Skocz do zawartości


Zdjęcie

Co oznacza dla was termin ''taktyczny''???


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
69 odpowiedzi w tym temacie

budo_blacha
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2143 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Puławy

Napisano Ponad rok temu

Re: Co oznacza dla was termin ''taktyczny''???
jak kupowałem kiedyś mule (niedawno w sumie) to tam na pochwie był napis tactical i pamiętam że sie zastanawiałem co to kurwa znaczy, a potem stwierdziłem że jakoś mi to nie pasuje.
Dla mnie tactical to nóż który w skrajnej sytuacji może posłyżyć do tego do czego nie powinien (coś podważyć itp) - niekoniecznie nosimy przy sobie łom a jak coś trzeba podważyć to lepiej mieć mocny konkretny nóż na którym można polegać w sytuacjach extremalnych. To tak chyba po krótce moje rozumeinie takycznośći (chociaz fakt że to wytwór marketingui pretekst do dodatkowych kilku $ za taktyczność). Co do dezajnu to chyba bardziej w lini militarnej, survivalowej - cholera wie co. Jakoś pewnie wzieło sie z tego że noże dla wojska czy jakiś oddziałów kojarzą sie właśnie z takimi konkretnymi kosami bo wiadomo że oddział ......jakiś tam gównainego sprzętu nei używa więc jak oni używają noża ....... to musi on być dobry i taktyczny bo chujowego by nie mieli na wyposażeniu. Taka moja koncepcja skąd sie wzieło to pojęcie.
Dla mnie to nóż który jest prosty i niezawodny i na tyle mocny że ma niezawieść przy używaniu niezgodnym z docelowym przeznaczeneim noża (cięcie) - czyli " w razie jakby co sie nei spierdoli"

dobra późno jest - popierodliłem troche a teraz ide spać.
  • 0

budo_spuud
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 716 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:3miasto

Napisano Ponad rok temu

Re: Co oznacza dla was termin ''taktyczny''???
....oto..idealna materializacja pojecia "taktyczny"...wedlug MT :wink:

Dołączona grafika


Dołączona grafika

spuud
pozdrawia
  • 0

budo_seiken
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2292 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Co oznacza dla was termin ''taktyczny''???
ooooo. to wlasnie mi chodzi Spuud , good job !!!!
TACTICAL to marketing , nie ma takich nozy !
Jest taki Busse - kon pociagowy , jest Brend - killer , jest Cuda CQD i duzo , duzo innych , ktory jest tactical ?
Podoba mi sie interpertacja , ze ma to byc noz do wszystkiego ....ale kazdy ma na to swoje reguly.
Jeden ze ma byc czarny , drugi ze gruby a trzeci ze ma miec powojna garde..........
  • 0

budo_adamd
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3411 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Co oznacza dla was termin ''taktyczny''???
Cynik:
nikt tu nie mowi o faktach tylko o tym "co autor mial na mysli" ew. o pewnej specyfice designu

To weź mi Cynik proszę krótko scharakteryzuj ten specyficzny design. Mam niepokojące wrażenie, że gdyby się dało, to byłaby to pierwsza i ostatnia odpowiedź w temacie. Jest taki długi, taki gruby, z takich materiałów, o takim profilu ostrza, koniec tematu. A tu dupa blada, i wszyscy (oprócz Seikena ;) ) opowiadają bajki o ekstremalnych zastosowaniach.

Co autor miał na myśli? A co, jeśli Chris Reeve produkując swojego Mnandi myślał o tym, że to jest nóż, który może w ekstremalnej sytuacji uratować życie komendanta Policji? To się Mnandi zacznie robić nagle taktyczny? A jeśli goście z Kopromedu wyprodukowali swój wz. XX z myślą o potencjalnym kontrakcie z polską armią – to ten Kopromed będzie Taktikalem?

Vince:
Sory, co ma piernik ? Noz dedykowany do konkretnych zadan a noz, ktory nosi policjant to chyba nie jedno i to samo .

