Skocz do zawartości


Zdjęcie

Staz z Giampietro Savegnago


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
109 odpowiedzi w tym temacie

budo_szczepan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 8153 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:dzika,śmiercionośna Północ

Napisano Ponad rok temu

Re: Staz z Giampietro Savegnago

przeciez to jakas bzdura. nie chodzi o imitacje ruchu miecza, tylko o efektywnosc (po szczepanowemu: moc) techniki.

Efektywnosc techniki i moc techniki to sa dwie rozne sprawy :) ale pominmy taka drobnostke :wink:

Sokaku Takeda byl znakomitym szermierzem, cwiczyl m.inn slawna szkole Itto ryu. W zwiazku z tym Daito ryu jest przesiakniete mieczem. A co za tym idzie, aikido rowniez. Wlasnie tak, techniki reczne respektuja w 200% zasady walki mieczem. Aczkolwiek nie robi sie tego kopiujac ruch miecza :rofl: :rofl: :rofl: :rofl: :rofl: :rofl: :rofl:
Wezmy pod uwage taka zasade, ze nadgarstek musi byc wyzej niz lokiec ktory z kolei musi byc wyzej niz bark. Ta zasade stosuje sie wszedzie, od przyjecia ataku, poprzez prace dojscia do techniki a nawet podczas unieruchamiania. Moze teraz Bujin, lepiej rozumiesz czym sie rozni uzywanie zasady od kopiowania ruchu :wink: :lol: :lol: :lol:

Istnieje jednak w aikido niezwykle duzo ruchow calego ciala o wielkim podobienstwie do pracy mieczem. Ale wynikaja one z respektowania tych samych zasad a nie prostackiego, ze sie tak wyraze, kopiowania. :roll:

Ciagle za malo treningu, Bujin, za malo treningu...... :P

aikidocy nie maja pojecia o robocie prawdziwym mieczem. w tej samej bramie, co dojo senseja Waltera, jest tez dojo iaido prowadzone przez faceta z wysokim stopniem, mozna sobie zobaczyc to czarno na bialym.

Nie wystaczy, Bujin, obserwowac. :rofl: :rofl: :rofl: :rofl: :rofl:

Miecz trzeba cwiczyc. Dlugie lata, regularnie, wyciskajac z siebie ostatnie poty. Dopiero potem mozna mowic o jakimkolwiek rozumieniu zwiazku aikido z mieczem.
  • 0

budo_bujin
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 859 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Berlin

Napisano Ponad rok temu

Re: Staz z Giampietro Savegnago
1. moc jest funkcja efektywnosci, jednak konia z rzedem temu, kto istotnie ujmie ich relacje. cos jak z Pieknem i Dobrem u Platona, niby to samo a jednak nie.

2. Sokaku Takeda byl swietnym szermierzem. daito ryu przesiakniete jest mieczem.
A zatem:
Aikido przesiakniete jest mieczem na 200%.

Non sequitur.

3. Chociaz zgadzam sie, ze sporo zasad jest identycznych.
4. Moze zrob z tego kiedys seminarium, np. w Budojo :) :) :) . President sie bardzo ucieszy.
  • 0

budo_apas
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 731 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Sorrell, Ballyhea an Rath

Napisano Ponad rok temu

Re: Staz z Giampietro Savegnago

1. moc jest funkcja efektywnosci, jednak konia z rzedem temu, kto istotnie ujmie ich relacje. cos jak z Pieknem i Dobrem u Platona, niby to samo a jednak nie.

Alez to proste (u Platona) - relacja miedzy Dobrem a Pieknem jest tozsama z relacja miedzy Dobrocia a Pieknoscia :D A jesli tego nie widzisz (jak Diogenes nie widzial "stolowatosci" a stol jedynie), to odpowiem Ci jak wielki Atenczyk Leartiosowi: "bo masz oczy, ktorymi widzisz Dobro i piekno, ale nie masz rozumu, by zobaczyc dobroc i pieknosc..." :) :wink:

APAStios :P
  • 0

budo_szczepan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 8153 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:dzika,śmiercionośna Północ

Napisano Ponad rok temu

Re: Staz z Giampietro Savegnago

Non sequitur.

Nie obrazasz mnie? :? o co chodzi? :? Przeciez jest ogolnie wiadome ze techniczna baze aikido Dziadek zaczerpnal z Daito ryu? :?
  • 0

budo_bujin
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 859 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Berlin

Napisano Ponad rok temu

Re: Staz z Giampietro Savegnago

1. moc jest funkcja efektywnosci, jednak konia z rzedem temu, kto istotnie ujmie ich relacje. cos jak z Pieknem i Dobrem u Platona, niby to samo a jednak nie.

