Skocz do zawartości


Zdjęcie

Pytanie o tradycję Wing Tsun Kuen !!!


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
55 odpowiedzi w tym temacie

budo_gpw
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 475 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:usa-chicago

Napisano Ponad rok temu

Re: Pytanie o tradycję Wing Tsun Kuen !!!

ale to nie jest prawda...

jak na instr. LTWT słabo się starasz aby to wyjaśnić... albo sam tego nie rozumiesz

A coz oni moga wyjasnic, przeciez to juz stara spiewka jak Ting powiedzial to tak musi byc bo jak ktorys z nawiedzonych powiedzial ze '' jest najwyzszy :) " Ting poszedl po najmniejszej linii oporu biorac za mysl przewodnia ze umarli (YIP MAN) milcza i ze nie bedzie mogl sie w tej kwestii wypowiedziec. Nigdy tez nie spotkalem sie z oficjalnym potwierdzeniem jego tezy o koneksjach z Yip Manem ze strony innych uczniow Yip Mana. Co wiecej wrecz zaprzeczaja jakoby Ting byl pupilkiem Yip Mana.I napewno nie jest jakoby z zazdrosci.Coz zoltek ,zoltkowi nie rowny.
  • 0

budo_guardian
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 454 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:RP(o)land

Napisano Ponad rok temu

Re: Pytanie o tradycję Wing Tsun Kuen !!!
Ależ się musi czkać temu Lolkowi, skoro wszyscy go tak mile wspominają :D
Dyskusje na temat scieżek trenigowych Lolka Tolka były już tyle razy wałkowane, że szkoda temat ponownie drążyć, wszystkie brudy zostały wielokrotnie wyciagniete, włącznie z hucznymi oficjalnymi publikacjami VTAA, w stylu sherlokholmesowego zestawu siedmiu złotych pytań kto?co? gdzie? kiedy? jak? dlaczego? jakimi srodkami?
Jedno jest pewne, z linii poyipmanowskiej stworzył najbardziej znaną, najpowszechniejsza i najbardziej kasiorkową organizacje branzowa, czego wiekszośc mniej zdolnych marketingowo ludków szczerze nie może strawić. I tyle, cała reszta to efekt tego szumu medialnego, bo nawet najbardziej zagorzali przeciwnicy skosnoocy z hongkongu się z nim przeprosili, kiedy obiecał się zajać finansami VTAA.
A jaki kit sprzedaje ? taki jaki ludzie chcą kupić. Uczta się ludziska z Pana LTiska, jesli chceta tej kasiory.
  • 0

budo_vingdragon
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2334 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z chinskiej dzielnicy

Napisano Ponad rok temu

Re: Pytanie o tradycję Wing Tsun Kuen !!!
niech gosciu ma nawet majatek rownowartosci Bila Gates'a a na seminaria niech rakieta jedzi zeby szybciej bylo !!!

najbardziej mnie jednak matrwi to ze sciemnia na wiedzy, wciska kity i oszukuje ludzi pod nazwa stylu, ktory jak wiadomo ma wiele odmian. jego propaganda i szeroka reklama powoduje, iz ludzie zapamietuja ten styl - jedni dobrze inni gorzej. z tym, ze dla tych co cwicza konkretne przekazy wstyd przyznawac sie do nazwy a jeszcze gorzej tlumaczyc ludziom co i jak, ze my, to inna organizacja, ze my inaczej cwiczymy, ze my to co innego itp - wszystko to z powodu "chorego" przekazu i propagandy.

nie mowie tu, ze moj jest the best. nie. poprostu po 20 latach treningu i wnikania w zrodla dowiedzialem sie tego i owego o systemie wiec widze i patrze na to z innego punktu widzenia. i strasznie sie wkurzam gdy mowa o systemie Yong Chun gdzie na zywca przekreca sie historie, geneze i zalozenia stylu, zasady a nawet techniki i formy - szlag mnie trafia i z tym walcze. :twisted:
  • 0

budo_wingtsun
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 667 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznań

Napisano Ponad rok temu

Re: Pytanie o tradycję Wing Tsun Kuen !!!
o ironio losu :)

ja tak samo mialem z uświadamianiem że WT i WC to prawie zupelnie co innego 8)
  • 0

budo_vingdragon
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2334 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z chinskiej dzielnicy

