Skocz do zawartości


Zdjęcie

Manekiny Yong/Weng Chun Quan


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
52 odpowiedzi w tym temacie

budo_guardian
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 454 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:RP(o)land

Napisano Ponad rok temu

Manekiny Yong/Weng Chun Quan
A może by tak jeszcze raz ... wywołać temat manekiństwa wszelakiego autoramentu po linii yong/wengczunowej :?: :idea:
Poniżej próbka ze szkoły ukraińskiej tygrysa i smoka vinh xuan

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
  • 0

budo_vingdragon
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2334 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z chinskiej dzielnicy

Napisano Ponad rok temu

Re: Manekiny Yong/Weng Chun Quan
hehehe, a to co za ruskie straszydlo? :lol:

PS. dobry temat
  • 0

budo_guardian
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 454 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:RP(o)land

Napisano Ponad rok temu

Re: Manekiny Yong/Weng Chun Quan
a tu na jednym ze zdjęć jest dwustronny (tez solidny kawał kloca nawet jak na dwóch nap... czy) z wahadłową nogą nogąhttp://www.shaolinwin...tech_forms.html
  • 0

budo_vingdragon
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2334 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z chinskiej dzielnicy

Napisano Ponad rok temu

Re: Manekiny Yong/Weng Chun Quan
jesli chodzi o manekin Weng Chun - wyglada tak samo jak wszyscy maja czyli:

z reguly trzy rece, noga i korpus a calosc zawieszona jest na elastycznych listwach - jest to nowoczesny model tzw. HongKongski

w innych szkolach ( z reguly tych z Fatshan) uzywa sie manekina wolnostojacego lub wkopanego w ziemie.

ale...

sam ksztal, liczba ramion i mocowania nie ma tu wiekszego znaczenia.

wazne jest jak i co sie na nim cwiczy

bedac w jeszcze w Polsce skonstruowalem manekina ktory posiadal 3 ramiona z przodu, noge i 4 ramiona boczne bo wten sposob cwiczy sie Weng Chun. Inni zamiast tych dodatkowych uzywaja listew mocujacych.

Osobiscie jednak polecam trening na manekinie wkopanym w ziemie lub wolnostojacym, gdyz mamy szeroki zasob technik do wykonania
  • 0

budo_vingdragon
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2334 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z chinskiej dzielnicy

Napisano Ponad rok temu

Re: Manekiny Yong/Weng Chun Quan
standartowy model manekina mocowany na listwach tzw. HongKongski

Dołączona grafika
  • 0

budo_macleod
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 471 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Jungle

Napisano Ponad rok temu

Re: Manekiny Yong/Weng Chun Quan
....a macie moze jakies linki do stron w ktorych sa filmiki z formami na manekinie? tj. cala forma X a nie migawka jak ktos oklepuje manekina.
swoja droga : uzywa sie jeszcze gdzies manekina ruchomego do ving chun?
  • 0

budo_guardian
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 454 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:RP(o)land

Napisano Ponad rok temu

Re: Manekiny Yong/Weng Chun Quan
raczej rzadkością są całe formy drewniaka rzucane na net (jesli bierzemy pod uwagę strony komercyjne), oczywista rzecz, że ma to źrodełko cashowe - prezentacja ma jedynie zachęcic do kupna "oryginału w całości", sa tez problemy natury technicznej z przepustowością łączy i miejscem na ogólnodostepnym serwerze, jak będe miał chwile oddechu, poszukam czegos i dam linki
  • 0

budo_vingdragon
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2334 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z chinskiej dzielnicy

Napisano Ponad rok temu

Re: Manekiny Yong/Weng Chun Quan
to prawda, formy w calosci bardzo rzadko sa publikowane za free, ale jest sporo stron w necie gdzie sa pokazane pojedyncze sekwencje. mam gotowy skrypt ze zdjeciami technika za technika, ruch za ruchem drewnianego jesli by ktos chcial - za darmo :wink:
  • 0

budo_wtc
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 178 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Manekiny Yong/Weng Chun Quan
to brzmialo jak "jestem blondynka z duzym temperamentem, podziele sie hmmm... wiedza za darmo" :) w kazdym razie przygotuj sie na oblezenie z powodu wielkiej popularnosci :) ja np. z checia twoj skrypt zobacze [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] jesli bys byl laskaw...
mam cos w rewanzu, ale pewnie zbyt popularne, zebys chcial skorzystac :-)
  • 0

budo_ukyo78
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1016 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:York UK

Napisano Ponad rok temu

Re: Manekiny Yong/Weng Chun Quan
mam takie pytanie, trafilem na informacje kiedys ze spotyka sie manekiny z ramionami mocowanymi na wylot- po drogiej stronie jest taki kolek blokujacy ramie przed wyciagnieciem, podobno cwiczy sie szarpniecia na takich ramionach w ten sposob zeby zerwac ten kolek mocujacy? To prawda jest?
  • 0

budo_vingdragon
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2334 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z chinskiej dzielnicy

Napisano Ponad rok temu

Re: Manekiny Yong/Weng Chun Quan

mam takie pytanie, trafilem na informacje kiedys ze spotyka sie manekiny z ramionami mocowanymi na wylot- po drogiej stronie jest taki kolek blokujacy ramie przed wyciagnieciem, podobno cwiczy sie szarpniecia na takich ramionach w ten sposob zeby zerwac ten kolek mocujacy? To prawda jest?

kazdy manekin skonstruowany jest tak, by kolkiem zatrzymac wypadajaca podczas cwiczen reke. im wiecej na nim cwiczysz tym bardziej sie ten kolek rozluznia/lamie. to nie jest rzadna sztuczka czy rewelacja - poprostu zdarza sie. nie raz lamane sa nogi manekina. kwestia tylko jest kto i jak do tego podchodzi ;)

przyklad:

