Skocz do zawartości


Zdjęcie

Krawędż


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
20 odpowiedzi w tym temacie

budo_pekar
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 131 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:warszawka

Napisano Ponad rok temu

Krawędż
Do tego tematu natchnęła mnie wypowiedż ariczi z topiku "Aikido w Rybniku jak oceniacie?"
Wyżej wymieniona napisała że w Rybniku to aikido super jest bo na samym brzegu krawędzi albo i jeszcze lepiej, znaczy się ostre takie.
Szczerze mówiąc mam mieszane odczucia co do takiej formy.
Są sekcje gdzie sensei, pokazując coś na uke, wyżywa się na nim jak na worku ziemniaków, odreagowując swoje stresy, ciężkie dzieciństwo i inne. Wiadomo w aikido uke nie ma możliwości obrony, daje z sobą robić wszystko albo "ginie". Wszystko jest w porządku jeśli uke ma możliwość "obrony" poprzez własną sprawnoś czyli pady, wygibasy i inne. Ale co zrobić kiedy sensei każe zapodać np atak shomenuchi, każe go zatrzymać po czym bohatersko wsadza rękę od dołu w oko biednego uke.
Czy taka krawędź wam odpowiada? Czy nie uwarzacie że w aikido nadużywa się bierności uke?

Pozdrawiam
  • 0

budo_desper
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 145 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z kądścik

Napisano Ponad rok temu

Re: Krawędż
Mylisz krawędź i ćwiczenie na niej (która btw nierozłącznie kojarzy mi się z naszym modem ;) ) z nieodpowiedzialnością i głupotą instruktora.
  • 0

budo_kiod
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 797 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Zabrze

Napisano Ponad rok temu

Re: Krawędż
Według mnie dopóki shite(tori) nie połamie Ci niczego, nie wybije oka, zęba i nie pozbawi możliwości posiadania dzieci, powinieneś sie cieszyć że bardziej przykłada się do treningu, inną sprawą jest że mu zawsze oddać możesz, a to że boli to co z tego? .... niektorzy szukają sztuki walki na Aikido a niektórzy kółka różańcowego, takie jest życie nikt nie mówił że będzie łatwo.No i apropo senseiów "wyrzywających" sie na uke, dziwnym jest fakt że wiekszośc tych uke na których się "wyrzywają" jednak nie opuszcza dojo, tylko zostaje i ćwiczy dalej.
  • 0

budo_ariczia
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 566 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Niepodległy Górny Śląsk

Napisano Ponad rok temu

Re: Krawędż
Bardzo prosze, nie wkladaj mi w usta slow, ktorych nigdy nie wypowiedzialam.
Mam wrazenie, ze nie zrozumiales tego co napisalam, a co gorsza, dorobiles do moich slow wlasna, bledna interpretacje. Uwazam, ze to z twojej strony naduzycie. PROTESTUJE!
Jesli chcesz uslyszec miarodajna opinie na temat aikido w Rybniku, to moze zapytaj Pajaka, jak ocenia instruktora prowadzacego tam zajecia. Jesli oczywicie Pajak jest dla ciebie autorytetem, bo zdaje sie, ze cwiczysz na Gwardii.
  • 0

budo_ariczia
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 566 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Niepodległy Górny Śląsk

Napisano Ponad rok temu

Re: Krawędż
Ja do Pekara mowilam, oczywiscie.
  • 0

budo_pekar
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 131 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:warszawka

Napisano Ponad rok temu

Re: Krawędż
Eeee... sorry ariczia za błędną interpretację Twoich słów, po prostu tak mi się skojarzyło ćwiczenie na krawędzi. Wierzę że w Rybniku potrafią ćwiczyć, a Pająka spytam przy okazji, z ciekawości.
  • 0

budo_pekar
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 131 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:warszawka

Napisano Ponad rok temu

Re: Krawędż

Według mnie dopóki shite(tori) nie połamie Ci niczego, nie wybije oka, zęba i nie pozbawi możliwości posiadania dzieci, powinieneś sie cieszyć że bardziej przykłada się do treningu, inną sprawą jest że mu zawsze oddać możesz, a to że boli to co z tego? .... niektorzy szukają sztuki walki na Aikido a niektórzy kółka różańcowego, takie jest życie nikt nie mówił że będzie łatwo.No i apropo senseiów "wyrzywających" sie na uke, dziwnym jest fakt że wiekszośc tych uke na których się "wyrzywają" jednak nie opuszcza dojo, tylko zostaje i ćwiczy dalej.


