Skocz do zawartości


Zdjęcie

Dobry neck do Samoobrony(RP)


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
39 odpowiedzi w tym temacie

budo_zgrywus
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 347 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:nie dotyczy

Napisano Ponad rok temu

Dobry neck do Samoobrony(RP)
Zastanawialem sie nad czyms wiekszym ale nie wiem czy chcialoby mi sie targac PK czy RT, od skrajnosci do skrajnosci doszedlem do tego ze moze lepiej wybrac necka. Co byscie polecali z tych malenstw?
  • 0

budo_cougar
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1675 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:TRÓJMIASTO

Napisano Ponad rok temu

Re: Dobry neck do Samoobrony(RP)
o matko....la griffe....proste ? a własciwe krzywe...
  • 0

budo_brisban
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1132 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:I znow wawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Dobry neck do Samoobrony(RP)
Bear claw ? :)
  • 0

budo_cynik
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 5337 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Dobry neck do Samoobrony(RP)
SLCC? 8) dla mnie poezja..
  • 0

budo_adamd
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3411 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Dobry neck do Samoobrony(RP)
Zgrywus:

Bodajże w temacie o kerambitach była dyskusja ostra na temat zastosowania małych ostrzy specjalnie do samoobrony w rzeczywistości. Poczytaj.

A potem przemyśl jedną sprawę: idzie zima, ludzie będą chodzić w swetrze, polarze i kurce założonych jedno na drugie - może się okazać że tych warstw będzie więcej, niż wyniesie długość ostrza Twojego necka. Na dodatek... gdzie go będziesz nosił?

Dla mnie wnioskek jest taki: necki są fajne, jak trzeba mieć jakieś małe ostrze pod ręką, żeby coś uciąć, przeciąć, taki mikro-edc. Jak chodzi o dziurawienie ludzi, to są dostępne O WIELE lepsze zabawki, które rozmiarami nie dołują, są ku*ewsko niefajne jak się stoi po złej stronie, na dodatek stosunkowo niedrogie.

Nie polecę konkretnych modeli, bo źle bym się z tym czuł. Piszę to wszystko, bo źle bym się również poczuł zostawiając człowieka chcącego sobie kupić "bezpieczeństwo" do noszenia na szyi z jego przekonaniami, nie starając się powiedzieć że robi błąd.

Pozdrawiam,
AdamD
  • 0

budo_jumbo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2040 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Dobry neck do Samoobrony(RP)
Jak neck, to tylko Peace Keeper I. I na zimę i na lato...
  • 0

budo_blacha
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2143 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Puławy

Napisano Ponad rok temu

Re: Dobry neck do Samoobrony(RP)
coraz rzadziej mi si ezdarza ale w pełni popieram AdamaD
neck do samoobrony i to w zimie to kiszka mariana.
w lesie czy w terenie jabłuszko ukroić czy kiełbase pociąc na grila czy nitke jakąś, list - ale nie kurde do samoobrony i to w zimie.
w lecie bear claw jeszcze da rade, ale to tez temat na osobną dyskusje (a kilka ich już o tym było)
  • 0

budo_marecki-san
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 450 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Breslau inaczej Wrocław

Napisano Ponad rok temu

Re: Dobry neck do Samoobrony(RP)
CS mini pal o ile to moge nazwać neckiem 8)
  • 0

budo_pieswidmo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 656 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Suwałki

Napisano Ponad rok temu

Re: Dobry neck do Samoobrony(RP)
Powiem tak: O ile masz pojęcie o używaniu noża do samoobrony (czyli masz solidną podbudowę na jakimś stylu walki - myślę minimum 5 lat treningu; masę sparringów na atapy, żeby wiedzieć jakie to niebezpieczne myśleć o nożu w kategoriach samoobrony; masz pojęcie o konsekwencjach prawnych, etycznych i moralnych jakie pojawiają się już w momencie wyciągnięcia noża; itd... ) to jest jeden neck, i to całkiem niezły - Fallkniven G1 Garm. Ale w zimę?... Neck pod kurtką?... :roll: Jeśli już będziesz musiał go użyć to na pewno nie zdążysz go wygrzebać...
  • 0

budo__zar_
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 290 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Suwałki - dzika północ

