Skocz do zawartości


Zdjęcie

Pierwszy trening :))))))))))))))


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
49 odpowiedzi w tym temacie

budo_matysshido
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 420 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Łódź

Napisano Ponad rok temu

Pierwszy trening :))))))))))))))
Wam powiem,że nie była to kaszka z mleczkiem. Człowiek, który na codzień nic nie robi jest praktycznie skazany na porażkę na tego typu rzeczy:)Opiszę nawet dokładniej. W momencie kiedy wróciłem do domu po pierwszym treningu, to nie mogłem ręki unieść, żeby płytę do kompa wsadzić. Hmmm. Trochę byłem mało sprwany :) Nie zapomnę tego nigdy. Jakie są wasze wrażenia z pierwszego treningu?? Ale nie będę ukrywał, że ważniejsze są dla mnie wasze odcxzucia psychiczne ( refleksje wasze itp.) niz fizyczne .
  • 0

budo_dagusia
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 125 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Elbląg

Napisano Ponad rok temu

Re: Pierwszy trening :))))))))))))))
wydaje mi sie ze poczatki sa trudne we wszystkim...mi wiele trudnosci sprawialo rozciaganie...no i oczywiscie wkurzal mnie fakt ze mlodsi ode mnie umieja o wiele wiecej..ale wystarczy silna wola i upor i mozna wszystko nadrobic....mi sie udalo dociagnac do reszty...i nie wyobrazam sobie zycia be treningow...
Pozdrawiam...zycze duzo zapalu... :-)
  • 0

budo_menthol
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 229 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Lublin
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Pierwszy trening :))))))))))))))
Ja pamietam ze na pierwszym treningu (przy robieniu 100+ brzuchow:) tylko myslalem na przemian: 'co ja tu robie?' i 'nie dam rady'. Ale przetrwalem. I kiedy tak juz sobie siedzialem w zazen na koniec to dotarlo do mnie ze dalem rade i ze chce jeszcze :) Dziwnym trafem zakwasy byly ale niewielkie. Nastepnego dnia podjarany polecialem na polanke zeby sie porozciagac, pocwiczyc itp i jak wrocilem to po godzinie dostalem takich zakwasow ze przez nastepne 3 dni nie moglem normalnie chodzic a zeby wstac to musialem sie czegos zlapac :) Dziwne.
  • 0

budo_slaszysz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3313 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Pierwszy trening :))))))))))))))

wydaje mi sie ze poczatki sa trudne we wszystkim...mi wiele trudnosci sprawialo rozciaganie...no i oczywiscie wkurzal mnie fakt ze mlodsi ode mnie umieja o wiele wiecej..ale wystarczy silna wola i upor i mozna wszystko nadrobic....mi sie udalo dociagnac do reszty...i nie wyobrazam sobie zycia be treningow...
Pozdrawiam...zycze duzo zapalu... :-)

No ja na jednym z pierwszych treningów (dawno, dawno temu, w odległej galaktyce) ćwiczyłem z 7-latkiem i on wszystko robił lepiej niż ja. :wink:
  • 0

budo_modzewa
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 309 postów
  • Pomógł: 0
1
Neutralna
  • Lokalizacja:Elbląg (DresSiti)/Grecyja
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Pierwszy trening :))))))))))))))
slasz ale to chyba sie juz zmienilo co?? :wink:
  • 0

budo_slaszysz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3313 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Pierwszy trening :))))))))))))))

slasz ale to chyba sie juz zmienilo co?? :wink:

Eee, on odpadł po paru miesiącach, a ja zostałem. :)
  • 0

budo_cooler
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 100 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Iława