Ekhm, nóż noszony przez plicjanta jest chyba nożem który spełnia zadania stawiane przed nim przez pracownika służb mundurowych, bo takiego który ich nie spełnia raczej by taki pan nie nosił. Inna rzeczy, że najpewniej się okaże że podstawowym zadaniem jakie spełnia osobisty nóż policjanta jest otwieranie kopert, a podstawowym zadaniem noża żołnierza jest robienie kanapek na poligonie.


Cougar:
jest najlepszy dla policjanta bo to oznacza byc może pewne extremum zastosowania co zawsze może sie zdarzyc w słuzbie...

To weź mi proszę powiedz, jak W OGÓLE radzą sobie z tymi ekstremalnymi sytuacjami wszyscy ci policjanci, co nie noszą ze sobą żadnego noża? Czyżby praktycznie każdy policjant był ... przepraszam ... matołem, nie zdającym sobie sprawy z czyhających na niego niebezpieczeństw i wystawiających swoje życie na ryzyko?

Seiken:

Całkowicie, stuprocentowo się zgadzam. "Tactical" to jest narzędzie sprzedarzy.

Pozdrawiam,
AdamD
  • 0

budo_shaft
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1759 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:chinatown

Napisano Ponad rok temu

Re: Co oznacza dla was termin ''taktyczny''???
zwrot tactical wsedl do obiegu na forum i kiedy ktos pisze taktyczny zapas mocy to kazdy wie o co chodzi a wychodzenie poza ramy marketingowe to bzdura
wyraz ten to motor sprzedazy i tyla
  • 0

budo_blacha
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2143 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Puławy

Napisano Ponad rok temu

Re: Co oznacza dla was termin ''taktyczny''???
ja nie wiem co miewaja na myśli producenci - napisałem co ja mam na myśłi tak mówiąc o nożu (chociaż w zasadzie nie mówie w ten sposóB)
AdamD sorry ale Ty chyba ostatnio masz uraz na punkcie "taktyczności" bo wszędzie gdzie o tym jest mowa to strasznie opunujesz i "jedziesz" słowo "taktyczność" :) a jak kupiłem wspomnianą muele i nie kumałem o co chodzi w napisie na kaburze że to "tactical" to byłeś pierwsza osobą z forum jaką znałem i o to spytałem, i wtedy wyjaśniłeś mi co to znaczy na tyle jasno że stwierdziłem że masz racje mówiąc że muela to chyba jeden z ostatnich noży który jest "tactical" - więc skąd kurde taka zmiana i alergia na taktyczność??
dla mnie to termin który ułatwia nazwanei czegoś co ma niejednoznaczny wydźwięk, taki skrót myślowy pozwalający coś przekazać bez rozwodzenai sie i wchodzenai w szczegóły, z Cynikiem np. bardzo dobrze sie gada operując tym terminem ;-)
A co miał na myśli producent ?? - to że za taktyczność sie więcej płaci :)

Dlatego moim zdaniem można rozróżnić co myśle o tym ja, cynik czy każdy z osobna (każdy będzie miał swoja interpretacje) a co myślał producent ($$$$$$).
Takież moje zdanie, moje moje i tylko moje.......
  • 0

budo_zgrywus
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 347 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:nie dotyczy

Napisano Ponad rok temu

Re: Co oznacza dla was termin ''taktyczny''???
A slownik na to:

taktyczny
(gr. taktikós ‘zdolny do uporządkowania czegoś’) 1. stanowiący część nakreślonego planu, prowadzący do celu. 2. wojsk. dotyczący taktyki wojennej, zgodny z jej zasadami.


