Skocz do zawartości


Zdjęcie

Yongchun - kolejna awantura :P


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
52 odpowiedzi w tym temacie

budo_mateusz wilk
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 722 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wawa/Krakow/Paryz

Napisano Ponad rok temu

Yongchun - kolejna awantura :P
Yongchun - kolejna awantura moze bedzie, ale co tam. :D
Chodzac ostatnio po miescie stolecznym Warszawie odkrylem wsciekle pomaranczowe ulotki informujace o odbywajacych sie na Kasprzaka zajeciach (uwaga) Chung Yung Wing Tsun. Obiecywano rozne dziwne rzeczy (walka z kilkoma przeciwnikami, rozmowy (!) o zagrozeniach i psychologii walki), podpisany zas pod caloscia jest Sifu (!!!) Adam Fabisz.
Wietrze kolejna schizme w organizacji Leung Tinga, myle sie? :D
  • 0

budo_tsailifo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2580 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Szczecin

Napisano Ponad rok temu

Re: Yongchun - kolejna awantura :P
Tam schizma panuje i bez tego :)

A Fabisz jako odstępca od tej jedynej i prawdziwej wiary jest narażony na klątwę i exkomunikę :lol: :lol: :lol:

Zresztą w Polsce i tak większość prowadzących zajęcia WT nie ma uprawnień do tego typu działalności... (czyt. - uprawnienia istruktora rekreacji ruchowej ze specjalnością kung-fu, lub uprawnienia instruktora sportu)
  • 0

budo_vingdragon
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2334 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z chinskiej dzielnicy

Napisano Ponad rok temu

Re: Yongchun - kolejna awantura :P

Chung Yung Wing Tsun

to jakies nowe nazwisko Lolka T? a moze spolszczone? np Czeslaw Jung Wing Tsun :D
  • 0

budo_gpw
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 475 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:usa-chicago

Napisano Ponad rok temu

Re: Yongchun - kolejna awantura :P
Poznalem Fabisza na poczatku jego '' drogi" z wing tsun.I zawsze wywolywal we mnie nie ukrywany smiech i pozalowanie.Bo takich gorliwych fanow nie widuje sie czesto.Pamietam seminarium z Madayem po ktorym to Fabisz zapuscil sobie taka sama brode jaka nosi Maday.Na piersi Fabisza zawisl medalion z wizerunkiem swietych ,podobny do tego ktory zwykl nosic Maday.Na kolejnych seminariach zaczal pojawiac sie w takim samym obuwiu jak Istvan. :) No ubaw mialem niesamowity :D
Jak wiec widac pograzyl sie w tym chyba jeszcze bardziej i stanowi cholernie skrajny przypadek i zapewne nie odosobniony ale coz jest "psychologiem od sztuk walk" a ci nie zawsze maja rowno pod kopula .
  • 0

budo_krzyst
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1354 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Yongchun - kolejna awantura :P
GPW, sorka... a jakby ten człowiek o którym piszesz mieszkał za rogiem, to też byś tak pisał jak piszesz?
Nie znam człowieka i być może jest taki jakm go opisujesz, ale jakoś z dobrym wychowaniem taka charakterystyka mi się kłóci :roll:

K.
  • 0

budo_paweł1
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 119 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:łódź

Napisano Ponad rok temu

Re: Yongchun - kolejna awantura :P
zgadzam się z przedmówcą...dzięki za "diagnozę" gpw
  • 0

budo_wtc
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 178 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Yongchun - kolejna awantura :P

Chodzac ostatnio po miescie stolecznym Warszawie odkrylem wsciekle pomaranczowe ulotki informujace o odbywajacych sie na Kasprzaka zajeciach (uwaga) Chung Yung Wing Tsun.

Chung Yung WT – to termin jaki uknul Istvan Kun dla swojego/naszego nowego stowarzyszenia :-) A my, grupa bylych instruktorow i uczniow z LTWT – jako wierni followersi naszego nauczyciela Istvana przyjelismy nowa nazwe jak swoja i... uzywamy. :)
Zreszta to chyba nie ma znaczenia jak dziwacznie nazywa się system – wazne co wiesz i jak cwiczysz.

A teraz bardziej serio. W genealogii terminu chodzi o wykorzystywana przez Yip Mana taoistyczna zasade "Chung Yung " - cos zblizonego w koncepcji do arystotelesowskiego "zlotego srodka", czy dokladniej, ze "nie można wszystkiego wykonac zgodnie z zasadami, nalezy zachowac dla siebie pewien margines elastycznosci". Zasada ta ma przeniesienie na nasze podejscie do KF. Staramy sie, aby reguly stylu, które pomogly nam osiagnac pewien poziom, nie krepowaly nas jednak w dalszym doskonaleniu. Niech przykladem będzie typowa dla WT pozycja z wysoko uniesiona glowa - ta pozycja ma sens w strategii WT, ale jesli (chocby popelniajac blad) bede mogl uniknac strzalu schodzac glowa w dol, lub uderzajac glowa przeciwnika – zrobie to.

