Skocz do zawartości


Zdjęcie

Kadzidełka a kondycha...


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
9 odpowiedzi w tym temacie

budo_iwan44
  • Użytkownik
  • Pip
  • 32 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Kadzidełka a kondycha...
hej, mam pytanie dotyczące kadzidełek... :-)
Rozpalam je sobie od czasu do czasu, nieraz dla relaksu :wink: , innym razem gdy sie ucze :roll: czy coś(pomagają sie skupić) i zastanawia mnie to, czy przypadkiem nie dzialaja one ujemnie na kondycje fizyczną :drinking: ...

Przecież wdycha sie w nich dym, (oczywiście o wiele wiele mniej szkodliwy niz tytoniowy papieros ), no, ale jak ktoś rozpala jedno kadzidełko dziennie, siedzi w takim pokoju i wdycha tego troche, to chyba jakos wpływa na jego płuc, czy sie myle??
Prosze o wasze opinie na ten temat :peace: ...
  • 0

budo_liczmistrz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2877 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawka

Napisano Ponad rok temu

Re: Kadzidełka a kondycha...
To ja sie dolacze posrednio do tematu...
Co wlasciwie daja kadzidelka?
  • 0

budo_iwan44
  • Użytkownik
  • Pip
  • 32 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Kadzidełka a kondycha...
no, z tego co ja wiem, to odprężają i uspakajają...(to jeszcze podobno od zapachu i rodzaju kadzidełek zależy)
pozatym ładnie pachnie w pokoju i milej sie zjada odrzywki :wink:
  • 0

budo_washi
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 773 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Kadzidełka a kondycha...
Tak pol zartem, pol serio:


aloes - przyciąga miłość, powodzenie i siły duchowe

nasiona anyżu - pomagają w medytacji, ułatwiają wejście w stan odmiennej świadomości

bazylia - ochrania przed złymi energiami, demonami, duchami. Używana podczas egzorcyzmów do wypędzania diabła. Energia dymu przyciąga powodzenie, wierność, sympatię - bazylii używa się w magii miłosnej

bylica - przepędza negatywne energie, złe siły nadprzyrodzone, choroby

cedr - oczyszcza, wzmaga siły psychiczne a także odgania senne koszmary. Oczyszcza także układ oddechowy i jest świetny na katar

cynamon - używany w magii pieniężnej do przyciągnięcia sukcesu materialnego

wysuszona żywica draceny - wzmaga męską potencję, przyciąga miłość, wypędza złe moce. Szamani uważają, że dym z tego kadzidła chroni ich podczas magicznych rytuałów przed atakiem złych duchów. Wiadomo też, że nieco żywicy dodanej do innych kadzideł wzmaga ich działanie.

drewno sandałowe - przepędza złe duchy i przyciąga dobre energie

gałka muszkatałowa - przyciąga powodzenie i ułatwia medytację

jałowiec oraz sosna - wzmacniają siły psychiczne, a także pomagają w odrzuceniu zaklęć rzuconych przez innych czarowników

jaśmin i róża - przyciągają miłość i pieniądze, a także wywołują prorocze sny

lawenda - ułatwia zasypianie, a ponadto przyciąga miłość mężczyzny

mięta - pomaga pobudzić pragnienia seksualne


--
Washi[/b]
  • 0

budo_kubutek
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 606 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:że znowu?

Napisano Ponad rok temu

Re: Kadzidełka a kondycha...
Kadzidełka pochadząc z tzw wschodu były wykorzystywane przy obrzędach typu medytacje etc.
Myślę że szkodza jak kazdy dym, moze i wprowadzały atmosfere mistyki , ale wydaje mi się że ci "mnisi " po prostu sie od nich uzalezniali i lepiej sie przy nich medytowało.
Nie widze wielkiej róznicy miedzy europejskimi metodami doskonalenia medytacji
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
  • 0

budo_robertp
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2164 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Kadzidełka a kondycha...

no, z tego co ja wiem, to odprężają i uspakajają...(to jeszcze podobno od zapachu i rodzaju kadzidełek zależy)
pozatym ładnie pachnie w pokoju i milej sie zjada odrzywki :wink:


Możesz to samo mieć bez dymu. Kupujesz olejek wlewasz do takiej małej kamionki, dodajesz wody i zapalasz pod tym świeczkę. Też tego używam, ale tylko na przetkanie nosa przy przeziębieniach. A jak masz odpowiedni model nawilżacza powietrza, to możan tam wlać olejek i masz aromat bez śladu dymu.
  • 0

budo_komban
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 327 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Kadzidełka a kondycha...
Tez chcialem sie dołączyć do pytania, chodzi o to że czasami lubimy sobie ze znajomymi posiedzieć przy ognisku albo zrobić grila. Ale przecież z tego wszystkieo się dymi, więc może ktoś wie jaki wpływ na kondycje ma takie trzy godzinne ognisko? Ja zawsze staram się siedzieć tak żeby dym na mnie nie leciał, ale wiadomo zawsze coś tam zawieje.
  • 0

budo_kubutek
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 606 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:że znowu?

Napisano Ponad rok temu

Re: Kadzidełka a kondycha...
jaki wpływ na kondycje ma takie trzy godzinne ognisko?

To zależy ile piwska w siebie wlejesz i karkówki wsuniesz :wink:
Na poważnie jeżeli nie pracujesz jak okap kuchenny--->nie siedzisz ciągle w dymie to chyba wpływ niewielki.
  • 0

budo_malta
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 898 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Kadzidełka a kondycha...
zaskoczył mnie nieco ten post...
ale ja osobiście często palę kadziłka świece i inne takie i nie widzę żadnego wpływu - negatywnego oczywiście.
8)
  • 0

budo_redeax
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 286 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Kadzidełka a kondycha...
Ja moze jako były palacz sie wypowiem. W papierosach płuca zatykał nie efekt końcowy spalania CO2, tylko różnego rodzaju formaldehydy i pozostała częśc substancji smolistych. W przypadku palenia ogniska, kadzidełek nie ma takich substancji (no chyba ze ognisko z papy robicie :) ), w kadzidełkach spaleniu ulega drewno lub jakieś pozbijane wióry drewnopodobne z dodatkami olejków zapachowych i spalanie służy generalnie tylko ich wydobyciu. Nie zanieczyszcza płuc i nie wplywa na kondycję bo porostu nie ma jak.
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024