Napisano Ponad rok temu

Re: Dobry neck do Samoobrony(RP)
BK7 - jak ktoś zobaczy że nosisz coś takiego na szyi to na sam widok ucieknie :) Twardy bądź.
  • 0

budo_mr_twinkle
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 655 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wielkopolska

Napisano Ponad rok temu

Re: Dobry neck do Samoobrony(RP)
Ja w przypływach desperacji noszę jako necka Gamera od Benchmade. Trochę długi i ciężkawy, ale póki się żadnych akrobacji nie wyczynia, to się zachowuje poprawnie (przynajmniej mój model). Z ostrzeżen rybaka wiem, że przy silnym machnięciu może wylecieć... Ale u mnie OK! Ostrze moim zdaniem do samoobrony się nadaje dobrze, ponad 4 cale dobrze penetrującej klingi, z wyraźnym brzuszkiem i wklęsłym szlifem, fałszywe ostrze do połowy.... Tylko rękojeść trzeba by zmodyfikować, choć nie jest znowu taka najgorsza do nieczęstego używania. Do samoobrony Fallkniven na pewno lepszy, ale Gamer bardziej uniwersalny i tańszy, choć to z założenia nie jest neck. Jak dla mnie na szyi nosi się go nieźle, gorzej gdy się siedzi...
Pozdrawiam
  • 0

budo_marecki-san
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 450 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Breslau inaczej Wrocław

Napisano Ponad rok temu

Re: Dobry neck do Samoobrony(RP)
Nosisz Gamera na szyji 8O łoł . Jego kabura pozwala na zamontowanie go gdzie sie komu podoba ale na szyji :twisted: .
  • 0

budo_zgrywus
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 347 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:nie dotyczy

Napisano Ponad rok temu

Re: Dobry neck do Samoobrony(RP)
Dzieki za wszystkie odpowiedzi. Szczegolnie spodobal mi sie LaGriffe.
Wiem ze idzie zima i ludzie i z neckiem beda problemy zarowno z wyciagnieciem jak i ze zrobieniem jakiejkolwiek krzywdy ale nie chodzi mi o zakup wylacznie na zime :) Pomijajac kwestie wydobycia malym ostrzem mozna komus pocharatac rece ew. twarz (przykladowo) a to moze zniechecic do dalszego ataku lub dac czas na ucieczke. NIe bede udawal ze znam sie na walce nozem bo sie zwyczajnie nie znam. Nie jest tak ze przy mniejszych umiejtenosciach lepiej wybrac np LaGriffa (kwestia trudnosci wytracenia itp) niz duzego Peace Keepera? Czy mozna liczyc ze na widok PK agresor zwyczajnie sobie odpusci? Bo jak ktos juz napisal na tym forum, jesli wyjmuje sie bron to nie po to by ja kogos straszyc tylko aby uzyc.
Z reszta moze najpier przejze watek o kerambitach tak jak AdamD radzi.
Jeszcze raz dzieki wszystkim za odpowiedzi poklon
  • 0

budo_adamd
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3411 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Dobry neck do Samoobrony(RP)
Jak się nie znasz na walce nożem, to sobie odpuść zakupy. Gaz sobie kup albo jakiś inny paralizator.

Pozdrawiam,
AdamD
  • 0

budo_zgrywus
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 347 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:nie dotyczy

Napisano Ponad rok temu

Re: Dobry neck do Samoobrony(RP)
To mnie troszke dobiles :? Jaki trening bys ewentualnie proponowal? Czy konkretnie walke nozem czy poprostu sztuki walki? Swego czas trenowalem przez 2 lata karate ale to sie raczej nijak ma do siebie.
Takie pytanie bez cienia ironii, czy do chlasniecia kogos nozem na serio potrzeba duzego treningu? Przy zalozeniu ze przeciwnik sie niczego nie spodziewa wyciagasz powiedzmy bear clawa i tniesz. Gdzie jest haczyk? Mysle ze moze tu chodzic o kwestie psychologiczna :roll: ale szczerze mowiac nie wiem.
  • 0

budo_adamd
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3411 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Dobry neck do Samoobrony(RP)
To ja też - bez cienia choćby ironii - coś powiem. Cieszę się, że zadajesz takie pytania. Być może jest jakaś nadzieja.

