Skocz do zawartości


Zdjęcie

Staw Lokciowy (Shiho-Nage)


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
24 odpowiedzi w tym temacie

budo_fosken
  • Użytkownik
  • Pip
  • 44 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Staw Lokciowy (Shiho-Nage)
Witam.

A wiec problem zaczol sie jakies 4 miesiace temu.
Mianowicie Przy Dzwigni w Shiho nage Strasznie Zaczelem odczuwac bul w lokciu. Postanowilem
opuścic kilka Zajec .Niewiem czemu ale tylko przy Shiho Nage bul ten sie nasila. Po ostatni egazminie na 6 kyu Mialem przerwe 3 miechy Z powodu wlasnie bólu.A dzis wracam sobie na treningi 1 Loozik 2 trening Cwiczymy Shiho Nage no i Znowu straszny bul.


Wiem wiem Troche Namotalem:P no ale wiecie mam 15 lat:D :wink:
  • 0

budo_szczepan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 8153 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:dzika,śmiercionośna Północ

Napisano Ponad rok temu

Re: Staw Lokciowy (Shiho-Nage)
Ale gdzie konkretnie boli cie w lokciu? Wewnatrz, czy raczej na zewnatrz? Jesli na zewnatrz, to ktore przyczepy/miesnie, z gory czy te z dolu? Mozesz zginac lokiec, czy ci cos blokuje?

Oczywiscie jak cie strasznie boli to nie rob shihonage. Po prostu powiedz prowadzacemu i siadz spoko z boku.

Poza ty, idz do fizjoterapeuty !!!!!!!!!!!!!!!, najlepiej sportowego, najlepiej takiego ktory obsluguje ekipe judo na zawody. On juz ci przepisze odpowiednie cwiczenia do rehabilitacji/wzmocnienia lokcia.
  • 0

budo_fosken
  • Użytkownik
  • Pip
  • 44 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Staw Lokciowy (Shiho-Nage)
Boli Mnie Rczej wewnatrz przyczepy z dolu, a co do zginania Zginac moge ale z deczka boli. Tzw Zaraz po egzaminie to niemoglem. ale raczej nic mi nie blokuje.Wlasnie mam zamiar powiedzic prowadzacemu co i jak.
  • 0

budo_pmasz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2101 postów
  • Pomógł: 0
1
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Staw Lokciowy (Shiho-Nage)
No to witaj w klubie.... :( :( :(
M istrzeliło przy siho nage - boczne wychylenie. to nadciągnięcie albo naderwanie przyczepów wewn. łokcia. odpadaja ci, panie kolego, boczne wychylenia łokcia: shiho nage, kote geashi i sankyo. mnie bolało około 3 miesięcy i chociaż nie przestałem cwiczyć wcale nie wiem czy to było mądre. nie wiem czy fizjoter. powie ci coś innego niz to zeby sobie zrobic prerwę.z drugiej strony bedziesz teraz musiał tak układać ciało i rozlużniec sie zeby nie obciążyć tego łokcia. powodzenia życzę. swoją drogą - nie pamiętasz momentu, kiedy to sie stało?
proponuje patent z tasmą czerwoną izolacyjną - w naszej szkole kończyne z urazem oblepia sie taką taśmą na gi i partner wie, że ma uważać. jeśli powiesz mu tylko na początku po 4 technikach juz zapomni ktora to łapa....
  • 0

budo_maciejsobczak
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 391 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wawka

Napisano Ponad rok temu

Re: Staw Lokciowy (Shiho-Nage)
Pmasz dobrze prawi , trzeba powiedzieć że przy wykonywaniu tych konkretnych dźwigni, co by partner wyluzował. Natomiast lekarz napewno tak. Ja kiedyś tak zlekceważyłem ból kolana- ćwiczyłem wtedy koszykówkę-że przez rok musiałem sobie darować ćwiczenia. A później już byłem za stary i wziąłem się za niekontuzjorodny sport jakim jest Aikido :) :wink:
  • 0

budo_fosken
  • Użytkownik
  • Pip
  • 44 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Staw Lokciowy (Shiho-Nage)
To sie stalom wydaje mi sie przytym gdy zaczynalem aikido tzw juz po 2 miechach gdzies jak robilismy Shihonage To Nie jak inni (Uke) upadalem zanim niebylo jeszcze dzwigni , tylko staralem sie pogazac partnerowi (tori) czy ta dzwignia dziala czy tez nie a wiec kilka takich szarpniec moglo wlasnie spowodowac to naderwanie.Druga sprawda bul odczuwam tylko przy Shihonage Kote gaeshi raczej nie.NIc co tu duzo pisac powiem do sensei-a ze narazie niebede cwiczyl shiho nage;>

P.S Cos od Przewrotu w przod Maekaitenukemi (czy jak to sie pisze)
3 miechy mi bark zgrzyta;P



