Skocz do zawartości


Zdjęcie

miotacz ognia.


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
28 odpowiedzi w tym temacie

budo_lothian
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1047 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:schoinki :)

Napisano Ponad rok temu

miotacz ognia.
A właśnie. Czy posiadanie miotacza ognia jest w Polsce zabronione? Czy jest to broń na którą trzeba mieć pozwolenie? A czy spotkał się ktoś może z jakimś kieszonkowym modelem łatwym w użyciu... ?:twisted: I POWTARZAM JESZCZE RAZ - NIE JESTEM ŚWIREM :)
  • 0

budo_wardog
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 229 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Tarnów

Napisano Ponad rok temu

Re: miotacz ognia.
nawet mi to przez myśl nie przeszło, że jesteś... :roll:
kieszonkowy miotacz powiadasz... :roll:
  • 0

budo_singlaub
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1465 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: miotacz ognia.

A właśnie. Czy posiadanie miotacza ognia jest w Polsce zabronione? Czy jest to broń na którą trzeba mieć pozwolenie? A czy spotkał się ktoś może z jakimś kieszonkowym modelem łatwym w użyciu... ?:twisted: I POWTARZAM JESZCZE RAZ - NIE JESTEM ŚWIREM :)

Dezodorant + zapalniczka.
Na to pozwolenia nie trzeba.
;)
  • 0

budo_elfilipo
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 157 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: miotacz ognia.

A właśnie. Czy posiadanie miotacza ognia jest w Polsce zabronione? Czy jest to broń na którą trzeba mieć pozwolenie? A czy spotkał się ktoś może z jakimś kieszonkowym modelem łatwym w użyciu... ?:twisted: I POWTARZAM JESZCZE RAZ - NIE JESTEM ŚWIREM :)

Dezodorant + zapalniczka.
Na to pozwolenia nie trzeba.
;)


Faktem jest, ze na komary dziala to idealnie. :D Nie wiem jednak, jak wypadlyby testy na ludziach.
  • 0

budo_macieq
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 330 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: miotacz ognia.
Nie wiem czy jest to zabronione , ale na pewno nieporęczne , kie sam cos takiego sobie zrobiłem. Użyłem do tego starej benzynowej opalarki do okien , troche ją przerobiłem i efekty były zadawalające , zasięg był duży jakieś dwa , dwa i pół metra lecz niestety wielkosc i ciężar tego urządzona nie pozwalał na noszenie go ze sobą(ważyło to jakies 10 kg ) :)
  • 0

budo_melonmelon
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 841 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:częstochowa

Napisano Ponad rok temu

Re: miotacz ognia.
w praktikerze są opalarki na zbiorniki z gazem płynnym (propan butan) jednorazowe i do napełniania
te ciutkę lepsze mają rozrusznik piezoelektryczny, zasięg dośc mały niestety ale dość poręczne
trzeba przerobić dyszę ze smoczkiem, przy mniejszym poborze powietrza będzie "większy zasięg"

pozdro

ps. a i tak najlepsze efekty ci da zbiornik z ręcznie podoszonym ciśnieniem (jak do podlewania roślinek), napęd mieszanki najlepiej gazem obojętnym (nie wiem co się będzie działo z powietrzem)
jest tylko jedna sprawa
transparent 1x1m z napisem KAMIKADZE
  • 0

budo_gegan
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 119 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: miotacz ognia.
Według mnie bardziej podobna byłaby mieszanka Zapalara+krem do golenia. Działa podobnie, do "oblewa" przeciwnika palącyą się jeszcze pianą. :D
  • 0

budo_gab3d
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1572 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Z lasu

Napisano Ponad rok temu

Re: miotacz ognia.
Cholerny napalm 8O
  • 0

budo_kapral
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3301 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:jakaś afryka, sam nie wiem
  • Zainteresowania:Muay Thai

Napisano Ponad rok temu

Re: miotacz ognia.
a po co miotacz ognia?
Bron juz dawno wyszla z pola walki jako niehumanitarna i nieskuteczna.
  • 0

budo_gosc84
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 482 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdańsk

Napisano Ponad rok temu

Re: miotacz ognia.
Niezły pomysł w ustawie niema miotacza ognia wiec jest legal ale czy ktoś go produkuje eh trzeba bedzie opatentować i zbic na tym fortune . Kapral a czy bandyci i swiry są chumanitarni ,owszem w ojnie był niechumanitarny i nie lubiany ale czasy sie zmieniły . Moze nazwiemy go plonący blokers albo zapalniczka do blokersów .
  • 0

budo_rybak
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4174 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: miotacz ognia.
Tak?

A ja cos slyszalem, ze nic tam nie wyszlo, tylko po prostu sie teraz uzywa do tego samego glowic wystrzeliwanych z granatnikow - jako skuteczniejszych i bezpieczniejszych dla obslugi od konewki na plecach z ktora trzeba podejsc na przecietnie 30 metrow...

Poza tym to "niehumanitarne" i "nieskuteczne" mi jakos nie pasuje w zlozeniu ;)
  • 0

budo_gosc84
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 482 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdańsk

Napisano Ponad rok temu

Re: miotacz ognia.
Ps w dzisiejszych czasach jest masa ubrań łatwo palnych ze wystarczy zblizenie papierosa a taki miotacz ognia by miał skuteczność tylko ze chyba by trzebyło nosić gaśnice oprócz tego .
  • 0

budo_gegan
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 119 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: miotacz ognia.