Otóż z nożem jest taki kłopot, że jest nim BARDZO łatwo chlasnąć. Do wyprawienia kogoś na drugą stronę nie trzeba żadnego treningu noża, nie trzeba żadnego treningu w ogóle. Co i rusz gdzieś ktoś kogoś w jakiejś melinie zarzyna, nie dość że bez treningu, to jeszcze za pomocą zwykłego noża kuchennego.

Łatwo jest, przerażająco łatwo.

Ja bym Ci szczerze polecił iść gdzieś na MA, takie MA które uczy walczyć. Naprawdę, nie w ramach bajek i legend. Boks, Muay Thai, Kickboxing, może masz pod ręką sekcję karate Shidokan? Idź tam, gdzie się walczy. Naucz się radzić sobie bez noża. Najlepiej również bez pięści i butów.

A jak trochę potrenujesz, dołóż do tego sparringi na atrapy, i spłynie na Ciebie oświecenie. Nożem nie kupisz sobie bezpieczeństwa.

Pozdrawiam,
AdamD
  • 0

budo_dark
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2517 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Dobry neck do Samoobrony(RP)
Zgrywus, zeby pochlastac kogos sprzetem jak la griffe (latem) to wcale nie trzeba duzego treningu...ale trzeba miec twarda psychike, jakas podstawe sztuk walki, prace nog, jak blokowac jak wyprowadzac ciosy...itd. Musisz sam sie okresilc co potrafisz robic a nie wyciagaj od razu wniosek ze jestes cienki jak co ktos powie ze "ooo... 5 lat to minimum".
Jak umiesz walczyc to z la griffe namieszasz ostro, zreszta jak zawuazyles ciecie w twarz najprawdopodobniej skasuje oponenta. No ale z drugiej strony jak mdlejesz na widok krwi to nawet dwureczny miecz ci nie pomoze :wink:
  • 0

budo_dark
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2517 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Dobry neck do Samoobrony(RP)
Oczywiscie stosowanie takiej zabawki do samoobrony (nawet slusznej) zahacza o etyke i kwestie prawne (co bedzie dalej?). To tez wez pod uwage.
  • 0

budo_heimdall
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 635 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław

Napisano Ponad rok temu

Re: Dobry neck do Samoobrony(RP)

Jak się nie znasz na walce nożem, to sobie odpuść zakupy. Gaz sobie kup albo jakiś inny paralizator.

Pozdrawiam,
AdamD


W jakim sensie "znać się na walce nożem"? Którzy guru i jakie filmy? Ile lat treningów i w jakim klubie :wink: ? ....Czy nie mieszamy przypadkiem "pojedynku" nożowników ze znacznie szerszym zagadnieniem użycia noża w samoobronie? Bo w drugim przypadku "umiejętności szermiercze" nie są kluczowym problemem...Stres, konieczność błyskawicznego dobycia, determinacja/gotowość do okaleczenia przeciwnika (przy całej świadomości konsekwencji)...tym bym się martwił w dywagacjach np. na temat konfrontacji ze stadionowym bydłem w dresach...(gaz jako alternatywa 8O ???)
Zresztą przewaga "nożownika" z szerokim karkiem i kozikiem ze straganu nie polega na jego technicznej wirtuozerii 8) , rzecz poprostu w tym, że on od dzieciństwa "dziesionuje frajerów" i nie ma żadnych oporów przed ożenieniem ci kosy...

A co do konkretych modeli noży i ich skuteczności "na ludzia" 8) to było już XXX dysput na tym forum. Ogólnie: musi dobrze leżeć (w twojej) łapie, musi być niezawodny, godzić dobrą penetrację z agresywnym cięciem oraz umożliwiać szybkie dobycie & skryte noszenie...zawsze i wszedzi, także w zimie :wink: .

pzdr
Heimdall
  • 0

budo_heimdall
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 635 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław

Napisano Ponad rok temu

Re: Dobry neck do Samoobrony(RP)
O, widze że DARK mnie wyprzedził...
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024