Skocz do zawartości


Zdjęcie

do 1oo$


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
75 odpowiedzi w tym temacie

budo_adamd
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3411 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: do 1oo$
No, i jesteśmy w domu. Bo ja mówiąc "ognisko" myślę o takim ognisku przy którym śpi osiem osób :D

Do takich patyczków to nawet kukri Ci nie będzie potrzebne, w okolicy $100 jak kupisz 5-7" fixed to chyba każdy powinien działać. Znakomity wybór jest pośród noży BK&T, nie pamiętam żeby ktoś na nie narzekał ;) a te większe to takie patyczki powinny kasować jednym strzałem.

Mimo wszystko mam wrażenie że rodzielenie prac dużych i małych (rąbanie - cięcie kiełbaski) nie jest najgorszym pomysłem.

Taki np. komplet:
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

to Ci jeszcze zostanie parę $ w kieszeni. Endura specjalnie dla Cynika ;) żeby nie było że polecam coś innego niż Spyderco. Ale jak Ci się nie podoba Endura, to i tak spokojnie znajdziesz jakiś folder w cenie do $56.

Pozdrawiam,
AdamD
  • 0

budo_adamd
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3411 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: do 1oo$
O, tak ... RAT wygląda miło, znalazłem jeszcze [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników], 10", gałązki będą uciekać na sam widok ;)
  • 0

budo_adamd
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3411 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: do 1oo$
Trzeci post pod rząd, mam nadzieję że Właaadza jakoś mi to wybaczy - mam lekko rozproszone myśli na skutek bólu całego ciała ;) który to jest zasługą zlotu 8)

Co do "poręczności" noża, na którą dopiero teraz zwróciłem uwagę, to znów wychodzi zaleta rodzielenia noży na duży i mały. Duży sobie jedzie przytroczony do plecaka (albo nawet w środku - Kieleka wie coś na temat takich rozwiązań, gość ma dwa EDC -> Native III w kieszeni, i Battle Rat w plecaku ;) ), mały gdzieś na wierzchu. W końcu ogniska nie rozpala się nie przerywając marszu ;)

Pozdrawiam,
AdamD
  • 0

budo_kubek
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 895 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: do 1oo$
Z tym akurat nie będę polemizował.
Duży nóż do ciężkich robót, a maluszek do precyzyjnych dłubanek, robienia papu, napraw sprzętu i strugania fujarek.
Swoją drogą to RTAK, to już jest kawał bydlaka. Pewnie wygodniej nim się będzie gałązki unicestwiać, jednak od Glocka to on sporo większy.
Pozdrawiam
  • 0

budo_sorata
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1768 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Tomb Of The Mind

Napisano Ponad rok temu

Re: do 1oo$
Dzieki Adam , teraz musze przejzec noze ktore podales i wybrac cos.
  • 0

budo_wysz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1649 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: do 1oo$
W Bieszczadach jestem 3-4 razy w roku.

Jesli planujesz wyjazd stacjonarny ze stałą bazą wypadową - Fiskars rządzi.

Przy częstej zmianie obozowiska i spaniu "na dziko" toporek, nawet mały, to kompletne nieporozumienie. Po prostu po tygodniu zastanawiasz się czy nie pieprznąc niem w najbliższe krzaki i ewentualnie zabrać go w drodze powrotnej.

Najprzydatniejszą rzeczą jest uniwersalny fixed. W moim przypadku to CS SRK. Wbrew pozorom bardzo poręczny i lekki jak na swoje osiągi.

- w zimie porabąłem nim 1 m. sześcienny opałowej buczyny w niecałe 5 dni. Bez ostrzenia.

- tej wiosny 3 razy wycinałem 12 tyczek m1 (8-9 cm średnicy, 7-8 m. długości) do budowy tipi.

- kije przeprawowe z czarnego bzu (3-4 cm) to jedno, max. dwa uderzenia.

- od biedy ujdzie jako skinner - oprawienie małego kozła ok. 45 min.

- mam co prawda otwieracz, ale testowałem go też na puszkach. Bezproblemowo.

- wystruganie łyżki - 15-20 minut.

O ostrzeniu patoli na ognisko, cięciu kiełbasek i chleba nie piszę, bo to Victorinox nawet potrafi.

Nie jest to może mistrz testu pomiodorowego ale mój podstawowy Bieszczadzki EDC.

Polecam też RAT-7 (niestety nie miałem okazji dłużej go testować, ale wygląda na to, że poradziłby sobie bez trudu).

Teraz jako backup mam TAKa. Idealny jako mały nóż wyprawowy na 2-3 dni w górach.


http://budo.net.pl/v...ghlight=#215157

http://budo.net.pl/v...ghlight=#354857


Poza ty polecam to co chłopaki - Bushmana i rodzinę Beckera.

pozdr
wysz
  • 0

budo_sorata
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1768 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Tomb Of The Mind

Napisano Ponad rok temu

Re: do 1oo$
ale jakie ceny i gdzie kupic

ps.

Adam ten nozyk jest ciekawy
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

moglbys onim ciut wiecej napisac i czy mozna go w pl kupic a jesli nie to na tym knifeworks sprowadza mi go do polski ??

