Skocz do zawartości


Zdjęcie

TAN SAO na sierp bokserski


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
214 odpowiedzi w tym temacie

budo_ryurayo
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 103 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:GlazGO

Napisano Ponad rok temu

Re: TAN SAO na sierp bokserski
VingDragon czy moglbys nakrecic to jut sao zeby nie bylo wapiwosci jak to wyglada? tak samo jak zrobiles to z tan sao
  • 0

budo_ryurayo
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 103 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:GlazGO

Napisano Ponad rok temu

Re: TAN SAO na sierp bokserski

Jut Sao, o ktorym mowie jest niski i taki laduje na zgiecie lokciowe cierpa z jednoczesnym cieciem lub ciosem lokciem. ja mam na mysli ruch i skaracanie dystansu a nie stanie w miejscu - zwlaszcza w bocznej pozycji


przeciez tan sao rowniez nie wykonuje sie stojac w miejscu tylko identycznie jak wyzej powiedziales o jut sao tez jest ruch i skracanie dystansu :?
  • 0

budo_skiper
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1052 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznań

Napisano Ponad rok temu

Re: TAN SAO na sierp bokserski
Właśnie Ving, prosimy o Jut Sao. Ja w dwóch różnych szkołach widziałem dwa różne wykonania tego ruchu i chyba żadne mnie nie przekonywało do blokowania nim sierpa. W dodatku w zgieciu łokcia... :? hmm...nie uważasz, że wtedy nawet przypadkiem ręka przeciwnika może się "zawinąć" na bloku i dostaniesz z przedramienia/pięści?
  • 0

budo_vt
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 402 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wa-wa

Napisano Ponad rok temu

Re: TAN SAO na sierp bokserski

Nie do końca... pozycja boczna i garda VT są trochę archaiczne. Ograniczają broniącego się. Zresztą żaden z dzisiejszych zawodników tak nie stoi.


A niby który z tych zawodników ćwiczy Ving Tsun :?: To niby jak masz zobaczyć tą pozycje :?:

Nie piszę tu o teori VT tylko ogólnie o walce. Jeżeli ta pozycja i garda są tak dobre to dlaczego nikt tak nie walczy.


W Ving Tsun nie ma rozgraniczenia między teorią a praktyka. Wszystko co nie ma zastosowania w walce jest negowane. Liczy się tylko i wyłacznie skuteczność i stosowalność w walce.
  • 0

budo_wtc
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 178 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wawa

Napisano Ponad rok temu

Re: TAN SAO na sierp bokserski
fajny temat, nie moglbym sie nie wlaczyc chocby na chwilke :)
no to sie wlaczam: z przykroscia komunikuje, ze w 90% wypowiedzi w niniejszym topiku Ving ma racje :lol: tan sau i sierp bokserski to nie jest najszczesliwsze polaczenie. Pomyslcie tez o wysokim fook sau lub ding jarn ze skroceniem :)
hopsasa! :wink:
  • 0

budo_dars
  • Użytkownik
  • Pip
  • 30 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: TAN SAO na sierp bokserski
Cześć !

Po przerwie wypada się przedstawić ponownie... pisałem jako Darsit i kilka moich postów już na forum się pokazało... Ćwiczę odmianę Cheungowską :D

poniewaz temat byl juz wczesniej poruszany ale jest troche rozrzucony dobrze by bylo jeszcze raz zapoznac sie z waszymi opiniami - czy tan sao to wytrzyma takia sile?


Sierpa można zatrzymać WSZYSTKIMI technikami skonstruowanymi do obrony górnych furtek. Tan sao, jut sao itp. itd.
To co piszecie wskazuje , że nie znacie sil lum tao... tam są zawarte kąty i rotacje itp., które umożliwiają "zatrzymanie" każdego uderzenia. Przeciez struktura zatrzymuje a nie siła ramienia. Poza tym idea polega na odprowadzeniu siły a nie przyjmowaniu jej...
Rzecz jasna , że przy złym zgraniu w czasie czy po błędzie technika nie zadziała...