Napisano Ponad rok temu

Re: Pytanie o tradycję Wing Tsun Kuen !!!
tak tylko, ze wy, robicie przekrety na linii wywodzacej sie od tego samego nauczyciela !!! to jest straszne :evil:
  • 0

budo_vingdragon
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2334 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z chinskiej dzielnicy

Napisano Ponad rok temu

Re: Pytanie o tradycję Wing Tsun Kuen !!!
WingTsun odpowiedz nam prosze na pytania zadane w tym temacie, ale tak szczerze i "bez klapek na oczach"
  • 0

budo_wingtsun
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 667 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznań

Napisano Ponad rok temu

Re: Pytanie o tradycję Wing Tsun Kuen !!!
szczerze i na temat - YM był nauczycielem LT, to że wczesniej ktos go uczył ma jakby dla mnie osobiście minimalne znaczenie - z tego co mi wiadomo (chyba ze to tez kwestionujecie)

jestem ingnorantem może - ale od malego nie widziałem wyższosci trzymania prawa - noz, lewa - widelec, nad odwrotna

nie znam się na tym - ale to może mi powiedziecie:
załużmy się uczę u mojego sihinga i sifu Madaya, i po jakimś czasie (choc trudno mi sie to wyobrazić) zbliżam się do poziomu sifu i zostaje bezposrednim uczniem sijo - pojechalem do HK i tam sie ucze bezposrednio u niego przez nastepne x lat.

czy bylem uczniem sijo? bo z tego co zrozumiałem - to w rozumieniu bardzo trafycyjnym nie?
  • 0

budo_tsailifo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2580 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Szczecin

Napisano Ponad rok temu

Re: Pytanie o tradycję Wing Tsun Kuen !!!
Jesteś uczniem Madaya (tradycyjnie to twój "ojciec") więc nawet jak będzie cie uczył ting to w hierarchii i tak bedziesz zawsze uczniem Madaya jak długo będzie on w w waszej organizacji
  • 0

budo_wtc
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 178 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Pytanie o tradycję Wing Tsun Kuen !!!
A obrzed "usynowienia" czy jakos tak przyjecia na prywatnego ucznia? Ten z piciem herbatki, klekaniem i cudami? Moze koledzy przebywajacy co jakis czas w Chinach sie wypowiedza?
  • 0

budo_tsailifo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2580 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Szczecin

Napisano Ponad rok temu

Re: Pytanie o tradycję Wing Tsun Kuen !!!
Jak Cie dziadek usynowi to nagle stanie się Twoim ojcem ? Chyba nie :)
  • 0

budo_wtc
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 178 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Pytanie o tradycję Wing Tsun Kuen !!!

Jak Cie dziadek usynowi to nagle stanie się Twoim ojcem ? Chyba nie :)

niby nie powinno, a u Rzymian (tych starozytnych) jednak czesto sie zdarzalo...
wiem, wiem, gdzie Rzym a gdzie... Hong Kong? :)
  • 0

budo_tsailifo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2580 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Szczecin

Napisano Ponad rok temu

Re: Pytanie o tradycję Wing Tsun Kuen !!!
Jak Cie usynowi będziesz tylko przybranym synem :P
  • 0

budo_wtc
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 178 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Pytanie o tradycję Wing Tsun Kuen !!!
haha :D
uspokoiles mnie, bo balem sie, ze mi material genetyczny pozolknie :)
pozdrawiam wsiech i spadam :-)
  • 0

budo_tsailifo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2580 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Szczecin

Napisano Ponad rok temu

Re: Pytanie o tradycję Wing Tsun Kuen !!!
:) :) :) :)
  • 0

budo_wingtsun
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 667 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznań

Napisano Ponad rok temu

Re: Pytanie o tradycję Wing Tsun Kuen !!!
ekhm.. tsaliffo sugerujesz ze Twoj sifu jest Twoim genetycznym ojcem :)

albo sie decydujesz na to ze to Twor teoretyczny, albo praktyczny- rybka albo akwarium
  • 0

budo_tsailifo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2580 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Szczecin

Napisano Ponad rok temu

Re: Pytanie o tradycję Wing Tsun Kuen !!!

ekhm.. tsaliffo sugerujesz ze Twoj sifu jest Twoim genetycznym ojcem :)

albo sie decydujesz na to ze to Twor teoretyczny, albo praktyczny- rybka albo akwarium


A Ty jakiś przyjebany jesteś ? Czy tylko udajesz debila ?
  • 0

budo_gpw
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 475 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:usa-chicago

Napisano Ponad rok temu

Re: Pytanie o tradycję Wing Tsun Kuen !!!

nie znam się na tym - ale to może mi powiedziecie:
załużmy się uczę u mojego sihinga i sifu Madaya, i po jakimś czasie (choc trudno mi sie to wyobrazić) zbliżam się do poziomu sifu i zostaje bezposrednim uczniem sijo - pojechalem do HK i tam sie ucze bezposrednio u niego przez nastepne x lat.