Rozumiem że myślisz że zacząłem ćwiczyć wczoraj i przestraszyłem się że mnie rączka zabolała. Nieważne.

Masz rację ludzie z dojo gdzie sensei "wyrzywa" się na nich są z tego wręcz dumni, i to mnie zastanawia, dlaczego?
  • 0

budo_szczepan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 8153 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:dzika,śmiercionośna Północ

Napisano Ponad rok temu

Re: Krawędż
Pekar, niezaleznie jak dlugo cwiczysz, twoje rozumienia cwiczenia na krawedzi jest ..........mhmhmh............na poziomie przedszkolaka. Wybacz jesli cie tym urazilem :)

Wszyscy wiemy doskonale, ze obciazenia fizyczne w aikido, w prownaniu z treningiem judo, karate kyokushin czy bjj sa smiesznie niskie. Wiec jakiby ten slynny "kat-instruktor" nie byl, to jest to po prostu smiesznostka. Wypadki zlosliwego niszczenia fizycznego uke, znaczy zeby go polamac czy powaznie uszkodzic sa nieslychanie zadkie.

Lepsze pytanie byloby takie: czy przez taki trening, instruktor jest w stanie nauczac aikido jako Budo?

Powiem bez wahania: TAK, pod warunkiem ze sam uczy sie u instruktora, ktory z kolei uczy/uczyl sie u instruktora......itd....... ktory wie co robi. Samemu w tej materii nie da sie daleko zajsc. Natomias jesli dany instruktor prezentuje System nauczania, to ma to rece i nogi.
Np: 99.99% nowych kandydatow na harmonie z Kosmosem ma prawie calkowity zanik miesni, wzamian mozg jest mocno przerosniety. Instruktor musi uzywac roznych, mniej lub bardziej bolesnych narzedzi, zeby przywrocic harmonijny rozwoj ciala i ducha, co jest przeciez priorytetem w cwiczeniu aikido.

Mam nadzieje ze rozumiesz juz o co mi chodzi?

szczegolnie wazny jest tego typu trening, poczawszy od 1 dana. Wtedy wlasnie ludzi znaja na pamiec sporo technik, czas wiec na wykonywanie ich na normalnej predkosci, a nie stanie i wspolnie dywagacje Co i Jak....Po prostu, od 1 dana ludzie musza regularnie dostawac w dupe i to tak, zeby ledwo zlazili z tatami. Inaczej, nie ma mowy o prawidlowym rozwoju ducha. Wzamian, ego, pycha i falszywa duma sie rozwijaja do niebywalych rozmiarow.

Mam nadzieje ze rozumiesz lepiej o co mi chodzi?

kolejny etap to taki trening, zeby zrozumiec, slowa Dziadka, ze cwiczenie Budo dotyczy spraw na granicy zycia i smierci. Powiedzialbym ze ten etap zaczyna sie od 20-25 lat treningu. Tutaj posiadanie odpowiedniego Mistrza Mariana jest absolutnie niezbedne, inaczej dupa blada.

tak, ze widzisz, palec w oko, to male piwo przy powaznym podejsciu do aikido :wink: :)
  • 0

budo_kojocik
  • Użytkownik
  • Pip
  • 36 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:JJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Krawędż

......
Np: 99.99% nowych kandydatow na harmonie z Kosmosem ma prawie calkowity zanik miesni, w zamian mozg jest mocno przerosniety. Instruktor musi uzywac roznych, mniej lub bardziej bolesnych narzedzi, zeby przywrocic harmonijny rozwoj ciala i ducha,
........

szczegolnie wazny jest tego typu trening, poczawszy od 1 dana. Wtedy wlasnie ludzi znaja na pamiec sporo technik, czas wiec na wykonywanie ich na normalnej predkosci, a nie stanie i wspolnie dywagacje Co i Jak....Po prostu, od 1 dana ludzie musza regularnie dostawac w dupe i to tak, zeby ledwo zlazili z tatami. Inaczej, nie ma mowy o prawidlowym rozwoju ducha. Wzamian, ego, pycha i falszywa duma sie rozwijaja do niebywalych rozmiarow.
...............


