie go nosil na rekach. Uwazam, ze wszelkie dyskusje na temat Jacka Wysockiego powinny dotyczyc tylko aikido. Moze ktos umie lepiej i chcialby o tym opowiedziec. Mistrz Wysocki to nauczyciel duzego formatu. Zawsze dostepny. Mozna z nim cwiczyc i pogadac przy obiedzie. Zaprasza do nas swojego nauczyciela. Wielu studentow aikido poprzez swoich nauczycieli uwaza sie za uczniow roznych wybitnych japonskich mistrzow - ale tak naprawde sa dla nich tylko statystyka, poniewaz tylko nieliczni przyjezdzaja do Polski.
Prosze zastanowic sie co lepsze.

Pozdrawiam szystkich bez wyjatku.

gogatsu
  • 0

budo_apas
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 731 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Sorrell, Ballyhea an Rath

Napisano Ponad rok temu

Re: Jacek Wysocki sensei
Mądrze piszesz, Gogatsu... Ciekawie ująłeś temat wałkowany już na milion sposobów. Obawiam się wprawdzie, że i tak wyniknie z tego zadymka zwolenników i przeciwników, ale cóż...
IMHO - z jednej strony masz rację, w relacji między uczniem a mistrzem nie takie fanaberie nauczyciela, jak zachowania JW w historii uchodziły. Czy jednak owe relacje nie powinny w jakiś sposób korespondować ze współczesnością? Być może drzewiej w Japonii mistrz mógł nakazać uczniowi: idź, znajdź największego zakapiora w okolicy i zabij go, bym wiedział, żeś się czegoś nauczył... Jakoś nie wyobrażam siobie takiego oddania w stosunku do nauczyciela dzisiaj. A co do nieomylności mistrza - jeśli będąc rodzicem widzę, że najlepszy nawet nauczyciel aikido zaczyna wpajać memu dziecku idee, które w mojej opinii są niewłaściwe - czy mam prawo poddać w wątpliwość autorytet nauczyciela?
Powyższe przykłady nie odnoszą się bezpośrednio do osoby JW. Piszesz, żeby go szanować jako aikidokę, bo w tym jest dobry. Well - ja go nie oceniam, zbyt kiepskki w aiki jestem, by oceniać kogoś o takim doświadczeniu. Ale są tacy, którzy nie krócej praktykują, też swoje na macie osiągnęli, VII danem nie straszą a opinie o JW mają nieco bardziej wyważoną... Gdzie leży prawda?
  • 0

budo_wallace
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 567 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Jacek Wysocki sensei
A kysz a kysz .....
Zostawmy ten topic w spokoju ... nie odpowiadać ...
BŁAGAM !!!!

:splat:
  • 0

budo_łabędź
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2100 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Swanderful country :)

Napisano Ponad rok temu

Re: Jacek Wysocki sensei

To przeciez jeden z ulubionych tematow i pomyslalem ze napisze kilka slow. Jacek Wysocki sensei to postac kontrowersyjna.


Dołączona grafika

A kysz a kysz .....
Zostawmy ten topic w spokoju ... nie odpowiadać ...
BŁAGAM !!!!

Dołączona grafika

:P :wink: 8)
  • 0

budo_gogatsu
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 150 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław

Napisano Ponad rok temu

Re: Jacek Wysocki sensei
Oczywiscie wszyscy wiemy ze Sokaku Takeda poswiecil Ueshibie nie kilka ale dokladnie sto dni :oops:

gogatsu
  • 0

budo_kiod
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 797 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Zabrze

Napisano Ponad rok temu

Re: Jacek Wysocki sensei

Oczywiscie wszyscy wiemy ze Sokaku Takeda poswiecil Ueshibie nie kilka ale dokladnie sto dni :oops:

gogatsu


hmm... ja tego np nie wiedzialem, ale jak widać nawet z tematów już tysiąc razy wałkowanych można się czegoś nowego dowiedzieć hehe.Jestem ciekawy jaki będzie odzew :wink:
  • 0

budo_szczepan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 8153 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:dzika,śmiercionośna Północ

