Skocz do zawartości


Zdjęcie

Co oznacza dla was termin ''taktyczny''???


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
69 odpowiedzi w tym temacie

budo_mlody369
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 69 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Opole

Napisano Ponad rok temu

Co oznacza dla was termin ''taktyczny''???
tak jak w temacie.....ostatnio wiele nozy okreslane jest jako taktycznych.Napiszcie prosze co charakteryzuje noz o ktorym pozniej napiszecie,ze jest taktyczny.... :?:
  • 0

budo_wojtas13
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1573 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Olesno

Napisano Ponad rok temu

Re: Co oznacza dla was termin ''taktyczny''???
Dla większości to pewnie będą noże z "zapasem mocy".

Dla mnie nie liczy się taktyczność i inne tego typu określenia, tylko to czy nóż sprosta postawionym mu zadaniom (głównie cięcie, ale materiały cięte różne), a jesli zrobi to z łatwością (co czesto kłóci się z "zapasem mocy"), to taki nóż może być taktyczny.

Na pewno nie kupię "zastrzonego łoma", co nie znaczy, że nóż nie może być gruby, bo przy odpowiedniej geometrii nawet grubaski tną jak bajka.

A wracając do taktyczności to podstwowe wymogi dla mnie to wygoda i bezpieczeństwo i to nie koniecznie w tej kolejności.
  • 0

budo_thorneb
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 512 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Już Warszawa :)

Napisano Ponad rok temu

Re: Co oznacza dla was termin ''taktyczny''???
Taktyczny mówisz?? No to już Ci wujek Cynik wyjaśni :)
  • 0

budo_vince
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4029 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Co oznacza dla was termin ''taktyczny''???
zanim cynik napisze cos na 2000 znakow z pogrubieniem ;)

Taktyczny czyli noz do zadan wykraczajacych poza ciecie: podwazania, wbijania, z obowiazkowym "zapasem mocy".

Cos ostatnio ten termin jest bardzo eksploatowany i taktycznym staje sie czasem nawet noz z czarnymi srubkami :)
  • 0

budo_cynik
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 5337 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Co oznacza dla was termin ''taktyczny''???
Zle zle zle...

Busse ma potezny zapas mocy ale nagiego Mojo bym nie nazwal taktycznym w zyciu.

Noz taktyczny tak lopatologicznie bardzo - noz zaprojektowany dla zastosowan militarnych ew. policyjnych. Co si ekryje za tymi pojeciami to juz sobie zapiszcie sami, cos pomiedzy fighterem a utility na skrajne wypadki. To tez widac troche po designie swoja droga ;)
Amphibian czorny ma zapas mocy i Sebenza ma zapas mocy ale Sebki to bym w zyciu taktyczna nie nazwal..

Ja tak z grubsza rzecz biorac jak mowie, ze cos jest taktyczne, to mam na mysli cos ze skrzywieniem policyjno militarnym, te cale special ops itd ;) chociaz nie jest to w pelni poprawna definicja ale z grubsza rzecz biorac wiaodmo o co biega.
  • 0

budo_adamd
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3411 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Co oznacza dla was termin ''taktyczny''???
To ja się poczepiam :)

Jak się teraz odezwie dwóch czy trzech Policjantów, oraz żołnierz na dokładkę, i powiedzą że noszą ze sobą foldery od Herbertza, to wyniknie z tego że Herbertze są taktyczne?

Pozdrawiam,
AdamD
  • 0

budo_cynik
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 5337 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Co oznacza dla was termin ''taktyczny''???
NIe adamie kochany, nikt tu nie mowi o faktach tylko o tym "co autor mial na mysli" ew. o pewnej specyfice designu ;)

Sorry jak nieskaldnie ale troxch etam ten, wypilem :)
  • 0

budo_vince
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4029 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Co oznacza dla was termin ''taktyczny''???
Cynik napisal:

Noz taktyczny tak lopatologicznie bardzo - noz zaprojektowany dla zastosowan militarnych ew. policyjnych.


AdamD napisal:

Jak się teraz odezwie dwóch czy trzech Policjantów, oraz żołnierz na dokładkę, i powiedzą że noszą ze sobą foldery od Herbertza, to wyniknie z tego że Herbertze są taktyczne?


Sory, co ma piernik ? Noz dedykowany do konkretnych zadan a noz, ktory nosi policjant to chyba nie jedno i to samo ...
  • 0

budo_cougar
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1675 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:TRÓJMIASTO

Napisano Ponad rok temu

Re: Co oznacza dla was termin ''taktyczny''???

To ja się poczepiam :)

Jak się teraz odezwie dwóch czy trzech Policjantów, oraz żołnierz na dokładkę, i powiedzą że noszą ze sobą foldery od Herbertza, to wyniknie z tego że Herbertze są taktyczne?

