Skocz do zawartości


Zdjęcie

Baton No i wreszcie zalegalizujemy go jakoś


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
38 odpowiedzi w tym temacie

budo_gosc84
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 482 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdańsk

Napisano Ponad rok temu

Baton No i wreszcie zalegalizujemy go jakoś
Przed chwilą na stronie onet.pl przeczytałem artykuł o szkole samoobrony dla kobiet prowadzonej przez pana MOderatora działu samoobrona kobiet , w tekscie do którego jest link sprzedawca poleca panią sprawnym pałki teleskopowe o zezwoleniu nic nie mówi [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] wiec legalizujmy je i olejmy te ustawy o broni czyli pla pla komuchów . Skoro o pałkach teleskopowych jest tekst w dziale kiosk onetu na głownej stronie . Przepraszam za błedy i zagorzałych przestrzegaczy ustawy .
  • 0

budo_kamboras
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 823 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Baton No i wreszcie zalegalizujemy go jakoś
A ja widziałem na własne oczy w telewizorni, jak najnowsi nasi komandosi, spec-żandarmi, ćwiczyli ochronę VIP-a, i jeden z nich pozorując atak posługiwał się teleskopem. Chora sytuacja, stróże prawa się tym bawią, znaczy mają, to nie przekonacie mnie że nie używają.
  • 0

budo_shaft
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1759 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:chinatown

Napisano Ponad rok temu

Re: Baton No i wreszcie zalegalizujemy go jakoś
Kamboras malo kto NIE ma batona posrod policji
a na szkoleniach zauwazysz takiego czersto i czesto o nim mowa:)
  • 0

budo_mr_twinkle
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 655 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wielkopolska

Napisano Ponad rok temu

Re: Baton No i wreszcie zalegalizujemy go jakoś
Też czytałem ten artykuł, nawet go krytycznie skomentowałem...
Baton dla kobiety? Delikatnej i niewyszkolonej w jego użyciu (takich przecież większość). Bzdura! Autorka artykułu nie wie chyba o czym pisze, a sprzedawca chce tylko zarobić proponując pałkę teleskopową dla kobiet, nawet tych "wysportowanych". Każdy bndzior, wobec którego zachodzi potrzeba użycia jakiejkolwiek broni, odbierze dziewczynie batona i ze złości może ją nim zatłuc. To nieodpowiedzialne pisać takie rzeczy!
Dzięki gość84, że mi te kwestie przypomniałeś, przynajmniej miałem okazję się wygadać przed ludźmi znającymi trochę temat.
  • 0

budo_gosc84
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 482 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdańsk

Napisano Ponad rok temu

Re: Baton No i wreszcie zalegalizujemy go jakoś
Niema za co , ja podzielam twoje zdanie przy sile kobiety szybko go straci a niezrobi nawte tyle bulu zeby odwrócić uwage napastnika choć na chwile. pozdrawiam
  • 0

budo_cougar
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1675 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:TRÓJMIASTO

Napisano Ponad rok temu

Re: Baton No i wreszcie zalegalizujemy go jakoś

A ja widziałem na własne oczy w telewizorni, jak najnowsi nasi komandosi, spec-żandarmi, ćwiczyli ochronę VIP-a, i jeden z nich pozorując atak posługiwał się teleskopem. Chora sytuacja, stróże prawa się tym bawią, znaczy mają, to nie przekonacie mnie że nie używają.

słuzby mundurowe maja pałke teleskopowa nja wyposazeniu..dostajemy ja od państwa tak samo jak broń ;) ...nic dziwnego, że maja i uzywaja..
co do legalnosci to podobno istnieja jakies opinie policji z komendy głównej o tym że pałka okreslonego producenta nie jiest bronia...chodzi tu o to , że niby tylko jakies konkretne modele sa zastrzezone do uzywania przez cywili a niektóre te policyjne sa zastrzezone...nie wiem jak to traktowac ale wydaje mi sie to trzecim rodzjem prawdy czyli > gówno prawdą.
pałka to pałka wg ustawy o broni i amunicji gdzie jest opisana dość szczegółowo > z twrdego materiału.a teleskop nie jest z plasteliny.
  • 0

budo_szeryf
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 352 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdańsk

