Skocz do zawartości


Zdjęcie

Hmmm... co to jest za styl?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
29 odpowiedzi w tym temacie

budo_tarantula
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 188 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Z przyszłości...

Napisano Ponad rok temu

Hmmm... co to jest za styl?
Mam taka sprawę... zacząłem w niemczech trenować aikido (w polsce trenowałem aikido yoshinkan przez 3 lata). Aikido jak aikido, ale gdy niemcy ćwiczą nachodzi mnie myśl... "W polsce to było coś, niemcy by nie przezyli polskiej rozgrzewki". Mają prawdziwe tatami i jest fajnie... Ale ja nic nie wiem o tym aikido (a właściwie o tym stylu).

A jest to Aikido TENORIO 8O

Nie wiem co to jest za styl i prosze o komentarze, informacje, linki do artykułów i filmików jeśli w ogóle są :)
  • 0

budo_cervantes
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 110 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:At your local Cinema near you!

Napisano Ponad rok temu

Re: Hmmm... co to jest za styl?
8O 8O 8O 8O

nawet w guglu nic nie ma
  • 0

budo_szczepan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 8153 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:dzika,śmiercionośna Północ

Napisano Ponad rok temu

Re: Hmmm... co to jest za styl?
Pewnie cwiczyles aikido Tendo ryu. To jest styl pod kierownictwem Shimizu sensei, 8 dan, jednego z ostatnich uczniow Dziadka. Maja pare dojo w Niemczech i w Holandii.
Baaaaaaaaaaardzo delikatnie cwicza. Wlasciwie to nie rozni sie od gimnastyki zdrowotnej. Ducha wojennego NIET.
Mialem tez kilka okazji do cwiczenia z Shimizu sensei himslef na stazach. Zlowieszczo grzmial, ze za mocno atakuje jego czarne pasy, bo calkowicie sie pogubili. Mialem wtedy bodajze 3 kyu, i myslalem ze kazdy czarny pas moze mnie zniszczyc jak chce. Takie iluzje powoli zachodni wiatr mi rozwial :wink: :lol:

Jako ciekawostke mozna zobaczyc, ale do powaznego cwiczenia stanowczo nie polecam :roll:
  • 0

budo_pancer
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 699 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:100-lica

Napisano Ponad rok temu

Re: Hmmm... co to jest za styl?
Przyznam, ze nie ćwiczyłem z ludźmi z Tendo ryu, ale Kendzji ( :?: ) Shimizu był też zaawansowanym judoką - więc ciekawe skąd ta delikatność. Mam z nim filmik - strasznie tenkanuje i obrotuje :wink: , ale robi fajne sutemi waza (jest to chyba jeszcze tylko w szkole Ś. P. Mochizukiego).
Zresztą w Niemczech to chyba sobie mocno nie poćwiczysz.....

Pancer (walczący już kilkakrotnie z Germanami na macie :wink: )
  • 0

budo_wallace
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 567 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Hmmm... co to jest za styl?
Widziałem filmik z K.Shimizu - kolisty ruch, płynność, lekkość, itp. Nie ćwiczyłem, więc nie będę się wypowiadał na temat "mocy" technik :roll: :lol:
A co do poćwiczenia ostrzej to trzeba poszukać - ja z niemiaszkami ćwiczę ostro i bez pardonu i oni mi się odwdzięczają tym samym ...
Podaj w jakim mieście ćwiczysz, to może podam Ci adres klubu, gdzie ćwiczą troszkę mocniej.
  • 0

budo__lm_
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 719 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:tote hose

Napisano Ponad rok temu

Re: Hmmm... co to jest za styl?

Mam taka sprawę... zacząłem w niemczech trenować aikido


przestraszony
no to współczucia.... na to nie ma rady - nawet nic innego nie szukaj, bo tam wszystko takie samo (z małymi wyjątkami), idź na judo albo cuś...

a gdzie ćwiczysz?
  • 0

budo_authority
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1851 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z codexu

Napisano Ponad rok temu

Re: Hmmm... co to jest za styl?