Dars
  • 0

budo_wtc
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 178 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wawa

Napisano Ponad rok temu

Re: TAN SAO na sierp bokserski
akurat pierwsza forma moze nie byc wystarczajaca na Mike Tysona :)
bramki ktorych sie uczysz w pierwszej formie sa hmmm, strefami zgniotu na Twoim ciele, nie sa przestrzenne. dlatego jednak zalecalbym chocby nieco ruchu z drugiej lub trzeciej formy :idea:
ale zapewne o trzeciej :!: linii obrony jeszcze nie slyszales? :wink:
  • 0

budo_vt
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 402 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wa-wa

Napisano Ponad rok temu

Re: TAN SAO na sierp bokserski

akurat pierwsza forma moze nie byc wystarczajaca na Mike Tysona :)
bramki ktorych sie uczysz w pierwszej formie sa hmmm, strefami zgniotu na Twoim ciele, nie sa przestrzenne. dlatego jednak zalecalbym chocby nieco ruchu z drugiej lub trzeciej formy :idea:
ale zapewne o trzeciej :!: linii obrony jeszcze nie slyszales? :wink:


I własnie objawiła nam się cała mądrość LT. Do zablokowania podstawowej techniki potrzeba stosować trzecią formę :P
BZDURA BZDURA I JESZCZE RAZ BZDURA :!: :!: :!:
Takiej głupoty dawno nie słyszałem, to dowodzi że Wy naprwade nie rozumiecie prawideł żadzących Ving Tsun'em i nie macie pojęcia o zasadach które rządzą każdą z form.

pzdr
  • 0

budo_vt
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 402 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wa-wa

Napisano Ponad rok temu

Re: TAN SAO na sierp bokserski

Sierpa można zatrzymać WSZYSTKIMI technikami skonstruowanymi do obrony górnych furtek. Tan sao, jut sao itp. itd.


Otóż nie. Każda technika ma swoja ograniczoną stosowalność.
  • 0

budo_wtc
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 178 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wawa

Napisano Ponad rok temu

Re: TAN SAO na sierp bokserski

I własnie objawiła nam się cała mądrość LT. Do zablokowania podstawowej techniki potrzeba stosować trzecią formę :P
BZDURA BZDURA I JESZCZE RAZ BZDURA :!: :!: :!:
Takiej głupoty dawno nie słyszałem, to dowodzi że Wy naprwade nie rozumiecie prawideł żadzących Ving Tsun'em i nie macie pojęcia o zasadach które rządzą każdą z form.

To nie jest wiedza LT. On raczej z Twoim zaangazowaniem twierdzilby o wyzszosci prostych i latwych rozwiazan nad sila i technika boksera. Niestety praktyka cwiczenia z innymi stylistami nie potwierdza optymiizmu purystow :roll:
coz, idz na sparring z bokserem i przekonaj sie :!: moze mu wytlumaczysz, ze ma zle katy :lol:
rowniez pozdrawiam
  • 0

budo_dars
  • Użytkownik
  • Pip
  • 30 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: TAN SAO na sierp bokserski

akurat pierwsza forma moze nie byc wystarczajaca na Mike Tysona :)
bramki ktorych sie uczysz w pierwszej formie sa hmmm, strefami zgniotu na Twoim ciele, nie sa przestrzenne. dlatego jednak zalecalbym chocby nieco ruchu z drugiej lub trzeciej formy :idea:
ale zapewne o trzeciej :!: linii obrony jeszcze nie slyszales? :wink:


Cześć!

Nie gniewaj się ale...chyba się nie rozumiemy...
Pierwsza forma zawiera zasady umożliwiające przyjęcie nawet bardzo silnego uderzenia: kąty ugięcia łokcia, rotację przedramienia i pracę nadgarstka (w przypadku tan sao), uczy utrzymywania pozycji jako głównego źródła siły dla technik.
Nie powiedziałem ,że masz stać jak piz.. i blokować sierpa na litość boską! Mówię o wykorzystaniu systemu jako całości a nie ruchu stricte z sil lum.. Podkreśliłem tylko , że tam leży rozwiązanie problemu jeśli wiesz co ta forma zawiera.
O żednych strefach zgniotu nie ma mowy w systemie bloków wing chun.
Jedyny blok który można "pozornie zgnieść" to wu sao - podkreślam pozornie!

