Skocz do zawartości


Zdjęcie

Funakoshi Sensei


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
58 odpowiedzi w tym temacie

budo_maniak
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 814 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Funakoshi Sensei
Znalazłem kilka zdjec G. Funakoshi,moze to kolegow z Shotokanu zainteresuje.

Pinan shodan

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

Fragmenty innych kata w wykonaniu G.Funakoschi

Pinan nidan
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

Pinan sandan
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

Pinan yondan
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

Pinan godan
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
  • 0

budo_maniak
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 814 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Funakoshi Sensei
Reszta znajduje sie na -> [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] , [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
  • 0

budo_wesley
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 680 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:SZCZECIN

Napisano Ponad rok temu

Re: Funakoshi Sensei
Patrzac na te zdjecia, zastanawiam sie skad sie wziely w dzisiejszym shotokanie takie nieskie i szerokie pozycje???

Pozdrawiam
  • 0

budo_slaszysz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3313 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Funakoshi Sensei

Patrzac na te zdjecia, zastanawiam sie skad sie wziely w dzisiejszym shotokanie takie nieskie i szerokie pozycje???

Wprowadził to jego syn Yoshitaka.
  • 0

budo_karateka1
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2994 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Funakoshi Sensei

Patrzac na te zdjecia, zastanawiam sie skad sie wziely w dzisiejszym shotokanie takie nieskie i szerokie pozycje???

Wprowadził to jego syn Yoshitaka.


Trzeba tez dodac,że sztuki walki straciły swoją wartość bojowa przez to ,że zaczęto wydurzać ruch co upiekszyło karate ale straciło na skuteczności , gdyz jakoś zapominano czym było karate dla ludzi w tamtych czasach. A współcześni zrobili z tego cyrk.

Ps. spodnie tez ma normalnej długości ,a teraz przedstawiciele pochodnych shotokan to wyglądaja jak kajtki kiedy nogawki kńcza sie 15 cm poniżej kolana-ciekawe skad to sie wzięło :?:
  • 0

budo_laser
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3643 postów
  • Pomógł: 0
1
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Funakoshi Sensei
Maiłęm jedne takie spodnie i chyba chodzi o to żeby trzaskały przy kata :) Bzdura zupełna. Bardzo fajny temat, dzięki za zdjęcia Mistrza, widać żetu były normalne, skuteczne pozycje, bez udziwnień.
  • 0

budo_risk
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 979 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Funakoshi Sensei

Maiłęm jedne takie spodnie i chyba chodzi o to żeby trzaskały przy kata :) Bzdura zupełna. Bardzo fajny temat, dzięki za zdjęcia Mistrza, widać żetu były normalne, skuteczne pozycje, bez udziwnień.


skomentujcie jeszcze dlugosc bluzy i pasa :roll:
  • 0

budo_karateka1
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2994 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Funakoshi Sensei

Maiłęm jedne takie spodnie i chyba chodzi o to żeby trzaskały przy kata :) Bzdura zupełna. Bardzo fajny temat, dzięki za zdjęcia Mistrza, widać żetu były normalne, skuteczne pozycje, bez udziwnień.


skomentujcie jeszcze dlugosc bluzy i pasa :roll:


bez przesady ale te spodnie to niezła zlewka jak sie obląda zawody 8)
  • 0

budo_karate_koks
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1150 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Pelplin/Godziszewo
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Funakoshi Sensei

Trzeba tez dodac,że sztuki walki straciły swoją wartość bojowa przez to ,że zaczęto wydurzać ruch co upiekszyło karate ale straciło na skuteczności , gdyz jakoś zapominano czym było karate dla ludzi w tamtych czasach. A współcześni zrobili z tego cyrk.

Ps. spodnie tez ma normalnej długości ,a teraz przedstawiciele pochodnych shotokan to wyglądaja jak kajtki kiedy nogawki kńcza sie 15 cm poniżej kolana-ciekawe skad to sie wzięło :?:


I tutaj sie mylisz, bo Yoshitaka celowo obnizyl pozycje, aby podniesc umiejetnosc swoich uczniow walce.
  • 0

budo_karate_koks
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1150 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Pelplin/Godziszewo
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Funakoshi Sensei

Znalazłem kilka zdjec G. Funakoshi,moze to kolegow z Shotokanu zainteresuje.



