Skocz do zawartości


Zdjęcie

Jak układać pięść do uderzenia?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
45 odpowiedzi w tym temacie

budo_norek1985
  • Użytkownik
  • Pip
  • 10 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Pomorze

Napisano Ponad rok temu

Jak układać pięść do uderzenia?
Mam malutkie pytanko: Jak ukladadać pięść podczas ciosu w twarz... poziomo, czy pionowo? Sam ćwiczę hu lung pai i trener twierdzi, że pionowo, bo tak zadamy większe obrażenia. Dodam jeszcze że mam uderzać trzema kostkami począwszy od palca najmniejszego! Z praktyki wiem, że można podczas takiego ciosu połamać sobie kości śródręcza! Co więc robić? W innych stylach najczęściej pięść ustawiona jest w klasyczny, bokserski sposób i uderza sie palcem wskazującym oraz środkowym. Lęborski chirurg i trener twierdzi, że choć uderzenie pionową pięścią ma sens to lepiej jednak uderzać poziomą. Dodam że chodzi mi o uderzenie odsłoniętą ręką, nie w rękawicy.
  • 0

budo_wingtsun
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 667 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznań

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak układać pięść do uderzenia?
ja uderzam dwoma dolnymi kotskami (chyba że uderzam feniksami czy innymi dziwolągami :D ) mam dość mocny strzał i jakoś nie wiem jak można połamać kości śródrecza przy tym... jak dla mnie jest to wygodniejsze - ale czy sila jest większa ? to chyba zależy od motoryki i z której partii miesni generujesz strzała

oczywiście kostki muszą się utwardzić i przyzwyczaić

a to jak uderzać to raczej kwestia "stylowa"

dodam od siebie ze warto wkrecac lokiec tzn. zeby po prostym byl ustawiony tak jakbys udrzal piescia skierowana horyzontalnie (unikniesz nieprzyjemnych kontuzji)

pozdrawiam
  • 0

budo_tdek
  • Użytkownik
  • Pip
  • 32 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak układać pięść do uderzenia?
Fajne pytanie. Rzeczywiście zależy co ćwiczysz i jak często. Poziomo i pionowo zależy też, jak wyprowadzasz rękę no i od wielu innych uwarunkowań. A które jest skuteczniejsze i większe zniszczenia zadaje? Może różnice w zniszczeniach będą różniły się około 10%, ale nie powiem ci na czyją korzyść, hehehe. Na pewno nie przebijesz mu się do mózgu, bleeee!

A całkiem poważnie: ważne jest, żebyś miał rękę dobrze obitą o worek i tak ułożoną pięść i nadgarstek, żeby nie uszkodzić sobie ani palców ani nadgarstka podczas "obijania twarzy" tego złego. Reszta zależy od treningu, szybkości i stylu, jaki wybrałeś oraz sporej dawki przypadku.

Tdek
  • 0

budo_tsailifo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2580 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Szczecin

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak układać pięść do uderzenia?
Dobrze mówisz poklon
  • 0

budo_shin0bi
  • Użytkownik
  • Pip
  • 41 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak układać pięść do uderzenia?
Dodam tylko ze w Choy Lee Fut ucza nas 3 uderzen prostych piescia (na pewno popelnie bledy w pisowni :P ):

- cheung choy [czuan czoj] (cios na wysokosc twarzy, piesc ulozona poziomo)
- chapchoy [czapczoj] (cios na wysokosc barku lub nizej troche, piesc ulozona pionowo, duze kostki do gory)
- loan choy [lojanczoj] (cios na podbrzusze lub troche wyzej, piesc ulozona pionowo ale gorne kosci ku dolowi)

Wiem ze to nic nie wnosi do dyskusji, mowie tylko jak jest w moim stylu, a co uderzenia w twarz to moze uderzac nawet otwarta dlonia albo innymi "dziwolagami" (z wyprostowanymi palcami wlacznie). Grunt zeby wiedziec jak bic, aby sobie nic nie zrobic i miec opykanna reke na worku (ale TWARDYm, takim kolo 100 kg, a nie takim z macro cash, co ma ponizej 20 kg ;)
  • 0

budo_dwadziennie
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 63 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak układać pięść do uderzenia?
Cheung choy, charp choy i loy yum choy. Charp choy jest w tułów - mostek, żołądek, w żebra. Wyżej nie.
  • 0

budo_tsailifo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2580 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Szczecin

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak układać pięść do uderzenia?
Zapomnieliscie ze u was jest jeszcze jedno uderzenie proste : BIU JONG
  • 0

budo_dwadziennie
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 63 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak układać pięść do uderzenia?
Po prawdzie to jeszcze niejedno, ale nie ma co mieszać, chodziło o ustawienie pięści. Nota bene na "naszych" zdjęciach często jest pokazywana "pieść lamparta", czyli ta spłaszczona, uderzająca środkowymi kostkami palców.
  • 0

budo_haqqax
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 854 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak układać pięść do uderzenia?