Napisano Ponad rok temu

Re: Pierwszy trening :))))))))))))))
pierwszy trening.........mmmmmm to było coś

wytrzymałem jakieś 30 min bez zmęczenia, potem było coraz trudniej
Kolejne techniki, kolejne pompki i brzuchy. Było ciężko ale nawet przez chwilke nie pomyślałem żeby sie poddać.
Różnica między między mną a resztą nie była widoczna bo była to nowa sekcja i każdy dopiero zaczynał :D .
Pamiętam że po pierwszym treningu nie miałem aż takich wielkich zakwasów, gorzej było po drugim i trzecim.
Ostatnio gadałem z trenerem i powiedizał mi, że gdy mnie zobaczył to pomyślał że fajnie że jestem ale to raczej nie jest sport dla mnie ale to ja zostałem a ci, na których liczył zrezygnowali :D :D
  • 0

budo_buasheii
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 120 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Pierwszy trening :))))))))))))))
Jeżeli cgodzi i pierwszy trening Karate to miałem jeden problem... Tylko ja byłem na pierwszym treningu swoim + jakiś dzieciak na 3 czy czwartym reszta zielone niebieskie najmniej pomarańczowe pasy, za mało osób żeby powdzielić na grupy wiec robiłem to co Ci starsi stażem... Zmęczony nie byłem, ale zakwasy trochę były.

Inaczej było z pierwszym treningiem SW w ogóle, czyli kung-fu... Wszyscy byli nowi z tym ze ja miałem wtedy ze 20kg nadwagi :P więc wymiękałem fizycznie i co za tym idzie psychicznie, ale wytrzymałem 3 lata :P zrezygnowałem z innego powodu, ale to nie temat o tym... :D
  • 0

budo_apas
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 731 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Sorrell, Ballyhea an Rath

Napisano Ponad rok temu

Re: Pierwszy trening :))))))))))))))
Mój pierwszy trening sztuki "kopanej" to było taekwondo, ja byłem mały, gruby i dostawałem zadyszki na samą myśl o wf, a zapisałem się bo po pierwsze wszyscy się zapisywali (to było baaaardzo dawno temu) a po drugie byłem bity przez silniejszych i chciałem im oddać. Było cholernie ciężko i nie podobało mi się ale wytrwałem...
Kilka lat później już nie byłem tak bardzo gruby i byłem większy i spełniło się moje marzenie, to znaczy trafiłem na nauczyciela aikido, który zgodził się mnie uczyć, choć tam gdzie się spotkaliśmy nie było sekcji. Moje nawyki z TKD okazały się przeszkodą, ukemi (pady znaczy) ćwiczyliśmy godzinami na łące przez co byłem cały siny i miałem permanentne zawroty głowy... Mój nauczyciel był bardzo twardy (a aiki to podobno łagodna sztuka) i strasznie dawał w dupę nie przejmując się cierpieniem uke... Przetrwałem i to i dzisiaj już nie pamiętam jak się wysoko kopie, "zaikidociałem" do reszty i statusiałem ale tych lat na macie nie zamienię na nic...
  • 0

budo_wnuk
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 537 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Pierwszy trening :))))))))))))))
Pierwszy trening :-) hmmm... nie był taki straszny, zacząłem od nadrabiania w domu przed lustrem (bo zapisałem się dwa tygodnie po wszystkich). Kolejne treningi to już była inna bajka przez pierwsze pół roku modliłem się o koniec w czasie treningu (całkiem serio :) ).

PS. Przy okazji, z moją kondycją było krucho (6 lat zwolnienia z w-f) dzięki karate udało mi się ją odbudować iż między mną, a ludźmi w moim wieku nie ma już większych różnic (a ćwicze jedynie rok). W sumie to zmieniło sie moje podejście do ćwiczeń fizycznych i to o całe "pi" co więcej spodobało mi się (i zacząłem zastanawiać się nad takimi rzeczami jak skuteczność itd. co nierzadko doprowadza mnie jeszcze do błędnych wniosków)
  • 0

budo_luna
  • Użytkownik
  • Pip
  • 28 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:PolskaPolska