Czyli chodzi o doprowadzenie do celu jakim jest wzrost sprzedazy :) Wszystko sie zgadza :wink:

P.S. Victorinoxa kupilem jako fan McGuvera... to dopiero byl tactical :balisong:
  • 0

budo_qkiel
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1732 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Co oznacza dla was termin ''taktyczny''???
hehehe ale pamietajcie, ze jak cos nie jest taktyczne to nie nadaje sie do ekstremalnej samoobrony ! :) :) :) :wink: :wink: :wink:

widzialem juz kilku knifemakerow (dla mnie ich nazwiska nie byly wczesniej znane i niestety ich nie pamietam), ktorzy w swojej galezi produktow taktikal mieli prawie to samo co w skinner/outdoor :wink: kazdy orze jak moze :wink:

a design taktyczny to... jak dla mnie design "zadziorny", "niepokojacy", w sumie i tak kazdy ma swoja wlasna interpretacje kazdego z tych przymiotnikow :wink: (i moze byc to czarny/duzy/gruby noz "bojowy" jak i maly ukryty 1calowy skurczysynek cienki, ale nie do wykrycia :) )

Pozdrawiam taktycznie
qkiel
  • 0

budo_nuevo
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 433 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:wrocław

Napisano Ponad rok temu

Re: Co oznacza dla was termin ''taktyczny''???
Nóż tactical to tak samo jak samochód sportowy, co nie. Może mniej lub bardziej spełniać przyjętą wizje co znacyz sportowy i oczywisćie że chodzi generalnie o to, żeby go po prostu sprzedać i zarobić. Ale nie można mówić, że to jest 100% maketingu, bo nie wszystkie samochody są sobie równe i tak samo noże. Fakt że trzeba zapłacić slono za sam "cool factor" jakiegoś produktu, ale to nie znacyz, że on tak na prawde byłby tym samym co zwykły produkt, gdyby go obedrzeć z marketingowej otoczki.
Nie ma sie co dyskutować. Wymyślmy co to znacyz dla nas taktyczny - konkretnie.. i będziemy mieli odpowiedź na pytanie w wątku, a o to chodziło przecież tylko.
:)
  • 0

budo_adamd
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3411 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Co oznacza dla was termin ''taktyczny''???

AdamD sorry ale Ty chyba ostatnio masz uraz na punkcie "taktyczności" bo wszędzie gdzie o tym jest mowa to strasznie opunujesz i "jedziesz" słowo "taktyczność" :)


Oponuję? Weź, chłopie, ustosunkuj się konkretnie do moich wypowiedzi. Ja tam po prostu starałem się pokazać, że przedstawione "definicje" taktyczności to się za bardzo kupy nie trzymają. Oczywiście ktoś mi może wyjaśnić czemu się mylę, ale argumentowanie za pomocą "ty chyba masz alergię" jakoś mnie nie przekonuje :)

a jak kupiłem wspomnianą muele i nie kumałem o co chodzi w napisie na kaburze że to "tactical" to byłeś pierwsza osobą [...]więc skąd kurde taka zmiana i alergia na taktyczność?


Eee... głupio mi to trochę mówić, ale po prostu zacząłem się zastanawiać trochę co to właściwie znaczy, i wyszło mi że NIC. Jak mawiają ... tylko krowa nie zmienia zdania :)

z Cynikiem np. bardzo dobrze sie gada operując tym terminem ;-)


No, w to nie wątpię :) Powiem więcej, gadając z Cynikiem należy używać słowa TAKTYCZNY. Tylko, jak się tak zastanowić to CO TO WŁAŚCIWIE ZNACZY?

Dlatego moim zdaniem można rozróżnić co myśle o tym ja, cynik czy każdy z osobna (każdy będzie miał swoja interpretacje) a co myślał producent ($$$$$$).


Hmmm... tak sobie myślę, że jak każdy będzie miał osobistą (i inną niż producent) definicję taktyczności, to nie ma takiej możliwości żebyśmy się w ogóle dogadali ;)

Pozdrawiam,
AdamD
  • 0

budo_jumbo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2040 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Co oznacza dla was termin ''taktyczny''???
taktyczny (gr. taktikós ‘zdolny do uporządkowania czegoś’) 1. stanowiący część nakreślonego planu, prowadzący do celu. 2. wojsk. dotyczący taktyki wojennej, zgodny z jej zasadami.

Marketingowy chwyt, który ma przyciągnąć potencjalnego nabywcę.

