Skocz do zawartości


Zdjęcie

Uciekajacy UKE i dzialalnosc mocy KI


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
18 odpowiedzi w tym temacie

budo_authority
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1851 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z codexu

Napisano Ponad rok temu

Uciekajacy UKE i dzialalnosc mocy KI
Dzis po treningu nie wyszedlem jak zwykle ucieszony...bylem..zly
Uke z ktorym trenowalem ...jak robilem mu dzwignie zaraz po chwycie padal na ziemie ...Czyzby to byla dzialanosc moje mocy KI ? :twisted:
a moze jednak nie....nic sie nie nauczylem.... Kompetlne Zero.... gosc padla jak go chwytalem....Jestem poczatkujacy.....i sie go pytam czemu mi zwiewasz a on na to ze BEZPIECZNIEJ ......kurde jak sie tu czegos nauczyc...jestem BARDZO ZLY
  • 0

budo_lordprzemo
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 308 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Browary Łódzkie

Napisano Ponad rok temu

Re: Uciekajacy UKE i dzialalnosc mocy KI
zmien uke! ;d...
  • 0

budo_dorotasolo
  • Użytkownik
  • Pip
  • 32 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:W-wa

Napisano Ponad rok temu

Re: Uciekajacy UKE i dzialalnosc mocy KI
to może być rozwiązanie, lordprzemo :D
jak mam czasami gorszy dzień i nadgarstki bolą po rozgrzewce mówię tori "powoli" i własciwie padam już przy ułożeniu ręki we właściwą pozycję :) bo boli od razu a jeszcze nie ma właściwie dźwigni. Zwykle jednak wtedy nie "pożyczam" nadgarstków początkującym... Widocznie twojemu uke ktoś kiedyś zrobił kuku - może namów go do trenowania z kimś zaawansowanym, żeby się nie bał o urwanie ręki :)
  • 0

budo_orchis
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 314 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław N51°04'26" E16°58'14"

Napisano Ponad rok temu

Re: Uciekajacy UKE i dzialalnosc mocy KI
A ja podejdę do tematu od drugiej strony.

Trenuję w grupie początkującej z pewnym gościem, coto ma wybitne kłopoty z brakiem koncentracji na czymkolwiek dłużej niż 2sekundy...

O ile przy ćwiczeniach "ręcznych" nie jest to bardzo deprymujące, trzeba głównie uważać by nie uszkodzić kolesia i nie zostać uszkodzonym, o tyle przy ćwiczeniach z Jo to już naprawdę się boję. Gość nie potrafi zapanować nad własnymi rękami - a to przekłada się na ruchy Jo... i jak tu nie uciekać ???? Zresztą - jeśli chodzi o uciekanie - to najlepiej w tym wypadku sie nie ruszać, bo prawdopodobieństwo że trafi jest znikome 8O

Co prawda podobno należy zmieniać partnerów ćwiczeń i wybierać dużych, małych , grubych , chudych , wysokich i niiskich a także zaawansowanych i początkujących - no ale w tym wypadku chyba nie mam tyle hartu ducha - by z gościem trenować.... więc pewnie zacznę go reglarnie unikać - i to wtedy będzie ze mnie prawdziwy "uciekający Uke" :)

W.
  • 0

budo_ellis
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 750 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:krakow / warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Uciekajacy UKE i dzialalnosc mocy KI
o wielki Tetsudo twoja moc KI jest ogromna 8)

a tak powaznie z wieloma osobami cwicze i wiem ze niektorzy szybciej padaja nim zaczne nawet robic technike a niektiorzy w ogole mi nie padna jak nie zrobie "na chama" techniki. Powod? niektorzy maja bardzo wycwiczone nadgarstki inni nie... (zazwyczaj my dziewczyny mamy nadgarstki ktore mozana wyginac i wyginac i nic :wink: )
  • 0

budo_authority
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1851 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z codexu

Napisano Ponad rok temu

Re: Uciekajacy UKE i dzialalnosc mocy KI

o wielki Tetsudo twoja moc KI jest ogromna 8)

a tak powaznie z wieloma osobami cwicze i wiem ze niektorzy szybciej padaja nim zaczne nawet robic technike a niektiorzy w ogole mi nie padna jak nie zrobie "na chama" techniki. Powod? niektorzy maja bardzo wycwiczone nadgarstki inni nie... (zazwyczaj my dziewczyny mamy nadgarstki ktore mozana wyginac i wyginac i nic :wink: )


