Skocz do zawartości


Zdjęcie

Jaka garda będzie wyjściową dla początkujących w MMA?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
21 odpowiedzi w tym temacie

budo_badtrip
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 312 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Jaka garda będzie wyjściową dla początkujących w MMA?
Zanim zawodnik dojdzie do tego jaka garda w stójce będzie dla niego najlepsza w walkach z dopuszczonymi chwytami od czegoś musi się zacząć. Więc :
Jaka garda ( w stójce ) będzie wyjściową dla rozpoczynających trening MMA ?

Było? Jeśli tak to za linka z góry dzięki.
  • 0

budo_macias
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 932 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdynia

Napisano Ponad rok temu

Re: Jaka garda będzie wyjściową dla początkujących w MMA?
Ja na poczatku 3malem obie pięsci przy twarzy na wysokosci mniej-wiecej ust. tak mi bylo najwygodniej. z czasem zaczalem jednak prawa piesc miec przylozona do brody, a lewa troche bardziej do przodu.
Sam musisz znalezc najbardziej pasujacy ci uklad rak. poexperymentuj troche i zobacz co ci najbarziej lezy
  • 0

budo_badtrip
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 312 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Jaka garda będzie wyjściową dla początkujących w MMA?
Nie zrozumieliśmy się Macias no chyba że sugerujesz że każdy nowy od razu na początku powinien zacząć eksperymentować ? Nawet jeśli wcześniej nie trenował nic innego .

A jak to wygląda w innych szkołach ? Oczywiście na treningach pod kątem MMA
  • 0

budo_kenjiro
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1799 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdynia

Napisano Ponad rok temu

Re: Jaka garda będzie wyjściową dla początkujących w MMA?
Rece wysoko, chronia glowe. Pozycja frontalna (biodra zawsze przodem do przeciwnika).
  • 0

budo_macias
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 932 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdynia

Napisano Ponad rok temu

Re: Jaka garda będzie wyjściową dla początkujących w MMA?

Nie zrozumieliśmy się Macias no chyba że sugerujesz że każdy nowy od razu na początku powinien zacząć eksperymentować ? Nawet jeśli wcześniej nie trenował nic innego .

A jak to wygląda w innych szkołach ? Oczywiście na treningach pod kątem MMA

zrozumielismy sie,tylko widocznie nie napisalem wystarczajaco jasno-wyprobuj rozne rodzaje gardy i wybierz ta,ktora ci najbardziej pasuje
  • 0

budo_badtrip
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 312 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Jaka garda będzie wyjściową dla początkujących w MMA?
Dalej się nie zrozumieliśmy. Ja nie pytam jaka garda będzie dla mnie najlepsza. Ja pytam od jakiej powinni zaczynać naukę zieloni w MMA ( uderzenia + chwyty ) Mówisz różne rodzaje? Czyli że co? Ze trzeba najpierw trenować Thaja i Boks żeby móc zacząć trening MMA...? Nie było by prościej zacząć od czegoś pośredniego jeśli chodzi o gardę?
Kenjiro a ja uważam że niema sens trzymać wysokiej gardy. Min. dlatego że przyjmując ciosy na gardę wystawia się człowiek na wejście w nogi czy inne obalenia.

Inaczej mówiąc. Przy wysoko uniesionych rękach głowa jest lepiej chroniona ale za to obrona przed obaleniami jest gorsza.
  • 0

budo_vandal
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 247 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Miasto Siedmiu Wzgórz

Napisano Ponad rok temu

Re: Jaka garda będzie wyjściową dla początkujących w MMA?
Najpierw trzeba myslec o tym zeby nie zostac znokautowanym, a dopiero pozniej nie obalonym.Jezeli masz dobrze opanowane obrony przed zejsciem do nog to mozesz rece trzymac troche wyzej, a moim zdaniem to najlepiej jest najpierw trenowac wlasnie sport ktory skupia sie na jednym elemencie jak np boks,judo czy zapasy, bo to daje solidna podstawe do treningow mma.
  • 0

budo_macias
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 932 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdynia

Napisano Ponad rok temu

Re: Jaka garda będzie wyjściową dla początkujących w MMA?
Badtrip-nie lepiej pocwiczyc troche MMA i samemu znalezc odpowiedzi na pytania? obalenia nie sa az tak grozne, jak ciosy na glowe. dlatego tez lepiej wybrac "mniejsze zlo" i chronic leb. zreszta bardziej niz obalenia balbym sie klinczu, jesli juz tak sobie stopniujemy
  • 0

budo_anduina
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 584 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:tam jak się idzie

Napisano Ponad rok temu

Re: Jaka garda będzie wyjściową dla początkujących w MMA?