Napisano Ponad rok temu

Re: Pierwszy trening :))))))))))))))
:) achh pierwszy trening..az łezka w oku sie kręci.. :lol: po pierwsze bardzo sie cieszylam,ze wkoncu sie zdecydowalam.Zapisałam sie wtedy razem z moja najlepszą kumpelką,w drodze na trening caly czas mi nawijala jak to bedzie ciezko,okropnie ze az sie boi;] (podobno byla kiedys na kilku treningach jujitsu).Podczas ćwiczen obiecałam sobie w duchu ze niewymiękne choćby nie wiem co, po prostu NIEMOGE i dalam rade:)spoczatku bylo ciezko,troche zakwasow,ale coraz lepiej...doszlo do tego ze dzis juz nie moge zyc bez karate,nie wyobrazam sobie funkcjonowania,i tak juz ładnych pare lat :) (wow ale to ckliwe :lol: )
hmm a kolezanka?wytrzymala 2 miesiące niepelnego chodzenia,pozdrawaim wszystkich trenujacych sztuki walki :wink:
  • 0

budo_matysshido
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 420 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Łódź

Napisano Ponad rok temu

Re: Pierwszy trening :))))))))))))))

(...)Dziwnym trafem zakwasy byly ale niewielkie. Nastepnego dnia podjarany polecialem na polanke zeby sie porozciagac, pocwiczyc itp i jak wrocilem to po godzinie dostalem takich zakwasow ze przez nastepne 3 dni nie moglem normalnie chodzic a zeby wstac to musialem sie czegos zlapac :) Dziwne.

Swego czasu kiedy miałem jeszcze zakwasy, to nie dostawałem ich nigdy wcześniej niż 2 dni po ciężkim treningu. Też mnie to ciekawi. Zastanawiam czy zaczynamy odczuwać zakwasy, w momencie dopiero kiedy już stężenie kwasu mlekowego w naszych mięśniach osiągnął max, czy kiedy się zbiera dopiero i trzeba to rozbić przez treningi.

(...) Moje nawyki z TKD okazały się przeszkodą, ukemi (pady znaczy) ćwiczyliśmy godzinami na łące przez co byłem cały siny i miałem permanentne zawroty głowy... Mój nauczyciel był bardzo twardy (a aiki to podobno łagodna sztuka) i strasznie dawał w dupę nie przejmując się cierpieniem uke... Przetrwałem i to i dzisiaj już nie pamiętam jak się wysoko kopie, "zaikidociałem" do reszty i statusiałem ale tych lat na macie nie zamienię na nic...

Niezbyt ciekawie wyglądałem po pierwszych treningach parterowych. Skóra była nieprzyzwyczajona do otarć od kimona, do padów, w ogóle była jakaś taka z innej planmety :D Trochę się nawet dziwię, że nie mam teraz już żadnych krwiaków (sporadycznie). Ale pamiętam że dzień po pierwszym trenigu parterowym byłem cały siny :-) , od kimona, skóra nie przyzwyczajona :-)
  • 0

budo_johnny_bit
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 175 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kielce

Napisano Ponad rok temu

Re: Pierwszy trening :))))))))))))))
Ech... Pamiętam swój pierwszy trening... Piękny był... Nie wiedziałem gdzie jestem, jak się nazywam, co ja turobie, gdzie jest moja ręka... Robiłem to co usłyszałem i zobaczyłem... Następnego dnia rano obudziłem się popatrzyłem się na moje uda i przedramienia (sine), przypomniałem sobie z trudem z kim walczyłem i ledwo mogąc wstać wstawałem z łóżka z jedną myślą: "Revenge!"... jak się w końcu zemściłem w myślach tak teraz czekam aż pojawi się drugi mi II dan, a dobrze wim co trzeba robić aby sie pojawił... może do tego czasu przejdzie mi ta myśl, bo będzie źle z kimś na którymś treningu za kilkanaście lat...
  • 0

budo_washi
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 773 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Pierwszy trening :))))))))))))))

Nie zapomnę tego nigdy. Jakie są wasze wrażenia z pierwszego treningu?? Ale nie będę ukrywał, że ważniejsze są dla mnie wasze odcxzucia psychiczne ( refleksje wasze itp.) niz fizyczne .