Fakt moc jest wielka...ale powyginałem kilka dziewczyn tez na tym trniengu i wcale takie gietkie nie sa...tez sie kłada jakbym im gnata do glowy przystawial..wclae takie Joginki z was nie sa....
Normalne jest to ze zmieniam partnerow ...tylko mowie o tym bo mi sei przydarzylo tkaie cos... i dupa zbita Bo sie nic nie nauczylem a chodze tma zeby sie uczyc a co to za postawa obrona odrazu walenie w ziemie ....nie rozumiem takiego UKE....Ja to jak juz atakuje to robie opory zeby ladnie tehcnika wyszla i zeby zjaarzyc oco chodzi tez ze strony UKE....ZLy ejstem i tyle.... nastepnym razeem bede molestowal jakas LASKA caly trenign jak radzicie ze one sa fajniejsze do tego :)

Na koniec dodam ze na UKE wybralem sobie najwiekszego DRESHIDO-KOXA-SUPERMACHO na sali 4,9 metra w barach !
  • 0

budo_łabędź
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2100 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Swanderful country :)

Napisano Ponad rok temu

Re: Uciekajacy UKE i dzialalnosc mocy KI

Fakt moc jest wielka...ale powyginałem kilka dziewczyn tez na tym trniengu i wcale takie gietkie nie sa...tez sie kłada jakbym im gnata do glowy przystawial..wclae takie Joginki z was nie sa.... !

No nie załamujcie mnie :cry: Ja uwierzyłem, ze aikido to balet, a nie jakieś tam moce czy krawędzie przestraszony
Tylko dlatego chodzę na aikido :oops: - nasze dziewczyny sa bardzo wygimnastykowane :wink: :

Dołączona grafika

Ł (wielbiciel baletu i pieknych sztuk eee ... tzn. sztuk pieknych :oops: )
  • 0

budo_eve
  • Użytkownik
  • 2 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków

Napisano Ponad rok temu

Re: Uciekajacy UKE i dzialalnosc mocy KI
ja też mam problem z uke( i jest to dziewczyna ) jak zaczynam jakąś dzwignie ona zaczyna piszczeć że boli i się kładzie :lol: wydaje mi sie że robi to dla zasady (na zapas) wie że to ma doprowadzić do jej powalenia no to się kładzie i cześć. :) ale ostatnio mnie unika (twierdzi że to z powodu mojej brutalności :twisted: , inni koledzy są delikatniejsi). jak widać nie ma znaczenia czy uke to kobieta czy facet, jak ktoś ma skłonność do unikania bólu to będzie się kładł przed czasem.
  • 0

budo_komban
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 327 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Uciekajacy UKE i dzialalnosc mocy KI

.ale powyginałem kilka dziewczyn tez na tym trniengu i wcale takie gietkie nie sa...tez sie kłada jakbym im gnata do glowy przystawial..wclae takie Joginki z was nie sa....

Czyli wszyscy tak na ciebie reagują? Może po prostu masz zbyt dużo entuzjazmu, wiesz Uke nie są jednorazowego urzytku.
  • 0

budo_kiod
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 797 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Zabrze

Napisano Ponad rok temu

Re: Uciekajacy UKE i dzialalnosc mocy KI

wiesz Uke nie są jednorazowego urzytku.


Pod warunikem że masz przy sobie części zapasowe do nich. :twisted:
  • 0

budo_randall
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2751 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Dziki śmiercionośny południowy-wschód

Napisano Ponad rok temu

Re: Uciekajacy UKE i dzialalnosc mocy KI
1) Jak ktoś się podkłada bez sensu to z nim nie ćwicz.
2) aby go wyleczyć zrób nikio z katatetori, a jak zacznie klękac bez dźwigni wyjedź mu/jej z kolana i zapytaj czego sie schyla bez powodu?
PS> jak to kolega to warto zatrzymać kolano na kilka cm przed twarzą :D :D
  • 0

budo_hara-kiri
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1088 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Uciekajacy UKE i dzialalnosc mocy KI

