Skocz do zawartości


Zdjęcie

Pytań pare ogólnych


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
23 odpowiedzi w tym temacie

budo_pieswidmo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 656 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Suwałki

Napisano Ponad rok temu

Re: Pytań pare ogólnych

Czy aby choć troche znasz historie nunchaku????? I jego zastosowanie?


Ja znam, bo ćwiczę nim dobrych kilka lat. I wiem że do samoobrony bozia dała nam mózg i prostsze narzędzia niż cep którym żeby się posłużyć i samemu nim nie dostać to trzeba nim jednak umieć posługiwać się ponadprzeciętnie.

No jesli reprezentujemy podejście szybko i skutecznie, to może od razu lepiej oddawac portfel na ulicy


Czasem są takie sytuacje że takie rozwiązanie jest najlepsze.

Więc należy zacząć trenować uderzenia, na pewno gdzieś ktoś tego uczy, a jak nie to próbować samemu. Nikt nie powiedział że MA są proste i przyjemne, a te które takie są są nieskuteczne


Tylko po co, skoro nunchaku jest nielegalne, a za pouderzanie nim kogoś na ulicy to spokojnie już tylko siedzieć. Bo prokuratura nie będzie miała wątpliwości że miałeś to przy sobie żeby kogoś natłuc ("Pani prokurator, ja to tak noszę, dla ozdoby :oops: :roll: "), a jak już nosisz przy sobie bandyckie nunczaki to jesteś bandyta, a nie uczciwy obywatel.

A tak troche przy okazji, nunchakowy freestyle, o którym piszesz jest jak prężenie muskułów przed walką ma za zadanie wystraszyć przeciwnika, kilka technik podstawowych daje ogromną mozliwość kombinacji. Jak dla mnie świadomość możliwości otrzymania ciosu nunchaku, jest przerażająca, zaraz chyba po ciosie nożem.


A tak przy okazji - pokazywanie broni przed walką to debilizm, bo przeciwnik wie co masz i czego się spodziewać po tobie i od razu jest przygotowany do konkretnej obrony.

Gambit... a Ty machasz nunchakiem w ogóle że takie rzeczy piszesz dziwne... ? :roll:
  • 0

budo_gambit
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2089 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:bardzo dziki wschód

Napisano Ponad rok temu

Re: Pytań pare ogólnych

Ja znam, bo ćwiczę nim dobrych kilka lat. I wiem że do samoobrony bozia dała nam mózg i prostsze narzędzia niż cep którym żeby się posłużyć i samemu nim nie dostać to trzeba nim jednak umieć posługiwać się ponadprzeciętnie.

Inaczej weźmie go do ręki byle cham czy menel i już będzie mógł kroić wszystkich na lewo i prawo. Mózg masz od myślenia a nie od obrony, jeśli doszło do sytuacji w której musisz się bronić to znaczy zę ta część ciała nie funkcjonuje najlepiej.

Czasem są takie sytuacje że takie rozwiązanie jest najlepsze.

Czasami, ile razy może wydarzyć się taka sytuacja??????

[

Tylko po co, skoro nunchaku jest nielegalne, a za pouderzanie nim kogoś na ulicy to spokojnie już tylko siedzieć. Bo prokuratura nie będzie miała wątpliwości że miałeś to przy sobie żeby kogoś natłuc ("Pani prokurator, ja to tak noszę, dla ozdoby :oops: :roll: "), a jak już nosisz przy sobie bandyckie nunczaki to jesteś bandyta, a nie uczciwy obywatel.

Tą broń wymyślono ku samoobronie, nie do ataku. I przy okazji nie nazywaj mnie bandytą bo nim nie jestem, jesli TY nim jesteś mozesz tak o sobie pisać, mnie to już nie obchodzi.

A tak przy okazji - pokazywanie broni przed walką to debilizm, bo przeciwnik wie co masz i czego się spodziewać po tobie i od razu jest przygotowany do konkretnej obrony.

Może jak pokażesz takiemu "fighterowi" kilka prostych, choćby nawet freestylowych technik, zastanowi się czy warto stawać do walki, i pójdzie jednak swoją drogą.
popatrz na mój podpis, to chyba całkiem zrozumiałe :)
  • 0

budo_pieswidmo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 656 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Suwałki

Napisano Ponad rok temu

Re: Pytań pare ogólnych

Tą broń wymyślono ku samoobronie, nie do ataku.


Tak, ale w naszym pięknym kraju posiadanie tej broni czyni cię przestępcą :roll: Więc jeśli dojdzie do akcji w której będziesz się bronił przed gościem (kilkoma) uzbrojonym w nóż (załóżmy że Ci się uda obronić i pobić takiego laika-napastnika) to przed sądem na starcie jesteś w gorszej sytuacji, bo użyłeś broni której nie wolno Ci w Polsce posiadać bez stosownego zezwolenia.

Jeśli chodzi o machanie dla odstraszenia... Żeby kogoś odstraszyć machaniem trzeba mieć przede wszystkim: czas, odrobinę wolnej przestrzeni i mało zdeterminowanego napastnika który jeszcze cię nie zaatakował. Jeśli masz taką sytuację to po co w ogóle wyciągać nunchaku skoro można po prostu odejść (ewentualnie uciec).?

Nic do Ciebie nie mam Gambit i broń boże nie nazywam Cię bandytą. Ale nosząc po ulicy nunchaku w świetle prawa jestś przestępcą zanim jeszcze zdążysz je użyć. Boli mnie to, bo to głupi przepis, szczególnie dla pasjonatów, których oprócz broni, widzą w nunchaku coś więcej, pewną historię, kulturę, sztukę... Dla ustawodawcy nunchaku było tylko bandyckim narzędziem. I to mnie boli.
  • 0

budo_gambit
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2089 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:bardzo dziki wschód

Napisano Ponad rok temu

Re: Pytań pare ogólnych
No to wszystko jasne :)
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024