Skocz do zawartości


Zdjęcie

Studia sztuk walki??


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
23 odpowiedzi w tym temacie

budo_washi
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 773 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Studia sztuk walki??

Tak dobry nauczyciel wf teraz to mozna pomarzyc do mnie na zapasy przychodza dzieciaki co maja po 12-14 lat i przewrotu w przod nie potrafia to jest tragedia :(


Dokladnie, a przewrot w tyl to juz jest magia. Trzeba wiecej czasu poswiecic na nadrobienie brakow z ogolnorozwojowki niz na konkretny trening.
  • 0

budo_krysiul
  • Użytkownik
  • Pip
  • 21 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Studia sztuk walki??
Myślę, że bierze się to stąd, że tak naprawdę nikt nie uświadamia teraz młodemu pokoleniu, jak ważne jest wychowanie fizyczne. Oczywiście powinni to robić nauczyciele od wf-u, którym niestety często nie zależy na uczniach.
  • 0

budo_mariuszk
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 228 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Łódź

Napisano Ponad rok temu

Re: Studia sztuk walki??
Tak się składa, że prowadziłem samoobronę w jednym z łodzkich gimnazjów i po pierwszych zajęciach się przeraziłem: nikt nie potrafił zrobić JEDNEJ prawidłowej pompki, nikt nie potrafił się porządnie rozgrzać przed zajęciami, 1 osoba na 15 potrafiła zrobić mniej więcej przewrót do przodu, to tyłu prawidłowo nikt :roll: :roll: :roll:

Więc zaszedłem do Dyrekcji, do nauczycieli WF, było zebranie bo jak ja mam im coś pokazać jak na nauke przewrotu poświęce miesiąc? A odpowiedź była taka, że w programie nauczania WF jest tyle dyscyplin sportu i spraw, że NIE MA CZASU (????) na takie "bajery" jak ogólnorozwojówka czy ćwiczenia typu przewroty...
  • 0

budo_hoj
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 139 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Lodz

Napisano Ponad rok temu

Re: Studia sztuk walki??
Na łódzkiej WSHE była pedagogika, specjalność wychowanie fizyczne i rekreacja - judo. Teraz już tego nie ma.
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024