Skocz do zawartości


Zdjęcie

Tran Trieu Quan - Seminarium


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
18 odpowiedzi w tym temacie

budo_setseth
  • Użytkownik
  • 4 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Tran Trieu Quan - Seminarium
Byl ktos moze na tym seminarium z nastepca Choia? Ciekaw jestem opinii...
  • 0

budo_gizmo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2337 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Świdnik/Lublin

Napisano Ponad rok temu

Re: Tran Trieu Quan - Seminarium
Ono zdaje się dopiero będzie... chyba że ktoś był gdzieś za granicą ;)

Gizmo
  • 0

budo_setseth
  • Użytkownik
  • 4 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Tran Trieu Quan - Seminarium
Ooops! :oops: faktycznie... Dziwilem sie, ze nikt nie pisze o wrazeniach a to dopiero bedzie. BTW ktos go widzial w akcji, czy faktycznie jest "godnym" nastepca Choi'a?
  • 0

budo_picachu
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 660 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdańsk megalopolis

Napisano Ponad rok temu

Re: Tran Trieu Quan - Seminarium
To sie dopiero okaze ...... po seminarium w Polsce :)
  • 0

budo_ukasz
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 469 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:miasto świętej wieży ...

Napisano Ponad rok temu

Re: Tran Trieu Quan - Seminarium
Czy jakiś uczestnik może zdać relację ? W programie seminarium zapowiadał się bardzo ciekawie pierwszy dzień w którym miały być poruszane takie kwestie jak: "Logiczna koncepcja efektywnej samoobrony" oraz "Praktyczne techniki samoobrony".

Pozdrówka.
  • 0

budo_nechrist
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2092 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:wro

Napisano Ponad rok temu

Re: Tran Trieu Quan - Seminarium
na prosbe uzytkownika usowam tresc postu chociaz nie lamie ona regulaminu- mod.
  • 0

budo_yyy
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 98 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Tran Trieu Quan - Seminarium
Prawda jest taka, że mentalność europejczyka różni się od mentalności azjaty. My nie chcemy się uczyć medytacji ani innych uzdrowicielskich metod, bo nas one po prostu śmieszą. Dlatego większość uczestników była rozczarowana. Fakt, że Mistrz w wiekszości mówił o rzeczach, które są powszechnie wiadome, ale ułożył je w jakąś sensowną chronologię. Może rewelacji nie było, ale myślę, że każdy mógł coś dla siebie pożytecznego zapamiętać.
  • 0

budo_ira
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1243 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawka

Napisano Ponad rok temu

Re: Tran Trieu Quan - Seminarium
Ciekaw jestem co było dla niektórych satysfakcjonujące a co uznali za nieciekawe i zbędne. Mam wrażenie (a opieram sie tylko na niepełnej relacji) że o sporcie było mało. Gdybyś yYy mógł się wypowiedziec na ten temat.
Pozdrawiam.
  • 0

budo_yyy
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 98 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Tran Trieu Quan - Seminarium
Ze sportu Mistrz przedstawił swoją koncepcję nauczania: od porusznia w walce, poprzez przygotowanie kondycyjno - szybkościowe do elementów technicznych. Nawet ciekawie mówił jak uczyć trzymania gardy (z obroną dwóch stref - jedna ręka wyżej, druga niżej), kilka ćwiczeń do kontrataków. Oczywiście trudno cokolwiek nauczyć więcej w kraju, który w walce sportowej od lat dominuje w Europie i na świecie. Z drugiej strony nie wszystkie kluby odnoszą międzynarodowe sukcesy, więc może niektórzy zawodnicy i instruktorzy coś ciekawego znaleźli też dla siebie.
  • 0

budo_adam alenowicz
  • Użytkownik
  • 1 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław

Napisano Ponad rok temu

Re: Tran Trieu Quan - Seminarium
Tak się składa, że byłem na seminarium. Dla tych, co czytają jego opis na forum, chciałbym powiedzieć tylko tyle - osoby z niego niezadowolone są albo niskich lotów dyletantami, albo jak zauważyłem w trakcie treningów "Mistrzami”, którzy sami sobie wmawiają, że są najlepsi. Sam posiadam dość wysoki stopień mistrzowski, jestem instruktorem i z seminarium jestem zadowolony, tak jak cała (prawdopodobnie najliczniejsza, bo 7 osobowa) ekipa z mojego klubu. Poruszane sprawy może dla wszystkich były oczywiste, ale przez cały okres mojego trenowania (dokładnie pół życia) nigdy mój instruktor ani nikt inny nie wyjaśnił mi w ten sposób co Mistrz Tran, moralnego i prawnego aspektu samoobrony oraz prawdziwej celowości wykonywania „Fali” w TKD.
To tyle, przykro mi tylko że znajdują się osoby lubiące krytykować innych, zasłaniając tym samym swoje wady i brak wiedzy.
  • 0

budo_gizmo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2337 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Świdnik/Lublin

Napisano Ponad rok temu

Re: Tran Trieu Quan - Seminarium
Witamy na forum Adamie,

miło zobaczyć kolejnego taekwondokę o wysokim stopniu mistrzowskim (w tej chwili chyba najwyższym na forum TKD, choć cały czas mam w pamięci Twoje występy jako juniora z 1 danem w barwach WAT na MP Juniorów w Lublinie na początku lat 90.) i dużym doświadczeniu.

