Skocz do zawartości


Zdjęcie

tak SE myślę...


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
13 odpowiedzi w tym temacie

budo_cervantes
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 110 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:At your local Cinema near you!

Napisano Ponad rok temu

tak SE myślę...
poszperałem trochę w necie i doczytałem że jest 3 mistrzów Aikido z 10 danem... jednak z tego co wiem to tylko Tohei sensei dostał swoją 10tkę od O'Senseia... jak zaś było z pozostałymi? kto nadał i na jakiej podstawie im te stopnie mistrzowskie?

sprawa druga: pokolenia uczniów O'Senseia niestety powoli odchodzi z tego świata... jak myślicie - jak będzie wyglądać Aikido za powiedzmy 150 lat?... czy fizyczny brak ludzi którzy mieli styczność z O'S wpłynie jakoś na ewentualną zmianę...?
  • 0

budo_uchideshi
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 881 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: tak SE myślę...
No jasne :) Szczepcio bedzie Doshu a Pancery i Łabędzie jego popleczniki i chłopom z budoforum bedzie się dany rozdawać po uldze za godziny przed monitem spędzone ;)

A tak na serio całkiem, to nie będę żył za 150 lat, nikim ważniejszym w Aikido tez nie bedę. Uczyć zawodowo nie mam zamiaru. Cwiczę dla siebie więc EOT..

A zmiany widac już teraz... Gdyby dziadek żył, to zapewne kipiszował by do kazdego powstałego dojo celem sklepania cwaniaczka który tam naucza i smie do tego nazywać to AIKIDO ! Przesiew by zrobil i juz...
A tak? miesiąc aikido za 90 zł :mrgreen: i po sprawie..
  • 0

budo__samuel_
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 111 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa/Sosnowiec

Napisano Ponad rok temu

Re: tak SE myślę...
Tak sobie mysle ze sztuki walki ewoluuja i za 150 lat aikido takiego jak teraz juz nie bedzie... moze podobnie do brazylijskiego jujutsu rodziny Gracie powstanie francuskie aikido od mistrza Tissier :-) Podobno juz teraz we Francji jest wiecej aikidokow niz w Japonii :-) Moze ci od Kobayashiego i Savanago pojda kompletnie swoja droga i beda mieli swoich maestros zamiast senseiow, a jakas niewielka grupka z Iwama-ryu zamknie sie w sobie na wzor sekty i bedzie sie starac zachowywac przekaz tak dokladnie jak sie tylko da, zero innowacji. No i pewnie gdzies przy okazji znajdzie sie jeszcze jedna albo dwoje wielkich postaci, ktore zreformuja caly system, zaczna uczyc czegos co troche bedzie przypominac aikido, ale jednak nie do konca, i troche osob za nimi pojdzie... A do odleglej Canadzie ciagnac beda pielgrzymki aby cwiczyc na krawedzi mocy :-) Wszystko sie moze zdarzyc :)
  • 0

budo_bart00sh
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 91 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Dąbrowa Górnicza

Napisano Ponad rok temu

Re: tak SE myślę...
a moze AIKIDO bedzie bardziej uduchowione przeciez coraz wiecej ludzi interesuje sie tradycja japoni i bedzie to bardziej przypominało AIKIDo niz "AIKI COMBAT"
  • 0

budo_cervantes
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 110 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:At your local Cinema near you!

Napisano Ponad rok temu

Re: tak SE myślę...
widzę że dyskusja się rozkręca... a czy na pierwsze pytanie ktoś by mi raczył udzielić odpowiedzi?
  • 0

budo_bart00sh
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 91 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Dąbrowa Górnicza

Napisano Ponad rok temu

Re: tak SE myślę...
stego co wiem to raczej nikt prucz Tohei'em niemiał 10 dana
no chyba ze sobie go kupił :D
  • 0

budo__samuel_
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 111 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa/Sosnowiec

Napisano Ponad rok temu

Re: tak SE myślę...

a moze AIKIDO bedzie bardziej uduchowione przeciez coraz wiecej ludzi interesuje sie tradycja japoni i bedzie to bardziej przypominało AIKIDo niz "AIKI COMBAT"


Moim skromnym zdaniem dzisiejsze aikido jest w zupelnie wystarczajacym stopniu uduchowione, zwlaszcza to uprawiane na forach dyskusyjnych ;-)
  • 0

budo_kurm28
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1261 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław i okolice, ale bardziej okolice

Napisano Ponad rok temu

Re: tak SE myślę...

stego co wiem to raczej nikt prucz Tohei'em niemiał 10 dana
no chyba ze sobie go kupił :D


miał miał i to nadane przez O'Sensei.