Napisano Ponad rok temu

Re: Jacek Wysocki sensei

Oczywiscie wszyscy wiemy ze Sokaku Takeda poswiecil Ueshibie nie kilka ale dokladnie sto dni :oops:

gogatsu

No nie wyglupiaj sie gogatsu. Dziadek zaczal sie uczyc u Sokkaku Takeda w 1915 roku a ich wspolpraca trwala do 1939r. Oczywiscie nie cwiczyl u niego bez przerwy, bo Sokkaku nie mial swojego dojo, ale Dziadek zapraszal go kilkakrotnie do siebie na paromiesieczne pobyty, juz nie mowiac ze Sokkaku sam przyjezdzal, czesto z nagla i niespodziewanie :wink: , z wlasna rodzina, i stwierdzal, ze od tego momentu to on tu jest szefem :lol: :lol: :lol:
Dziadek jezdzil czesto z Sokkaku na rozne staze, jako jego uke, a potem jako pomocniczy instruktor.
Zeszta S.Pranin dosc dokladnie zbadal ich relacje.

W dzisiejszych czasach taka relacja Mistrz - uczen w Polsce nie jest mozliwa, bo po pierwsze nie ma nauczyciela na poziomie Sokkaku Takedy czy Dziadka.
  • 0

budo_coala
  • Użytkownik
  • Pip
  • 22 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Jacek Wysocki sensei
Mamma mia :!: :evil: :evil: :!: :!: Znowu :!: :!: :!:
Szczepan blokuj topica :!: [/b]
  • 0

budo_fertesz
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 137 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Jacek Wysocki sensei
Wy to macie niezłe schizy z blokowaniem topiców itd :roll:
Wiem - generalizuje - ale na tym forum to dośćczęsta sprawa zdaje się. Nikt nie każe tego czytać (no, najwyżej moderator powinien :wink: ).
  • 0

budo_gogatsu
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 150 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław

Napisano Ponad rok temu

Re: Jacek Wysocki sensei
Taka informacje przeczytalem w jednej z biografii O,sensei - ale to tak naprawde nie jest przedmiotem tej wymiany zdan. Napisalem tego posta bo zmusilo mnie do tego moje rozumienie aikido w ktorym uwazam za wazne: milosc, rownosc i braterstwo. Moze zaciekawi wszystkich fakt, ze nie znam mistrza Wysockiego osobiscie. Mam jednak nadzieje, ze wkrotce sie to zmieni. Prosze pamietac, ze kazdy ma mozliwosc wyboru nauczyciela ze wszystkimi tego konsekwencjami.
Na koniec chcialbym zwrocic uwage szanownych rozmowcow, ze temat jest jasno okreslony. Nikt nie musi czytac tego co pisze a cala energie poswiecana na konstruowanie zlosliwych komentarzy proponuje wykorzystac na treningu.

Pozdrawiam wszystkich bez wyjatku.

gogatsu
  • 0

budo_wallace
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 567 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Jacek Wysocki sensei
Większość osób robiących złośliwe komentarze jest również złośliwa na treningach i ma za sobą kilka(naście) lat dośwaidczenia, więc ...
uszanujcie również ich ....
inaczej biada wam niewietni

Wallace (inkwizytor nr. 1) :2gunfire: :balisong: :box:
  • 0

budo_marilyn m
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 759 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Jacek Wysocki sensei

Mozna z nim cwiczyc i pogadac przy obiedzie.


hmmm, bywałem wielokrotnie na stażach z Savegnago sensei, no i jakoś nie udało mi się z nim poćwiczyć, no ale może ktoś widział go praktykującego przy okazji takiego stażu? Kiedyś Savegnago sensei udzielał podczas treningu wywiadu :oops: i zapytany jak ocenia poziom swojego pupila odpowiedział: " ... Nie wiem, nie widziałem go ćwiczącego ..." ale zreflektowawszy się dopowiedział że to oczywiście żart i polały się słodycze, bystrzacha :)
  • 0

budo_fertesz
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 137 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Jacek Wysocki sensei

(...) moje rozumienie aikido w ktorym uwazam za wazne: milosc, rownosc i braterstwo.(...)