Niezły pomysł w ustawie niema miotacza ognia wiec jest legal ale czy ktoś go produkuje eh trzeba bedzie opatentować i zbic na tym fortune . Kapral a czy bandyci i swiry są chumanitarni ,owszem w ojnie był niechumanitarny i nie lubiany ale czasy sie zmieniły . Moze nazwiemy go plonący blokers albo zapalniczka do blokersów .


Już to widze. Firma firebloks wydaje novy podręczny miotacz ognia o nazwie Płonący Dresiarz, który z pewnością zastąpi paralizatory (zamiast położyć gościa na 10-15min. kładzie go na amen).

Zapiszcie mnie od razy na listę klientów. :D
  • 0

budo_gosc84
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 482 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdańsk

Napisano Ponad rok temu

Re: miotacz ognia.
hehehehehehe sam nie moge ze swojej głupoty jaką napisałem wiem ze to śmieszne ale ja to pisałem z poczuciem humoru to wogule niezdalo by egzaminu ja to wiem no jakoś tak głupio i mało legalnie to wygląda tkie podpalanie bandziorów , wiadomo ze mogli byśmy nazwać dla zalegalizowania inaczej np podgrzewacz do czegoś czy odmrażacz czegoś lub piloto podpalacz do kominka :) :) :) :) e tam dalekobieżna podpalaka do grila lub ogniska po to zeby nieprzysmolić noska ale z wcieleniem tego nic nie wyjdzie pozdrawiam i wiecej humoru .
  • 0

budo_gosc84
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 482 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdańsk

Napisano Ponad rok temu

Re: miotacz ognia.
Prędzej by wypaliło z wymyśleniem jakiegoś miotacza z substancją syntetyczną czyli jakąś chemiczną o zapachu i właściwościach substancji wystrzeliwanej przez tchórze do obrony . To moze zadziałać i legalne też byc miotacza smrodu w ustawie nie ma a jak opryskasz to bandziory nie pujdą na skarge na komende ze śmierdzą bo nie wpuszczą ich tam wogule hehehehe . No i wtedy powstanie firma i patent na stinkibloks no i może odneisiemy sukces.
  • 0

budo_robertp
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2164 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: miotacz ognia.

A czy spotkał się ktoś może z jakimś kieszonkowym modelem łatwym w użyciu... ?:twisted:


Nie, ale słyszałem o kolesiu, który targał flarę na taką okoliczność. Jak zrobiło się przykro, to odpalił w grupę dresików. Widok kuli ognia przelatującej koło jajec i osmalającej dres ostudził ich zapędy. Uznali gościa za kompletnego pojeba i teraz z czystym macho-sumieniem mogą go ignorować.
  • 0

budo_gegan
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 119 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: miotacz ognia.

hehehehehehe sam nie moge ze swojej głupoty jaką napisałem wiem ze to śmieszne ale ja to pisałem z poczuciem humoru to wogule niezdalo by egzaminu ja to wiem no jakoś tak głupio i mało legalnie to wygląda tkie podpalanie bandziorów , wiadomo ze mogli byśmy nazwać dla zalegalizowania inaczej np podgrzewacz do czegoś czy odmrażacz czegoś lub piloto podpalacz do kominka :) :) :) :) e tam dalekobieżna podpalaka do grila lub ogniska po to zeby nieprzysmolić noska ale z wcieleniem tego nic nie wyjdzie pozdrawiam i wiecej humoru .


Ja mam: przysmażarka podróżna (po ulicy) do jaj (dresiaży)
  • 0

budo_kapral
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3301 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:jakaś afryka, sam nie wiem
  • Zainteresowania:Muay Thai

Napisano Ponad rok temu

Re: miotacz ognia.

Tak?

A ja cos slyszalem, ze nic tam nie wyszlo, tylko po prostu sie teraz uzywa do tego samego glowic wystrzeliwanych z granatnikow - jako skuteczniejszych i bezpieczniejszych dla obslugi od konewki na plecach z ktora trzeba podejsc na przecietnie 30 metrow...

Poza tym to "niehumanitarne" i "nieskuteczne" mi jakos nie pasuje w zlozeniu


Nieskuteczne. Jesli sie teteraz uzywa granatnkow, znaczy, ze nieskuteczne :)
ale zstanawiajac sie, birąc realia walki na ulicy, to rzeczywiscie 30m starcza.
Chociaz, będąc na szkoleniach w Nowym Murze, czasami odległosć zaskakiwała(tzn walki toczyły się o zgrozo na większych odległosciach niż na jakie ja sie szkoliłem).
poza tym, celnosc, celnosc, celnos...
LAW, RPG czy Javelin lepszy :)

a czy niehumanitarne= skuteczne.
jeden rabin powiedzialby ze tak, a drugi ze nie :) :)
  • 0

budo_fascynat
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 189 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Piaseczno/Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: miotacz ognia.
Apropo zrobienia własnego miotacza - kiedyś na jakimś amer. forum natknąłem się na kolesia, który zrobił sam taki PRAWDZIWY miotacz.
Nie pamietam gdzie to było, ale mam jeszcze jeden gif który ukazuje jaką to miało moc :twisted: :twisted: przestraszony :
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

PS
Nie był to jednak miotacz kieszonkowy :wink: :lol:
  • 0

budo_grazka
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 136 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdańsk

Napisano Ponad rok temu

Re: miotacz ognia.
wyglada pieknie :wink: ale pod warunkiem, ze nie spotka na swej drodze czlowieka!
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024