Alez to proste (u Platona) - relacja miedzy Dobrem a Pieknem jest tozsama z relacja miedzy Dobrocia a Pieknoscia :D A jesli tego nie widzisz (jak Diogenes nie widzial "stolowatosci" a stol jedynie), to odpowiem Ci jak wielki Atenczyk Leartiosowi: "bo masz oczy, ktorymi widzisz Dobro i piekno, ale nie masz rozumu, by zobaczyc dobroc i pieknosc..." :) :wink:

APAStios :P



prosty to jest twoj sposob przedstawienia zagadnienia. proponuje sie nie kompromitowac.
Szczepan:
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
  • 0

budo_wingman
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 673 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Marchia Północna

Napisano Ponad rok temu

Re: Staz z Giampietro Savegnago

Słów mi brak

Szkoda ze nie masz zadnych konkretnych kontragumentow. Pogadalibysmy, przeciez po to jest forum zeby dyskutowac, nie? :)

a moze dopiero teraz dostrzegasz jakie macie luki w cwiczeniu? :wink: Jesli tak, to przykro mi.

widzisz, nie wszyscy muszą komentować, czyjeś wydumane opinie. To co napisałeś poprostu świadczy o tym jak dużo jeszcze przed tobą do odkrycia w Aikido. :D Jak tylko będziesz mieć okazję poćwiczyć na jakimś stażu "szkoły" Kobayashi - wg jego przekazu - to zrób to koniecznie. Ale przyłóż się do treninigu od początku do końca, potem jeszcze raz pojedź na taki staż i dopiero wyraź swoją opinię. :wink:
  • 0

budo_wallace
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 567 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Staz z Giampietro Savegnago
Wingman: akurat teraz niestety nie trafiłeś, bo O Mod bywał na stażach z H.K. himself ... :)
  • 0

budo_wingman
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 673 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Marchia Północna

Napisano Ponad rok temu

Re: Staz z Giampietro Savegnago
JA nie twierdzę, że nie bywał (bo i ja bywałem), ale myślę że powinien odświerzyć sobie odczucia poprzez praktykę :) To co widzisz na filmie jest dwuwymiarowe i pokazane z jednej perspektywy, zatem nie możesz nic powiedzieć o działaniu techniki (mocy). Możesz tylko powiedzieć podoba mi się albo nie podoba mi się.
Ale każdy ma prawo do wypowiadania opinii :) pod warunkiem, że nie są obraźliwe dla innych :wink:
  • 0

budo_apas
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 731 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Sorrell, Ballyhea an Rath

Napisano Ponad rok temu

Re: Staz z Giampietro Savegnago

prosty to jest twoj sposob przedstawienia zagadnienia. proponuje sie nie kompromitowac.


A wiesz co to znaczy: :) :D :wink: :P ???!
A jesli uwazasz, ze zartobliwie przytoczony za Diogenesem Leartiosem dialog to kompromitacja mej marnej osoby, to bardzo powaznie Ci wytlumacze, o co chodzic by mi moglo (chociaz chodzilo li tylko o zart...):
Otoz mial Platon w swej doktrynie kilka kwestii niespojnych i nikonsekwencji, o czym zapewne wiesz. Pytany o owe niespojnosci i nikonsekwencje - czyli o "trudne tematy" - odpowiadal tak, jak w przytoczonym zabawnym dialogu, przez co wskazywal rozmowcy, ze nie jest to nikonsekwencja czy niespojnosc jego rozumowania, tylko drogowskaz informujacy jak wiele pytajacy musi jeszcze pracy wlozyc, by do grona medrcow - filozofow co swiatlo zobaczyli przynalezec...
A teraz podstaw sobie prosze tak zinterpretowana moja wypowiedz do rozwazan na temat mocy, efektywnosci i ich wzajemnych relacji... A ja od siebie nie napisze, ze Twe twierdzenie jakoby moc byla funkcja efektywnosci jest na gruncie fizyki (moc i efektywnosc - na przyklad pracy ukladu - to wszak pojecia fizyczne) bzdura i kompromitacja, bo mi moja robacza natura i wrodzona uprzejmosc nie pozwalaja :wink: ( :wink: - to oznacza, ze zartuje, jakbys jeszcze nie wiedzial...)

APAS (z blotem zmieszany i w depresji z powodu swego prymitywizmu intelektualnego tkwiacy)
  • 0

budo_authority
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1851 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z codexu

Napisano Ponad rok temu

Re: Staz z Giampietro Savegnago
Apas na pocieszenie masz u mnie zdany egzamin na 3 dan IAS
  • 0

budo_szczepan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 8153 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:dzika,śmiercionośna Północ

Napisano Ponad rok temu

Re: Staz z Giampietro Savegnago

JA nie twierdzę, że nie bywał (bo i ja bywałem), ale myślę że powinien odświerzyć sobie odczucia poprzez praktykę :) To co widzisz na filmie jest dwuwymiarowe i pokazane z jednej perspektywy, zatem nie możesz nic powiedzieć o działaniu techniki (mocy). Możesz tylko powiedzieć podoba mi się albo nie podoba mi się.
Ale każdy ma prawo do wypowiadania opinii :) pod warunkiem, że nie są obraźliwe dla innych :wink:

To ze uke biega dostajac zadyszki podczas ataku, to kazdy co ma 5 kyu moze zobaczyc. Albo ze piety nie oderwane i nie ma wytracenia z rownowagi. Zaden cud dwu czy trojwymiarowy. Tak juz macie uke wytresowanych.
A poniewaz technika jest funkcja ataku, to jest jaka jest :wink: :lol:
  • 0

budo_apas
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 731 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Sorrell, Ballyhea an Rath

Napisano Ponad rok temu

Re: Staz z Giampietro Savegnago

Apas na pocieszenie masz u mnie zdany egzamin na 3 dan IAS

Ku chwale Ojczyzny! W odpowiedzialnosci za kraj brzemie to z pokora przyjmuje...

