Skocz do zawartości


Zdjęcie

nazwy w karate


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
6 odpowiedzi w tym temacie

budo_xavier
  • Użytkownik
  • 1 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

nazwy w karate
zapiosalem sie na karate i nie zabardzo kumam te nzwy co trener mowi tzn nazwy podstawowych technik tak samo jak i liczby (nie wiem jak dlokladnie sprecyzowac ten temat mam nadzieje ze rozumiecie oc mi chodzi)
  • 0

budo_laser
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3643 postów
  • Pomógł: 0
1
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: nazwy w karate
hmmm, polecam tą książkę :
Dołączona grafika

Masz tam wszystko.
Ewentualnie Dynamiczne Karate Nakayamy.
  • 0

budo_karate_koks
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1150 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Pelplin/Godziszewo
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: nazwy w karate
A ja polecam uzbroic sie w cierpliwosc i sie nie przejmowac tym, bo po pewnym czasie sila rzeczy wszystko bedziesz pamietal i rozmial lepiej niz po polsku.

Ja jak zaczynalem to tez sie balem ze na egzminie na 9 kyu nie bede wiedzial co mam zrobic i nawet mialem taki pomysl zeby sobie notowac w domu nazwy technik(uu kiedy to bylo, mialo sie 15 lat, to byly czasy :) ). Takze jak mowie po pewnym czasie sam to zapamietasz.
  • 0

budo_valkyria
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 183 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Kendo

Napisano Ponad rok temu

Re: nazwy w karate
Zgadzam się z tym, że "samo" przyjdzie. Też miałam kłopoty z terminologią, i jakoś nie narzekam. Wystarczająco wiele razy na treningach usłyszysz potrzebne japońskie terminy, żeby się wryły w pamięć. Jeżeli ci to nie wystarcza (mi czasami nie wystarczało, bo tępa jestem do języków) ;) to od czego są google? :)
  • 0

budo_karate_koks
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1150 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Pelplin/Godziszewo
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: nazwy w karate

Zgadzam się z tym, że "samo" przyjdzie. Też miałam kłopoty z terminologią, i jakoś nie narzekam. Wystarczająco wiele razy na treningach usłyszysz potrzebne japońskie terminy, żeby się wryły w pamięć. Jeżeli ci to nie wystarcza (mi czasami nie wystarczało, bo tępa jestem do języków) ;) to od czego są google? :)


Nie przesadzajcie :) Jestem pewien, ze po polrocznym uczeszczniu na treningi, nazwy obowiazujacego cie materialu na bank bedziesz znal.

a po 4 latach, nazwe kazdej techniki...bo sumie tak duzo to ich nie ma i tworzy sie przez analogie :)
  • 0

budo_zephyros
  • Użytkownik
  • Pip
  • 22 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Lubuskie

Napisano Ponad rok temu

Re: nazwy w karate
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

eh to były czasy :)
  • 0

budo_buasheii
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 120 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: nazwy w karate
Też myślałem że będe miał z tym problem, ale na szczęście uzyskałem pomoc od kumpla z klasy który mi powtarzał to tak często że już większość nazw kojarze :P (1,5tyg. treningów :P )
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024