Skocz do zawartości


Zdjęcie

Staż z P.Durchon


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
5 odpowiedzi w tym temacie

budo_wallace
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 567 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Staż z P.Durchon
Może tym razem ktoś inny niż ja napisze relacje :)

Wallace (ostatnio zmęczony pisaniem relacji)
  • 0

budo_jusi
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1499 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa-Tarchomin

Napisano Ponad rok temu

Re: Staż z P.Durchon
Ja nie jestem dobra w pisaniu relacji.Ale może coś skrobnę,a ktoś dopisze coś więcej :)
Staż z Pascalem Durchon rozpoczął się w sobotę o godzinie 10. Dla wszystkich było to wielkim zaskoczeniem, gdyż jak wiemy nie zbyt często staże rozpoczynały się punktualnie. Spore grono aikidoków stawiło się kilka minut przed dziesiątą i rozpoczęło samodzielną rozgrzewkę.
Na pierwszym treningu był boken. Nie znam się aż tak wybitnie na nazwach,dlatego jakby ktoś był uprzejmy uzupełnić ten frament :D .
Po bokenie było aikido. Pojawiły się min. shiho nage z hanmi-hantachi waza i z yokomen uchi.
Popołudniowy trening zaskoczył wszystkich. Przewidywany był trening z bokenem, a zamiast niego pojawiło się tanto. Na szczęście aikidocy są chyba ludźmi przywidującymi, gdyż praktycznie połowa z nich posiadała tanto. Muszę przyznać,że techniki z nim bardzo mi się podobały. Z reguły rzadko odbywają na treningach.W niedziele nieco mniej liczna grupa stawiła się na macie. Za to grono widowni znacznie się powiększyło :) (Pozdrowinenia dla widowni :wink: )Trening był dwu godzinny z kilku minutową przerwą w połowie. Początkujący aikidocy mogli zobaczyć na czym polega randorii i spróbować swoich sił w nim. Sensei był zadowolony, gdyż wychodziło ono jego zdaniem całkiem nieźle.Cóż takiego się pojawiło: kokyu nagi z ataków shomen uchi,yokomen uchi,chudan tsuki i mae geri :) Dużo pracowaliśmy także nad atakiem ushiro kubi shime :wink: Z tego ataku pojawiła się praktycznie większość technik.
Na stażu pojawiła się liczne grono klubowiczów z SOTO, klubu Andrzeja Bazylki,a także MEIANu!! (Tak tak, drodzy forumowicze. meianowicze stawili się silną ekipą około 14 osób :D )
Ogólnie rzecz podsumowując staż był bardzo fajny. A następny już za pół roku. Teraz z niecierpliwością czekamy na senseia Philippa Orban!
  • 0

budo_ellis
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 750 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:krakow / warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Staż z P.Durchon
kurcze keidys sie przejde pocwiczyc na stazu Pascala :)
  • 0

budo_wallace
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 567 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Staż z P.Durchon
Dodam jeszcze od siebie uzupełniając troszkę relacje Jusi:
Cały staż w sumie był przygotowaniem do egzaminów na 4 dan: Tomka Sowińskiego i Andrzeja Bazylo - nie wiem dokładnie kiedy będą zdawać, ale strzelam(jest to wg. mnie wersja najbardziej prawdopodobna, że na stażu Tissier w Krakowie).
Dlatego też robiliśmy tachidori i tantodori, których osobiście nie lubie, bo uważam te rzeczy za zupełny bezsens - na, ale wymogi egzaminacyjne to inna sprawa :wink:
Do tego doszedł na drugim treningu aikiken...
Natomiast praca bez broni to szybka powtórka: suwari waza, tachi waza, i hanmi hantachi waza ....
Do tego doszło randori 2, 3, 4 pratnerów.
I to w sumie wsio co mógłbym napisać...

Wallace (mający nadzieje, że P.Orban poprowadzi staż, a nie przygotowanie do egzaminu) 8)
  • 0

budo_jusi
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1499 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa-Tarchomin

Napisano Ponad rok temu

Re: Staż z P.Durchon

kurcze keidys sie przejde pocwiczyc na stazu Pascala :)


Musisz przyjść koniecznie!!! :wink:
  • 0

budo_ellis
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 750 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:krakow / warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Staż z P.Durchon
Jusi kiedys bylam nawet na jego dwoch stazach ale tylko jako widz... jestem jednak pod wrazeniem treningow ktore prowadzi :)
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024