Można powiedzieć, że ktoś posiada taktyczne skarpety, bo ich celem jest uniknięcie obtarć na nogach.
  • 0

budo_cynik
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 5337 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Co oznacza dla was termin ''taktyczny''???

To weź mi Cynik proszę krótko scharakteryzuj ten specyficzny design. Mam niepokojące wrażenie, że gdyby się dało, to byłaby to pierwsza i ostatnia odpowiedź w temacie. Jest taki długi, taki gruby, z takich materiałów, o takim profilu ostrza, koniec tematu.


Adamie i ja sie bardzo ciesze ze te czesc wypowiedzi jako tako zrozumiales. Z tym, ze juz conieco na ten temat odpisalem.
Wiec wszem i wobec - jak ja pisze - TAKTYCZNY z tymi duzymi literami to mam na mysli specyficzna stylistyke, design. Ot Socom Microtecha, folderki MOD, HALO, UT... Zestaw te nozyki z Sebenza, Mnandi Minochrome i tym podobne. I teraz drogi Adamie jak Cie prosze, porzuc uprzedzenia i zobacz jakie wspolne cechy maja nozyki z poszczegolnych grup. Te z tej pierwszej dosc specyficzny "klimacik" prawda? Czorne, policyjne, cudaczne i przede wszystkim jak sie robi ich zdjecia w lapie to najlepiej wygladaja w rekawicach Hellstorma ;)

Jaki gruby? Dowolnie, byle nie 1 mm ;) z jakis materialow? No oczywiscie lepszych niz 420 ALE! Ale to juz Adamie wchodzimy w wykonanie a nie design...
Wybacz ale chyba bardziej lopatologicznie nie moge przedstawic mojego punktu widzenia.


Twoja interpretacja przypisu "co autor mial na mysli" mnie po prostu rozwalila na lopatki, nie ma to jak skrajnie przesadzic w druga strone, zeby adwersarzowi dopiec, nie? ;)
Chrisa Reeva to ja kocham za Green Bereta i za wszystkie pozostale. Ale jak mi Chris powie, ze jego Mnandi jest tactical to ja sie z nim niestety nie zgodze bo mnandi nie jest wiarygodny jako tactical bo ma zupelnie inny gatunek stylistyki - gentlemans knife..

I Adamie zanim si eprzyjebiesz do mnei znowu - pamietaj dokladnie - ja mowie tylko o estetyce a nie ile tam wanadu w klindze stali byc powinno czy jak bardzo aerodynamiczny ten noz winien byc proporcjonalnie do wilgotnosci powietrza itd itd... To wg mnie rozni Sebke i Ampha - oba noze to swietne woly robocze, ale Amph ma stylistyke tactical a Sebka nie... NIe umniejszajac wygodzie i funkcjonalnosci jednego i drugiego.


Całkowicie, stuprocentowo się zgadzam. "Tactical" to jest narzędzie sprzedarzy.


Nie przecze, jesli slowko tactical jest podparte dobrym designem to ja sie na to daje zlapac ;)

No, w to nie wątpię Powiem więcej, gadając z Cynikiem należy używać słowa TAKTYCZNY. Tylko, jak się tak zastanowić to CO TO WŁAŚCIWIE ZNACZY?


Wytlumaczylem Ci to kochany Adamie najlepiej jak moglem.
Ponadto zrwoc uwage na fakt, ze pisze dosc zabawnie to slowo TAKTYCZNY duzymi literami i czesto z usmieszkami - czy to nie swiadczy o tym, ze nie podchodze do tego smiertelnie powaznie? ;)
  • 0

budo_adamd
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3411 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Co oznacza dla was termin ''taktyczny''???
Dlatego też właśnie posta wyżej przy Twoim nicku strzeliłem "taktyczny" wielkimi literami i z :)

Co do mnandi - nie żeby dopiec, tylko zobrazować nieadekwatność argumentacji.