[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
  • 0

budo_fosken
  • Użytkownik
  • Pip
  • 44 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Staw Lokciowy (Shiho-Nage)
Pmasz a teraz masz juz spokuj? Ja mialem przerwe 3 miechy
Do 2 Treningu bolal mnie lokiec b.malo ale przy 2 treningu od wrzesnia
Zaczelismy cwiczyc shiho nage no i muwilem partenowi ze mam cos z tym lokciem nie tak i ze mnie boli , a on rozluznij lokiec bo ci cos moge naderwac;O

ale przedewszyskim mysle ze jest to spowodowane tym ze mam 164cm okolo 54kg no i jestem slabe postawy tzw slabo wyrobione miesnie ramion itp. a umnie w grupie jestem najmlodszy (15) a wiekszosc grupy to kolesie po 40latek maja
  • 0

budo_pmasz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2101 postów
  • Pomógł: 0
1
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Staw Lokciowy (Shiho-Nage)
to sie wlecze podobniez latami. bol przechodzi ale miejsce jest słabe i łatwo odświerzyć kontuzje. mnie poprawili jakies pol roku po konuzji przy dosc wrednej wersji ude kime nage. przechodzi ale chłopie chron łokieć....
  • 0

budo_aiki
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3625 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Staw Lokciowy (Shiho-Nage)
tzw. "tenisowy łokieć" guano sie nie leczy.. mozna zaleczyć..
shit happens..
  • 0

budo_szczepan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 8153 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:dzika,śmiercionośna Północ

Napisano Ponad rok temu

Re: Staw Lokciowy (Shiho-Nage)

nie wiem czy fizjoter. powie ci coś innego niz to zeby sobie zrobic prerwę. ....


Powie, sam robie od 3 lat specjalne cwiczenia, Jak bym zaczal wczesniej to bym byl zdrowszy, ale tez mi sie nie chcialo. A teraz bida.

fosken,
Fakt ze cie boli oznacza rodzaj zapalenia. Najpierw musisz to wyleczyc. Isnieje terapia mikrofalami, dobry fizjoterapeuta powinien miec ta maszynke. Jak juz nie bedzie cie bolec, zleci ci specjalne cwiczenia ktore pomoga wzmocnic staw. Sa tez specjalne opaski uciskajace,ktore mozesz nosic juz od jutra. zaklada sie tuz ponizej lokcia. Zapytaj sie w aptece.Nie kosztuja bardzo drogo. Powoduja one ze miesnie wokol lokciowe inaczej pracuje i pomaga to zmniejszyc stan zapalny. Mozesz tez uzywac masci Voltaren, nie pigulek, ale masci. Pigulki sa zbyt szkodliwe.

Nie zwlekaj z pojsciem do fizjoterapeuty, bo inaczej bedzie ci sie to ciagnelo latami.
Przestan tez kompletnie oporowac przy technikach, bo cie jeszcze mocniej polamia. Nie masz miesni ktore by cie chronily, wiec pierwsza rzecz to sobie te miesnie musisz wyrobic.
  • 0

budo_pmasz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2101 postów
  • Pomógł: 0
1
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Staw Lokciowy (Shiho-Nage)
a to przepraszam 8)
  • 0

budo_hara-kiri
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1088 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Staw Lokciowy (Shiho-Nage)
Brykaj do lekarza. Najlepszy jest specjalista jakiś, sportowy czy coś, wiadomo, ale zwykły rodzinny też czasami wystarcza.
Owszem są lekarze, którzy całe zło widzą w samym treningu, ale są też tacy (do nich na szczęście zalicza się mój rodzinny), którzy potrafią i chcą pomóc.
Miałem parę razy różne kontuzje, mniejsze i większe i przekonałem się, że czasami naprawdę te mniejsze można szybko wyleczyć.
Ostatnio miałem pojechany nadgarstek. Lekarz przepisał mi jakieś prochy o działaniu przeciwzapalnym i ból minął po kilku dniach. A jakiś czas temu, po takiej samej kontuzji (przynajmniej tak mi się wydaje, że była taka sama ;-) ) nie byłem u lekarza i męczyłem się ze dwa miesiące.
BTW, często rozmawiam z kolegami, którzy mają wlokący się latami wręcz problem a to ze stawem, a to z innym członkiem ;) ale do lekarza nie idą. Chyba niezbyt to rozsądne. Szkoda zdrowia i treningów.
Pozdrawiam :-)
  • 0