Napisano Ponad rok temu

Re: Baton No i wreszcie zalegalizujemy go jakoś
Co nie zmienia faktu, że nie słychać aby "obywatele" się masowo tymi nielegalnymi teleskopami pozbawiali życia, czy też rabowali banki. Przepis jest pozbawiony sensu. Oczywiście "dura lex, sed lex" i jak nie wolno... się przyznać to nie wolno :wink:
  • 0

budo_mr_twinkle
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 655 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wielkopolska

Napisano Ponad rok temu

Re: Baton No i wreszcie zalegalizujemy go jakoś
Widziałęm w telewizji trening chyba jakiegoś specjalnego oddziału ŻW do ochrony VIPów, też mieli teleskopy. Cougar, a wiesz może czy i jacy policjanci wyposażani są w batony i w jakie batony (tzn. jakiego producenta)?
  • 0

budo_nuevo
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 433 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:wrocław

Napisano Ponad rok temu

Re: Baton No i wreszcie zalegalizujemy go jakoś

> z twrdego materiału.a teleskop nie jest z plasteliny.


czyli kiedy idę gdzieś z rattanową pałką w pokrowcu, to łamię prawo?
  • 0

budo_kaligula
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 889 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Baton No i wreszcie zalegalizujemy go jakoś
palka to jest przyrzad treningowy, i w razie klopotow tez sie bede tego trzymal. dobrze by bylo miec legitymacje klubowa czy cos w ten desen...
widzialem teleskopy ktore podobno wycofane zostaly z jakiejs jednostki policji w ramach wymiany sprzetu na nowy. na 1 rzut oka - 21", chrom, hartowane, na chwycie guma. zaden high-end.
  • 0

budo_borsuk
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 173 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Krakow

Napisano Ponad rok temu

Re: Baton No i wreszcie zalegalizujemy go jakoś
To w koncu jak to jest? kupic mozna przeciez np: Militaria pl. i w wiekszosci sklepow z bronia i bez broni zreszta tez. To co to jest za bron na ktora potrzebne jest zezwolenie a sprzedawana jest bez pozwolenia i to nie gdzes pokatnie tylko w powaznych sklepach internetowych i nie internetowych.
Moze mi to ktos "wiedzacy" zetelnie wyjasnic :?:
  • 0

budo_kamboras
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 823 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Baton No i wreszcie zalegalizujemy go jakoś
Właśnie to samo rozpatruje się w topicu po sąsiedzku ( Pytań pare ogólnych ) gdzie Żelazny Wilk cytując wiadomą ustawę wykazał że ustawodawca przewidział pozwolenia na pałki , a więc mogą być legalne. Panowie, a może po prostu nikt nie śmiał o takie wystąpić ?
  • 0

budo_kamboras
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 823 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Baton No i wreszcie zalegalizujemy go jakoś

...słuzby mundurowe maja pałke teleskopowa nja wyposazeniu..dostajemy ja od państwa tak samo jak broń


A na broń wystawiają Wam pozwolenia, tak ? Na pałki teleskopowe też dostajecie imienne pozwolenia ?
  • 0

budo_lothian
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1047 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:schoinki :)

Napisano Ponad rok temu

Re: Baton No i wreszcie zalegalizujemy go jakoś
Pałaka jest jednym ze środków przymusu bezpośredniego stosowanego przez Policję i inne służby mundurowe (nie wszystkie) - trzeba zajrzeć do stosownych ustaw dotyczących tych służb. Dlatego też broń, której posiadanie jest zabronione. lub na posiadanie której trzeba mieć pozwolenie może być w użyciu przez te służby na zupełnie innych zasadach. Poza tym ustawa o broni i amunicji precyzuje, że:

Art. 3. Przepisy ustawy nie dotyczą:

1) broni i amunicji stanowiących uzbrojenie Sił Zbrojnych Rzeczypospolitej Polskiej, Policji, Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego, Agencji Wywiadu, Biura Ochrony Rządu, Straży Granicznej, Służby Więziennej oraz innych państwowych formacji uzbrojonych, w odniesieniu do których dostęp do broni i amunicji regulują odrębne przepisy,>