A w ostateczności - postarałem się trochę żeby sobie przypomnieć noże określane jako taktyczne, i za diabła nie mogę się doszukać wspólnego mianownika. I tu mam zgryz właśnie. Bo - nie czepiając się wykonania - jak jest? Ostrze jaki ma mieć profil? "Tacticale" mają chyba wszystkie możliwe. Ma być czarny? Czy stone-wash? Czy satin? Czy.. eee.. wszystko jedno? A jaka rękojeść? A blokada? A taktyczny to folder, czy fixed? Bo na dzień dzisiejszy to niemal wszystko może być taktyczne. I gdyby tak spojrzeć na producentów, to...

nóż taktyczny można by określić (w temacie designu, skoro chcesz) jako: noż składany lub z głownią stałą, o dowolnym typie ostrza, z powłoką lub bez, z pochwą umożliwiającą noszenie w róznych pozycjach (fixed) lub blokadą chroniącą przed przypadkowym zamknięciem.

Może wychodząc od tego postarajmy się zawęzić (czy rozszerzyć) definicję ;)

Pozdrawiam,
AdamD
  • 0

budo_adamd
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3411 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Co oznacza dla was termin ''taktyczny''???
Po konsultacjach z ekspertem od TAKTYCZNOŚCI wyszło, że nóż musi być całkowicie NIEODBLASKOWY, a najlepiej czarny.

Krok naprzód :)

Zdrówka,
AdamD
  • 0

budo_cynik
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 5337 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Co oznacza dla was termin ''taktyczny''???
Adamie bo zadales mi to jedno pytanie i dalej urwales rozmowe po czym udales sie tutaj by zaraportowac co juz ode mnie wyciagnales, ot taki wyryw z kontekstu... Niezbyt mi sie to podoba.
  • 0

budo_cynik
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 5337 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Co oznacza dla was termin ''taktyczny''???
Dobra ode mnie bedzie jeszcze tylko tyle bo sie zaczyna robic niefajnie, z umownego pojecia taktycznosci zaraz wyjdzie wojna ideologiczna.

Dla porownania.

Ktory z nizej zaprezentowanych nozy ma tzw. taktyczna stylistyke?

ten?

Dołączona grafika

Czy ten?

Dołączona grafika


Specjalnie ominalem argument tego, zeby noz sie nie rzucal w oczy i nie robil refleksow swietlnych zdradzajacych pozycje ewentualnego operatora.

Od razu zaznaczam. Nie pytam, ktory noz zyskalby bezapelacyjne uznanie operatora Delty tylko ktory ma stylistyke ew. "klimat" tego specyficznego pojecia.
Z ludzmi, ktorzy nie widza absolutnie zadnej roznicy nie bede sie wdawal wiecej w dyskusje i z mojej strony EOT bo nie chce wychodzic na jakiegos krzyzowca broniacego Jedynie Slusznych Nozy US ARMY "OSZALALEM" :lol: chocby dlatego, ze bardzo mi sie podoba nie taktyczny mnandi lub native II ;)

I na koniec disclaimer - kiedy mowie, ze nozk jest taki taktyczny to nie mam na mysli zadej wielkiej i powaznej ideologii tylko mam na mysli pierwsze wrazenie jakie on na mnie sprawia... Z przymruzeniem oka swoja droga, gdyz jak slusznie zauwazyl Seiken - z grubsza rzecz biorac pojecie tactical to marketing... Jesli chodzi o noze, bo jesli chodzi o buty to juz inan spiewka, nie Seiken? NIe bedziemy porownywac trepow BW do wysublimowanych oakleyow na-kilka-akcji ;)

Moze wlasnie z tego tytulu moje skrzywienie milosnika militariow...
  • 0

budo_blacha
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2143 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Puławy

Napisano Ponad rok temu

Re: Co oznacza dla was termin ''taktyczny''???

