Skocz do zawartości


Zdjęcie

Pytań pare ogólnych


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
23 odpowiedzi w tym temacie

budo_kaibita
  • Użytkownik
  • Pip
  • 25 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:poznan

Napisano Ponad rok temu

Pytań pare ogólnych
1. Chciałbym (tylko dla rozrywki i w ramach hobby) zaczać trenować walkę nunchaku. Ma to jakiś sens tzn. czy jestem w stanie sie czegos nauczyc z samych filmikow instruktazowych i poradnikow?

2.Chciałbym zakupić pałke teleskopową, ale nie mam pojęcia jaki model wybrać- cena max 200zł. Pomożecie?*




*pomożemy! dziarsko odpowiedzieli użytkownicy vortalu budo. :)
  • 0

budo_macieq
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 330 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Pytań pare ogólnych
Nielegalne w Polsce :evil:
  • 0

budo_gambit
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2089 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:bardzo dziki wschód

Napisano Ponad rok temu

Re: Pytań pare ogólnych

Nielegalne w Polsce :evil:


Co jest niby nielegalne???????????
  • 0

budo_lord von banan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2917 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdańsk

Napisano Ponad rok temu

Re: Pytań pare ogólnych
Posiadanie w/w przedmiotów.
  • 0

budo_gambit
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2089 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:bardzo dziki wschód

Napisano Ponad rok temu

Re: Pytań pare ogólnych
Cholera no ale wydaje mi się że trzeba coś dodać do tego że posiadanie wyżej wymienionych przedmiotów jest nielegalne. Tylko wtedy jeśli nie ma się pozwolenia na ich posiadanie.
Bo w takim wypadku uznajemy że jest nielegalne w ogóle.
  • 0

budo_vince
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4029 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Pytań pare ogólnych
Ogolnie walka nunchaku to poroniony pomysl, nunchaku ma spore opoznienia po uderzeniu (musisz odbic od biodra, barku etc.) i zeby dobrze nauczyc sie nim walczyc musisz cwiczyc przynajmniej z rok.

Tak samo trening uderzen to nie to samo, co machanie sobie w powietrzu, tak wiec odradzam.

Ja sobie cwicze freestyle, machanie w powietrzu ale nie mam zludzen co do tego, ze kiedys uzyje nun na ulicy - chocby z tego powodu, ze go na codzien nie nosze ;)
  • 0

budo_lord von banan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2917 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdańsk

Napisano Ponad rok temu

Re: Pytań pare ogólnych
Ustawodawca wogóle nie przewidział wydawania pozwoleń na te przedmioty.
  • 0

budo_kaibita
  • Użytkownik
  • Pip
  • 25 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:poznan

Napisano Ponad rok temu

Re: Pytań pare ogólnych

Ogolnie walka nunchaku to poroniony pomysl, nunchaku ma spore opoznienia po uderzeniu (musisz odbic od biodra, barku etc.) i zeby dobrze nauczyc sie nim walczyc musisz cwiczyc przynajmniej z rok.

Tak samo trening uderzen to nie to samo, co machanie sobie w powietrzu, tak wiec odradzam.

Ja sobie cwicze freestyle, machanie w powietrzu ale nie mam zludzen co do tego, ze kiedys uzyje nun na ulicy - chocby z tego powodu, ze go na codzien nie nosze


Oki, dzięki przerzuce sie na cos innego ;)

Nielegalne w Polsce



A jaki LEGALNY sprzęt do samoobrony polecacie? (przeczytalem przed chwila tresc ustawy, wynika z niej ze przed bandyta najlepiej kleknac i poprosic o łaske, chore prawo :evil: ).
  • 0

budo_pieswidmo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 656 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Suwałki

Napisano Ponad rok temu

Re: Pytań pare ogólnych

A jaki LEGALNY sprzęt do samoobrony polecacie?


MÓZG 8) A co za tym idzie zrowy rozsądek i świadomość, że sam sprzęt nie obroni cię przed bandą opryszków. Ćwicz jakiś styl walki - to pomoże. Bądź uważny, unikaj niebezpiecznych miejsc i chodzenia o niebezpiecznych porach. A jak już musisz coś kupić to kup sobie gaz pieprzowy w żelu.