(...)nasze dziewczyny sa bardzo wygimnastykowane :wink: :
/FOTKA/
Ł (wielbiciel baletu i pieknych sztuk eee ... tzn. sztuk pieknych :oops: )

O Jezuniu Nazareński !
Gdzie macie dojo ?
Kiedy jest u Was jakiś staż ?
Albo, czy można zostać u Was uchideshi ?
I do tego te GI... (szczególnie u pani pierwszej z lewej).
:D
  • 0

budo_ellis
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 750 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:krakow / warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Uciekajacy UKE i dzialalnosc mocy KI
tetsudo : u nas w dojo wszystkie dziewczyny ktore cwicza co najmniej dwa lata sa takie ze jak zalozysz im dzwignie to na nich nie dziala (mamy wszystkie bardzo powyginane nadgarstki), trzeba bardzo silowo zeby cos zadzialalo :) jak nie wierzysz to zapraszm na trening :D
  • 0

budo_authority
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1851 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z codexu

Napisano Ponad rok temu

Re: Uciekajacy UKE i dzialalnosc mocy KI
Bym potrenowal z toba...ale jeszcze daleko tam mam...moze za rok bede w Wawce......ale teraz Krak :P Ale dzieki za propozycje przytulania
  • 0

budo_ellis
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 750 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:krakow / warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Uciekajacy UKE i dzialalnosc mocy KI
a kto mowil ze to ze mna bys trenowal?? od razu na glebokie wody bys zostal wrzucony i poszedl do tych ktorzy w ogole nie chca pasc jak nie zrobisz dobrze lub silowo techniki 8)
  • 0

budo_authority
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1851 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z codexu

Napisano Ponad rok temu

Re: Uciekajacy UKE i dzialalnosc mocy KI
E tam...zawsze mi sie podobaly Atomowki :D
  • 0

budo_pancer
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 699 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:100-lica

Napisano Ponad rok temu

Re: Uciekajacy UKE i dzialalnosc mocy KI

tetsudo : u nas w dojo wszystkie dziewczyny ktore cwicza co najmniej dwa lata sa takie ze jak zalozysz im dzwignie to na nich nie dziala (mamy wszystkie bardzo powyginane nadgarstki), trzeba bardzo silowo zeby cos zadzialalo :) jak nie wierzysz to zapraszm na trening :D

Może należy po prostu dobrze i dokładnie to zrobić, a nie siłowo....z kobietami siłom :wink: się nie wygra... :)

Pancer (zastanawiający sie czemu te nadgarstki są tak powyginane :wink: )
  • 0

budo_warhead
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4469 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: Uciekajacy UKE i dzialalnosc mocy KI
Bo ja wiem ... mialem kiedys nadgarstki zlamane ... poszedlem kiedys na aikido lub cus podobnego i zaczeli mi je strasznie wykrecac mimo tego ze mowilem ze mialem taka kontuzje i by uwazali .... strasznie sie z tego smiali ... dopuki im zapowiedzialem ze jeszcze raz mi nadgarstek wykreca w konkretna strone nie zwazajac na moje klepanie o mate wtedy sie strasznie zdenerwuje (wersja lightowa) ... pomoglo ... ale juz nie pojawilem sie tam ponownie to byla cala moja przygoda a Aikido.
  • 0

budo_avbert
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 648 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Mazowsze

Napisano Ponad rok temu

Re: Uciekajacy UKE i dzialalnosc mocy KI

Bo ja wiem ... mialem kiedys nadgarstki zlamane ... poszedlem kiedys na aikido lub cus podobnego i zaczeli mi je strasznie wykrecac mimo tego ze mowilem ze mialem taka kontuzje i by uwazali .... strasznie sie z tego smiali ... dopuki im zapowiedzialem ze jeszcze raz mi nadgarstek wykreca w konkretna strone nie zwazajac na moje klepanie o mate wtedy sie strasznie zdenerwuje (wersja lightowa) ... pomoglo ... ale juz nie pojawilem sie tam ponownie to byla cala moja przygoda a Aikido.


Yo :!: to chyba było cuś podobnego. Takiej ilości sadystycznych perwertów nie widziałem w żadnym dojo. A kilka dojo odwiedziłem. :D
Cwiczyłem kiedyś z kolesiem co to w ogóle nie miał dłoni. Powaga!
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024