Skocz do zawartości


Zdjęcie

Nowa PEREŁKA !!!


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
18 odpowiedzi w tym temacie

budo_tsailifo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2580 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Szczecin

Napisano Ponad rok temu

Nowa PEREŁKA !!!
Sami zobaczcie... to lepsze od wielu dotychczasowych bajerów !!!

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
  • 0

budo_skiper
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1052 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznań

Napisano Ponad rok temu

Re: Nowa PEREŁKA !!!
Rety...dziś jak to zobaczyłem, prawie z fotela nie spadłem.

" ćwiczenie "przywoływania osobistego anioła kung fu" " -<<< zna ktoś tą technikę??
  • 0

budo_vingdragon
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2334 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z chinskiej dzielnicy

Napisano Ponad rok temu

Re: Nowa PEREŁKA !!!

" ćwiczenie "przywoływania osobistego anioła kung fu" " -<<< zna ktoś tą technikę??

owszem , ksiadz proboszcz Jarek D :lol:
  • 0

budo_peter
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 523 postów
  • Pomógł: 0
1
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Nowa PEREŁKA !!!
Ja znam, znaczy sie mialem okazje to troche pocwiczyc. PHA - THA - TA sie to nazywa. Bardzo mile w odczuciach.
  • 0

budo_mateusz wilk
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 722 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wawa/Krakow/Paryz

Napisano Ponad rok temu

Re: Nowa PEREŁKA !!!
Proponuje im skontaktowac sie z sabumem Boguslawem Dolnym od stylu Chi Long Do, sadze, ze mogloby to zaowocowac bardzo interesujaca wspolpraca... :peace: :rofl: :rofl: :blus:
  • 0

budo_guardian
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 454 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:RP(o)land

Napisano Ponad rok temu

Re: Nowa PEREŁKA !!!
Jest jeden gostek z przeszloscia praktycznego realu, który posmakował nauk Quanga i był blisko tego tematu - Peter II Chmielu (nie wiem czy jest teraz w kraju) - warto zatem zasięgnąc jego opinii, a także popytać ćwiczących z warszawskich sekcji lub najlepiej skontaktować się bezpośrednio z prowadzącym - Jarkiem Duczmalewskim, z czym i jak się "je" Pha Tha Ta. temat jest też znany Chung Shi He, wiec wywołujmy te ... "duchy"
  • 0

budo_vingdragon
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2334 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z chinskiej dzielnicy

Napisano Ponad rok temu

Re: Nowa PEREŁKA !!!
ze jak? 8O PaTaTaj? :wink:
  • 0

budo_vingdragon
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2334 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z chinskiej dzielnicy

Napisano Ponad rok temu

Re: Nowa PEREŁKA !!!

najlepiej skontaktować się bezpośrednio z prowadzącym - Jarkiem Duczmalewskim, z czym i jak się "je" Pha Tha Ta. temat jest też znany Chung Shi He, wiec wywołujmy te ... "duchy"

zapraszamy do dyskusji na forum
  • 0

budo_peter
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 523 postów
  • Pomógł: 0
1
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Nowa PEREŁKA !!!

Jest jeden gostek z przeszloscia praktycznego realu, który posmakował nauk Quanga i był blisko tego tematu - Peter II Chmielu (nie wiem czy jest teraz w kraju)


No wlasnie Piotrek Ch. ksywa "Peter Willkins" Wlasnie on mi to pokazywal. Niestety jest w Anglii. Mieszkal u Quanga pare miesiecy.
Mam z nim kontakt wiec rzuce temat coby zajrzal na forum.

PS Zajebisty jest ten guzik PANEL IGNORUJ :-)
  • 0

budo_vingdragon
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2334 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z chinskiej dzielnicy

Napisano Ponad rok temu

Re: Nowa PEREŁKA !!!