Szczepan, chyba zostane twoim fanem. Nic dodac, nic ujac.
Umieszczam ten post w osobistym archiwum, do czestego cytowania.
  • 0

budo_delta
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 379 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Krawędż
Uwazam ze obciazenie fizyczne na treningach jest zalezne od trenera i wprowadzonej przez niego metodyki treningowej. Nie musi byc wcale niskie nawet porownojac do innych SW.





Pozdrawiam
  • 0

budo_shawnee
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1617 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:to zależy kto pyta...

Napisano Ponad rok temu

Re: Krawędż

szczegolnie wazny jest tego typu trening, poczawszy od 1 dana. Wtedy wlasnie ludzi znaja na pamiec sporo technik, czas wiec na wykonywanie ich na normalnej predkosci, a nie stanie i wspolnie dywagacje Co i Jak....Po prostu, od 1 dana ludzie musza regularnie dostawac w dupe i to tak, zeby ledwo zlazili z tatami. Inaczej, nie ma mowy o prawidlowym rozwoju ducha. Wzamian, ego, pycha i falszywa duma sie rozwijaja do niebywalych rozmiarow.


A dlaczego dopiero od 1 dan? Obniżyłbym delikatnie tę granicę...tak do 1 kyu. Wydaje mi się, że człowiek krok przed egzaminem na shodan powinien dostawać w dupę na każdym treningu, aby jak to się wyżej wyraziłeś... :wink: Może wtedy będzie szanował kolejny stopień, potrafił udowodnić swoją i jego wartość, a nie ograniczał sie do bycia "master of teoria i dywagacja". Sądzę, że taki trening, który sugerujesz od 1 dan, jest po prostu deczko spóźniony. Ale ogólnie, jak najbardziej zgadzam się z postawioną z tezą.

Shawnee (wielbiciel znoszenia z maty)
  • 0

budo_authority
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1851 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z codexu

Napisano Ponad rok temu

Re: Krawędż
Ma ktos jakis filmik z NA KRAWĘDZI.... tylko nie chodiz o ten ze STALONEM .... Trening jak trneing gdzie ejst to na krawędzi....AAA juz wiem jak jest masa ludiz i niektórzy sa na krawędiz maty to rzecyzwscie WALKA na SMIERC I ZYCIE kto stanie na parkiceie.

Tetsudo (Nie rozrózniajacy krawędzi od srodka )

Na krawędzi to by bylo DAITO RYU AIKI-JUJUTSU jakby na trningach partnrowi podrzynac gardlo
  • 0

budo_pekar
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 131 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:warszawka

Napisano Ponad rok temu

Re: Krawędż

Pekar, niezaleznie jak dlugo cwiczysz, twoje rozumienia cwiczenia na krawedzi jest ..........mhmhmh............na poziomie przedszkolaka. Wybacz jesli cie tym urazilem :)


Mam nadzieje ze rozumiesz juz o co mi chodzi?

szczegolnie wazny jest tego typu trening, poczawszy od 1 dana. Wtedy wlasnie ludzi znaja na pamiec sporo technik, czas wiec na wykonywanie ich na normalnej predkosci, a nie stanie i wspolnie dywagacje Co i Jak....Po prostu, od 1 dana ludzie musza regularnie dostawac w dupe i to tak, zeby ledwo zlazili z tatami. Inaczej, nie ma mowy o prawidlowym rozwoju ducha. Wzamian, ego, pycha i falszywa duma sie rozwijaja do niebywalych rozmiarow.

Mam nadzieje ze rozumiesz lepiej o co mi chodzi?

kolejny etap to taki trening, zeby zrozumiec, slowa Dziadka, ze cwiczenie Budo dotyczy spraw na granicy zycia i smierci. Powiedzialbym ze ten etap zaczyna sie od 20-25 lat treningu. Tutaj posiadanie odpowiedniego Mistrza Mariana jest absolutnie niezbedne, inaczej dupa blada.

tak, ze widzisz, palec w oko, to male piwo przy powaznym podejsciu do aikido :wink: :)



:oops: No cóż, pozostaje mi tylko wyrosnąć z przedszkola, bo wydaje mi się ze trochę idealizujesz rzeczywistość... ale jestem tylko przedszkolakiem :oops:
  • 0

budo_wilczan
  • Użytkownik
  • Pip
  • 24 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wichrowe Wzgórza

Napisano Ponad rok temu

Re: Krawędż
A ja bym ową krawędź masakrycznych treningów zaniżył w danym dojo do kyu w którym dostaje się hakamę lub do 1 dana ;) .

