Skocz do zawartości


Zdjęcie

dlaczego stopą zamiast piszczelem??


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
88 odpowiedzi w tym temacie

budo_menthol
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 229 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Lublin
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: dlaczego stopą zamiast piszczelem??
Ok. Na koniec powiem tylko ze nie uwazam kopniecie stopa za nieskuteczne tylko za mniej bezpieczne od kopniecia golenia.

EOT.

Pozdrawiam.
  • 0

budo_ira
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1243 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawka

Napisano Ponad rok temu

Re: dlaczego stopą zamiast piszczelem??
Widziałem więcej kontuzjowanych piszczeli niż stóp, ale to pewnie taka specyfika.
  • 0

budo_taeyang
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 111 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: dlaczego stopą zamiast piszczelem??
A ja dziś dostałem kopa w dzwony :shocked!:
i Bogu dziękuję ,że to był piszczel ,a nie stopa :rofl: :rofl: :rofl: :rofl: :rofl: :rofl: :rofl: :rofl: :rofl: :rofl: :rofl: :rofl:
  • 0

budo_menthol
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 229 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Lublin
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: dlaczego stopą zamiast piszczelem??
Każda pliszka swój ogonek.... :P
  • 0

budo_ira
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1243 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawka

Napisano Ponad rok temu

Re: dlaczego stopą zamiast piszczelem??
menthol, kurwa mać! Padło pytanie dlaczego tak a nie inaczej i chyba dostałeś odpowiedź. Chodzi ci o coś jeszcze? Bo jak na razie kilka osób tutaj się wypowiadających ćwiczy mniej więcej tyle co ty masz lat i doświadczenia odmówić im nie można. Spodziewałeś się że jakaś pierdoła z 6 kyu wysrczy że na pisze o łamaniu kija bejsbolowego, czego sam zapene nie robisz, i wszyscy powiemy Ohhhh - jakie to świetne. Jakbyśmy tego wcześniej nie widzieli.
  • 0

budo_menthol
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 229 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Lublin
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: dlaczego stopą zamiast piszczelem??
Normalnie powininem to zignorowac. Ale...

Z tym kijem to byl akurat przyklad i nie wiem czemu sie tego tak czepiles. Zadalem jedno proste pytanie a ty zamiast odpowiedziec to histeryzujesz. To nie jest tak ze dla mnie to jest jakis kluczowy argument (ot, ciekawosc) ale dla ciebie chyba szalenie niewygodny skoro sie go tak uczepiles.. Zreszta wali mnie to.

Fakt moj stopien nie jest najwyzszy ale czego to dowodzi? Ze nie podchodze do egzaminow. Ja nie twierdze ze jestem zajebistym fajterem. Twierdze tylko ze potrafie wyciagac logiczne wnioski ogladajac najlepszych. I probuje je przedstawiac w postci logicznych argumentow. A ty? Myslisz ze przybylo ci racji od tego ze mnie wyzywasz od pierdol? Zreszta to tez to wali.

Po raz drugi: EOT.
  • 0

budo_mate
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2646 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: dlaczego stopą zamiast piszczelem??

ile znasz rodzajow kopniec podudziem? cos poza mawashi? czy arsenal technik powinien ograniczc sie tylko do mawashi?
...kopiemy w wiekszosci stopa poniewaz umozliwia to wieksza roznorodnosc.


to juz brzmi sensownie :)

ale nie pytałem dlaczego stryjek Tadek kupuje gazete zamiast papieru toaletowego tylko dlaczego gazetą wyciera tyłek (sory za dosadne porównanie). Kopanie stopą daje wieksza roznorodnosc to fakt bo trudno kopac np w jaja piszczelem i przeciwko uzywaniu stopy nic nie mam z wyjatkiem uzywania jej przy mawashi. Kazdy kopie jak mu wygodnie - Catch as You can a podyskutować jest miło tymniemniej ja uznaje tylko mawashi piszczelą Nieraz mialem kontuzje stopy w tym raz nawet po kopnieciu mawashi obutą nogą (i wcale nie kopie źle) dlatego nie uzywam jej przy mawashi i mam do tego uraz amen Kopanie mawashi daje tez pewien wachlarz mozliwosci technicznych bo jest kilka rodzajów mawashi geri (nie pisze tu o podziale na strefy -mam na mysli odmiany wysokiego kopniecia) :D
Ps. Nechrist moze masz na dysku tylko walki z TDK Ja odladając filmiki z Peterem Aerts'em czy Ernesto Hoost'em widziałem sporo knockout' ów po kopnieciu piszczelą
  • 0

budo_ira
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1243 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawka

Napisano Ponad rok temu

Re: dlaczego stopą zamiast piszczelem??
Zadałeś pytanie pewnej grupi, otrzymałeś odpowiedzie. U nas raczej nie spotyka się kontuzji stopy po kopnięciu dollyo. Może mieć na to wpływ to że na egzaminy musimy przygotować się na rozbicia desek. bezpośredniego połączenia z walką to nie ma, ale jak widać nie mamy kontuzji po kopnięciu okrężnym na głowę. Każdy kopie jak mu wygodnie.
Pozdrawiam.
  • 0

budo_laser
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3643 postów
  • Pomógł: 0
1
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: dlaczego stopą zamiast piszczelem??
ja w ogóle nie widze kopania na głowe piszczelem mawashi. Przecież to musiał by być bardzo mały dystans, albo różnica wzrotu przeciwników. Fakt, piszczel twardszy, dlatego low kicki się im kopie dobrze, ale już wyżej to stopa jest lepsza. Szcególnie jak się ma buty, i można z czuba przydzwonić
  • 0

budo_mate
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2646 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: dlaczego stopą zamiast piszczelem??
Mozna na upartego walić piszczelem na szyje Piszczel ma jeszcze jedna wade Jak kopniesz nim w głowe to naprawde boli dlatego na ulicy lepiej walic z buta Za to trafienie piszczelem w szyje nie jest tak bolesne dla kopiacego Pomijam fakt ze wysokie kopniecia sa bardzo ryzykowne i lepiej ich unikac
  • 0

budo_pe-un
  • Użytkownik
  • 5 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Lubin

Napisano Ponad rok temu

Re: dlaczego stopą zamiast piszczelem??
Spróbuj złamać deske piszczelem :)
  • 0

budo_laser
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3643 postów
  • Pomógł: 0
1
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: dlaczego stopą zamiast piszczelem??
hmm, no "bejsbole" to się tylko piszczelem da złamać raczej.
  • 0

budo_kubakksw
  • Użytkownik
  • Pip
  • 33 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Lubin

Napisano Ponad rok temu

Re: dlaczego stopą zamiast piszczelem??

hmm, no "bejsbole" to się tylko piszczelem da złamać raczej.

Kto normalny wogole lamie nogami basebale?? :) :)
  • 0

budo_picachu
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 660 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdańsk megalopolis

Napisano Ponad rok temu

Re: dlaczego stopą zamiast piszczelem??
Bejsbolami to sie czesciej nogi lamie, niz bejsbole nogami :) ale ja sie klucic nie bede.
  • 0

budo_kazama san
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 179 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: dlaczego stopą zamiast piszczelem??
Nie rozumiem ,każdy kopie jak mu wygodniej- po co się kłucić :?:
Ja osobiście stosuje 2 warianty wyżej wymienione( zależnie od sytuacji i miejsca w ,które kopie)
  • 0

budo_human_metal
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 62 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:żebym to ja wiedział

Napisano Ponad rok temu

Re: dlaczego stopą zamiast piszczelem??

Z punktu nauki to w sportach walki raczej bierze sie pod uwage nie sile F=m*a ale raczej uzywa sie energii E=(m*V^2)/2 - jezeli chodzi o odksztalcenie (zlamanie czy K.O.) lub pedu p=m*V - jezeli chodzi o przesuniecie (pchniecie). Ja dodalbym jeszcze do tego tematu moment (zwlaszcza przy kopnieciu okreznym - dollyo) czyli M= F*r (sila na ramieniu).
Brus


Hmm. założenie dobre ale kopnięcie dollyo to raczej ruch złożony po okręgu i nie jestem pewny ale chyba wzory będą trochę inne. Jak będę miał chwilkę wolnego to się pobawię i przeliczę jak to powinno wyglądać. przy okazji będę miał powtórzenie do kolokwium, może akurat takie zadanie dostanę:P
  • 0

budo_brus_gda
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 63 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdansk

Napisano Ponad rok temu

Re: dlaczego stopą zamiast piszczelem??
Mam nadzieje, ze Sobie poradzisz 8)
  • 0

budo_human_metal
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 62 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:żebym to ja wiedział

Napisano Ponad rok temu

Re: dlaczego stopą zamiast piszczelem??
Postaram się :wink:
  • 0

budo_lothar
  • Użytkownik
  • Pip
  • 13 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdańsk

Napisano Ponad rok temu

Re: dlaczego stopą zamiast piszczelem??
Moim zdaniem zależy to od dystansu... jesli przeciwnik jest blisko, to walniesz go piszczelem, jeśli jest dalej to stopą... takie jest moje zdanie.
A jeśli jest za blisko, to użyjesz kolana.
Lub w ostateczności skręcisz mu kark (jak mawia mój nauczyciel od historii:P, trenujący krav maga)
  • 0

budo_human_metal
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 62 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:żebym to ja wiedział

Napisano Ponad rok temu

Re: dlaczego stopą zamiast piszczelem??
No i dziś miałem kolosa z tego działu więc ambitnie musiałem się tego nauczyć (sorry że tak późno), co prawda pytania z energii akurat nie było:P no i liczę na zwolnienie z egzaminu:>

A co do energii. biorąc pod uwagę że przy kopnięciu dollyo obracamy tylko łydkę, udo wcześniej doprowadziliśmy do odpowiedniej pozycji i między tymi ruchami jest jakaś przerwa, łydka i stopa liczymy jako pręt jednorodny (jak ktoś nie chce tego przyjąć to niech całkuje całą nogę po masie aby znaleść moment bezwładności bo mi się nie chce) i kilka tego typu założeń to wzór na energię kinetyczną będzie (m+v**2)/2+Jw**2/2 a po podstawieniu (m+v**2)/2+mlw**2/24 (o ile się gdzieś nie pomyliłem:P) gdzie m=masa v=prędkość l=dł. nogi w=prędkośćkątowa
Przy kopnięciu piszczelem l we wzorze się skróci o odpowiednią wartość

A tak w ogóle to nie wiem jak się to przelicza na uszkodzenia przeciwnika, czy na to ma wpływ siła czy energia kopnięcia? a może praca?:>
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024