No i zdecyduj się o co Ci chodzi - najpierw pytasz o nunchaku

tylko dla rozrywki i w ramach hobby


a jak już się okazuje że nielegalne to pytasz o sprzęt do samoobrony :? . To dla rozrywki czy do samoobrony? Bo nunchaku do samoobrony się nie nadaje, z w.w. powodów - jest nielegalne i trzeba umieć go użyć, żeby móc go użyć skutecznie do samoobrony. A dla rozrywki... Nunchaku jest wg mnie bardzo rozrywkowe i daje mi osobiście dużo zabawy machanie sobie nim dla rozrywki.
  • 0

budo_gosc84
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 482 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdańsk

Napisano Ponad rok temu

Re: Pytań pare ogólnych
Sprzęt do samoobrony legalny ale i tak zależy ile masz kasy względnie najtaniej to wyjdzie dobry zelowy miotacz gazu cs nie najtańszy [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] lub ten [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] bo są też fajne takie i skuteczne paralizatory elektryczne o nazwie Air taser zasięg 10 metrów na wyposazeniu sił policyjnych i ejdnostek S.W.A.T U.S.A ale najtańszy mode zaczyna sie od ponad tysiaca złotych. Nigdzie w polskim sklepie niemoge go znaleść ale keidyś były i są nadal legalne [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] moze to strona amerykańska jego . Wiesz jak bys chciał to popytaj Pitera M ten forumowicz sprowadza z U.S.A różny sprzęt . Możesz też kupić sobei peperball opis zajzyj do działu broń i walka bronią bo neichce mi sie powtarzać wszystkiego jest legalnmy i dostępny w polsce bez zezwolenia ale cena powala na nogi tamto pisałem jak ceny neiznałem jeszcze daje link do sklepu moze stanieje jeszcze bow idze ze ten sklep czasem obniza ceny [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] . Pozdrawiam i przepraszam za błędy wszystko zalezy od zasobnosci portfela ale też trza myśleć co da rade wygodnei nosić . pozdrowionka
  • 0

budo_kaibita
  • Użytkownik
  • Pip
  • 25 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:poznan

Napisano Ponad rok temu

Re: Pytań pare ogólnych

MÓZG

za drogi i ciezko nauczyc sie obslugi :) :)


Ćwicz jakiś styl walki - to pomoże.

ćwiczę- bjj, ale co mi po tym, jak mnie dwoch oprychów napadnie to jednego sprowadzę do prateru a drugi zakopie mnie na smierć :|



a jak już się okazuje że nielegalne to pytasz o sprzęt do samoobrony . To dla rozrywki czy do samoobrony?


jak juz napisałem

1. Chciałbym (tylko dla rozrywki i w ramach hobby) zaczać trenować walkę nunchaku.


Nunchaku* byłoby dla zabawy NATOMIAST baton służyłby do samoobrony



Gośc84-> dzięki za linki i rady :-)



*pisząc o walce tą bronią chodziło mi o oooooooodległą przyszłość, choć fakt, nie zaznaczyłem tego w tekście.
  • 0

budo_gosc84
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 482 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdańsk

Napisano Ponad rok temu

Re: Pytań pare ogólnych
Niema za co dziękować zawsze do usług.
  • 0

budo_lothian
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1047 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:schoinki :)

Napisano Ponad rok temu

Re: Pytań pare ogólnych

Ustawodawca wogóle nie przewidział wydawania pozwoleń na te przedmioty.


Lordzie, artykuł 9 ust. 2 ustawy o broni i amunicji brzmi:

"Broń pneumatyczną, miotacze gazu obezwładniającego oraz narzędzia wymienione w art. 4 ust. 1 pkt. 4, można posiadać na podstawie pozwolenia na broń wydanego przez właściwego ze względu na miejsce zamieszkania zainteresowanej osoby lub siedzibę zainteresowanego podmiotu komendanta powiatowego Policji, a w przypadku żołnierzy zawodowych - na podstwawie pozwolenia wydanego przez właściwy organ wojskowy"

Natomiast wymieniony wyżej art. 4 ust. 1 pkt 4 brzmi:

"Ilekroć w ustawie jet mowa o broni, należy przez to roumieć:
1)........................
2)........................
3)........................
4) narzędzia i urządzenia, których używanie może zagrażać życiu lub zdrowiu:
a) broń białą w postaci:
- ostrzy ukrytych w przedmiotach nie mających wyglądu broni,
- kastetów i nunczaków,
- pałek posiadających zakończenie z ciężkiego i twardego materiału lub zawierających wkładki z takiego materiału,
- pałek wykonanych z drewna lub innego ciężkiego i twardego materiału, imitujących kij bejsbolowy,
B) broń cięciwową w postaci kusz,
c) przedmioty przeznaczone do obezwładniania osób za pomocą energii elektrycznej.