Oponuję? Weź, chłopie, ustosunkuj się konkretnie do moich wypowiedzi

konkretnie ??
otóż chodzi mi o oponowanie bo - cokolwiek nie odpowie Ci ktoś w tej kwestii i to coś jest inne niż Twoje zdanie to czepiasz sie szczegułów, przesadzasz w drugą strone i w ogóle robisz wszystko żeby na siłe "nie zrozumieć" co ktoś chce Ci przekazać, po prostu totalnie oporowo podchodzisz do zdania innego niż Twoje. Tak sobie patrze i myślę że cynik przedstawił to już tak jasno i łopatologicznie że nie można niezrozumieć co ma na myśli, ale Ty nadal będziesz oporował bo jego zdanie jest inne niż Twoje i na siłe tego nie chcesz zrozumieć.
Moja mała rada lamera który jednak mnóstwo dowiedział sie właśnie od Ciebie. Każdy ma swoje zdanie i dość często będą one różne, co nei znaczy że na siłe trzeba komuś wciskać swoje i probować go "nawracać" na swój tok myślenia. Ty masz takie zdanie ktoś inne i po jaka cholere robić z tego dbate która nic nie da ?? bo Ty nie przekonasz cynika a on Ciebie bo jakich by argumentów nie użył to Ty na siłe będziesz je odrzucał bo to TWOJE ZDANIE a to jest JEGO ZDANIE. W tej kwestii sie nie dogadacie i tyle i po cholere sie kłócić.
Dlatego właśnei napisałem że oponujesz i masz "alergie na taktyczność".

i nadal podkreślam ze to co pisze nie jest Adamie prawdą absolutną a tylko moim zdaniem do którego mam prawo i którego nie zmienisz.
dajce se luz panowie.
  • 0

budo_wojtas13
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1573 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Olesno

Napisano Ponad rok temu

Re: Co oznacza dla was termin ''taktyczny''???
Może wróćmy do tematu:

Co oznacza dla was termin taktyczny?

Nie dla producentów, nie dla projektantów i nie dla speców od marketingu tylko dla was.

Jeśli dla kogoś nic nie znaczy ten termin to też dobrze, ale na boga mam już dość tych kłotni.
A ten mówi że cacy a ten, że be.
Tak samo jest zawsze jak w dyskusji pojawia się temat Mad Dogów czy zapasy mocy.

I bardzo dobrze, że każdy ma swoje zdanie, niech je wygłasza ale niech nie wymaga od innych aby mieli takie samo.
Piszcie to co myślicie na dany temat, a nie kłóćcie się kto ma rację.
Bo ludzie szukają tu informacji.
  • 0

budo_cynik
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 5337 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Co oznacza dla was termin ''taktyczny''???
Wojtas toz ja wszem i wobec rozrysowalem co dla mnie znaczy taktycznosc po czym Adam moj kochany :) poczal negowac wszystko co napisalem ze wszelkich sil albo obracajac w absurd albo przypieprzajac si edo slowek... To ja tlumacze, coby nastalo wieksze zrozumienie ;)
  • 0

budo_rybak
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4174 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Co oznacza dla was termin ''taktyczny''???

Może wróćmy do tematu:

Co oznacza dla was termin taktyczny?

Nie dla producentów, nie dla projektantów i nie dla speców od marketingu tylko dla was.

(...)

Bo ludzie szukają tu informacji.

No wlasnie...

A ja sie zastanawiam, czy na pewno "szukaja informacji" na temat (nie mam zadnych uwag, osoba pierwsza z brzegu) "co cynik uwaza za noz taktyczny"...?

Bo mnie sie wydaje, ze jednak dla kogos szukajacego informacji bardziej interesujace bedzie to, czego moze sie spodziewac po nozu, kiedy uslyszy ze dany model jest "taktyczny".

Odnosnie "klotni" zgadzam sie, choc na razie jeszcze chyba nie doszlo do klotni ;) - ale wydaje mi sie, ze celem nie powinno byc dzielenie sie swoimi odczuciami, jak proponujesz, tylko proba ustalenia, co to wlasciwie znaczy.
Zwlaszcza jesli chcesz byc zrodlem wiarygodnej informacji ;)

Na razie najblizej byl IMO chyba Seiken, czemu zreszta trudno sie dziwic.
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024