Skocz do zawartości


Zdjęcie

takie tam sobie


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
4 odpowiedzi w tym temacie

budo_lopez_rodriquez
  • Użytkownik
  • Pip
  • 23 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

takie tam sobie
Witam Ving Smoka i inne gady:)

tak sobie trochę popatrzyłem na szanownego Si Fu Rzounka i trzeba przyznać, że ciekawe...
A Ty Dragonie jakie słyszałeś opinie na temat naszego południowego sąsiada? z tego co widzę, to chyba więcej chińszczyzny jest w tym przekazie. Tak sobie myślę, że Leung bardzo mocno uprościł system w tym formy włącznie. Ciekaw jestem jak wygląda ich WT w Hong Kongu...słyszałem, że w stowarzyszeniu Maday'a nikt z instruktorów do końca nie wie jak wyglądają wszystkie sekcje chisao i chisao manekina. Maday pewnie wie no bo jakże by inaczej ale jaki jest klucz przekazywania wiedzy dalej to nie mam pojęcia.
A co byś powiedział o ludziach z Łodzi? Czy to jest wg Ciebie dobra sekcja? Z ciekawości tylko pytam bo i tak w najbliższych latach nie będę nic zmieniał.
pozdrowienia dla wszystkich.
  • 0

budo_lopez_rodriquez
  • Użytkownik
  • Pip
  • 23 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: takie tam sobie
nie zauważyłem, że już się wrzucił mój post:)
myślałem że go nie ma
no nic pozdrawiam
  • 0

budo_vingdragon
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2334 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z chinskiej dzielnicy

Napisano Ponad rok temu

Re: takie tam sobie
chlopie, zanim palniesz posta zobacz czy juz nie pisales gdzies podobnie

http://www.forum-kul...showtopic=70143

szkole Sylwka z Lodzi polecam jak najbardziej jesli Ci o nia chodzilo :wink:
  • 0

budo_wingtsun
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 667 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznań

Napisano Ponad rok temu

Re: takie tam sobie

słyszałem, że w stowarzyszeniu Maday'a nikt z instruktorów do końca nie wie jak wyglądają wszystkie sekcje chisao i chisao manekina.


źle słyszałeś, zresztą pojęcia ścisłych sekcji są z tego co się orientuje tylko w metodyce Leung Tinga
  • 0

budo_pioter
  • Użytkownik
  • Pip
  • 46 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznań

Napisano Ponad rok temu

Re: takie tam sobie

Witam Ving Smoka i inne gady:)

...Tak sobie myślę, że Leung bardzo mocno uprościł system w tym formy włącznie. Ciekaw jestem jak wygląda ich WT w Hong Kongu...słyszałem, że w stowarzyszeniu Maday'a nikt z instruktorów do końca nie wie jak wyglądają wszystkie sekcje chisao i chisao manekina. Maday pewnie wie no bo jakże by inaczej ale jaki jest klucz przekazywania wiedzy dalej to nie mam pojęcia...


Tak sobie źle myślisz :wink: O ile słyszałem metodyka nauczania WT polega na nieustannym powtarzaniu i pogłębianiu technik. Oznacza to, że do jednej sekwencji ruchów powraca się wielokrotnie - czasem przy okazji pracy nóg, czasem przy okazji budowania siły, chisao czy podczas nauki zwrotów. Podobnie jest z nauką chisao - najpierw poznaje się danchisao (na jedną rękę), potem poonsao, aż uczysz się sekcji chisao strony broniącej i atakującej. Po nauczeniu pierwszych sekcji można do nich powrócić i skupić się na poprawie szczegółów lub ich dodaniu. Potem można wprowadzić inne rozwiązania, bo każda sekcja ma wiele dróg. Potem można je łączyć. Przy tak stworzonym programie treningowym nigdy nie można znać sekcji chisao, można wyrobić sobie tylko nawyk nieustannej poprawy. W HongKongu uczą tak samo. A klucz przekazywania jest prosty: opanujesz materiał to otrzymujesz nowy. I jeszcze jedno - nie liczy się ilość technik, tylko umiejętność ich zastosowania, więc w sumie nie ma znaczenia ile sekcji chisao się zna tylko jak.
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024