SYSTEM CZRWONEGO FENIKSA jest autorską, kompleksową metodą opracowaną przez JAROSŁAWA DUCZMALEWSKIEGO na podstawie ponad 30-letnich doświadczeń na drodze sztuk walki i rozwoju duchowego



to jestem jeszcze w stanie zrozumiec, metoda, program nauczania itp
ale

podstawowe techniki ręczne , podstawowe techniki nożne,
osiem technik ręcznych i osiem technik nożnych



albo podstawowe albo tylko osiem - maslo maslane.
ba, jestem to nawet w stanie zrozumiec ale jak juz ktos z prostego stylu Wing Chun fanaberie tworzy to mnie szlag trafia

pierwsza forma ręczna - SIU NIM TAO



mam nadzieje, ze ten system na podstawowych naukach poprzestaje.

ćwiczenie "przywoływania osobistego anioła kung fu"


Skoro ludzie o tym mowia i krytukuja, smieja sie to znaczy ze cos w tym jest. Wstyd!!!
  • 0

budo_wosiu
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1070 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdynia

Napisano Ponad rok temu

Re: Nowa PEREŁKA !!!
System Czerwonego Feniksa, dobre! :) Mało ambitni są nasi twórcy stylów i mało patriotyczni. Czemu nie np. typowo polski Styl Bociana czy Styl Żubra? Oczywiście wywodzący się ze staropolskiego stylu Pięść Jasnej Góry ćwiczonego przez mnichów w klasztorze jasnogórskim! :-) Np. w Rosji, w oparciu o Sistiemę Riabko i Szkad Kadocznikowa (które wywodzą się od systemu Spirydonowa opartego na jujitsu, sowieckich prac z lat 30-tych nad boksem, zapasami i savate oraz sowieckich badań chińskich stylów wewnętrznych z lat 50-60)powstało już kilkanaście "starorosyjskich stylów walki". Adepci Sistiemy na zachodzie są święcie przekonani, że to stary rosyjski styl o 1000-letniej tradycji :-)

Co do "przywoływania osobistego anioła kung fu" to brzmi to debilnie ale prawdopodobnie rzeczywiście jest to Pha Tha Tha. O Pha Tha Tha były kiedyś posty na Gorinkan, jak ktoś ma dojście do archiwum Gorinkan to może przeczytać. W skrócie jest to rodzaj tzw. spontanicznego qigong plus spirytyzm (wcielanie się duchów starożytnych wojowników itp.). Rzecz może nie tak głupia jak się z pozoru wydaje ale na pewno niezbyt bezpieczna. Prawdopodobnie nie ma bezpośredniego związku z wietnamską linią wingczun, ten Wietnamczyk z Warszawy co tego naucza, kultywuje to jakby dodatkowo. Parę osób inicjował w to i być może dalej tego naucza ale raczej w wąskim gronie. Koledzy z Warszawy powinni coś więcej o tym wiedzieć.


Wosiu
  • 0

budo_macleod
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 471 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Jungle

Napisano Ponad rok temu

Re: Nowa PEREŁKA !!!
czy ktos moze cos wiecej powiedziec o tym Pha Tha Tha? kto tego jeszcze naucza i jak. bo dla mnie to brzmi troche jak motyw z filmu "wielka draka w chinskiej dzielnicy"
  • 0

budo_wosiu
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1070 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdynia

Napisano Ponad rok temu

Re: Nowa PEREŁKA !!!
Tak jak napisałem, może ktoś z kolegów z Warszawy, najlepiej Peter który zetknął się z tym osobiście plus archiwum Gorinkan. Szukając w wyszukiwarkach najlepiej używać pisowni Phathata. Pierwszymi osobami które uczyły się tego w Polsce od Duanga byli P. Chmielewski i M.J. Knapp.
Pomijając aspekt spirytystyczny jest to zbliżone do chińskich qigongów spontanicznych (zi ran qigong) o których chyba na tym forum i gdzieś jeszcze kilka razy pisywał Dacheng.


