Skocz do zawartości


Zdjęcie

TAN SAO na sierp bokserski


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
214 odpowiedzi w tym temacie

budo_vingdragon
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2334 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z chinskiej dzielnicy

Napisano Ponad rok temu

Re: TAN SAO na sierp bokserski

A czy to w walce wychodzi to inna bajka, bo "tak grasz jak przeciwnik pozwoli"... czasem "trza w łeb wziąc"

stad nasza dysputa i moje pytanie: po kiego licha cwiczyc bloki ktore nie dzialaja??
a moze wypadaloby zmienic system? ja nie potrafie juz zmienic sobie
stylu - za daleko juz zabrnolem

O chum kil nie chce nawet zaczynać..

a czy w Chum Kiu masz inne tansao? Czy w manekinie tez jest inny? Praktycznie wszedzie jest ten sam: taki, jaki byl uczony na poziomie podstawowym, reszta to juz ewentualne pochodne. Nasza dyskusja dotyczy jak narazie tylko TAN SAO
  • 0

budo_dars
  • Użytkownik
  • Pip
  • 30 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: TAN SAO na sierp bokserski
Hi Zbyszek!

To bardzo proste... Tylko po co trenować ileś bloków jeżeli wystarczy jeden.


:D Fakt! myślę , że każdy kto tego spróbuje szybko się dowie "po co"...
:wink:

Pozdrowionka

Dars
  • 0

budo_zbyszek
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 84 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Świętochłowice

Napisano Ponad rok temu

Re: TAN SAO na sierp bokserski

Fakt! myślę , że każdy kto tego spróbuje szybko się dowie "po co"...

:?: Witam szanownego Darsa. Fajnie że tylu ludzi się dołączyło do dyskusji.
  • 0

budo_dars
  • Użytkownik
  • Pip
  • 30 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: TAN SAO na sierp bokserski
Vig D:[/quote] stad nasza dysputa i moje pytanie: po kiego licha cwiczyc bloki ktore nie dzialaja??
a moze wypadaloby zmienic system? ja nie potrafie juz zmienic sobie
stylu - za daleko juz zabrnolem[/quote]

Cześć Ving :wink: !


Ving a czy ja tobie bronie wypier... tan sao z repertuaru? Zrób to !

Jeżeli tan nie pracuje komuś przed sierpem to są inne bloki, ale pytanie "czy wytrzyma" jest pytaniem człowieka nie rozumiejącego (za przeproszeniem :wink: ) struktury technik wing chun. Odpowiadam jeszcze raz - tan sao MUSI wytrzymać sierpa! A to ,że możesz dostać w łeb i nie zdążyć kiwnąć palcem - TO INNA BAJKA! :D i dotyczy każdej innej techniki , chyba że przeciwnik ma dwa latka i jest dziewczynką :)

Pozdrowionka

Dars
  • 0

budo_vingdragon
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2334 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z chinskiej dzielnicy

Napisano Ponad rok temu

Re: TAN SAO na sierp bokserski
DarSit, nie badz zlosliwy :twisted: my tu powazne dysputy uskuteczniamy

szukamy odpowiedzi na proste pytania
  • 0

budo_dars
  • Użytkownik
  • Pip
  • 30 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: TAN SAO na sierp bokserski
Cześć Zbyszek!

[/quote] :?: Witam szanownego Darsa. Fajnie że tylu ludzi się dołączyło do dyskusji.[/quote]

Jestem...:wink: :oops: :oops: :D
  • 0

budo_zbyszek
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 84 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Świętochłowice

Napisano Ponad rok temu

Re: TAN SAO na sierp bokserski

tan sao MUSI wytrzymać sierpa!

Tan sao nie wytrzyma sierpa. Chyba że ktoś nie wie jak wygląda sierp... Nie mówimy o zamaszystym klapsie od wychudzonego pijaczka tylko o sierpie bokserskim.
  • 0

budo_vingdragon
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2334 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z chinskiej dzielnicy

Napisano Ponad rok temu

Re: TAN SAO na sierp bokserski
inny prosty przyklad:
zawody kungfu i startujacy w nich reprezentanci "YongChun"

ilu z nich potrafilo i zastosowalo technike tan sao na sierp? ZADEN

lecialy zupelnie inne nie-stylowe techniki, niz te ktorych sie uczyli
  • 0

budo_dars
  • Użytkownik
  • Pip
  • 30 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: TAN SAO na sierp bokserski

DarSit, nie badz zlosliwy :twisted: my tu powazne dysputy uskuteczniamy

szukamy odpowiedzi na proste pytania


Hi!