Wlasciwie to nie rozni sie od gimnastyki zdrowotnej. Ducha wojennego NIET

A to tak niemialo byc ze w AIKIDO sie szanuje przeciwnika i jest to dynamicnza SAMOOBRONA ...duch bojowy hmm........ U szczepana w DOJO trenuja zabijanie ...oraz łamanie nadgarstkow :twisted: :evil: :twisted: Bo ma byc ducho bojowy ?
  • 0

budo_shawnee
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1617 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:to zależy kto pyta...

Napisano Ponad rok temu

Re: Hmmm... co to jest za styl?

Wlasciwie to nie rozni sie od gimnastyki zdrowotnej. Ducha wojennego NIET

A to tak niemialo byc ze w AIKIDO sie szanuje przeciwnika i jest to dynamicnza SAMOOBRONA ...duch bojowy hmm........ U szczepana w DOJO trenuja zabijanie ...oraz łamanie nadgarstkow :twisted: :evil: :twisted: Bo ma byc ducho bojowy ?


Bez przesady szanowny przedmówco....szanujmy przeciwnika, ale nie róbmy kina. Wpadła mi w ostatnich dniach płytka z pokazu aikido gdzieś w Polsce północnej....Bez miejscowości, bez nazwisk.... :wink: Otóż sensej robi ikkyo ura, a uke (ona w hakamie) zamiast prawidłowo na dziób zjechać po spiralce....robi kilka zgrabnych piruecików i staje w postawie baletowej jakby. Ręce rozłożone, nuńcie skrzyżowane...no Jezioro Łabędzie pełną gębą. Sensei robi coś, co chyba miało być sumi otoshi, a ona (uke znaczy) pirueciki. On kokyunagę, a ona pirueciki. Że niby aikido to takie taneczne jest. Najpiękniejsze były miny obecnych widzów. A potem chodzi taki jeden z drugim i twierdzi, że aikido to o kant "ten tegez" rozbić.

Shawnee (zdecydowanie nie lubiący baletu)
  • 0

budo_łabędź
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2100 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Swanderful country :)

Napisano Ponad rok temu

Re: Hmmm... co to jest za styl?

Bez przesady szanowny przedmówco....szanujmy przeciwnika, ale nie róbmy kina. Wpadła mi w ostatnich dniach płytka z pokazu aikido gdzieś w Polsce północnej....Bez miejscowości, bez nazwisk.... :wink: Otóż sensej robi ikkyo ura, a uke (ona w hakamie) zamiast prawidłowo na dziób zjechać po spiralce....robi kilka zgrabnych piruecików i staje w postawie baletowej jakby. Ręce rozłożone, nuńcie skrzyżowane...no Jezioro Łabędzie pełną gębą. Sensei robi coś, co chyba miało być sumi otoshi, a ona (uke znaczy) pirueciki. On kokyunagę, a ona pirueciki. Że niby aikido to takie taneczne jest.

Shawnee (zdecydowanie nie lubiący baletu)

Nie wiesz co tracisz :) :) :) Vide mój post w wątku o uciekającym uke wraz z pogladową ilustracja
:oops: 8) :wink:
  • 0

budo_tarantula
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 188 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Z przyszłości...

Napisano Ponad rok temu

Re: Hmmm... co to jest za styl?
Tak dokładnie to mieszkam w miejscowości Bad Driburg, ale również interesuja mnie treningi w pobliskich miejscowościach np. PADERBORN :)
(bardzo duże miasto)


O prowadzeniu treningów nie wypowiem się.. zostawiam to bez komentarza :? Ostatnio robimy sobie technikę... Zaczynam, a mój uke juz na macie leży, a nic mu nie zrobiłem :evil:

Albo drugie... Co zrobilibyście przy technice, gdy tłumaczycie kobicie (która trenuje juz 1 rok) bardzo prosty ruch... Po chwili mowi "przepraszam, to za ciężkie dla mnie" odeszła i usiadła...

Trener nie podaje żadnych nazw technik, dosłownie żadnych nazw japońskich!

Gadają na macie... A w polsce było 50 pompek (zależało od nastroju trenera) za gadanie!

Niektórzy chodzą po treningu w klapkach na macie!

Itd... można wymieniać... Nie zasługuja na prawdziwe tatami :evil:

Dla zainteresowanych tym aikido: [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
Dodaję że ćwicze w grupie dorosłych 8)
  • 0

budo_authority
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1851 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z codexu

Napisano Ponad rok temu

Re: Hmmm... co to jest za styl?
Balet jest OK :D
  • 0

budo_prorock
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2145 postów
  • Pomógł: 0
1
Neutralna
  • Lokalizacja:Dania

Napisano Ponad rok temu

Re: Hmmm... co to jest za styl?