Taaaa, ale pamiętaj że to mimo wszystko sztuka walki 8) Tzn - rozumiem że Tobie chodzi o przesłanie filozoficzne, ale trzeba pamiętać też że w Aikido zdarzają się rzeczy niezbyt odpowiadające powyższemu opisowi: łamanie rąk 'ulicznymi' wersjami technik, czy nawet skręcenie karku. Czasem nie ma miejsca na 'załatwienie przeciwnika bez robienie mu krzywdy', jak to czytamy na ulotkach reklamowych 8)
  • 0

budo_pzol
  • Użytkownik
  • 1 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Jacek Wysocki sensei
Tak nie do konca na temat ... a jednak....

Jutro, pojutrze jest staz z Jackiem Wysockim we Wroclawiu, zna ktos moze szczegolu w jakich godzinach ???
  • 0

budo_gogatsu
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 150 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław

Napisano Ponad rok temu

Re: Jacek Wysocki sensei
Moja wypowiedz dotyczyla relacji miedzy aikidokami a nie efektywnosci aikido jako sztuki walki. Co do tego nie mam najmniejszych watpliwosci.

Dozo yoroshiku onegai shimasu

gogatsu
  • 0

budo_coala
  • Użytkownik
  • Pip
  • 22 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Jacek Wysocki sensei
To Gogatsu

1. Szkoda, ze moja reakcje na Twoj topic odebrales jako przejaw zlosliwosci. Nic bardziej mylnego ! Pierwsza moja mysla bylo: znowu sie zacznie...........! Przesledz prosze wczesniejsze tematy dotyczace pana J.W. a zauwazysz stopniowe schodzenie z tematu do calkowitej koncentrancji nad (jak napisales kontrowersyjna) osobowoscia ww. pana.
Czyz nie lepiej tego uniknac ?....... Zmeczyly mnie wypowiedzi wypelnione emocjami a nie wnoszace nic nowego do tematu.

2. "mozna z nim pocwiczyc i pogadac, zawsze dostepny" ale "nie znam mistrza osobiscie"

WIEC SKAD TO WIESZ ?!!!!!!!!????

No nic, zycze Ci abys na swej drodze znalazl mistrza, ktory wskaze odpowiednia sciezke w rozumieniu Ai, rozumieniu Ki, rozumieniu Do.
I mam nadzieje, ze gdy pewnego dnia spotkamy sie na macie bedziesz dumny ze swojego Senseja niezaleznie od tego co inni o nim sadza.
  • 0

budo_hara-kiri
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1088 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Jacek Wysocki sensei

Jutro, pojutrze jest staz z Jackiem Wysockim we Wroclawiu, zna ktos moze szczegolu w jakich godzinach ???


Skontaktuj się z Mr. Smail'em.
Tu znajdziesz nr telefonu:
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

Gogatsu, masz okazję poznać Jacka Wysockiego :-)

Pozdrawiam !
  • 0

budo_przemek
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1208 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Jacek Wysocki sensei

Kiedyś Savegnago sensei udzielał podczas treningu wywiadu :oops: i zapytany jak ocenia poziom swojego pupila odpowiedział: " ... Nie wiem, nie widziałem go ćwiczącego ..." ale zreflektowawszy się dopowiedział że to oczywiście żart i polały się słodycze, bystrzacha :)


:rofl: :rofl: :rofl: :rofl: :rofl:
  • 0

budo_aiki
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3625 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Jacek Wysocki sensei
niezly text reklamowy :)
ma to glebszy sens czy tak z dobrej woli .. hmm.. włazidupstwo?
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024