Skocz do zawartości


Zdjęcie

Gerlach/Sanitas Nóż 98nz.


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
15 odpowiedzi w tym temacie

budo_waldi
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 154 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Z leju po bombie.

Napisano Ponad rok temu

Gerlach/Sanitas Nóż 98nz.
Co sądzicie o tym nożu? Podoba mi się i mam zamiar go kupić, ale chciałbym wiedzieć, co Wy o nim sądzicie. Wrzucam link [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] . Pozdro.
  • 0

budo_cahir
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 420 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:wro

Napisano Ponad rok temu

Re: Gerlach/Sanitas Nóż 98nz.
Odpusc sobie ten badziew. Jak nie chcesz wydac wiecej niz te 120 zl to lepiej kup noz glocka.
  • 0

budo_waldi
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 154 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Z leju po bombie.

Napisano Ponad rok temu

Re: Gerlach/Sanitas Nóż 98nz.
A dlaczego uważasz, ze to badziew? Stal/wykonanie/funkcjonalność? W sumie, to wyniki ankiety mówia same za siebie. A z Glocka co bys mi proponował do 130 złotych? Interesuje mnie jakiś tactical knife.
  • 0

budo_kkamill
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2163 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Praszka

Napisano Ponad rok temu

Re: Gerlach/Sanitas Nóż 98nz.
Powiedz lepiej najpierw do czego Ci ten "tactical knife" potrzebny??
I czemu akurat tactical knife?? - znaczy sie w tym przypadku co rozumiesz pod tym pojeciem??

A co do glocka to zajrzyj do pierwszego lepszego sklepu netowego i zobaczysz co z glocka mozna wybrac - i co CI najbardziej podpasuje
  • 0

budo_shamad
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 187 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gerlach/Sanitas Nóż 98nz.
W sumie to mam sztylet wz.98 od roku i bawie sie nim praktycznie codzinnie i powiem tak, ksztalt, ciezar, stal ok, ale: zajebiscie ciezko sie go ostrzy (moze dlatego ze nie mam profesjonalnych ostrzalek, choc w sumie udalo mi sie go kilka razy naostrzyc tak ze golil wlosy), pochwa plastikowa i beznadziejna, dziura w jelcu ktora blokuje noz w pochwie jest bez sensu bo noz nie jest juz rownomiernie wywazony, po roku zabaw (rzucanie w drzewa, sciany i setkach upadkow na glebe, rabania drzewa) klinga delikatnie sie rusza, ale w sumie po tym co przezyl to zalicza mu sie to na + . Podsumowując noz ma pewne wady ale kocham go za ten ksztalt i za to ze trzyma sie calkiem niezle jak sposob obochedzenia sie przezemnie z nim.
  • 0

budo_waldi
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 154 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Z leju po bombie.

Napisano Ponad rok temu

Re: Gerlach/Sanitas Nóż 98nz.
Hmm, taki tactical ma mieć w miarę dobrą stal, ma fajnie wyglądać i sprawdzać się w terenie. Sprawdziłem tego Glocka i podoba mi się, i pewnie go kupię. Wielkie dzięki, że przestrzegliście mnie przed kupnem badziewia. Pozdro.
  • 0

budo_kaligula
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 889 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gerlach/Sanitas Nóż 98nz.
Shamad, do tego co nim robiles to noza nie potrzeba. ciales nim cos?
  • 0

budo_shamad
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 187 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gerlach/Sanitas Nóż 98nz.
Cielem i tnie niestety badziewnie :( , w sumie to noz do walki a nie do terenu wiec w sumie, dla normalnych raczej nieprzydatny :) Ja go lubie bo lubie sztylety, a tak do pomachania i na polke to jest calkiem ok :wink: i do zrobienia sobie 6 cm glebokosci dziury w udzie tez byl ok :balisong:
  • 0

budo_kaligula
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 889 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gerlach/Sanitas Nóż 98nz.
no, zgadza sie :)
  • 0

budo_kkamill
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2163 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Praszka

Napisano Ponad rok temu

Re: Gerlach/Sanitas Nóż 98nz.

Hmm, taki tactical ma mieć w miarę dobrą stal, ma fajnie wyglądać i sprawdzać się w terenie. Sprawdziłem tego Glocka i podoba mi się, i pewnie go kupię. Wielkie dzięki, że przestrzegliście mnie przed kupnem badziewia. Pozdro.


I to jest wlasnie duzy problem - "ma fajnie wygladac"
Poczatkowo to jest kryterium ktore glownie decyduje o wyborze noza - z tym ze jesli tan noz ma sie sprawdzic w terenie (ktorym jak domniemam ma byc las i wyprawy survivalowo-biwakowe) to obawiam sie ze mozesz sie przejechac na glocku.
Bo to IMHO malo uzytkowy ksztalt
  • 0

budo_shamad
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 187 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gerlach/Sanitas Nóż 98nz.
Zapomnialem dodac ze noz swietnie otwiera puszki :wink: Jak tak sobie teraz pomyslalem, to teraz bym go nie kupil wolalbym sobie dolozyc kaski i kupic cos porzadnego, ale glocka to bym np. nie kupil no chyba ze by byl sztyletem :)
  • 0

budo_qkiel
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1732 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gerlach/Sanitas Nóż 98nz.
dla mnie dalej 50% wyglad 50%materialy/wykonanie decyduje :)
jak nozyk jest brzydki jak tygodniowy trup, ale swietny w pracy (zombie ? :) ) to wybiore wygladajacy ladnie ale sredni w pracy (tylko oczywiscie wszystko zalezy co przyjmiemy za brzydki/ladny, dobry/sredni w pracy, bo oczywiscie sa pewne granice i subiektywne wrazenia)
  • 0

budo_m_a_c
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 174 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Świebodzin

Napisano Ponad rok temu

Re: Gerlach/Sanitas Nóż 98nz.
Jest jeszcze Cold Steel Bushman (kosztuje podobnie). W nim raczej niczego się nie zepsuje (poza "ostrością") :-) .

Ostatnio zaczął mi chodzić po głowie Ka-bar Recurve tylko ta cena :? (jestem spłukany w chwili obecnej).
  • 0

budo_kkamill
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2163 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Praszka

Napisano Ponad rok temu

Re: Gerlach/Sanitas Nóż 98nz.

Jest jeszcze Cold Steel Bushman (kosztuje podobnie). W nim raczej niczego się nie zepsuje (poza "ostrością") :-) .


ale bushman przy tacticalu to nawet nie stal, wiec nie sadze ze kolega Waldi sie nim zainteresuje.
Ja na jego miejscu raczej pomyslalbym o jakims Pilot survival knife camillusa czy ontario survival knife, jakims kabarze albo smith&wesson
  • 0

budo_rejs
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 269 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Gerlach/Sanitas Nóż 98nz.
Miałem okazje pobawic sie nozykiem 98. Co prawda tylko przez tydzien ale jakas opinie mam juz wyrobioną. Nozyk IMHO calkiem fajny, nizle wywazony i sprawdza sie jako noz wyjazdowy. Pytanie tylko czy jest wart swojej ceny, czy nie dostaniesz czegos z lepszej stali za podobne pieniadze.

Ale glosuje na tak.
  • 0

budo_lothian
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1047 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:schoinki :)

Napisano Ponad rok temu

Re: Gerlach/Sanitas Nóż 98nz.
Z takich noży szturmowych, to podoba mi sie "balkan" ale nie wiem, co on jest wart.
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024