Dla zainteresowanych tym aikido: [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

Dołączona grafika
Zajrzalem i teraz wiem. Wszystko jasne. Krotkie spojrzenie na rekaw Mistrza po prawej i pojawia sie imie MARIAN zapisane katakana. Mistrz Marian we wlasnej osobie. :!: :idea:
  • 0

budo_łabędź
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2100 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Swanderful country :)

Napisano Ponad rok temu

Re: Hmmm... co to jest za styl?

Mistrz Marian we wlasnej osobie. :!: :idea:


Eeee - dla mnie to Marian uzurpator lub Marian Samozwaniec. Ewentualnie ktos kto Miszczu Marianie donasza gi :) :) :wink: :P
  • 0

budo_authority
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1851 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z codexu

Napisano Ponad rok temu

Re: Hmmm... co to jest za styl?
No zgadzma sie on przy miszczu MArianie chyba tylko Lezal
  • 0

budo_przemek
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1208 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Hmmm... co to jest za styl?

Tak dokładnie to mieszkam w miejscowości Bad Driburg, ale również interesuja mnie treningi w pobliskich miejscowościach np. PADERBORN
(bardzo duże miasto)

Sprobuj moze tutaj... to sekcja FDAV, organizacji wspolpracujacej z Tamura sensei.... chociaz to kawalek drogi..:

Göttingen: Uni-Kampfsport-Zentrum ; Waldweg 26

Di. 18.00 - 20.00 Uhr ; Do. 20.00 - 22.00 Uhr ; Sa. 09.00 - 11.00 Uhr

Vanessa Bremerich ;Stumpfe Eiche 1 ; 37077 Göttingen ; 0551/6339684

Email: [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]


Pozdrawiam
  • 0

budo_tarantula
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 188 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Z przyszłości...

Napisano Ponad rok temu

Re: Hmmm... co to jest za styl?

Dla zainteresowanych tym aikido: [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

Dołączona grafika


A ten po lewej jest moim instruktorem :)

A tak poza tym to w grupie jest 20 osób może, z czego 15 jest w hakamach... Jakoś się tak dziwnie czuję :)
  • 0

budo__lm_
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 719 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:tote hose

Napisano Ponad rok temu

Re: Hmmm... co to jest za styl?

A tak poza tym to w grupie jest 20 osób może, z czego 15 jest w hakamach... Jakoś się tak dziwnie czuję :)


to noś 8)
  • 0

budo_tarantula
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 188 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Z przyszłości...

Napisano Ponad rok temu

Re: Hmmm... co to jest za styl?

A tak poza tym to w grupie jest 20 osób może, z czego 15 jest w hakamach... Jakoś się tak dziwnie czuję :)


to noś 8)


jakos mnie narazie do zakładania hakamy nie ciągnie... Nie wiem czy długo tam jeszcze poćwicze :)
Ale ponoć aikido jest jedno... a dróg jest wiele...
  • 0

budo_shawnee
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1617 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:to zależy kto pyta...

Napisano Ponad rok temu

Re: Hmmm... co to jest za styl?

jakos mnie narazie do zakładania hakamy nie ciągnie... Nie wiem czy długo tam jeszcze poćwicze :)
Ale ponoć aikido jest jedno... a dróg jest wiele...


Przypomniał taki dowcip o drodze wyboru, długi był co nie miara. Ale powtarzał się taki tekst: jak wybierzez opcję A to masz przes..ne, a jak wybierzesz opcję B to masz dwa wyjścia. Itd, itp....kończył się tym, że jak w końcu wybrałeś B, to uzyskałeś to samo co przy wyborze opcji A.
Konkretnie chodziło o ożenek i póście do wojska. Ale przełożenie jest możliwe na wszystko. :) :) :)

Shawnee (nie znoszący wyborów)
  • 0

budo_aikidudi
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 281 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:wadowice/manch.

Napisano Ponad rok temu

Re: Hmmm... co to jest za styl?
może styl nie jest zbyt ciekawy, ale macie chyba fajne panny :)
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]


pozdrawiam 8)
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024