Badtrip-nie lepiej pocwiczyc troche MMA i samemu znalezc odpowiedzi na pytania?


Powiem tak: w ostatnim czasie jest coraz wiecej szkół, które uczą wlki przekrojowo. I jak taki młody człowiek trafi tam nie majac pojecia o walce to byś mu powiedział poćwicz trochę to sam znajdziesz sposób na gardę? Z resztą czemu tylko na gardę? Znajdź sobie sposób jak kopać jak uderząć jak chwytać. Coś mu jednak chyba trzeba pokazać, nie? No więc właśnie pytanie jest co mu pokażesz. Jaka gardę. :roll:
  • 0

budo_kenjiro
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1799 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdynia

Napisano Ponad rok temu

Re: Jaka garda będzie wyjściową dla początkujących w MMA?

Kenjiro a ja uważam że niema sens trzymać wysokiej gardy. Min. dlatego że przyjmując ciosy na gardę wystawia się człowiek na wejście w nogi czy inne obalenia.


A co ma garda do obrony przed sprowadzeniami??? 8O

No i jeszcze jedno... Skoro wiesz lepiej to po co pytasz?
  • 0

budo_badtrip
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 312 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Jaka garda będzie wyjściową dla początkujących w MMA?
Kenjiro założyłem ten temat nie w celu dowiedzenia jaka garda jest idealna ale dowiedzenia się jakiej gardy powinni uczyć się rozpoczynający trening pod kątem MMA
Kenjiro gdybym uważał że wiem lepiej to bym wtedy nie pytał w ogóle. Bo wtedy po co. Ja piszę to co wydaje mi się intuicyjnie słusznie. A ponieważ brak mi wiedzy i doświadczenia próbuje skonfrontować te moje przeczucia z wiedzą innych.

Na pytanie Macias i Vandala odpowiedziała Adiuna i jak na kobietę zrobiła to wyjątkowo trafnie ; )

Dodam jeszczę od siebie że ja tego nie stopniuje tylko staram się szukać równowagi.
Mówicie że najpierw należy dbać o to żeby nie zostać znokautowanym i ja się jak najbardziej zgadzam tyle że jak dam komuś łatwo się obalić to ten ktoś ma łatwy do siad a z niego prawie bezkarnie może tłuc jak chce że już nie wspomną o tym że silny przeciwnik rzutem może znokautować. A w stójce do parowań i uników nie jest konieczne trzymanie bardzo wysoko rąk. W dodatku przyjmowanie uderzeń pięści nie okrytych dużymi rękawicami na gardę jest bardzo trudne a więc tym bardziej wydaje mi się że trzymanie wysoko uniesiona gardy nie ma większego sensu. Zresztą proszę spojrzeć na najlepszego uderzacza w MMA Cro Copa ; ) chłopak tak nisko obniżał gardę w Pride aż doszedł do tego że ma ręce na wysokości bioder ; )

A co ma garda do obrony przed sprowadzeniami? To chyba retoryczne pytanie było. To chyba oczywiste że dłonie im niżej masz podczas walki to automatycznie łatwiej jest odepchnąć ( lub oprzeć się na ) wjeżdżającego w nogi przeciwnika ( Np zapaśnicy stylu wolnego ).. Dla przykładu garda Ving Tsun z kompletnie nie na daje się do obrony przed wejściem w nogi. Nie dość wysoka to jeszcze dłonie zadarte do góry.

Pewno że najlepiej mieć solidną podbudówkę pod MMA ale ( jak już pisała Adiuna ) co właśnie z tymi szkołami które zapraszają początkujących na treningi na walkę pod kątem MMA właśnie ?
A może tam w ogóle gardę olewają bo dochodzą do wniosku że i tak prędzej czy później każdy zaskoczy jak należy trzymać te łapy żeby nie dać sobie zrobić krzywdy?
  • 0

budo_kenjiro
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1799 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdynia

Napisano Ponad rok temu

Re: Jaka garda będzie wyjściową dla początkujących w MMA?
No dobra, mam dobry humor dzisiaj wiec Ci odpowiem...

Jezeli myslisz, ze odepchniecie rekami pomoze Ci przed wejsciem w nogi, to radze wiecej godzin spedzac na sali treningowej niz na Budo.
Wejscie w nogi/pas blokuje sie najpierw obnizeniem wlasnej pozycji a potem biodrami nie rekami, to po pierwsze. I nie "opierasz sie rekami" na wjezdzajacym przeciwniku a raczej "gasisz go" biodrami. No ale nie bede tutaj szkolki przez internet prowadzil ;)

Po sprowadzeniu poprzez "wejscie w nogi" czyli double leg takedown czyli sprowadzenie za dwie nogi wcale nie jest takie pewne ze od razu dojdziesz do dosiadu. najczesciej konczy sie w bocznej lub w gardzie.