Tak więc ustawodawca przwidział wydawanie pozwolen na te przedmioty. Wynika z tego, że również na nunchaku i pałkę teleskopową (o ile teleskop można podciągnąć po podaną definicję pałki, co jest problematyczne. Ja stoję na stanowisku, że nie można ale to moje zdanie. Odsyłam do orzeczeń sądowych). Także teoretycznie na kastet i pałkę imitującą kij bejsbolowy...
Aby otrzymać pozwolenie na broń należy jednak przejąść badanie psychologiczne , egzamin z posługiwania się tą bronią itp, itd. Który więc psycholog wyda opinię pozytywną gościowi, który będzie chciał uzyskać pozwolenie na np. ostrze ukryte w lasce, albo na kstet? :)
Teoretycznie jednak takie pozwolenie można otrzymać. Również na nunchaku i teleskop - o ile, jak pisałem podciągnąć go pod tę definicję.
Abstrahując już od tego, że ustawa ta jest "gniotem" jak mało która i stwarza szerokie pole do manewru ewentualnym organom ścigania. Odsyłam jednak, tak jak pisałem, do orzeczeń sądowych.
Pozdrawiam.
  • 0

budo_pieswidmo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 656 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Suwałki

Napisano Ponad rok temu

Re: Pytań pare ogólnych

Nunchaku* byłoby dla zabawy NATOMIAST baton służyłby do samoobrony


To już rozumię... :)

Powiem tak. Nunchaku do zabawy w machanie sobie dla przyjemności ja traktuję jako dobrą zabawę. Lubię sobie pomachać i sprawia mi takie machanie wielką frajdę. A jeśli chodzi o pozwolenia na nunchaku. Rozmawiałem w tej sprawie z lokalnym komendantem policji, on tam pogrzebał w ustawach i papierach no i nie znalazł niczego na temat pozwoleń na nunchaku. Teoretycznie wygląda to tak że jak masz pozwolenie na broń palną, albo jesteś w służbach mundurowych (ewentualnie jakieś Security) to nikt cię za posiadanie nunchaku ganiać nie będzie. Ale samego pozwolenia na nuchaku jako takiego dostać/wyrobić/załatwić/kupic nie można, bo ustawodawca nie przewidział pozwolenia na bandyckie narzędzia napadów takie jak kastety i nunczaki (swoją drogą już samo zaklasyfikowanie tych dwóch przedmiotów na jedną półkę jest debilizmem :roll: )...

Natomiast baton do samoobrony... No na dwóch to ja rozumiem. Ale jak będzie trzech, albo siedmu :twisted: i do tego na przykład... :roll: ... z nożem, albo kilkoma nożami... :roll:

Według mnie nie tędy droga... Najlepszą rzeczą na jaką możesz wydac pieniądze w celach samoobronnych jest trening i ewentulanie książka "Zawsze bezpieczna" o której już wspominał AdamD. Jeśli jeszcze nie czytałeś to zachęcam.
  • 0

budo_lothian
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1047 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:schoinki :)

Napisano Ponad rok temu

Re: Pytań pare ogólnych
pieswidmo napisał:

"Teoretycznie wygląda to tak że jak masz pozwolenie na broń palną, albo jesteś w służbach mundurowych (ewentualnie jakieś Security) to nikt cię za posiadanie nunchaku ganiać nie będzie. Ale samego pozwolenia na nuchaku jako takiego dostać/wyrobić/załatwić/kupic nie można, bo ustawodawca nie przewidział pozwolenia na bandyckie narzędzia napadów takie jak kastety i nunczaki"

A jakie ma niby umocowanie prawne, to co piszesz o służbach mundurowych i nunczaku, i pozwoleniu na inną broń, no bo jeśli na nunczaku, to czemu nie na pałkę imitującą kij bejsbolowy i kastet? Te rodzaje broni są wymienione RÓWNOPRAWNIE.
A co do uzyskiwania pozwoleń na wymienioną w ustawie broń białą i przewidzianych prawem możliwości tego - czytaj mój post powyżej Twojego :roll: .
Ten Twój znajomy komendant nie bardzo coś z tą ustawą jest na bieżąco... :?
Pozdrawiam.
  • 0

budo_pieswidmo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 656 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Suwałki

Napisano Ponad rok temu

Re: Pytań pare ogólnych
Nie znam się na pozwoleniach, więc zapytam. Jak to jest z bronią palną i pozwoleniami? Czy jak się wyrabia pozwolenie na broń palną, to czy jest sprecyzowane że na konkretny rodzaj broni to pozwolenie jest, czy jest ogólnie, na broń? Bo jeśli ogólnie na broń to nunchaku czy teleskop podpada pod definicje, bo jest ustawowo bronią białą. Ale jeśli jest wymagane zezwolenie na konkretnie "broń białą w postaci nunchaku"... Pokażcie mi choć jednego gościa który ma takie konkretne pozwolenie na nunchaku. Z tego co mi wiadomo po prostu nie ma takich procedur, żeby mogli takie pozwolenie na nunchaku (czy kastet) wydać... To się w paragrafach nie mieści :? :roll: Ale proszę o oświecenie jeśli nie mam racji... Z pokorą...
  • 0

budo_lothian
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1047 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:schoinki :)