Nie pamiętam nazwiska, ale na Discovery był taki film o aikido i laska prowadząca była z wizytą u jednego Dziadzia Mistrza co 10 miał (już wtedy dziadzio niedomagał to pewnie teraz jest już w HevenDojo i przewraca się z boku na bok patrząc co się wyrabia na ziemi :) :) :) )


pozdrawiam

p.s.

jak się uprzesz to przeglądnę kasetę i podam nazwisko

kurm
  • 0

budo_szczepan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 8153 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:dzika,śmiercionośna Północ

Napisano Ponad rok temu

Re: tak SE myślę...
Hikitsushi sensei glosi ze Dziadek himself nadal mu 10, ot tak , w rozmowie, nieformalnie. Nie ma tego potwierdzone przez aikikai.

Poza tym, rozne organizacje skupiajace rozliczne SW nadaja stopnie ze sie tak wyraze, honorowe, za caloksztalt. W ten sposob 10 dan dostali o ile starcza pamiec mnie nie myli m.inn Shioda sensei czy Mochizuki sensei.

Dziadek traktowal stopnie podobnie jak my traktujemy cukierki, rozdajemy je dzieciom jak one nas o to prosza. Jak ktos Dziadka poprosil, to dostawal dana. To nie dotyczylo tylko uchideshi, ci mieli calkiem inna droge zdobywania stopni.
Mzna by sie zastanawiac dlaczego Dziadek olewal stopnie, nieprawdaz?
  • 0

budo_kyrielejson
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 266 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa (CAA)

Napisano Ponad rok temu

Re: tak SE myślę...

Mzna by sie zastanawiac dlaczego Dziadek olewal stopnie, nieprawdaz?

A trzeba się zastanawiać 'dlaczego' ? Może wystarczy po prostu olewać stopnie :)
(co nie oznacza braku szacunku dla ludzi wyższych stopniem - jakiś porządek musi być)
  • 0

budo_yooggie
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 142 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:znak byl ale urwali...to nie wiem

Napisano Ponad rok temu

Re: tak SE myślę...

Hikitsushi sensei glosi ze Dziadek himself nadal mu 10, ot tak , w rozmowie, nieformalnie. Nie ma tego potwierdzone przez aikikai.

Poza tym, rozne organizacje skupiajace rozliczne SW nadaja stopnie ze sie tak wyraze, honorowe, za caloksztalt. W ten sposob 10 dan dostali o ile starcza pamiec mnie nie myli m.inn Shioda sensei czy Mochizuki sensei.

Dziadek traktowal stopnie podobnie jak my traktujemy cukierki, rozdajemy je dzieciom jak one nas o to prosza. Jak ktos Dziadka poprosil, to dostawal dana. To nie dotyczylo tylko uchideshi, ci mieli calkiem inna droge zdobywania stopni.
Mzna by sie zastanawiac dlaczego Dziadek olewal stopnie, nieprawdaz?

A mzoe to dziadke miał zdrowe podejscie..swoja droga szkoda ze umarl bo zdałby mis ei DAN :>
  • 0

budo_zirael
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 213 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:tak gdzieś pośrodku

Napisano Ponad rok temu

Re: tak SE myślę...

Mzna by sie zastanawiac dlaczego Dziadek olewal stopnie, nieprawdaz?

Może dlatego, że nie liczy się stopień a umiejętności i własny rozwój???
  • 0

budo_world_cup
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 269 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: tak SE myślę...
Co do pierwszego pytania radzę poszperać w bodajże 6 numerze Budojo. Tam jest to opisane.

A co do nowych nurtów Aikido, to kto się przyłącza do naszego najnowszego sportu - "Aikido Huragan" (dla niedomyślnych - wzorowanego na słynnym Karate Tsunami)? :) :) :)
  • 0

budo_^marudka^
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 297 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: tak SE myślę...

Mzna by sie zastanawiac dlaczego Dziadek olewal stopnie, nieprawdaz?

Może dlatego, że nie liczy się stopień a umiejętności i własny rozwój???


w takim razie moge zostac mistrzem bo juuz dawno doszlam do tego wniosku :P
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024