2) broni i amunicji stanowiących uzbrojenie żołnierzy armii państw obcych przebywających na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej w związku z przedsięwzięciami wojskowymi realizowanymi wspólnie z Siłami Zbrojnymi Rzeczypospolitej Polskiej, a także na podstawie umów i porozumień międzynarodowych,

3) obrotu z zagranicą bronią i amunicją, technologiami i usługami mającymi znaczenie dla obronności, bezpieczeństwa lub ważnych interesów Państwa oraz wytwarzania, przewozu przez terytorium Rzeczypospolitej Polskiej, przywozu z zagranicy i wywozu za granicę broni i amunicji w celach przemysłowych lub handlowych, a także obrotu nimi na podstawie odrębnych przepisów,

4) przemieszczania amunicji przez przedsiębiorców oraz przedsiębiorców zagranicznych, w rozumieniu ustawy z dnia 21 czerwca 2002 r. o materiałach wybuchowych przeznaczonych do użytku cywilnego (Dz. U. Nr 117, poz. 1007).

Mowa tu o broni nie tylko palnej, ale o broni w ogóle, tak więc każdej na którą wymagane jest pozwolenie dla zwykłego śmiertelnika. Służb mundurowych to nie dotyczy.
  • 0

budo_cougar
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1675 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:TRÓJMIASTO

Napisano Ponad rok temu

Re: Baton No i wreszcie zalegalizujemy go jakoś

Właśnie to samo rozpatruje się w topicu po sąsiedzku ( Pytań pare ogólnych ) gdzie Żelazny Wilk cytując wiadomą ustawę wykazał że ustawodawca przewidział pozwolenia na pałki , a więc mogą być legalne. Panowie, a może po prostu nikt nie śmiał o takie wystąpić ?

niestety...pozwolenie na pałke teleskopowa jest niemozliwe do uzyskania...przechodziłem ta sciezke dwa razy..ustawodawca oprócz ustawy wydaje przepisy wykonawcze..w tAKICH TO PRZEPISACH PODAJE, ŻE ZEZWOLENIA MOGĄ BYC WYDANE :
NA TO ,, NA TAMTO W CELU TAKIM ALBO W TAKIM...
NIESTETY nie przewidział wydawania pozwoleńia na pałke tak samo jak i na kastety czy ostrza ukryte w przedmiotach nei mających wyglądu broni czy nawet na nunchaku...
SKLEPY KTÓRE HANDLUJA PAŁKAMI DZIELĄ SIĘ NA DWIE KATEGORIE :

pierwsza: takie które mają koncesję i stosują prawo które mówi że pałka to broń a więc nikolmu jej nie psrzedajapoza podmiotami upowaznionymi np. policji...

druga: takie które maja koncesję i postarały sie o jakies dziwne oipinie biegłych nawet z policji!! którzy w nich stwierdzają , że pałki nie sa bronią w rozumieniu ustawy...osobiscie wydaje mi się to naciągane ale skoro organa powołane do.ścigania tego typu przestepstw nie reagują to znaczy, że sklepy maja racje!!!
albo po prostu nic o tym nikomu nie wiadomo ale skoro tysiące ludzi o tyj wie i mówi publicznie ogłaszając się w sieci to czyż organa mogą nie wiedziec ??? wiedzą.takie jest moje zdanie, i nic nie robią...

aż ktoś kogos pałka stuknie i zajdzie Pytanie :
A SKĄD KURWA ON TE PAŁKE MIAŁ ???????????
  • 0

budo_kamboras
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 823 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Baton No i wreszcie zalegalizujemy go jakoś
Dziękuję za wyczerpującą odpowiedź, choć bardzo chciałbym coś innego usłyszeć. Już nie będę zabierał głosu w dyskusjach o teleskopach.
  • 0

budo_lothian
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1047 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:schoinki :)

Napisano Ponad rok temu

Re: Baton No i wreszcie zalegalizujemy go jakoś
[/quote]niestety...pozwolenie na pałke teleskopowa jest niemozliwe do uzyskania...przechodziłem ta sciezke dwa razy..ustawodawca oprócz ustawy wydaje przepisy wykonawcze..w tAKICH TO PRZEPISACH PODAJE, ŻE ZEZWOLENIA MOGĄ BYC WYDANE :
NA TO ,, NA TAMTO W CELU TAKIM ALBO W TAKIM...
NIESTETY nie przewidział wydawania pozwoleńia na pałke tak samo jak i na kastety czy ostrza ukryte w przedmiotach nei mających wyglądu broni czy nawet na nunchaku...