Wilczan (ktoremu co piekne udzielilo sie nadwyraz mocno)
  • 0

budo_borewicz 007
  • Użytkownik
  • Pip
  • 20 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Krawędż
Dla mnie cwiczenie na krawedzi zaczelo sie po odkryciu,ze cwiczac dalej w tradycyjny sposob wg. regul czystego aikido do niczego wiecej nie dojde!!! :idea:
Cwiczylem sobie dalej uczciwie wycierajac mate swoimi uke i w koncu stwierdzilem ,ze nie mam z kim cwiczyc.
Bo jaka jest frajda z bycia" The best"
W ten sposob mozna dostac tylko brzuszka i tyle(wiadomo na aiki )bo czlowiek nie musi sie wysilac za bardzo.
I tak kroczek po kroczku odkrylem,ze sa inne M.A. gdzie nieco wiecej sie wymaga od cwiczacych.
Osobiscie nie mam nic przeciwko wyciskaniu przez tori siudmych potow z uke na macie :)
A wrecz jestem zwolennikiem tego ,bo wiem ze w przyszlosci to zaprocentuje ,wiadomo cwiczenia fizyczne krzepia :!: :!: :!: .
Moze wtedy aikido nie bedzie tak BLADO wypadalo w konfrontacji z innymi M.A.
Kto wie wszystko zalezy od ilosci potu na macie :wink:

Pozdr .wszystkich "007"
  • 0

budo_world_cup
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 269 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Krawędż
A moim zdaniem w zeszłym roku staliśmy na krawędzi, ale teraz zrobiliśmy wielki krok naprzód! :)
  • 0

budo_kiod
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 797 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Zabrze

Napisano Ponad rok temu

Re: Krawędż

Masz rację ludzie z dojo gdzie sensei "wyrzywa" się na nich są z tego wręcz dumni, i to mnie zastanawia, dlaczego?


Może oni tak tego nie odbierają, a może kochają ból, można by w nieskończoność wymieniać...
  • 0

budo_łabędź
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2100 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Swanderful country :)

Napisano Ponad rok temu

Re: Krawędż

A moim zdaniem w zeszłym roku staliśmy na krawędzi, ale teraz zrobiliśmy wielki krok naprzód! :)

World cup - a wiesz chociaż kogo cytujesz?

Ł. (zaciekawiony)

To Borewicz 007

W ten sposob mozna dostac tylko brzuszka i tyle(wiadomo na aiki )bo czlowiek nie musi sie wysilac za bardzo.


No Kochany. Dostać brzuszka to nie taka prosta sprawa -zapewniam :-) Mnie zajeło to dobrych kilka lat bezwzględnego rezimu dietetycznego :) Znam takich co chcieliby, a nie moga, prawada Baronecie :wink: 8)

Ł (z hara pełnym mocy 8) )
  • 0

budo_pancer
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 699 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:100-lica

Napisano Ponad rok temu

Re: Krawędż
Echh Effendi,
Jak Ty dobrze znasz moje problemy..... :wink:
A cytacik owszem - nawet troche stary.....

Pancer ( szukający swojej hary.....bo bira to ma :wink: )
  • 0

budo_bart00sh
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 91 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Dąbrowa Górnicza

Napisano Ponad rok temu

Re: Krawędż
więc tak ja wyznaje pewną dewize " jeśli ty sprawiasz uke ból to pamiętaj że za chwile ty będziesz ... zgadnijcie kim " a pozatym instruktor chyba jest niedoświadczony bo ćwiczac kichonów to zaczyna sie od ikkyo a żeby ta technika wywołać ból to cza miec to zamierzone a uczenie technik z wyrzszego poziomu np SHI HO NAGE (wysokie of course) gosci kózi niemaja zadnego kyu chociazby nawer 6 to grozi więc wykluczenie się nawzajem wszystkich uczniów a ci na wyrzszym poziomie potrafia robic tak żeby niebolało
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024