Myślę, że nie ma potrzeby aż tak surowo oceniać ludzi, którym seminarium się nie podobało. Każdy szuka na takich spotkaniach czegos innego i nieraz już byłem na takich imprezach, po których połowa wychodzących mówiła "rewelacja", a druga połowa "kaszana". Może niektórzy spodziewali się czegoś innego, akurat Wam mistrz Tran zaprezentował to, czego szukaliście. Dobrze, że takie imprezy się odbywają, dobrze że przyjeżdżają zagraniczni eksperci - im więcej ich będzie, tym więcej ludzi znajdzie na seminariach coś dla siebie.

Gizmo
  • 0

budo_yyy
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 98 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Tran Trieu Quan - Seminarium
Dodam jeszcze, że bardzo podobał mi się sposób rozciagania, jaki przedstawił Mistrz Tran. Kiedy zacząłem go stosować u siebie w klubie, zupełnie inaczej czują sie moje nogi zarówno w trakcie treningu jak i po nim. Nie czuję juz takiego bólu jak dotychczas po rozciąganiu, a efekty sa o wiele lepsze.
  • 0

budo_gizmo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2337 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Świdnik/Lublin

Napisano Ponad rok temu

Re: Tran Trieu Quan - Seminarium
Możesz napisać coś więcej o tym systemie?

Gizmo
  • 0

budo_nechrist
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2092 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:wro

Napisano Ponad rok temu

Re: Tran Trieu Quan - Seminarium

trener na treningu dzisiejszym po krotce zrelacjonowal.
podobno ow TTQ to porzadny gosc, ale seminarium bylo do dupy.
praktycznie zero normalnego treningu, tylko jakies wykresy, teorie, srednie i inne takie matematyczno-teoretyczne bzdety.
a ponoc jak juz mieli trening to rozgrzewka byla zabojcza. jak trener pokazywal co miedzy innymi robili (rozcieranie glowy, nastepnie uszu, nosa, twarzy i tak az do palcow i stop), to myslalem ze pekne ze smiechu ;)

coz. pisze tylko tyle ile uslyszalem, zrozumielem i zapamietalem z relacji uczestnika seminarium.
czekam, na kogos opinie kogos kto tam byl ;)


to co wyzej napisalem jest nieporozumieniem. nie chcialem nikogo obrazic ani zdyskredytowac. niestety niektore osoby tak to mogly odebrac.
bardzo mi przykro, ze swoim poprzednim postem narazilem na szwank opinie mojego trenera, pana Andrzeja Undro (IV Dan), ktorego bardzo szanuje i doceniam.
tresc powyzszego postu wynikla z tego, iz kontekst oraz sens wypowiedzi trenera przekroczyly moje mozliwosci percepcyjne. zaowocowalo to z kolei nieprzemyslana, plytka i krzywdzaca wypowiedzia.
mam nadzieje, ze to male sprostowanie pozwoli wyjasnic pewne sprawy ktore wynikly w zwiazku z moim poprzednim postem.
ponadto bardzo przepraszam mojego trenera, uczestnikow seminarium, adeptow Taekwondo w dojang w ktorym cwicze, oraz wszystkie osoby ktore poczuly sie urazone tym co wczesniej napisalem.

Daniel Łukaszewicz, 3 cup


(prosze moderatora, aby usunal moja wypowiedz z "Wto Paź 19, 2004 0:58")
  • 0

budo_taeyang
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 111 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Tran Trieu Quan - Seminarium
:shocked!:

Może jeszcze paru panów poszłoby Twoim śladem, bo też czasem dają nieźle czadu.

Każdy popełnia błędy, oby skrucha był szczera.
  • 0

budo_warhead
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4469 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: Tran Trieu Quan - Seminarium
nechrist napisał:
(rozcieranie glowy, nastepnie uszu, nosa, twarzy i tak az do palcow i stop), to myslalem ze pekne ze smiechu
--------------------

Chcialem zauwazyc ze takie nacieranie zwieksza ukrwienie niedokrwionych naturalnie czesci ciala jak nos i uszy ... nie wiem czy bys sie tak smial jakbys wiedzial ze w ten "smieszny" sposob mozesz uniknac powaznych pekniec chrzastki .... zarowno uszu jak i nosa.

POzdrawiam
  • 0

budo_setseth
  • Użytkownik
  • 4 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Tran Trieu Quan - Seminarium

nie wyjaśnił mi w ten sposób co Mistrz Tran, moralnego i prawnego aspektu samoobrony oraz prawdziwej celowości wykonywania „Fali” w TKD.


Moze ciekawe byloby uslyszec cos wiecej o stosowaniu "fali" w/g MIstrza Trana. Napisz, na pewno wielu skorzysta.
  • 0

budo_brus_gda
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 63 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdansk

Napisano Ponad rok temu

Re: Tran Trieu Quan - Seminarium

nikt inny nie wyjaśnił mi w ten sposób co Mistrz Tran, moralnego i prawnego aspektu samoobrony


Co do moralnego aspektu to nie bede podwazal, ale jezeli chodzi o prawo do samoobrony itp. to skad Mistrz zna sie tak dobrze na polskim prawie??

pozdr.
Brus
  • 0

budo_zlotyelf
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 624 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Feniks-Arete Rybnik

Napisano Ponad rok temu

Re: Tran Trieu Quan - Seminarium
Dziś Sabum pokazał nam kasete z seminatrium z Mistzrem bardzo mi sie podobało, były duyzych ciekawych technik ; )

bardzo mi sie podobało motyw ze wsyzyscy robia jakiekolwiek ruchy z TaeKwon-Do az Mistrz da znak zeby pzrestac , fajne ćwiczenie ; )
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024