budo_gosc(usunięty)
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1328 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Staw Lokciowy (Shiho-Nage)
Piotrze, zdaje sie, ze prowadzisz zajecia nie tylko w jednej sekcji. I wciaz sprowadzasz przy shiho-nage uke do ziemi z zalozona dzwignia? To szkola Chiby Sensei, o ile dobrze kojarze. Niestety, wykonywanie tak wlasnie tej techniki powoduje te wielomiesieczne kontuzje stawow lokciowych. Moze by jednak skorzystac z doswiadczenia innych? Kiedys juz o tym pisalem, i sam staram sie stosowac shiho-nage tylko wtedy, kiedy uke po wytraceniu z rownowagi (swobodne opuszczenie reki wzdluz linii ataku - yokomen-uchi), wciaz jest w ruchu i stara sie ja odzyskac. Piruet tori pod jego podniesiona reka konczy ten ruch zalozona dzwignia na nadgarstek i lokiec. I wlasnie w tym momencie, tori swobodnie opuszczajac reke, pozwala spasc uke swobodnie na mate. Ta reka kontroluje upadek, ktory jest w 100% bezpieczny. Jak w judo. Kilkakrotnie uzylem slowa "swobodnie", co nalezy rozumiec doslownie. Pelny relaks. Po rzucie, jeden okrezny ruch wzdluz ciala uke, wciaz ta sama reka, konczy technike, obracajac uke twarza do maty. To pozwala zmienic uchwyt i zalozyc na tej rece san-kyo.
  • 0

budo_world_cup
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 269 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Staw Lokciowy (Shiho-Nage)
Absolutnie zgadzam się z głosami radzącymi pójście do lekarza. Wiele osób z lenistwa czy z poczucia małej wagi sprawy tego nie robi, przez co kontuzja, która mogłaby być usunięta w ciągu paru tygodni wlecze się miesiącami. A tak w ogóle to jak się oporuje przy technice (chcąc sprawdzić czy ona działa) to uke powinien być tego świadomy :wink:
A jak jest świadomy i nadal robi "szarpliwie" a nie technicznie, to oznacza że danej techniki nie potrafi zrobić i powinien się jej najpierw nauczyć jej ruchu bez jakiegoś wielkiego oporu a dopiero potem stopniowo zwiększać siłę uke... tak w każdym razie ja uważam.
  • 0

budo_fosken
  • Użytkownik
  • Pip
  • 44 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Staw Lokciowy (Shiho-Nage)
Szczepan a uzywales kiedys Naproxen? czy jak to sie pisze taka masc wlasnie jak zaczela mi sie ta kontuzja to kupilem ja ale jakos tak zadko smarowalem.
  • 0

budo_pmasz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2101 postów
  • Pomógł: 0
1
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Staw Lokciowy (Shiho-Nage)
nie, moja kontuzja wynika głównie z głupoty mojego tori. kontuzja o której mowie nie wynika z typu shiho nage Chiba Sensei - bo o ile wiem ręka tutaj zgina sie w naturalny sposób. wredota tej wersji polega na tym ze masz ustac do końca i nie kłaść sie sam a nie szarpania łapy na boki. moj tori tego ni wiedział i kiedy nie mogłem juz ustac i leciałem na mate szarpnął na bok - a ja 85 kilo mam.... to i strzeliło .
tu bardziej chodzi o boczne wychylenie ręki, nie w kierunku naturalnego zgięcia. to tak jakbyś takie tissierowskie, latane shihonage założył na gościu co to nie umie latać- taką właśnie kontuzje osiągniesz.
poza tym dalej powtórze coś innego - siła systemu polega na jego akceptacji jako całości i nauki tego co studiowanie całości daje. nie ma systemów idealnych - i tak nazwany teraz będę głupim idealistą. :-(
  • 0

budo_gosc(usunięty)
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1328 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Staw Lokciowy (Shiho-Nage)
Coz, pech. Wspolczuje. Co do tego latania przez bark, to masz w zupelnosci racje.
  • 0

budo_pio
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 243 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdańsk
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Staw Lokciowy (Shiho-Nage)
2 lata temu podczas sparnigu judo, próbując rzucić cięższego partnera zerwałem mięsień w udzie, nie ten główny ale ten co sie tak napina po wewnętrzej stronie przy rozciąganiu. Zrobiła mi się klucha po jakimś czasie bo ból był nie przeciętny nie zabardzo mogłem zginać nogę w kolanie. Po 3 tygoniach spotkałem się z fizjoterapeutą judoków z Gdańskiego AWF-u. Zj..ał mnie jak psa , że tak późnodo niego przyszedłem. Powiedział, że wszelki kontuzje mięśni i stawów wymagają natychmiastoej rehabilitacj wła
  • 0

budo_fosken
  • Użytkownik
  • Pip
  • 44 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Staw Lokciowy (Shiho-Nage)
Nom moja kontuzja chyba tez sie zaczela od tego jak Partner , niewiem zabardoz jak to wytlumaczyc ale jechal lokciem do maty w shihonage , sensei zawsze mu powtarzal zeby tak nie robil bo komus zrobi krzywde. no i chyba zrobil :twisted:
  • 0

budo_pio
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 243 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdańsk
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Staw Lokciowy (Shiho-Nage)
śnie (sorry, klepnąłem niechcący wyslij) dlatego aby zapobiec nieprawidłowym zrostom i w rezultacie późniejszych ograniczeń w zdolnościach ruchowych lub większego prawdopodobieństwa do podobnych urazów w tym samym miejscu. Pomimo tego (wydałem sporo kasy) ale chodziłem regularnie,dziś mam sprawność taką samą nogi.
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024