Drogi vtc znam cały system i nie kombinuj z liniami bo mi twoja wiedza na nic się nie przyda jeśli mam się martwić o jakieś strefy zgniotu jak kupiony na skupie złomu grat.. :evil:

Pozdrowionka

Dars
  • 0

budo_kinkong
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 249 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: TAN SAO na sierp bokserski
Postanowiłem się wtrącić w Waszą dysputę, ale wyjątkowo nie przywołam bjj. 8)

Tak się zastanawiam czy nie wychodzicie ze złego założenia - niezaleznie czy pojedynczy blok zatrzyma pojedyńczy cios (czyli dysputy jak w aikido) ważniejsze wydaje mi się czy: te bloki zablokują serię ciosów -rozpoczynaną w róznych kierunkach czyli sierpy na góorę łączone z sierpami na dół - problemem wydaje mi się to ze konkretny blok staracie się wykonać na konkretny cios, ale przecież do momentu jak cios dojdzie nie wiecie jaki cios zostanie ostatecznie zadany:np. cios startujący jako prawy sierp moze się okazać hakiem z dołu...
  • 0

budo_dars
  • Użytkownik
  • Pip
  • 30 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: TAN SAO na sierp bokserski

Sierpa można zatrzymać WSZYSTKIMI technikami skonstruowanymi do obrony górnych furtek. Tan sao, jut sao itp. itd.


Otóż nie. Każda technika ma swoja ograniczoną stosowalność.


Otóż tak! Nie ma zadnej ograniczonej stosowalności ,inaczej nigdy nie będziesz mógł nabrać zaufania do swych technik defensywnych :wink:
A masz czas na wybieranie z tych bardziej i mniej zastosowalnych ruchów w walce?

Pozdrowionka

Dars
  • 0

budo_zbyszek
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 84 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Świętochłowice

Napisano Ponad rok temu

Re: TAN SAO na sierp bokserski

I własnie objawiła nam się cała mądrość LT. Do zablokowania podstawowej techniki potrzeba stosować trzecią formę :P
BZDURA BZDURA I JESZCZE RAZ BZDURA :!: :!: :!:
Takiej głupoty dawno nie słyszałem, to dowodzi że Wy naprwade nie rozumiecie prawideł żadzących Ving Tsun'em i nie macie pojęcia o zasadach które rządzą każdą z form.

To nie jest wiedza LT. On raczej z Twoim zaangazowaniem twierdzilby o wyzszosci prostych i latwych rozwiazan nad sila i technika boksera. Niestety praktyka cwiczenia z innymi stylistami nie potwierdza optymiizmu purystow :roll:
coz, idz na sparring z bokserem i przekonaj sie :!: moze mu wytlumaczysz, ze ma zle katy :lol:
rowniez pozdrawiam

w końcu jakaś słuszna uwaga. Zamiast ślepo wierzyć w słowa swojego nauczyciela lepiej sprawdzić to w praktyce. Okaże się czy sprzedaje kit czy fachową wiedzę.
  • 0

budo_wtc
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 178 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wawa

Napisano Ponad rok temu

Re: TAN SAO na sierp bokserski
fakt, mamy drobne niedorozumienie :)
bramki o ktorych mysle, sa plaskie (jak na rysunku) w siu nim tao, dopiero chum kiu wprowadza element przestrzenny ale to wszystko sa teoretyczne rozwazania i bzdury :wink:
anyway, bardzo lubie wsie yong chuny, ale jakos nie widze mozliwosci obrony technicznego szybkiego sierpa z kombinacji przez tan sau z uderzeniem. no jakos sie mi nie klei w glowie :) :)
  • 0

budo_dars
  • Użytkownik
  • Pip
  • 30 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: TAN SAO na sierp bokserski

Postanowiłem się wtrącić w Waszą dysputę, ale wyjątkowo nie przywołam bjj.

Tak się zastanawiam czy nie wychodzicie ze złego założenia - niezaleznie czy pojedynczy blok zatrzyma pojedyńczy cios (czyli dysputy jak w aikido) ważniejsze wydaje mi się czy: te bloki zablokują serię ciosów -rozpoczynaną w róznych kierunkach czyli sierpy na góorę łączone z sierpami na dół - problemem wydaje mi się to ze konkretny blok staracie się wykonać na konkretny cios, ale przecież do momentu jak cios dojdzie nie wiecie jaki cios zostanie ostatecznie zadany:np. cios startujący jako prawy sierp moze się okazać hakiem z dołu...