Pozdrawiam,
AdamD

adam..no przestań..policjanci noszą (ze znanych mi) stridera,crkt,emersona,kabara,p-99 (nóz;)),SRK,victorinoxy;)....aaaaaaa i jeden nosiL OSĘ na ramieniu;)...99 prc policjantów nie nosi wcale noża...nie jest to grupa zawodowa specjalnie nozolubna w naszym kraju ale marketingowo dobrze jest pwiedziec o nozu , że jest najlepszy dla policjanta bo to oznacza byc może pewne extremum zastosowania co zawsze może sie zdarzyc w słuzbie...
  • 0

budo_cynik
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 5337 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Co oznacza dla was termin ''taktyczny''???
No wlasnie o to mi chodzi o co i cougarowi. Pozatym panowie to jest Polska, pewnie w US troche wiekszy odsetek policjantow nosi noze i pewnie statystycznie nieco bardziej taktyczne niz osa ;)

Cougar gratuluje nowego awatara, 50 ujecie oczu ;) :)
  • 0

budo_seiken
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2292 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Co oznacza dla was termin ''taktyczny''???
Tactical knife ,to jest termin tylko i wylacznie marketingowy stworzony ( jezeli sie nie myle) w latach 80 . Tak jak napisano wyzej , (tu powiem ze swojego i sasiada z poludnia podworka ) , 70 % LEO i military nie nosi noza.Choc to sie zminia np. w JTF2 czy Torntonski policyjnym TF , po ostanich seminariach , coraz wiecej ludzi jest zainteresowanych czy to dobrym folderem czy multitoolem.
US army z nozami Stridera to tylko w magazynach , wiekszosc to K- bary , czy inne noze w granicach 100 $.
Noz nie jest i nigdy nie byl na wyposazuniu US army ( poza bagnetami) , wszystko to bylo kupowane wlasnym sumptem.
Czyli jaki ten tacticla , czrny , gruby i do tego fighter.
Popatrzmy w magazynach , Tactical Knife , Blade , Gun and Ammo ,SWAT , to co nazywaja "tactical knive" jest tak rozne na kolejnyvh stronach jak kobieta i mezczyzna.
  • 0

budo_zgrywus
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 347 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:nie dotyczy

Napisano Ponad rok temu

Re: Co oznacza dla was termin ''taktyczny''???
Narazie malo sie w tym orientuje ale jak dla mnie jest bardzo prosta zasada
tactical = drogi
nie mialem zadnego w lapie wiec trudno mi cokolwiek wiecej powiedziec
:roll:
  • 0

budo_cynik
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 5337 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Co oznacza dla was termin ''taktyczny''???
No zgrywus torche racji masz chociaz ja bym powiedzial - tactical = drozszy. Nie ze drogi bo Trace Rinaldi robi noze rdogie ale nie taktycznie ;)
Ja pod pojeciem taktyczny rozumiem pewna specyficzna linie designu tudziez i kolorystyki nie walacej po galach 8)
Podejzewalem, ze w US i tym podobnych jest tak jako rzecze Seiken, coz, zludzen nie ma. Chociaz jak widze np przypis "tactical folder" to jest to dla mnie bardziej wiarygodne niz "SWAT/Delta/SAS folrer (militaria USA OSZALALEM :lol: ).
Ot taki Socom Microtecha dla mnie jest tactical. Ale juz MFS niejest tactical i nichuja nie dam rady tego o tej godzinie wyjasnic czemu tak a nie innaczej, ot pierwszy look na noza.

BTW Zgrywus niezly awatar :)
  • 0

budo_zgrywus
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 347 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:nie dotyczy

Napisano Ponad rok temu

Re: Co oznacza dla was termin ''taktyczny''???
Ja bym powiedzial "jak dla mnie za drogi" :wink: (ale zaczynam zbierac kase)
tak wlasciwie to mi sie ten termin troche rozjezdza z moim rozuminiem "taktyki"

BTW Zgrywus niezly awatar :)


dzieki, zdjecia nie mialem a chcialem zeby bylo wiadomo jak wygladam 8)
  • 0

budo_seiken
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2292 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Co oznacza dla was termin ''taktyczny''???
...i to jest wlasnie to tactical = $$$$$$$$$$$$$
Niech mnie ktos kopnie , ale chyba na ostro z "tactical marketing" zaczelo sie od Emersona i starego Specwara i pierwszych CQC ( 1988 ? )
W szeroki swiat ten termin poszedl za sprawa Benchmade i koprodukcji CQC Emersona.Wczesniej mowilo sie military , fighter ,soldier etc .
  • 0

budo_cynik
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 5337 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Co oznacza dla was termin ''taktyczny''???
Moznaby dywagowac, ze termin tactical zostal ukuty wraz z rozpowszechnieniem sie wszelkich special ops, wojskowych czy policyjnych, od SWATu po wszelkie SASy, GROMy itd... Tak jak ka-bar z marketingowego punktu widzenia jest dla zoldaka tak Socom dla operatora sil specjalnych a specwar dla kosmonauty :lol:
  • 0

budo_fire
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 341 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Zamosc

Napisano Ponad rok temu

Re: Co oznacza dla was termin ''taktyczny''???
:) TA....
  • 0

budo_zgrywus
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 347 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:nie dotyczy

Napisano Ponad rok temu

Re: Co oznacza dla was termin ''taktyczny''???

...Tak jak ka-bar z marketingowego punktu widzenia jest dla zoldaka tak Socom dla operatora sil specjalnych a specwar dla kosmonauty :lol:

Ehmm, jak sobie przypomne czemu victorinoxa kupilem to :oops:
  • 0

budo_gab3d
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1572 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Z lasu

Napisano Ponad rok temu

Re: Co oznacza dla was termin ''taktyczny''???
Masz na imie Wiktor ?
Bo victorinox jest dla Wiktorow :)
  • 0

budo_cynik
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 5337 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Co oznacza dla was termin ''taktyczny''???
A nie dla Wiktorii przypadkiem? ;)
Albo MacGuyvera :)
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024