(Ja Wam, shihan, dluga i piekna kariere w naszej organizacji przewiduje, bo wy to naprawde wiecie, jak obiektywnie, prawda, i bezstronnie ludzi oceniac) :)
  • 0

budo_łabędź
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2100 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Swanderful country :)

Napisano Ponad rok temu

Re: Staz z Giampietro Savegnago

To ze uke biega dostajac zadyszki podczas ataku, to kazdy co ma 5 kyu moze zobaczyc. Albo ze piety nie oderwane i nie ma wytracenia z rownowagi. Zaden cud dwu czy trojwymiarowy. Tak juz macie uke wytresowanych.
A poniewaz technika jest funkcja ataku, to jest jaka jest :wink: :lol:


Oj Szczepan, Szczepan na Ciebie zawsze można liczyc :P :lol:

Na szczęście Maestro S nie ma zepsutego przez ciebie humoru i spokojnie śpi i je ;) :
Dołączona grafika
a nawet pyka se cygarko niczym sycylijski Don ;) Także strzeż się :P :

Dołączona grafika

Zdjątka ze stażu u madziarów Więcej : [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
  • 0

budo_authority
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1851 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z codexu

Napisano Ponad rok temu

Re: Staz z Giampietro Savegnago
Labedz :rofl: :rofl: :rofl: :rofl: :rofl: :rofl: :rofl: :rofl: :rofl: :rofl: :rofl: :rofl: :rofl: :rofl: :rofl: :rofl: :rofl: :rofl:
  • 0

budo_solitaire
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 164 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław

Napisano Ponad rok temu

Re: Staz z Giampietro Savegnago
O masakra... Łabędziu poklon :lol:
  • 0

budo_randall
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2751 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Dziki śmiercionośny południowy-wschód

Napisano Ponad rok temu

Re: Staz z Giampietro Savegnago

Jednakze to jest male piwo w porownaniu z katastrofalnym zachowaniem sie uke, ktory nie tylko nie umie padac, ale atakujac biegnie :roll: :lol: :lol: . Poza tym, po upadku wstaje wprost w strone tori - no zero ducha wojennego. Przeciez ode mnie od razu by zaliczyl kopa w leb :wink:

No to masz szanse się wykazać.
To jest zaproszenie Szczepanie od uke który tak katastrofalnie sie zachowywał. Przybywaj do Lublina.

  • 0

budo_szczepan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 8153 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:dzika,śmiercionośna Północ

Napisano Ponad rok temu

Re: Staz z Giampietro Savegnago

No to masz szanse się wykazać.
To jest zaproszenie Szczepanie od uke który tak katastrofalnie sie zachowywał. Przybywaj do Lublina.

To ty byles Randall????? Powaznie???? och ty w morde!!!! :peace: :peace: :peace: :peace: :rofl: :rofl: :rofl: :rofl: :rofl: :rofl: :rofl: :rofl: :rofl: :rofl: :rofl: :rofl: :rofl: :rofl: :rofl: :rofl: :rofl: :rofl:
no spadlem z krzesla poklon
  • 0

budo_randall
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2751 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Dziki śmiercionośny południowy-wschód

Napisano Ponad rok temu

Re: Staz z Giampietro Savegnago

No to masz szanse się wykazać.
To jest zaproszenie Szczepanie od uke który tak katastrofalnie sie zachowywał. Przybywaj do Lublina.

To ty byles Randall????? Powaznie???? och ty w morde!!!!
no spadlem z krzesla poklon

Pomyśl trochę znaim napiszesz. Nie, nie ja. Ja tylko przekazuję zaproszenie.
  • 0

budo_szczepan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 8153 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:dzika,śmiercionośna Północ

Napisano Ponad rok temu

Re: Staz z Giampietro Savegnago

Pomyśl trochę znaim napiszesz. Nie, nie ja. Ja tylko przekazuję zaproszenie.

oouuffff! troche mi ulzylo. :) juz zaczalem watpic w ciebie :wink: A co to za tajemniczy uke przekazuje mi zaproszenie? Tak mocno sie zdenerwowal moja krytyka? A moze chce cos sie nauczyc? No juz sam nie wiem :? :lol: :lol:

Zapros go na foum, niech sam cos napisze. Wyjasnimy sprawe 8)
  • 0

budo_garry
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2514 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:wawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Staz z Giampietro Savegnago
Randall okrutniku, przestań straszyć tak Szczepana, bo nigdy do polski nie wróci. :)
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024