Ja złośliwy :?:

Piszę jak na spowiedzi! Ile razy mam powtarzać to samo?

Czym innym jest pytanie o "wytrzymałość " bloku , a czym innym mowa o trudnościach w jego zastosowaniu w konkretnej sytuacji... po trosze jest to odpowiedź na pytanie dla czego nie można ćwiczyć jednego bloku :wink:

Ving wytrzymaj trochę ze mną... niedługo pewnie znowu zniknę na jakiś czas :) i nie będę ciebie wkurczał, ale dziś przy święcie! :evil: mam troszkę czasu... :twisted: :twisted:

Poza tym Dars a nie DarSit... choć osoba ta sama :wink:

Dars
  • 0

budo_wtc
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 178 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wawa

Napisano Ponad rok temu

Re: TAN SAO na sierp bokserski

ilu z nich potrafilo i zastosowalo technike tan sao na sierp? ZADEN

o tym wlasnie mowie, dzieki Ving poklon

lecialy zupelnie inne nie-stylowe techniki, niz te ktorych sie uczyli

to przesada, w koncu cos stosowali, wiec sie TEGO uczyli :wink:
  • 0

budo_vingdragon
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2334 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z chinskiej dzielnicy

Napisano Ponad rok temu

Re: TAN SAO na sierp bokserski
ciesze sie gdy na forum pisze wiecej ludzi z "naszego" systemu i wcale sie nie gorsze ze tu jestes - oby jak najczesciej.

ja nie mowie tez o trudnosciach w wykonaniu tansao bo to juz zalezy od samego wykonujacego. chodzi mi raczej o wytrzymalosc samego bloku. struktura na pozor mocna ale jak przylozysz sierpa, lamie sie on w zgieciu lokciowym, przez to obrywamy i przez to mowie o jego nieskutecznosci
  • 0

budo_dars
  • Użytkownik
  • Pip
  • 30 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: TAN SAO na sierp bokserski

tan sao MUSI wytrzymać sierpa!

Tan sao nie wytrzyma sierpa. Chyba że ktoś nie wie jak wygląda sierp... Nie mówimy o zamaszystym klapsie od wychudzonego pijaczka tylko o sierpie bokserskim.


Hi!

Zbyszek wiesz ,że wielu bokserów po karierze się stoczyło i popadło w alkoholizm...? :D

Nie wiem czy dalej tłumaczyć jaką widzę różnicę w pytaniach, które się tu uważa za zamienne a nimi nie są :cry:

Jeśli chodzi o to czy są inne bloki łatwiejsze do zastosowania w obronie przed sierpem - są! (zadowoleni?)

Zbyszek ja troszkę boksowałem... wiem jak wygląda sierp... :-)

Dars
  • 0

budo_zbyszek
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 84 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Świętochłowice

Napisano Ponad rok temu

Re: TAN SAO na sierp bokserski
Bardzo się cieszę że boksowałeś bo w takim razie wiesz o czym piszesz. Ja jestem zwolennikiem testowania technik i próbowałem zatrzymać sierpa na tan sao. Ta technika jest za słaba. Może znasz jakąś tajemną wersję tan sao przekazywaną tylko wybrańcom :wink: Ale to dobrze że są różne opinie bo nie było by forum.
  • 0

budo_dars
  • Użytkownik
  • Pip
  • 30 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: TAN SAO na sierp bokserski
Ving D:

ja nie mowie tez o trudnosciach w wykonaniu tansao bo to juz zalezy od samego wykonujacego. chodzi mi raczej o wytrzymalosc samego bloku. struktura na pozor mocna ale jak przylozysz sierpa, lamie sie on w zgieciu lokciowym, przez to obrywamy i przez to mowie o jego nieskutecznosci


Na wszystko jest odpowiedź... ale ten problem chyba można tylko na sali rozwiązać, bo może mówimy o innych wzajemnuych ustawieniach poszczególnych osób , może o nieco innym wykonaniu samego tan sao...

Sam nie preferuję tego bloku przeciw sierpowi, ale z innych względów niż jego "łamanie się w zgięciu łokciowym". Prędziej oszczędność czasu , łatwość wykonania i paru innych powodów ... ale ćwicztymy i takie jego zastosowanie...

