Skocz do zawartości


Zdjęcie

Tytułowanie


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
29 odpowiedzi w tym temacie

budo_eve
  • Użytkownik
  • 2 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków

Napisano Ponad rok temu

Tytułowanie
dziś po wakacjach wróciła do nas pewna studentka, pochodzi ona sobie z miasta X i w tym właśnie mieście chodziła sobie na treningi do senseja Y. z dosyć dużym zaskoczeniem opowiadała jekoby tam panował barbarzyński zwyczaj mówienia do senseja - sensej. przestraszony tak tytułowano go również po zakończonym treningu. niewiasta owa była dość zdezorientowana (u nas mało kto tak mówi, wstydzą się czy jak?) spytała więc szacowną hakame jak to właściwie jest - mówić czy nie mówić oto jest pytanie. niestety hakama jest dosyć żywo zainterezowana tym dziewczątkiem więc odpowiedż była obliczona na zaistnienie w główce panienki :wink: (wynikało z niej że tylko zarozumialcy życzą sobie tytułów)
a wy co o tym sądzicie :?: a jeśli tytuować to gdzie jest granica. gdzie kończy się mistrz a gdzie zaczyna rysio, zdzisio itp.
  • 0

budo_aiki
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3625 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Tytułowanie
z babami zawsze tak.. na studiach mialem kolezanke , ktora na 3 roku odkryla ,ze ogier to nie jest samiec krowy..
  • 0

budo_zapas
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1015 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Tytułowanie
hmm ja nie cwicze Aikido ale u nas na ekcji jest tak ze na treningu zawsze sensei a po zajeciach Trwcia to ksywka naszego trenera i dobrego kumpla :)
  • 0

budo_ellis
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 750 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:krakow / warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Tytułowanie
u nas sie zazwyczaj mowi sensej albo mistrzu ..glownie w dojo oczywiscie ..poza dojo coz to zalezy :)
  • 0

budo_bart00sh
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 91 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Dąbrowa Górnicza

Napisano Ponad rok temu

Re: Tytułowanie
u nas do Mistrza mówie sie SENSEI w Dojo i poza nim moze dlatego ze to juz jest człowiek wieku średniego i tradycjonalista
  • 0

budo_garry
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2514 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:wawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Tytułowanie

a wy co o tym sądzicie :?: .


Myśle że to zależy czy sie z nim piło wódke. ;)
  • 0

budo_reaktor
  • Użytkownik
  • Pip
  • 33 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Tytułowanie
Na treningu sensei. Po per TY... :)
  • 0

budo_shawnee
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1617 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:to zależy kto pyta...

Napisano Ponad rok temu

Re: Tytułowanie
Oczywistym się wydaje, że na treningu ZAWSZE "sensej". A po treningu...zależy od stopnia znajomości i różnicy wieku. Może bć per TY, może być per PAN (PANI). Sensejowanie poza dojo wydaje mi się cokolwiek dziwne, biorąc pod uwagę naszą mentalność.


Shawnee (wcale nie tradycjonalista) :wink:
  • 0

budo_taisho
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 483 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Tytułowanie
Tylko na treningu. A najdupniejsze jest wolanie sensej do kogos kto stoi przy barze i zamawia piwo.
  • 0

budo_hara-kiri
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1088 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Tytułowanie
U nas na treningu raczej sensei, chociaż czasem po imieniu, poza matą po imieniu, chyba, że prose pana ;)

Czytałem na jakimś forum aikido, że w niektórych sekcjach funkcjonują również tytuły Baronet albo Efendi :D ;)
  • 0

budo_niedziel
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2844 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:ze wsi jestem
  • Zainteresowania:Taekwondo

Napisano Ponad rok temu

Re: Tytułowanie
Ja na bjj to mowie po imieniu ewentualnie po prostu dudu :)
A na tkd to raczej trenerze po prostu. Jakbym powiedzial mistrzu to by mnie chyba wysmial :lol: Jak chce sie ponabijac z czarnych paskow na sekcji to podbijam i mowie "Mistrzu czy nie wyjasnilbys mi ...".
  • 0

budo_hara-kiri
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1088 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Tytułowanie

(...)A najdupniejsze jest wolanie sensej do kogos kto stoi przy barze i zamawia piwo.