Wing tsun i tutaj nalezy postawic jeszcze jedno pytanie czy Ting bedzie wstanie tak dlugo zyc zanim TY zblizysz sie do poziomu mistrzowskiego i czy bedzie mial jeszcze sile uczyc Cie w tedy .Jest dla Ciebie jednak bardziej prawdopodna wersja.Zostan najpierw milionerem , wiadomo ze Ting "lubi" kase wiec ubijecie interes ty mu wsadzisz do kieszeni zielonych i zostaniesz uczniem Si jo .Tak bedzie prosciej i bardziej prawdopodobne. :D
  • 0

budo_gapiszon
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 128 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Pytanie o tradycję Wing Tsun Kuen !!!

A Ty jakiś przyjebany jesteś ? Czy tylko udajesz debila ?



Sorry że nieco nie na temat - od kilku dni po prostu już tylko obserwuję dyskusję i ręce mi opadają. Gadaliśmy sobie luźno z VingDragonem o tan-sao, Tsailifo czasem coś złośliwie przyciął ale generalnie zachowywał się jak uprzejmy i w miarę bezstronny moderator - ogólnie wyglądało to jak rozmowa ludzi na poziomie.

Kilka dni później - :shocked!: VingDragon o Sijo Leung Tingu mówi per Lolek Ting(mniej więcej taki poziom jakbym o Choy Lee Fut pisał Czuj-Ny-Fiut, i to tylko przykład bo do tego stylu kung fu mam duży szacunek). Po bezstronności Tsailifo nawet śladu nie ma, za to zaczyna rzucać mięsem...

Panowie, to może od razu pod budkę z piwem a nie na forum?

Nie to, żeby coś złego było w piwie... :drinking:
  • 0

budo_tsailifo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2580 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Szczecin

Napisano Ponad rok temu

Re: Pytanie o tradycję Wing Tsun Kuen !!!
Ależ skąd... to zwykłe pytanie...

WT nie potrafi odpowiedzieć na proste pytanie i kleji głupa... więc zapytałem o co chodzi ?

A w piwie nic złego nie ma... sam właśnie :drinking:
  • 0

budo_wingtsun
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 667 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznań

Napisano Ponad rok temu

Re: Pytanie o tradycję Wing Tsun Kuen !!!
Tsaliffo, nie jestem przyjebany, rozumiem, że nie brakuje Ci słownika, ale bez jaj - jako moderator możesz jeszcze pokazać klase

spróbuje wytłumaczyć:
używasz porównania do sfery empirycznej - normalni ojcowie i synowie (z plemniczka i z jajeczka)

i komentujesz że sfera wirtualna - adopcja dziecka to nie to samo - bo syn jest wtedy adoptowany

chyba widać jasno że te dwie rzeczy są odmienne jakościowo ?

i jednoczesnie
porownujesz to do sfery wirtualnej - asocjacja ojciec - syn w kung-fu

do sfery wirtualnej - bo przyporzadkowanie ucznia (syna) do nauczyciela (ojca, sifu) ma takie cechy jak adopcja, funkcjonującej w swerze wirtualnej (czyli cechuje się sztucznym, umownym przyporzadkowaniem, możliwą wielokrotnością, dobrowolnością od strony ojca itd.)

oczywiście mozemy to ująć w ramy jakiegoś spójnego systemu który będzie opisywał funkcję "na" odwzorującą typ przyporządkowań ojciec syn w realnym świecie, w świecie adopcji, i w kungfu - ale to bedzie czysto akademickie - i chyba po tym co napisałem powyzej


wszystkich niezainteresowanych przepraszam za przynudny i wyglądający na pseudointelektualny bełkot tekst ;) :)

kto ma uszy niechaj słucha ;)
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024