Wosiu
  • 0

budo_chung-shi-he
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 85 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:KOŹLE

Napisano Ponad rok temu

Re: Nowa PEREŁKA !!!
GUARDIAN- k...a jeszcze nie jestem duchem! Ving-Dragon,dzięki za zaproszenie do dyskusji.Uważam jednak ,że w tej sprawie najbardzie rzeczową odpowiedź może udzielić sam Jarek z W-WY,osobisty uczeń a zarazem upełnomocniony przedstawiciel SZKOŁY VINH XUAN MISTRZA NGUYEN DANG QUANGa.Nie mniej jednak posiadam pewną wiedzę - teoretyczną ,która mi nie pozwala na zajęcie i przekazanie autorytatywnego, pełnego obrazu zjawiska , jakim jest PHA-THA-TA.W bardzo wielkim skrócie: PHA-THA TA , kest rodzajem medytacji, której centralnym punktem uwagi nie jest samo istnienie energii,lecz wykorzystanie jej naturalnej mocy dla potrzeb człowieka.Obejmuje wiele rodzajów medytacji w zależności od indywidualnych oczekiwań.Każdy sam musi wziąć z PHA-THA-TA, to co jest dla niego najważniejsze.To tyle.
Natomiast co do tzw." przywołania" swojego anioła kung-fu..........otóż, miałemprzez pewien czas możliwość bycia dosyć blisko obok NGUYEN DANG QUANGA.Widziałem to coś, 'przywołanie" swojego anioła kung-fu (moja nazwa: forma energetycznej mocy w/g szkoły Quanga),który po "wstąpieniu" w nas (co jest procesem długotrwałej pracy treningowej) daje osobliwy przekaz formy ruchowej odzwierciedlającej charakter "ducha" osobowości ćwiczącego.Forma ta- ruchowo jest zbliżona do formy"poskramiania pięciu żywiołów" ze szkoły ANDREJA ZADBOJEWA , z którą też mam stały kontakt.P O Z D R A W I A M !!!
  • 0

budo_vingdragon
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2334 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z chinskiej dzielnicy

Napisano Ponad rok temu

Re: Nowa PEREŁKA !!!
wiec, nie rozumiem dlaczego "System Fenixa" a nie poprostu np wietnamski Vinh Xuan z elementami medytacji itp? Dlaczego nie np Szkola albo Klub Czerwonego Fenixa tylko system? Oto ludzie sie pytaja a niektorzy stukaja w czolo.
  • 0

budo_vingdragon
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2334 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z chinskiej dzielnicy

Napisano Ponad rok temu

Re: Nowa PEREŁKA !!!
co do Fatata - czy nie chodzi tu czasem o wietnamska sfere okultyzmu? jak sie proboszcz o tym dowie to wyrzuci was z parafii :lol: :lol: :lol:









PS. sorry chlopaki, ale ja w takie pierdoly nie wierze
  • 0

budo_guardian
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 454 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:RP(o)land

Napisano Ponad rok temu

Re: Nowa PEREŁKA !!!
no proszę, jak ładnie się temat rozwinął, a z poczatku było drętwo ...
  • 0

budo_adamd
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3411 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Nowa PEREŁKA !!!
Ja to się osobiście popukałem (nawiązując tu do VingDragonowego pukania w czoło) widząc jedną szkołę uczącą na raz JKD, Wing Tsun, Pakua i Taiji. Ja już widziałem takie szkoły :D Uczyły jeszcze stylu pijanego motyla oraz rozwiązłej tancerki 8) w zależności od tego co akurat miszcz obejrzał na Polsacie :lol:

Cóż, może Czerwony Feniks ma inaczej.

A, proponowałbym dołączyć zapasy, judo, bjj, sambo albo jakiś inny system chwytany :) Wyraźnie brakuje tego na rozkładzie :wink: .

Pozdrawiam,
AdamD
  • 0

budo_chung-shi-he
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 85 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:KOŹLE

Napisano Ponad rok temu

Re: Nowa PEREŁKA !!!
Na to inne putania może odpowiedzieć tylko i wyłącznie -JAREK z W-WY.
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024