Cougar! Przede wszystkim przepisy wykonawcze nie mogą być sprzeczne z ustawą. To podstawa. Poza tym podaj mi jakakie są te przepisy wykonawcze odnoście wydawanie pozwolenia na broń jakąkolwiek, bo nie słyszałem o takich... A nie słyszałem, bo takich po prostu nie ma... Wydawanie pozwoleń na broń dla zwykłego śmiertelnika (mowa o broni do obrony osobistej) reguluje tylko ustawa o broni i amunicji.
  • 0

budo_lothian
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1047 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:schoinki :)

Napisano Ponad rok temu

Re: Baton No i wreszcie zalegalizujemy go jakoś
Acha! Zapomniałem dodać, że takie przepisy (jakieś rozporządzenie - nie pamiętam jakie, ale chyba dotyczące uprawiania sportów o charakterze strzeleckim) istnieją odnośnie broni palnej do celów sportowych. Odnośnie broni doo obrony osobistej (jakiejkolwiek!) - jak pisałem, nie ma takowych.
  • 0

budo_borsuk
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 173 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Krakow

Napisano Ponad rok temu

Re: Baton No i wreszcie zalegalizujemy go jakoś

aż ktoś kogos pałka stuknie i zajdzie Pytanie :
A SKĄD KURWA ON TE PAŁKE MIAŁ ???????????

No to wtedy wypadaloby odpowiedziec:

że pałki nie sa bronią w rozumieniu ustawy...

bo:

skoro organa powołane do.ścigania tego typu przestepstw nie reagują to znaczy, że sklepy maja racje!!!

bo przecie:

skoro tysiące ludzi o tyj wie i mówi publicznie ogłaszając się w sieci to czyż organa mogą nie wiedziec ???

Chyba ze nasze organy sa do d... ale przecierz nie sa wiec:

wiedzą.


Teoretycznie powinno byc ok. bo niby nieznajomosc prawa nie zwalnia od odpowiedzialnosci ale jak kupuje w koncesjonowanym sklepie to chyba jakies zaufanie spoleczne do takiej instytucji mam prawo miec.
No ale teoria i zdrowy rozsadek to jedno a polski sad to drugie(albo i trzecie :) ) wiec pewnie delikwent "dostanie po lbie" od sadu a sklep co najwyzej przestanie sprzedawac palki.

Ciekawe czy w tym kraju kiedys bedzie chociaz troche normalniej :roll:
  • 0

budo_wosiu
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1070 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdynia

Napisano Ponad rok temu

Re: Baton No i wreszcie zalegalizujemy go jakoś

Cougar! Przede wszystkim przepisy wykonawcze nie mogą być sprzeczne z ustawą. To podstawa. [/qote]

Odpowiem za Cougara. Mogą i często bywają.

Poza tym podaj mi jakakie są te przepisy wykonawcze odnoście wydawanie pozwolenia na broń jakąkolwiek, bo nie słyszałem o takich... A nie słyszałem, bo takich po prostu nie ma... Wydawanie pozwoleń na broń dla zwykłego śmiertelnika (mowa o broni do obrony osobistej) reguluje tylko ustawa o broni i amunicji.


Mało jeszcze wiesz kolego, a to, że o czymś nie słyszałeś, nie znaczy, że tego nie ma... Zanim zaczniesz wydawać kategoryczne osądy, zapoznaj się najpierw z przedmiotem. Na początek radzę przeczytać dokładnie ten akt prawny:
"Rozporządzenie Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji z dnia 20 kwietnia 2004 w sprawie rodzajów szczególnie niebezpiecznych broni i aminicji oraz rodzajów broni odpowiadającej celom, w których może być wydane pozwolenie na broń
Do znalezienia np. na [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]


Wosiu
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024