Pokreciles nazwy pinan shodan to pinan nidan, a pinan nidan to pinan shodan u ciebie :)


  • 0

budo_karate_koks
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1150 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Pelplin/Godziszewo
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Funakoshi Sensei
[quote name="Karate_koks"][quote name="MANIAK"]Znalazłem kilka zdjec G. Funakoshi,moze to kolegow z Shotokanu zainteresuje.[quote]

Pokreciles nazwy pinan shodan to pinan nidan, a pinan nidan to pinan shodan u ciebie :)

Oj sorrki moja pomylka, nie doczytalem "Pinan shodan kata
Master performing traditional katas
Did you know that Hean nidan was once called Pinan shodan? "
  • 0

budo_yuda
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 362 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Przemyśl

Napisano Ponad rok temu

Re: Funakoshi Sensei
w pinan shodan pierwsze pozycje, ruchy nóg są trudne a że Japończycy mieli duże problemy z nauką pracy bioder to FUnakoshi pinan nidan wprowadzał jako forma pierwsza a shodan jako forma druga aby łatwiej było Japończykom.
  • 0

budo_karate_koks
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1150 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Pelplin/Godziszewo
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Funakoshi Sensei

w pinan shodan pierwsze pozycje, ruchy nóg są trudne a że Japończycy mieli duże problemy z nauką pracy bioder to FUnakoshi pinan nidan wprowadzał jako forma pierwsza a shodan jako forma druga aby łatwiej było Japończykom.


No nie wiem ja bym tu dyskutowal. Heian Nidan jakby sie dobrze przyjrzec to jest to w sumie jest trudniejsze od heian sandan.
  • 0

budo_maniak
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 814 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Funakoshi Sensei
Koks te kata w Kyokushinie to akurat II Pinian , a nazwe nad obrazkami skopiowałem ze strony , z ktorej pocohodza zdjecia :wink: zreszta to Wy sie lepiej znacie na Shotokanie a nie ja .

A co do zdjec, to faktycznie porownujac je do np kata w Kyokushinie mozna zobaczyc jak Karate sie rozwijało, jak sie zmieniały poszczegolne układy , pozycje itd, tosamo dotyczy kata w Goju Ryu - jezeli ktos widzial jak wykonywano kata 40 czy 50 lat temu i porowna to z obecna forma jego prezentacji to dostrzeze roznice
  • 0

budo_karateka1
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2994 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Funakoshi Sensei
Czyli z tego ,wynika,że KK jest tradcyjna forma shotokanu bo nie zminiło pozycji na dłuższe? 8)
  • 0

budo_maniak
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 814 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Funakoshi Sensei
Ja bym sie nawet pokusil o stwierdenie, ze Kyokushin jest neoklasycznym/neotradycyjnym stylem czerpiacym z Goju Ryu i Shotokanu.W koncu swoje korzenie ma w obu tych styach.
  • 0

budo_washi
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 773 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Funakoshi Sensei
Dzieki za link, bardzo wartosciowy serwis :)
  • 0

budo_horror vacui
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 245 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z Warszawy. I nie wstydzę się tego.

Napisano Ponad rok temu

Re: Funakoshi Sensei

w pinan shodan pierwsze pozycje, ruchy nóg są trudne a że Japończycy mieli duże problemy z nauką pracy bioder to FUnakoshi pinan nidan wprowadzał jako forma pierwsza a shodan jako forma druga aby łatwiej było Japończykom.