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
  • 0

budo_vingdragon
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2334 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z chinskiej dzielnicy

Napisano Ponad rok temu

Re: Manekiny Yong/Weng Chun Quan

to brzmialo jak "jestem blondynka z duzym temperamentem, podziele sie hmmm... wiedza za darmo" :)


ja za darmo nie daje ;D udostepniam tylko to co mi jest juz nie potrzebne :idea:

w kazdym razie przygotuj sie na oblezenie z powodu wielkiej popularnosci :) ja np. z checia twoj skrypt zobacze jesli bys byl laskaw...


wysle ci, probuje tez wkleic to na net zeby kazdy mogl sobie pobrac jako plik. to jest forma manekina zawierajaca 121 technik. zdjecia sa dosc stare bo pochodza z 1991 roku i wykonuje ja moj asystent ale.. jako material porownawczy jest w sam raz.

mam jednak maly problem: ow plik jest w formacie MSdoc. i ma ponad 15MB i na skrzynki nie przejdzie. chce go zapisac w formacie PDF - jak i czym?

mam cos w rewanzu, ale pewnie zbyt popularne, zebys chcial skorzystac :-)

podziel sie ze wszystkimi :wink:
  • 0

budo_vingdragon
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2334 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z chinskiej dzielnicy

Napisano Ponad rok temu

Re: Manekiny Yong/Weng Chun Quan

uzywa sie jeszcze gdzies manekina ruchomego do ving chun?

jesli chodzi Ci o manekin obrotowy (wokol wlasnej osi) to musze Cie rozczarowac, bo ten model zostal wymyslony do potrzeb filmu :D sa manekiny ruchome ale uzywane czesciej w stylu Choy Li/Lee Fut niz w Yong Chun
  • 0

budo_wtc
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 178 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Manekiny Yong/Weng Chun Quan

mam jednak maly problem: ow plik jest w formacie MSdoc. i ma ponad 15MB i na skrzynki nie przejdzie. chce go zapisac w formacie PDF - jak i czym?

w przypadku windy trzeba posiadac pelnego adobe acrobata lub na tucows poszukac jakiegos narzedzia (pdfwriter chyba). mozna tez zapewne uzyc open office'a (z openoffice.org bodajze jest sciagalny), ale glowy nie dam, bo korzystam z pingwinka :wink:

podziel sie ze wszystkimi :wink:

nigdy :!: :!: :)
mam tradycyjne 116 technik autorstwa yip chuna ale nie bede jawnie tego rozpowszechnial, to wbrew prawu autorskiemu :?
no moze kiedys jak bede mial czas, to przypadkiem znajde te ksiazke na sieci :wink:
  • 0

budo_vingdragon
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2334 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z chinskiej dzielnicy

Napisano Ponad rok temu

Re: Manekiny Yong/Weng Chun Quan

mam tradycyjne 116 technik autorstwa yip chuna



1. nie ma tradycyjnych 116 technik!!! 116 wymyslil LT i ten poprosil Yip Chuna by takie wykonal - ksiazka sie dobrze sprzedaje do dzis :D

2. podobno Yip Man znal 140, ale jest wielce prawdopodobne, ze to co poznal od Chu Chung Mana zawieralo 172 techniki

3. oryginalna (tradycyjna) forma manekina nazywa sie "108 Mook Jong" ale z liczba ruchow lub technik nie ma ona nic wspolnego !!!

(ja w samym Weng Chun naliczylem sie okolo 275 technik) 8O
  • 0

budo_wtc
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 178 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Manekiny Yong/Weng Chun Quan
"116 Wing Tsun Dummy Techniques as Demonstraded by Grandmaster Yip man" sie nazywa i zawiera fotki dziadka Yipa w calkiem zreszta dobrej formie :)
"tradycyjne" odnosilo sie do ksiazki - moim zdaniem to klasyka wydawnictw tego typu :wink:
a poza tym to nie ma zadnych 275 technik manekina weng chun :roll: no dobra, just kidding :)
  • 0

budo_vingdragon
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2334 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z chinskiej dzielnicy

Napisano Ponad rok temu

Re: Manekiny Yong/Weng Chun Quan

"116 Wing Tsun Dummy Techniques as Demonstraded by Grandmaster Yip man" sie nazywa i zawiera fotki dziadka Yipa w calkiem zreszta dobrej formie :) "tradycyjne" odnosilo sie do ksiazki - moim zdaniem to klasyka wydawnictw tego typu :wink:

zgadza sie bo mowimy o tej samej publikacji :P

a poza tym to nie ma zadnych 275 technik manekina weng chun



masz racje, bo forma mimo, iz zawiera az 275 technik/ruchow to faktycznie nazywa sie 108 (czasem mowi sie tez 140)

:D ja nie zartuje, mowie serio
  • 0

budo_wingtsun
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 667 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznań

Napisano Ponad rok temu

Re: Manekiny Yong/Weng Chun Quan
ok bo widzę że Ving na tym swoim avatarze aż podskakuje z niecierpliwości na pytanie ;) : dlaczego?
  • 0

budo_vingdragon
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2334 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z chinskiej dzielnicy

Napisano Ponad rok temu

Re: Manekiny Yong/Weng Chun Quan
hehe, ja wiem ale nie powiem :P
  • 0

budo_vingdragon
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2334 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z chinskiej dzielnicy

Napisano Ponad rok temu

Re: Manekiny Yong/Weng Chun Quan
OK, plik gotowy do pobrania w formacie Adobe 5 PDF

zapisz cel jako...

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

Uwaga! plik mozna powielac i drukowac jedynie z zaznaczeniem zrodla jego pochodzenia
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024