Napisano Ponad rok temu

Re: Pytań pare ogólnych
pieswidmo - w moim poście podałem odpowiednie artykuły ustawy o broni i amunicji z komentarzem, że ustawa przewiduje taką moliwość. A czy ktoś takie pozwolenie otrzymał, czy nie, to nie zmienia faktu, że jest to, przynajmniej teoretycznie mozliwe. Możesz spróbować.
Co do pozwolenia na bron palną:
- art. 9 ust. 1 - Broń palną i amunicję do tej broni można posiadać na podstawie pozwolenia na broń wydanego przez właściwego komendanta ............. itd.
Wyraźnie chyba jest na pisane na jakiej podstawie można posiadać broń palną. Co do narzędzi o których mówi art 4 ust. 1 pkt. 4 - na jakiej podstawie można je posiadać mówi art. 9 ust. 2 cytowany przeze mnie w poprzednich postach :roll:
- art 9 ust. 5 - pozwolenie na broń palną bojową wydane w celach o których mowa w art 10 ust.3 pkt. 1 (czyli do ochrony osobistej lub ochrony bezpieczeństwa innych osób oraz mienia - ŻW) stanowi jednocześnie pozwolenie na broń gazową i alarmową.
I tylko tyle. Z ustawy jasno wynika, że pozwolenie na nunczaku, kastet, pałkę imitującą kij bejsbolowy, ukryte ostrza MOŻA, przynajmniej teoretycznie, uzyskać. Jak jest w praktyce, to już pisałem, że potraktuą Cię jak świra, gdy o to byś wystąpił. A posiadanie pozwolenia na broń palną nic do tego nie ma. I tyle. Pokręcone to ale cóż, tak jest. Oświecony? :-) Pozdrawiam.
  • 0

budo_pieswidmo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 656 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Suwałki

Napisano Ponad rok temu

Re: Pytań pare ogólnych
Dzięki! Czyli teoretycznie można mieć pozwolenie na nunchaku a praktycznie nie. Polska kraj - dziwna kraj... :roll:
  • 0

budo_lord von banan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2917 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdańsk

Napisano Ponad rok temu

Re: Pytań pare ogólnych
Moje niedopatrzenie.
  • 0

budo_gambit
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2089 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:bardzo dziki wschód

Napisano Ponad rok temu

Re: Pytań pare ogólnych

Ale samego pozwolenia na nuchaku jako takiego dostać/wyrobić/załatwić/kupic nie można, bo ustawodawca nie przewidział pozwolenia na bandyckie narzędzia napadów takie jak kastety i nunczaki (swoją drogą już samo zaklasyfikowanie tych dwóch przedmiotów na jedną półkę jest debilizmem )...


Czy aby choć troche znasz historie nunchaku????? I jego zastosowanie?
To może na glany tez powinno wydawać się zezwolenie bo często sa one, narzędziami bandyckich ataków.

Ogolnie walka nunchaku to poroniony pomysl, nunchaku ma spore opoznienia po uderzeniu (musisz odbic od biodra, barku etc.) i zeby dobrze nauczyc sie nim walczyc musisz cwiczyc przynajmniej z rok.

No jesli reprezentujemy podejście szybko i skutecznie, to może od razu lepiej oddawac portfel na ulicy

Tak samo trening uderzen to nie to samo, co machanie sobie w powietrzu, tak wiec odradzam.

Więc należy zacząć trenować uderzenia, na pewno gdzieś ktoś tego uczy, a jak nie to próbować samemu. Nikt nie powiedział że MA są proste i przyjemne, a te które takie są są nieskuteczne :)

Ja sobie cwicze freestyle, machanie w powietrzu ale nie mam zludzen co do tego, ze kiedys uzyje nun na ulicy - chocby z tego powodu, ze go na codzien nie nosze.


A tak troche przy okazji, nunchakowy freestyle, o którym piszesz jest jak prężenie muskułów przed walką ma za zadanie wystraszyć przeciwnika, kilka technik podstawowych daje ogromną mozliwość kombinacji. Jak dla mnie świadomość możliwości otrzymania ciosu nunchaku, jest przerażająca, zaraz chyba po ciosie nożem.
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024