Witam.
Już któryś raz czytam o tym upraszczaniu kata czy technik bo Japończycy nie byli w stanie opanować kroków czy pracy bioder i coś mi się tu nie zgadza.
Przecież jak popatrzeć na kroki czy techniki w jujitsu czy dzisiejszym aikido albo nawet w judo - czyli rodzimych japońskich sztukach walki, to jawią się jako dużo bardziej skomplikowane i finezyjne niż te ruchy robotów, które można oglądać na pokazach kata karatedo. Czy to nie jest jakaś "urban legend" z tą tępotą japońskich studentów Funakoshiego? Czy na zajęcia mistrza z dalekiej Okinawy trafiały takie zupełne ofiary, że ten wolał sprymitywizować swoją sztukę, żeby tylko tępe pały zrozumiały.
Tak sobie tylko gdybam ale coś mi tu nie gra...

Pozdrówka
  • 0

budo_yuda
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 362 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Przemyśl

Napisano Ponad rok temu

Re: Funakoshi Sensei

w pinan shodan pierwsze pozycje, ruchy nóg są trudne a że Japończycy mieli duże problemy z nauką pracy bioder to FUnakoshi pinan nidan wprowadzał jako forma pierwsza a shodan jako forma druga aby łatwiej było Japończykom.


No nie wiem ja bym tu dyskutowal. Heian Nidan jakby sie dobrze przyjrzec to jest to w sumie jest trudniejsze od heian sandan.


Heian Nidan to jest Pinan Shodan w stylach Okinawskich. i tu się zgadza że być może jest najtrudniejszą formą ze wszystkich kata pinan czy jak chcecie heian

w pinan shodan pierwsze pozycje, ruchy nóg są trudne a że Japończycy mieli duże problemy z nauką pracy bioder to FUnakoshi pinan nidan wprowadzał jako forma pierwsza a shodan jako forma druga aby łatwiej było Japończykom.


Witam.
Już któryś raz czytam o tym upraszczaniu kata czy technik bo Japończycy nie byli w stanie opanować kroków czy pracy bioder i coś mi się tu nie zgadza.
Przecież jak popatrzeć na kroki czy techniki w jujitsu czy dzisiejszym aikido albo nawet w judo - czyli rodzimych japońskich sztukach walki, to jawią się jako dużo bardziej skomplikowane i finezyjne niż te ruchy robotów, które można oglądać na pokazach kata karatedo. Czy to nie jest jakaś "urban legend" z tą tępotą japońskich studentów Funakoshiego? Czy na zajęcia mistrza z dalekiej Okinawy trafiały takie zupełne ofiary, że ten wolał sprymitywizować swoją sztukę, żeby tylko tępe pały zrozumiały.
Tak sobie tylko gdybam ale coś mi tu nie gra...

Pozdrówka


słuchaj nie wiem, naprawdę nie wiem ale fakt jest faktem że Pinan SHodan z Okinawa Karate to Heian Nidan w stylach zmodernizowanych. jak to naprawde bylo to można by dociekać i dociekać. oficjalna wersja tej zmiany jest właśnie taka że to kata było za trudne dla początkujących karateka i dlatego Funakoshi zmienił ich kolejność właśnie z tego powodu.
Zresztą należy wziąść pod uwagę też to że być może sam Funakoshi nie potrafił zrobić tego kata tak jak powinno być z pracą bioder i może tutaj jakiś czynnik zaważył o tym co zrobił. nie wiem, nie potrafie powiedzieć. zresztą z samych zdjęć nie wiadomo jak wygląda to kata jeśli chodzi o pracę bioder. jak wygląda to kata w shotokanie teraz ja osobiście nie wiem, nigdy nie widziałem. być może to co teraz egzystuje w shotokanie różni się od tego co było wprowadzane przez Funakoshiego.
  • 0

budo_washi
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 773 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Funakoshi Sensei

Zresztą należy wziąść pod uwagę też to że być może sam Funakoshi nie potrafił zrobić tego kata tak jak powinno być z pracą bioder


Zakrawa mi to na wielka herezje.
Ja tam wielkim mistrzem nie jestem ale potrafie poprawnie zrobic kata z shotokanu, shito czy goju-ryu i znam wielu ktorzy to potrafia a Ty tak daleko sie posunales w swych przemysleniach, moze za daleko... :?
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024