"pieść lamparta", czyli ta spłaszczona, uderzająca środkowymi kostkami palców.


I jestescie w stanie tak ulozona dlonia mocno uderzyc? Jak to cwiczycie? Ja bym sobie palce polamal gdybym tak uderzyl w worek :-(

Co do ustawienia piesci w boksie, to Gradopolow pisal, ze ustawienie piesci i pionowo, i poziomo jest rownie wygodne dla miesni i stawow. On akurat sugeruje w podstawowej technice polozenie posrednie.

Nie wiem, moze we wspolczesnym boksie troche zmieniono teorie?
  • 0

budo_tsailifo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2580 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Szczecin

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak układać pięść do uderzenia?

I jestescie w stanie tak ulozona dlonia mocno uderzyc? Jak to cwiczycie? Ja bym sobie palce polamal gdybym tak uderzyl w worek :-(


Nie wiem jak koledzy z Choy Lee Fut, ale my robimy "pompki" na dwóch palcach tak właśnie ułożonej pięści.
Zasada jest prosta jak jesteś w stanie zrobić 50 takich pompek w jednym podejściu to ręka już jest jako tako przygotowana do tego typu uderzeń. Czasem robimy stanie na rękach (a raczej na tak zaciśniętych pięściach )
  • 0

budo_norek1985
  • Użytkownik
  • Pip
  • 10 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Pomorze

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak układać pięść do uderzenia?
Chcę trochę uściślić, co rozumiałem pod pojęciem "zadania większych obrażeń". Uderzenie pięścią poziomą trafia w brode, zęby lub nos, a uderzenie pionowe może trafić w trzy rzeczy równocześnie. Nie twierdze, że tak jest lepiej. Chodzi mi o to raczej, czy takie uderzenie jest bezpieczne. Już troche ćwicze i pięści mam utwardzone, więc bólu nie czuje. Spotkałem się jednak, jak już napisałem, ze stwierdzeniem chirurga, który twierdzi, że tylko uderzenie kostkami palców wskazującego i środkowego pozwala uniknąć kontuzji. Jak ktoś kiedyś rozwalał twarde przedmioty pięściami to wie o czym mówie. W walce raczej pięści nie urzywam, częściej pazury, ale ostatnio poćwiczyłem san shou i zacząłem się tematem interesować. Inne ułożenia pięści, jak pięść lamparta itp. służą chyba raczej do uderzania w punkty, a nie gdzie popadnie. Goła pięść jest pod tym względem wygodniejsza. Inne układy trzeba ćwiczyć jak w Choy Lee Fut. Ja na przykład robię pompki na pazurach :-) .
  • 0

budo_zandark
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 370 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak układać pięść do uderzenia?
ja bym udezal tą czescią ktorą utwardzam podczas treningu (proste i logiczne) :) :D
  • 0

budo_wingtsun
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 667 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznań

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak układać pięść do uderzenia?
ja bym uderzał kijem lub gaz rurką :wink: :)
  • 0

budo_tsailifo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2580 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Szczecin

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak układać pięść do uderzenia?

ja bym uderzał kijem lub gaz rurką :wink: :)


A co to ma wspólnego z pytaniem z topicu ?
  • 0

budo_gpw
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 475 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:usa-chicago

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak układać pięść do uderzenia?

ja bym uderzał kijem lub gaz rurką :wink: :)


I to jest standartowe zrozumienie zagadnienia jakie pojawia sie na forum przez przecietnego cwiczacego ltwt. Zenada , moze wasi instuktorzy i tegie glowy stylu poczynili by jakies kroki w waszej edukacji intelektualnej. Chyba ze to juz celowe ,poniewaz pustakami latwiej sterowac.I moze o to im chodzi.Tak wiec juz nie dziwi mnie coraz ostrzej reagujacy Tsailifo na podobne wypowiedzi.
  • 0

budo_tsailifo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2580 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Szczecin

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak układać pięść do uderzenia?
Dzięki panie za zrozumienie moich nieudolnych prób "uczenia" tych inteligentnych inaczej poklon poklon poklon poklon

Twoje zdrowie polskim piwem wznoszone :drinking: :drinking: :drinking:
  • 0

budo_vingdragon
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2334 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z chinskiej dzielnicy

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak układać pięść do uderzenia?

Twoje zdrowie polskim piwem wznoszone :drinking: :drinking: :drinking:

impreza? co, gdzie jak? ja tez chce :wink: :) :) :)
  • 0

budo_tsailifo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2580 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Szczecin

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak układać pięść do uderzenia?
Troche masz daleko :)
  • 0

budo_vingdragon
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2334 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z chinskiej dzielnicy

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak układać pięść do uderzenia?
:D niebawem przyjade - badzcie spokojni, czekajcie i nie upijcie sie :wink:
  • 0

budo_tsailifo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2580 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Szczecin

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak układać pięść do uderzenia?
To dawaj... adres jest na mojej stronie :P
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024