Ależ oczywiście ! To niedopuszczalne !
Na piwo przy barze powinien czekać uchideshi i tylko w wyjątkowych sytuacjach można zwrócić się do siedzącego w otoczeniu pięknych pań i ochroniarzy Mistrza: "Sensei ! z sokiem czy bez" ;)
  • 0

budo_shawnee
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1617 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:to zależy kto pyta...

Napisano Ponad rok temu

Re: Tytułowanie

(...)A najdupniejsze jest wolanie sensej do kogos kto stoi przy barze i zamawia piwo.

Ależ oczywiście ! To niedopuszczalne !
Na piwo przy barze powinien czekać uchideshi i tylko w wyjątkowych sytuacjach można zwrócić się do siedzącego w otoczeniu pięknych pań i ochroniarzy Mistrza: "Sensei ! z sokiem czy bez" ;)


Oczywiście, a pytanie to zadając, wygląd powinien mieć lichy i durnowaty, aby swoim pojmowaniem istoty sprawy nie peszyć Mistrza :) :) :)
  • 0

budo_shin
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 52 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Torun^__^

Napisano Ponad rok temu

Re: Tytułowanie
hmmm . . . ja tam zawsze po ptrningu czy na obozie mowie do niego sen sei ale tylko dla tego ze wszyscy tak robią i nie widziałem zeby ktos do niego powiedział Waldek :-) hmmm chyba potpuszcze jakiegos początkującego ze by powidział mu na ty :D :D :D
  • 0

budo_kiod
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 797 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Zabrze

Napisano Ponad rok temu

Re: Tytułowanie
Zgadzam się z Tashio.U nas po treningu do wszystkich instruktorów mówi się po imieniu.
  • 0

budo_pekar
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 131 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:warszawka

Napisano Ponad rok temu

Re: Tytułowanie

u nas do Mistrza mówie sie SENSEI w Dojo i poza nim moze dlatego ze to juz jest człowiek wieku średniego i tradycjonalista


A u nas przed, w czasie, i po treningu, po prostu Paweł albo Pająk, od zawsze mimo że też jest wieku średniego :D
I uwierzcie mi że nie odbiera mu to autorytetu a przysparza symapatii.
  • 0

budo_ellis
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 750 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:krakow / warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Tytułowanie
mysle jednak ze to glownie zalezy od roznicy wieku... jzeli sensei jest w wieku srednim to ciezko dziwic sie by jakis 15 latek mowil do niego np per zdzisiu :wink: no ale jesli sensei to mlody chlop/kobitka to ja nie widze problemu zwracania sie po imieniu . no oczywiscie jest tez tak ze sma sensei mowi swym uczniom by zwracac sie do niego na TY 8)
  • 0

budo_authority
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1851 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z codexu

Napisano Ponad rok temu

Re: Tytułowanie
U nas sie mowi SENSEJ i koniec....choc ja mowie MASTA
  • 0

budo_^marudka^
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 297 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Tytułowanie
u nas wszyscy mowia sensej oprocz 2 osob :]
  • 0

budo_maciejsobczak
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 391 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wawka

Napisano Ponad rok temu

Re: Tytułowanie

u nas do Mistrza mówie sie SENSEI w Dojo i poza nim moze dlatego ze to juz jest człowiek wieku średniego i tradycjonalista


A u nas przed, w czasie, i po treningu, po prostu Paweł albo Pająk, od zawsze mimo że też jest wieku średniego :D
I uwierzcie mi że nie odbiera mu to autorytetu a przysparza symapatii.


Dokładnie i ja tak mam albo Paweł albo Pająk - choć jesttakich paru którzy do niego mówią sensei.
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024