Niezbyt wiele pamietam z pierwszego treningu. Po pierwsze, ze to bylo dosc dawno, a po drugie zwiazany z tym byl natlok emocji, od ciekawosci chyba az do strachu.

Zapisalem sie z kilkoma kolegami ze szkoly. Pamietam jak na sale weszlo 3 prowadzacych z 3, 2 i 1 danem. Na sali byl duzy tlok (ok. 150 osob) z trudem sie robilo cwiczenia rozgrzewajace w pozycji lezacej, bo nie bylo miejsca. Choc trudno mowic ze to byly cwiczenia rozgrzewajace, a raczej docierajace :)
  • 0

budo_matysshido
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 420 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Łódź

Napisano Ponad rok temu

Re: Pierwszy trening :))))))))))))))

Zapisalem sie z kilkoma kolegami ze szkoly. Pamietam jak na sale weszlo 3 prowadzacych z 3, 2 i 1 danem. Na sali byl duzy tlok (ok. 150 osob) z trudem sie robilo cwiczenia rozgrzewajace w pozycji lezacej, bo nie bylo miejsca. Choc trudno mowic ze to byly cwiczenia rozgrzewajace, a raczej docierajace :)

No nie żartuj........... 150 osób ????????!!!!! Szok 8O przecież to jest...............no w huj dużo :-) . Poradzili sobie instruktorzy z utrzymaniem dyscypliny na treningu?
  • 0

budo_washi
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 773 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Pierwszy trening :))))))))))))))

No nie żartuj........... 150 osób ????????!!!!! Szok 8O przecież to jest...............no w huj dużo :-) . Poradzili sobie instruktorzy z utrzymaniem dyscypliny na treningu?


Nie zartuje :D
To bylo parenascie lat temu taki byl nabor, a oprocz tego byla grupa starsza jakies 50 osob.

A co do dyscypliny - to bylo kilkanascie lat temu i treningi wygladaly nieco inaczej, wycisk niesamowity, a poza tym mentalnosc cwiczacych nieco inna.
  • 0

budo_karatebuc
  • Użytkownik
  • Pip
  • 16 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:VaVareggaetown

Napisano Ponad rok temu

Re: Pierwszy trening :))))))))))))))
Ja pamiętam, że kilka (2,3) moich pierwszych treningów było wyjątkowo lightowych, więc na 2 kolejnych się niestety opieprzałem..... ale jak po ok. 2 tygodniach znowu zaczęły być normalne (wtedy jeszcze nie wiedziałem że to był powrót do normy a nie zły humor senseia :-) ) i dostałem w kość to zabrałem się do ćwiczeń... mimo to trochę żałuję tych olanych (głównie pod względem rozgrzewki - mialem 10 lat, bylem slabo wysportowany i lekko mnie nudziły, do czasu oczywiscie :-) ) treningów i zawsze jak mam 1000 spraw które mogą mi przeszkodzić w pójściu na trening to przypominam sobie tamte czasy i olewam... ale tym razem pracę domową :)
  • 0

budo_pwl
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 347 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Pierwszy trening :))))))))))))))
No ja pamiętam mój pierwszy trening, miałem wtedy 10 lat i jakoś nie bardzo wiedziałem, czego się spodziewać, a tu pierwszy trening 1.5 godziny i kondycyjny :P Na szczęście instruktor prowadził wg. zasady "każdy robi ile może", ale i tak pod koniec padałem...
  • 0

budo_matysshido
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 420 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Łódź

Napisano Ponad rok temu

Re: Pierwszy trening :))))))))))))))
Raz poszedłem na trening spożywając wcześniej półmisek czerwonego barszczu :D , akurat był trening wytrzymałościowy. Żebyście widzieli jakie kolory moja twraz przyjęła :) , prawie jak ta gębą śmiejąca się hehehe :) od tamtej pory min, 2godzinki przed treningiem nic nie tykam :-)
  • 0

budo_klichu
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 53 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:słubice

Napisano Ponad rok temu

Re: Pierwszy trening :))))))))))))))
ja po pierwszych 2 treningach chciałem ryzygnować
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024