W stojce, bez rekawic chcesz parowac i robic uniki? I nie jest Ci do tego potrzeban wysoka garda? No chyba ze jestes Roy Jones, to wtedy faktycznie...

Raczej co do gardy to radzilbym poobserwowac Randy Couture'a nie CroCopa, poniewaz Randy nie wywodzi sie z kickboxingu jak CroCop wiec jego praca garda bedzie blizsza kazdemu "smiertelnikowi". Co z reszta nie przeszkodzilo mu zdominowac w stojce takich uderzaczy jak Lidell czy Belfort... :)

Co do braku sensu przyjmowania na garde uderzen, bez rekawic, to bym polemizowal...Bo sie bronic to trza umic :) Odsylam do Rodneya Kinga i Crazy Monkey, coraz bardziej popularnej w MMA metodzie, patrz Rampage...

No to ja prowadze taka szkole. Moze nie nazywam jej MMA bo mi sie nie tak kojarzy, no ale niektorzy tak mowia. Jak ucze poczatkujacych? Wlasnie tak jak Ci pisalem wyzej. Lapy wysoko, pracuja w Crazy Monkey. A od obrony przed wjazdem to biodra sa...:)

No dobra starczy tych madrosci. Starych bywalcow i zawadiakow przepraszam za madrowanie sie, no ale ludziom trza pomagac, co nie ? :)
  • 0

budo_macias
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 932 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdynia

Napisano Ponad rok temu

Re: Jaka garda będzie wyjściową dla początkujących w MMA?

Badtrip-nie lepiej pocwiczyc troche MMA i samemu znalezc odpowiedzi na pytania?


Powiem tak: w ostatnim czasie jest coraz wiecej szkół, które uczą wlki przekrojowo. I jak taki młody człowiek trafi tam nie majac pojecia o walce to byś mu powiedział poćwicz trochę to sam znajdziesz sposób na gardę? Z resztą czemu tylko na gardę? Znajdź sobie sposób jak kopać jak uderząć jak chwytać. Coś mu jednak chyba trzeba pokazać, nie? No więc właśnie pytanie jest co mu pokażesz. Jaka gardę. :roll:

Na poczatek? Bokserska.
  • 0

budo_badtrip
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 312 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Jaka garda będzie wyjściową dla początkujących w MMA?
Bokserska ale jaka? Szkoła amerykańska czy Europejska? Bardziej w stylu Michalczewskieo czy Ali ?
A tak bardziej na poważnie to znowu niestety nie zrozumieliśmy się z Kenjiro

Ja pisałem TYLKO o pracy rąk. To że prac nóg i bioder przy jakimkolwiek rodzaju obrony przed wejściem w nogi jest konieczna jest oczywiste więc nawet nie wspominałem o tym. Crocop bardo aktywnie pracuje rękami przy uciekaniu przed wejściem w nogi i z tego co widziałem wychodzi mu to na zdrowie. ( tego że mocno pracuje też nogami i biodrami nie wspomnę bo to nie o nich tu mowa ; ) Inaczej mówiąc ręce pomagają po to by przeciwnik w zwarciu nie zajął lepszego uchwytu lub tak jak w przypadku Crocopa w wyjściu ze zwarcia.
Ale niech będzie moja wina że nie sprecyzowałem. Poza tym te śmieszne ruchy zapaśników podczas unikania wejścia w nogi pewnie nie mają im pomagać w tej obronie ; ) ... No ale jak mówiłem ja się nie znam ty wiesz lepiej ile jest rodzajów obron przed wejściem w nogi a mi się artykuł w budokanie źle zapamiętał ... ; )

Co do Szalonej Małpy to z tego co widziałem z filmów wcale nie trzymają tam tak wysoko i sztywno gardy ( jak Michalczewski np. ) i bardziej blokują ciosy niż przyjmują na gardę ale to już kwestia nazewnictwa tym bardziej że to całkiem dobrze pomyślane u Rodneya wydaje się mi. A z tego wniosek że ja mówiąc o wysokiej gardzie mam na myśli zupełnie coś innego niż ty. Precyzując powiedzmy że uważam iż np. V. Silwa to . ma średnio wysoko podniesioną garde. ( nie mówię tu o momencie gdy ktoś idzie na niego z sierpem bo wtedy to oni robi różne rzeczy). A na przykład Mario Spery to walczy z dość nisko podniesioną gardą. A taki CroCop to w ogóle teraz prawie bez gardy walczy. A i akurat do uników to garda nie jest niezbędna.