Pozdrawiam
  • 0

budo_wysz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1649 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: do 1oo$
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
  • 0

budo_adamd
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3411 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: do 1oo$
Popytaj właścicieli Beckerów najlepiej, bo nikt Ci nie opowie tak dobrze, jak ktoś kto ma i intensywnie używa. Moja opinia o dużych beckerach to wypadkowa bardzo pozytywnych zasłyszanych opinii na ich temat, oraz bliskiej znajomości z najmniejszym BK&T - Neckerem. Stal w tych nożach jest bardzo przyjemna, powłoka na ostrzu dość solidna. Ostrzy się je średnio-łatwo, trzymanie ostrości dość dobre. Stal węglowa, więc jeśli chodzi o parametry wytrzymałościowe nie powinno być problemu.

Pozdrawiam,
AdamD
  • 0

budo_sorata
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1768 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Tomb Of The Mind

Napisano Ponad rok temu

Re: do 1oo$
No na dzien dzisiejszy (chyba ze ktos poleci cos lepszego albo powie ze ten sie nienadaje) to bralbym tego Beckera , tylko teraz taki problem
na militaria.pl ten noz kosztuje 350zł
na knifeworks - 43.95$ czyli na obecny kurs okolo 151zł
no to teraz mi powiedzcie , czy oplaca sie zamawiac z knifeworks , czy przesylka wyjdize za drogo i jednak lepiej na militariach ??
a noi czy z knifeworks wysla mi ten noz do Polski
  • 0

budo_adamd
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3411 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: do 1oo$
Wyślą.

Nie jestem pewien ile kosztuje przesyłka, ale załóżmy że $20.

To da $60 za nóż, i jeśli wleci Ci na cło, to niestety dopieprzą Ci 30% cła i 22% VAT na dokładkę. Jak będziesz miał niefart, to zapłacisz ok. 330PLN. Jak będziesz miał szczęście, to sporo mniej.

Pozdrawiam,
AdamD
  • 0

budo_sorata
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1768 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Tomb Of The Mind

Napisano Ponad rok temu

Re: do 1oo$
czyli zaplace od 206 do 330 zł czyli tak czy owak bardziej oplaca sie zamawiac z knifeworks ??
jeszcze wysle do nich maila z pytaniem o wysylke i na 90% bede zamawial
  • 0

budo_heimdall
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 635 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław

Napisano Ponad rok temu

Re: do 1oo$

dwa EDC -> Native III w kieszeni, i Battle Rat w plecaku ;) ), mały gdzieś na wierzchu. W końcu ogniska nie rozpala się nie przerywając marszu ;)


Skoro już ma być ten BK7 to ja tylko jeszcze w racjonalnej kwesti "dodatkowego ostrza" :wink: .

Wg. mnie warto przemyśleć opcję gdzie zamiast foldera mamy Victorinoxa. Czemu?

W zestawie: "siekierka+..." dodałbym mocny folder lub kompaktowy fixed, bo byłby to podstawowy nóż, a więc coś od cego oczekuję aby było to "jednak-nieco-mocniejsze-od-scyzoryka" 8) ...i lepiej trzymające ostrość.

Natomiast w zestawie: "masywny fixed+..." to sensowniej chyba dorzucić blokowanego Victrinoxa, wszystko co wymaga wytrzymałości i trzymania ostrza załatwi np. BK7, a żarcie i inne drobne prace to zastosowania w sam raz dla scyzoryka. Przy czym scyzoryk jest tańszy i bardziej uniwersalny - otwieracz do puszek&piwka, piła, śrubokręt etc....a używanie w tych celach np. Native'a skończy się dla niego poważym okaleczeniem lub śmiercią :wink: .

pzdr
Heimdall
  • 0

budo_wysz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1649 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: do 1oo$
Ja rozplanowałem to mniej więcej tak:

Wersja stacjonarna: Fiskars + TAK + Leatherman Wave
Wersja wędrowno-wypadowa: SRK + Leatherman Wave

Folder w górach to ewentualnie backup (np. ultralekki Ka-Bar Dozier Hunter). Na szczęście Biesy to jedno z niewielu miejsc w Polsce, gdzie nikogo nie dziwi 7' fixed u pasa. Nie tylko na szlaku, ale w knajpie czy sklepie.
  • 0

budo_adamd
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3411 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: do 1oo$
Absolutnie całkowicie w 100% się zgadzam. Większy Vicek z blokowanym ostrzem w takich zastosowaniach pobije na głowę każdy "poważny" folder, a na dodatek kosztuje coś ok. 100PLN.

Że też mi to do głowy od razu nie przyszło :oops:
  • 0

budo_kubek
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 895 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: do 1oo$
Popieram 7 cali + Victorek. To doskonałe połączenie.
Całe szczęście, że są jeszcze takie miejsca, jak Bieszczady, gdzie człowiek nie musi wstydzić się kawałka stali na biodrze.
Pozdrawiam.
  • 0

budo_adamd
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3411 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: do 1oo$
Hehe... Wysz się (rozsądnie całkiem zresztą ;) ) wcisnął 8)

Poprzedni mój post nawiązywał oczywiście do wypowiedzi Heimdalla.

Pozdrawiam,
AdamD
  • 0

budo_wysz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1649 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: do 1oo$
moje Standardowe Bieszczadzkie EDC:
(było już parę razy ale co tam)

Dołączona grafika
  • 0

budo_vince
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4029 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: do 1oo$

Otóż... to jest do $100

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]


Niestety nie,

Swamp Rat zmienil ostatnio swoja polityke wzgledem "overseas orders" i od teraz wylacznym przedstawicielem SR na Europe jest [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] A tam powyzsze jest w cenie uwaga ... 145Euro Dołączona grafika
  • 0

budo_kubek
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 895 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: do 1oo$
Tyle to bym chyba nie dał. Wolę opłacić czynsz, gaz i światło.
Pozdrawiam.
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024