Skocz do zawartości


Zdjęcie

Timberline knives ??


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
5 odpowiedzi w tym temacie

budo_obol
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 703 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wlkp

Napisano Ponad rok temu

Timberline knives ??
możecie coś napisać o tej firmie i jej produktach ??? interesują mnie szczególnie wyroby powstałe przy współpracy z Lightfoot'em jak naprzykład ten [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] (mini bitbull). Jakieś uwagi na temat użytych materiałów, wykonania ???
  • 0

budo_adamd
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3411 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Timberline knives ??
Ja to widzę tak:

Timberline + Lightfoot = ciekawy nóż za rozsądną cenę.

Niestety - coś za coś. Ostatnio w Świecie Noży pokazał się bardzo bardzo sympatyczny owoc tej kooperacji, niestety - nie wiem jaki model więc nie potrafię znaleźć fotki, ale może Jarek coś pomoże ;) Folder z "fajterskim" zacięciem, o wysokiej ergonomii, układający się w mojej wybrednej łapie jak marzenie. Oczywiście niebyłbym sobą gdybym się nie przyczepił ;) więc:
1) za ciężki
2) zbyt "agresywny".
Materiały to (ponoć) 440C, stal na linersach/bolsterach, i zytelowe okładziny. Powiedzmy że średnia półka, ale to jest tyle że normalnemu użytkownikowi wystarcza. Za S30v, tytan i carbon-fiber trzeba by było zapłacić przynajmniej trzy razy tyle. Niestety duża ilość stali zużytej na rękojeść, oraz SOLIDNE ostrze powodują że trochę on jednak waży, bydle małe ;) A ja nie lubię jak mi spodnie spadają z powodu noża w kieszeni. No i design noża - bardzo bardzo ładny, przemyślany, ergonomiczny... tyle że ja częściej "morduję" bułki niż ludzi, więc jak dla mnie to nie jest idealny EDC. Dla przypomnienia dodam, że jestem szczęśliwym i zadowolonym użytkownikiem Endury Lightweight, moje "ciężki i agresywny" może oznaczać dla kogoś normalny, zwykły, typowy :oops:

W temacie mini pitbulla to proponuję zwrócić się do Cougara, który z tego co pamiętam nosił go na pasku. Z moich doświadczeń (oglądania właściwie) wyniknęło:
1) bardzo bardzo fajny
2) aż się prosi żeby go gdzieś wbić :twisted:
3) strasznie się podoba mojej dziewczynie 8)
4) zaskakująca ergonomia (jak na taki rozmiar)
5) ... niestety, pochwa jakaś dziwna była, trzeba się było naszarpać żeby go wyjąć

Pozdrawiam,
AdamD
  • 0

budo_adamd
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3411 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Timberline knives ??
poszedłem po rozum do głowy ... i znalazłem ;)

Proszę Państwa, oto:

Timberline Greg Lightfoot Designed Zambezi Back Up

Dołączona grafika

o tym to właśnie pisałem, więcej szczegółów na temat bestii można znaleźć pod adresem

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

Pozdrawiam,
AdamD
  • 0

budo_fred
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 714 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wa-wa

Napisano Ponad rok temu

Re: Timberline knives ??
Timberline-taka srednia polka. Firma swego czasu produkowala fixed Specwar dla Erniego Emersona. Generalnie jakosc nozy poprawna ale bez rewelacji. Ale robia rzeczywiscie kilka ciekawych nozy wg projektow Lightfoota w dosc przystepnych cenach. A MiniPitbull to dla mnie jeden z ladniejszych neckow, ale pewna wada moze byc jego dosc duza grubosc jak na te wielkosc noza. Co do stali z jakiej jest robiony nie mam pewnosci-spotkalem sie z informacjami ze jest to AUS6, innym razem ze AUS8.
  • 0

budo_obol
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 703 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wlkp

Napisano Ponad rok temu

Re: Timberline knives ??
na ich stronie podane jest, że AUS6- szkoda bo by się chociaż o to AUS8 prosiło... :(
  • 0

budo_shaft
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1759 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:chinatown

Napisano Ponad rok temu

Re: Timberline knives ??
hmm jezeli chodzi o zambezi niedlugo bedzie o nim recenzja wieksza porownawcza z revolverem:)

noz za rozsadne pieniadze, milo i szybko sie otwiera nie podobaja mi sie za to zbyt agresywnie naciete miejsce na kciuk. przy mocnym nacisku po prostu boli..a nie o to chodzi.
dlatego ten noz troche jest przekreslony, aczkolwiek fakt klisp tu nie przeszkadza w trzymaniu
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024