Mówiąc o wysokiej gardzie miałem na myśli to że ktoś zamyka się przed ciosami unosząc pięści na wysokość czoła lub gdy ktoś nie atakowany trzyma pięści po oczami. Podobało mi się to co mówi Spery że jest niedobrze gdy musisz przyjąć sierpa przeciwnika ponieważ lepiej być daleko od tego ciosu albo pod nim tak żeby zdobyć dobry pozycję w klinczu.

Kenjiro zamiast pouczać przez net ( co w samo w sobie jest niemożliwe bo ciężko coś wytłumaczyć nie pokazując ) trzeba było od razu napisać że według ciebie to dla takich początkujących CM jest najlepszy. Tym bardziej że odmian gard bokserskich jest tyle ile jest bokserów a w CM jest kilka wyróżniających się szczegółów.
  • 0

budo_kenjiro
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1799 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdynia

Napisano Ponad rok temu

Re: Jaka garda będzie wyjściową dla początkujących w MMA?

Co do Szalonej Małpy to z tego co widziałem z filmów wcale nie trzymają tam tak wysoko i sztywno gardy ( jak Michalczewski np. ) i bardziej blokują ciosy niż przyjmują na gardę ale to już kwestia nazewnictwa tym bardziej że to całkiem dobrze pomyślane u Rodneya wydaje się mi. A z tego wniosek że ja mówiąc o wysokiej gardzie mam na myśli zupełnie coś innego niż ty.


No widzisz, ja znam CM z trenigu z Rodneyem, i musze Ci powiedziec ze w przypadku rekawic MMA albo wogole ich braku dlonie poruszaja sieod brwi w gore, a wiec garda jest wysoka.

No ale tak jak napisales, przez net nie da sie tego pokazac...

trzeba było od razu napisać że według ciebie to dla takich początkujących CM jest najlepszy


Tak, wg mnie CM jest najlepszy dla poczatkujacych i przeciwko duzo lepszemu strikerowi bo:
- uczy bardzo waznej rzeczy jakim jest nie siegania do uderzen kosztem odslony glowy;
- poczatkujacy mniej wylapuje na buzke na poczatku swojej kariery,

Pozdrawiam
  • 0

budo_pawel drozdziak
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 593 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Jaka garda będzie wyjściową dla początkujących w MMA?
Sa kluby MMA w ktorych inna osoba prowadzi uderzenia a inna chwyty. Czasem nawet jest tak, ze inny instruktor jest od boksu, inny od kopniec laczonych z boksem, inny jeszcze od zapasow i jeszcze kto inny prowadzi parter. W dodatku te osoby moga sie zmieniac z czasem..Ciezko w ogole mowic o jakiejs "jedynie slusznej" gardzie.
W takim wypadku garda poczatkujacego zalezy po prostu od preferencji tego kto prowadzi boks. Takiej gardy sam sie uczyl kiedy zaczynal cwiczyc boks to i takiej uczy, a kiedy zaczynaja sie walki MMA ta garda sie modyfikuje.

U nas na poczatku uczy sie gardy z prawa piescia na wysokosci kosci policzkowej, a lewa troche z przodu i mniej wiecej na wysokosci nosa. Dlonie sa zamkniete luzno. Nie ma zadnych technik obronnych polegajacych na przyjmowaniu ciosow na rekawice.

Pawel Drozdziak
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
  • 0

budo_mobo
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 254 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Jaka garda będzie wyjściową dla początkujących w MMA?
To jak blokujecie ciosy?
  • 0

budo_pawel drozdziak
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 593 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Jaka garda będzie wyjściową dla początkujących w MMA?
W kazdy sensowny sposob oprocz przyjmowania na rekawice. Sposob blokowania ma dzialac tak samo dobrze w rekawicach jak bez nich. Inaczej nie mialby zastosowania we wszystkich formulach.

Pawel Drozdziak
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
  • 0

budo_kenjiro
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1799 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdynia

Napisano Ponad rok temu

Re: Jaka garda będzie wyjściową dla początkujących w MMA?
Crazy Monkey to takze nie jest przyjmowanie uderzen na rekawice! Takze dziala najlepiej bez rekawic albo w rekawicach do MMA.
Ciezko troche opisac na czym polega. Na mojej stronie jest kilka klipow dotyczacych seminariow i kaset szkoleniowych Rodneya Kinga, wiec mozna sobe zobaczyc...
  • 0

budo_pawel drozdziak
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 593 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Jaka garda będzie wyjściową dla początkujących w MMA?

Crazy Monkey to takze nie jest przyjmowanie uderzen na rekawice!


wiem, ogladalem na klipach. A swoja droga chetnie bym to obejrzal gdzies na zywo. Szykujesz moze jakies seminarium?

Pawel Drozdziak
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024