Dars
  • 0

budo_vingdragon
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2334 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z chinskiej dzielnicy

Napisano Ponad rok temu

Re: TAN SAO na sierp bokserski

Na wszystko jest odpowiedź... ale ten problem chyba można tylko na sali rozwiązać, bo może mówimy o innych wzajemnuych ustawieniach poszczególnych osób , może o nieco innym wykonaniu samego tan sao...

powtarzam jeszcze raz: nie mowie o zadnych ustawieniach wzgledem siebie, mowie o zwyklej technice przeciwko sierpowi i nie ma znaczenia czy to jest tansao wysoki, niski, krzywy, koslawy czy ten z przesunietym paluszkiem o 1cm w bok :) wyroslem juz z tego. ta technika jest podobna we wszystkich odmianach i nazywa sie tak samo. ja obstaje jednak przy tym iz nie dziala na sierp. tansao sluzy do czegos innego bez wzgledu, ktora forme znasz i cwiczysz.

w wersji LT tansao wykonuje sie miekko, w sposob "kontrolujacy" wchlaniajac impet,

w wersji W. Cheunga o ile dobrze kojarze stosuje sie tansao wysoki w srednim dystansie przyjmujac cios na ten blok.

w wersji Wong Shun Leung'a tansao wykonuje sie "twardo" wprost na cios przeciwnika

w podobny sposob ja cwiczylem przez lata. analizowalem rozne sposoby obrony i w koncu okazalo sie, ze tansao tu nie dziala a bynajmniej nie sluzy do blokowania sierpow.
  • 0

budo_vt
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 402 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wa-wa

Napisano Ponad rok temu

Re: TAN SAO na sierp bokserski

w wersji Wong Shun Leung'a tansao wykonuje sie "twardo" wprost na cios przeciwnika


Możesz konkretniej bo nie bardzo rozumiem.
  • 0

budo_vingdragon
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2334 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z chinskiej dzielnicy

Napisano Ponad rok temu

Re: TAN SAO na sierp bokserski
1. atak: prawy cios sierpowy

2. obrona: lewy tansao do wewnatrz na sierp + (cios prosty prawa)

ad. tansao "twardy" na linii centralnej w bocznej pozycji 45', skierowany prostopadle do ciosu - przynajmniej ja pamietam, ze tak uczyl JSZ wedlug szkoly WShL
  • 0

budo_vt
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 402 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wa-wa

Napisano Ponad rok temu

Re: TAN SAO na sierp bokserski
Słowo "twardy" strasznie mi to nie pasuje. Kojarzy sie ze "sztywny" , "napięty" a oczywiście tak się nie robi. Reka jest cały czas sprężysta aby mogła przekazać siłę zwrotną do pozycji. Przy sztywnym tan sao albo nas przeciwnik przełamie albo sie odbijemy.

Co do kątów to mniej więcej dobrze :D
  • 0

budo_vingdragon
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2334 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z chinskiej dzielnicy

Napisano Ponad rok temu

Re: TAN SAO na sierp bokserski
sorry, chodzilo mi o "sprezysty tansao". nie mam teraz nikogo kto pomoglby mi sfilmowac o co mi chodzi. moge jedynie fotki jakies porobic.
  • 0

budo_tdek
  • Użytkownik
  • Pip
  • 32 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: TAN SAO na sierp bokserski
Tansau może zadziała tylko wtedy, kiedy masz jakieś 10cm/15cm:-) więcej od przeciwnika i jednocześnie cios nie leci za bardzo od góry (co się często zdarza) lub jesteś w poza zakresem ciosu (ale wtedy po co ktoś ma ten cios zadawać?).

Czytałem też w niektórych postach o twardym tansau. Po to się ćwiczy foowork, żeby się nie siłować z przeciwnikiem. Twardy blok tansau byłby chyba majmniej mądrym pomysłem przyjmowania czegokolwiek bo niby skąd "czerpać" siłę przy takim układzie ręki, zwłaszcza na siłę idącą z boku? Nawet przy obronie przed łokciem za pomocą tansau (z pierwszej formy) muszę skierować rękę w stronę siły (zwrot) ale i bardzo szybko stamtąd uciekać a tak naprawdę lepiej zapomnieć o tej technice znając prostsze rozwiązania z wyższych form.

Oczywiście niektórzy miłośnicy WT/WC powiedzą, że z jednoczesnym tansau i zwrocie wyprowadzasz cios w nos przeciwnika. No tak mówi teoria. Tak zresztą naucza się czasami początkujących. Ale oni nie wykonują sierpów tylko proste, w dodatku winchunowe proste.

Na szczęście są skuteczne obrony przed sierpowym w WT ale z drugiej strony mało odkrywcze i często spotykane w innych stylach. Choć oczywiście jak się jest wielkim jak tur (Bostepe), to na filmach instruktarzowych można często i z sukcesem wykorzystywać tansau choćby przed sierpowym.

Przesyłam link do strony Tigera, gdzie możecie sobie zobaczyć jak wygląda sierpowy. [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024