Cześć Kinkong!

To była odpowiedź na konkretne pytanie ty dotykasz innego problemu.

Wing Chun to taki sam system jak każdy inny(przynajmniej moja odmiana) i ma odpowiedzi na zachowania innych systemów - boksu też.
Nie rozumiem tego w ten sposób ,że jest to metoda dająca gwarancję na nietykalność- to by było fajowo... o nie ale... O serii mówimy? No cóż tylko dobre manewrowanie, dobry refleks i dobra kontra :D


Niektórz moi chłopacy systematycznie ćwiczą z bokserami a i my na zajęciach poświęcamy nauce uderzeń (jako ,że kiedyś nieco boksowałem - od razu się przyznam ,że nic specjalnego nie zwojowałem... bratu lepiej szło... :wink: ) bokserskich nieco czasu ,żeby to poprawnie robić. Jakby nie było wszyscy teraz "boksują".

Jeszcze raz twierdzę jeśli dobrze robisz wing chun to KAŻDY BLOK zartrzymuje każde uderzenie - to proste !


Pozdrowionka

Dars
  • 0

budo_vingdragon
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2334 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z chinskiej dzielnicy

Napisano Ponad rok temu

Re: TAN SAO na sierp bokserski
witam wszystkich,

panowie czemu tak uparcie stoicie przy swoim? teoretyzujemy tutaj wszyscy na temat tansao. to juz jest trzecia dyskusja o tym. dlaczego nie sprawdzicie tego o czym mowie na swoich najblizszych treningach? czy ja naprawde mam wam udowodnic ze tan sao nie dziala?

a moze kazdy z was cos takiego nagra i wtedy bedziemy rozmawiac ?
  • 0

budo_zbyszek
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 84 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Świętochłowice

Napisano Ponad rok temu

Re: TAN SAO na sierp bokserski

Nie do końca... pozycja boczna i garda VT są trochę archaiczne. Ograniczają broniącego się. Zresztą żaden z dzisiejszych zawodników tak nie stoi.


A niby który z tych zawodników ćwiczy Ving Tsun :?: To niby jak masz zobaczyć tą pozycje :?:

Nie piszę tu o teori VT tylko ogólnie o walce. Jeżeli ta pozycja i garda są tak dobre to dlaczego nikt tak nie walczy.


W Ving Tsun nie ma rozgraniczenia między teorią a praktyka. Wszystko co nie ma zastosowania w walce jest negowane. Liczy się tylko i wyłacznie skuteczność i stosowalność w walce.

Jedno wielkie bla , bla , bla każdy tak może powiedzieć cokolwiek by nie ćwiczył. W jaki sposób sprawdzasz co działa a co nie ? Które techniki znegowałeś ?
  • 0

budo_dars
  • Użytkownik
  • Pip
  • 30 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: TAN SAO na sierp bokserski
vtc:

fakt, mamy drobne niedorozumienie
bramki o ktorych mysle, sa plaskie (jak na rysunku) w siu nim tao, dopiero chum kiu wprowadza element przestrzenny ale to wszystko sa teoretyczne rozwazania i bzdury
anyway, bardzo lubie wsie yong chuny, ale jakos nie widze mozliwosci obrony technicznego szybkiego sierpa z kombinacji przez tan sau z uderzeniem. no jakos sie mi nie klei w glowie


Hi!

Ach cała dyskusja dotyczyła tematu "czy tan sao WYTRZYMA" sierpa - k... musi wytrzymać! :wink: Fizyka , czy raczej biomechanika za nim stoi!
A czy to w walce wychodzi to inna bajka, bo "tak grasz jak przeciwnik pozwoli"... czasem "trza w łeb wziąc" :cry: :)

O chum kil nie chce nawet zaczynać.. :wink:

Narka!


Dars
  • 0

budo_zbyszek
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 84 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Świętochłowice

Napisano Ponad rok temu

Re: TAN SAO na sierp bokserski

Jeszcze raz twierdzę jeśli dobrze robisz wing chun to KAŻDY BLOK zartrzymuje każde uderzenie - to proste !

To bardzo proste... Tylko po co trenować ileś bloków jeżeli wystarczy jeden.
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024