Na razie ciekawym polecam google i pytanie "chung yung"+"yip man".
Aha, treningi na Kasprzaka tez polecam, oprocz Adama (wiem, wiem, niektorzy go lubia inni nie) jest nast tam (w tym momencie) 3 innych instruktorow, co daje moim zdaniem ciekawy miks osobowosci i lekko roznych podejsc do KF. Treningi 2 x w tygodniu po 3 h. Szczegoly powinny się ukazac na stronie [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
  • 0

budo_vingdragon
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2334 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z chinskiej dzielnicy

Napisano Ponad rok temu

Re: Yongchun - kolejna awantura :P
no prosze, tym sposobem mamy w Polsce nowy odlam :wink: a ja juz zachodzilem w glowe co to za styl lub nazwisko :D
  • 0

budo_wtc
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 178 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Yongchun - kolejna awantura :P

no prosze, tym sposobem mamy w Polsce nowy odlam

poniewaz cala wine zrzucilem na Istvana, nowy odlam mamy juz nie tylko w Polsce, ale na Wegrzech, Litwie i chyba w Rumunii :)
Ach ta globalizacja...
  • 0

budo_guardian
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 454 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:RP(o)land

Napisano Ponad rok temu

Re: Yongchun - kolejna awantura :P
Ten Tingu to ma szczastje do schizmowców :-) , wyłuskiwania cudperełek, dzieki którym (i niemu samemu rzecz oczywista) 7/8 wszystkich innych wingczunów ujrzało światło dzienne, trza by mu dać jakąś ichniejsza nagrodę jobla za skutecznośc propagowania wingczunowa, a goście z Foshan winni się do niego modlić, zamiast do bruslika, bo to dzieki niemu gwailo najechali ichniejsze chin woo i czunowe research center, a swoją drogą masochista jakiś czy cóś 8O tak w kółko sobie samemu konkurencje zakładać
  • 0

budo_vingdragon
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2334 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z chinskiej dzielnicy

Napisano Ponad rok temu

Re: Yongchun - kolejna awantura :P

poniewaz cala wine zrzucilem na Istvana, nowy odlam mamy juz nie tylko w Polsce, ale na Wegrzech, Litwie i chyba w Rumunii :)
Ach ta globalizacja...

nazwa taka czy owaka - i tak wiedza ktora macie pochodzi od Lolka T i tego sie na da zmienic. Zle nawyki techniczne zostana
  • 0

budo_gpw
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 475 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:usa-chicago

Napisano Ponad rok temu

Re: Yongchun - kolejna awantura :P

GPW, sorka... a jakby ten człowiek o którym piszesz mieszkał za rogiem, to też byś tak pisał jak piszesz?
Nie znam człowieka i być może jest taki jakm go opisujesz, ale jakoś z dobrym wychowaniem taka charakterystyka mi się kłóci :roll:

K.

Nawet jesliby mieszkal przez sciane to tez bym napisal. :D Kazdy ma swoje zdanie a moje jest wlasnie takie. Zreszta sami obsmarowujecie d..e kazdemu kto wam nie pasuje wiec ....
  • 0

budo_wingtsun
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 667 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznań

Napisano Ponad rok temu

Re: Yongchun - kolejna awantura :P

poniewaz cala wine zrzucilem na Istvana, nowy odlam mamy juz nie tylko w Polsce, ale na Wegrzech, Litwie i chyba w Rumunii :)
Ach ta globalizacja...

nazwa taka czy owaka - i tak wiedza ktora macie pochodzi od Lolka T i tego sie na da zmienic. Zle nawyki techniczne zostana


mógłbyś kiedyś napisać coś więcej o tych "złych nawykach techniczych" Ving? (najlepiej osobny topic, coby mozna sie o to pozre... ee.. podyskutować ;) ) bo tak na serio to Twojego prócz tw. że LTWT jest skonstruowane do walki ze sobą samym to ... chciałbym jakieś konkreciki, wiem że przez taką odległość trudno się nam obojgu (a pewnie chetnych bedzie wiecej) tłumaczyć

pozdrawiam
  • 0

budo_vingdragon
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2334 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z chinskiej dzielnicy

Napisano Ponad rok temu

Re: Yongchun - kolejna awantura :P
od tego jest temat VingChunowcy
  • 0

budo_wtc
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 178 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Yongchun - kolejna awantura :P

Zle nawyki techniczne zostana

No, nie zawsze mozna miec dobre nawyki techniczne prosto z kina :?
  • 0

budo_vingdragon
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2334 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z chinskiej dzielnicy

Napisano Ponad rok temu

Re: Yongchun - kolejna awantura :P
ja, na szczescie potrafie odroznic techniki filmowe od prawdziwego YongChun
  • 0

budo_wtc
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 178 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Yongchun - kolejna awantura :P
chodz pojdziemy sie poklocic na jakis inny topic. :twisted: moze ten z ksiazka skarg i wnioskow? :lol:
moja odpowiedz brzmi - odroznic pewnie tak, ale czy zastosowac?
:idea:
  • 0

budo_vingdragon
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2334 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z chinskiej dzielnicy

Napisano Ponad rok temu

Re: Yongchun - kolejna awantura :P
wlasnie o to mialem Ciebie zapytac, bowiem wiele technik w stylu jest, zas rzeczowych zastosowan malo kto zna :!:

zapraszam do mnie na trening, lekcje, sparring - to najlepsza metoda porownawcza
  • 0

budo_wtc
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 178 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Yongchun - kolejna awantura :P
ha, to sie nazywa pelny wersal :)
dzieki, dzieki jak bede w NY to nie omieszkam wpasc. Co prawda od jakis 17 lat nie mialem okazji byc za wielka woda, ale moze w koncu sie rusze :-)
dla odmiany zapraszam w Wawie na dowolna konfrontacje - wszak kazda okazja do nauki jest dobra. :)
OLE!
  • 0

budo_krzyst
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1354 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Yongchun - kolejna awantura :P

Nawet jesliby mieszkal przez sciane to tez bym napisal. :D Kazdy ma swoje zdanie a moje jest wlasnie takie. Zreszta sami obsmarowujecie d..e kazdemu kto wam nie pasuje wiec ....


Jezeli mowisz do mnie (w krolewskiej liczbie mnogiej :) ), to wskaz mi laskawie taki moj post, w ktorym obsmarowuje komus dupe. Bo jakos sobie nie przypominam, zebym krytykowal kogos w takiej formie, jak sie tobie przydarzylo :evil:

K.
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024