Skocz do zawartości


Zdjęcie

Zmęczenie a nauka


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
13 odpowiedzi w tym temacie

budo_avbert
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 648 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Mazowsze

Napisano Ponad rok temu

Zmęczenie a nauka
Niedawno rozpoczal sie sezon, Wiadomo jak to na wakacjach ludzie raczej leża niż cwicza (Ja w kazdym razie do nich naleze)
Po powrocie na mate wszyscy stensknieni cwicza mocno i szybko. I to jest fajne. Mam tylko jeden problem im bardziej jestem zmeczony tym mniej kumam z techniki. Myle sie robie proste bledy. mija 3/4 treningu podchodzi do mnie prowadzacy i koryguje technike, ktora w ogole mi nie idzie. Wali mi sie na prostych rzeczach a ja nie potrafie sobie przypomniec o co chodzilo.
Ja oczywiscie grzecznie dziekuje. Prowadzacy liczy ze to cos mi dalo a ja nic ni kumam. Walcze raczej o przetrwanie niz rozwijam moj zasob technik :D
Rano po przebudzeniu bez problemu zrobiłbym technikę.
Czy to cukier wali do mieśni zamiast do głowy? Moze warto by jekiegos batonika ugryźć w trakcie treningu?
Bo to głupie jest czlowiek męczy się zamiast uczyć.
  • 0

budo_łabędź
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2100 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Swanderful country :)

Napisano Ponad rok temu

Re: Zmęczenie a nauka
Avbert z tym zmęczeniem to sa różne szkoły. Jak zawsze zresztą :P Np. był taki japoński trener polskiej kadry judo gdzieś w latach chyba 60. I on np. zawsze zje... chał swoich uczniów do niemozliwosci ze padali fizycznie na pyski i jak juz według nich po tej harówie nie byli w stanie ruszyć reka ani noga to on im kazał robić techniki . To było własnie jak mawia Szczepan przesuwanie limitów, a poza tym oduczał ich zwykłej siłówy i bazowania na mięsniorach tylko na doskonałej technice. Ponoc polska kadra - ci co przetrwali mieli niezłe sukcesy. Pomysl o tym :wink:
  • 0

budo_aiki
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3625 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Zmęczenie a nauka
srebny medal Zajkowskiego w Meksyku 1968r. Na natepne trzeba bylo czekac dluuugo. Ale i tak skucec niepodważalny. Potem judo poszlo w strone silowa. Jeden judoka w Atenach ważyl ok 200kg (kat .open).

PS . jestes pewny, ze rano zrobisz technike? no to zrob :)
Nornalne zjawisko - jak sie nie ma kondycji to trudno cokowiek robic. Z czasem mija
  • 0

budo_cardan
  • Użytkownik
  • Pip
  • 22 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Zmęczenie a nauka
moze troche kofeiny i magnezu przed treningiem?
  • 0

budo_avbert
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 648 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Mazowsze

Napisano Ponad rok temu

Re: Zmęczenie a nauka

jestes pewny, ze rano zrobisz technike? no to zrob :)
Nornalne zjawisko - jak sie nie ma kondycji to trudno cokowiek robic. Z czasem mija


Moment .................... zrobiłem. :D

Hmm wlasnie nie wiem czy jest to kwestia kondycji. Na treningach powinniśmy się męczyć. Jeżeli się nie męczymy to robiliśmy trening poniżej naszych możliwości. A kiedy pojawia się zmęczenie umysł się wyłącza. Ciekawe czy można cos na to poradzić. :?:
  • 0

budo_szczepan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 8153 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:dzika,śmiercionośna Północ

Napisano Ponad rok temu

Re: Zmęczenie a nauka

Moment .................... zrobiłem. :D

Hmm wlasnie nie wiem czy jest to kwestia kondycji. Na treningach powinniśmy się męczyć. Jeżeli się nie męczymy to robiliśmy trening poniżej naszych możliwości. A kiedy pojawia się zmęczenie umysł się wyłącza. Ciekawe czy można cos na to poradzić. :?:

Przeciez cwiczac przechodzisz rozne fazy treningu. Sa dni,kiedy wszystko gra. Sa inne dni,kiedy bys wszystko rzucil w cholere. Po wakacjach, normalne ze musisz wejsc w rytm treningowy, juz nie mowie ze fizycznie jestes do tylu.

Co do zmeczenia, to przeciez nie po to tylko chodzisz na treningi zeby sie nowych rzeczy uczyc. Waznym aspektem treningu jest powtarzanie tego co do tej pory sie nauczyles. Jesli jestes skrajnie zmeczony , wtedy umysl sie wylacza i wreszcie cialo moze zaczac reagowac wyuczonymi odruchami. I o to chodzi.
W twoim wypadku dochodzi jeszcze kwestia koncentracji. Poniewaz niedawno wrociles do treningow, masz mala koncentracje i to moim zdaniem powoduje ze masz wrazenie ze sie wolno uczysz. Z czasem koncentracja sie zwieksza, wiec nie popadaj w rozpacz :wink:
Ja bym na twoim miejscu zwiekszyl dawke treningowa dwukrotnie przez 2 tygodnie, a potem wrocil do rytmu normalnego tez na 2 tyg. I tak na zmianie przez pierwsze 6 miesiecy treningu.
  • 0

budo_aiki
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3625 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Zmęczenie a nauka
mozna poradzic..caly szkopul w tym by to umysl ciagnal cialo a nie odwrotnie. Tez przychodzi z czasem. Poki co ćwiczyc wersje piano, piano.. do momentu nabrania rutyny.
  • 0

budo_yooggie
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 142 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:znak byl ale urwali...to nie wiem

Napisano Ponad rok temu

Re: Zmęczenie a nauka

Avbert z tym zmęczeniem to sa różne szkoły. Jak zawsze zresztą :P Np. był taki japoński trener polskiej kadry judo gdzieś w latach chyba 60. I on np. zawsze zje... chał swoich uczniów do niemozliwosci ze padali fizycznie na pyski i jak juz według nich po tej harówie nie byli w stanie ruszyć reka ani noga to on im kazał robić techniki . To było własnie jak mawia Szczepan przesuwanie limitów, a poza tym oduczał ich zwykłej siłówy i bazowania na mięsniorach tylko na doskonałej technice. Ponoc polska kadra - ci co przetrwali mieli niezłe sukcesy. Pomysl o tym :wink:

Jak sie tak wydymasz na maxa to niemasz sily "Oszukiwac juz siebie" sam wiem jakie inspiracje mi przychodzli do lba po kilku dniahc ciąglego machania wioslem ..... po 12 h dziennie w kajaku. To jest wspaniałe !

mozna poradzic..caly szkopul w tym by to umysl ciagnal cialo a nie odwrotnie. Tez przychodzi z czasem. Poki co ćwiczyc wersje piano, piano.. do momentu nabrania rutyny.

Swięta Racja..

Umysł ciagnol cialo.....a nie odwrotnie. -> Energia KI :) :):):):)

Jak jestem Wydymany to uruchamia sie energia KI :) :):) I jestes THE BEZT
  • 0

budo_dobermaan
  • Użytkownik
  • Pip
  • 17 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Zmęczenie a nauka

Jak jestem Wydymany to uruchamia sie energia KI I jestes THE BEZT

O w morde 8O , takie zwierzenia :lol:
  • 0

budo_yooggie
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 142 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:znak byl ale urwali...to nie wiem

Napisano Ponad rok temu

Re: Zmęczenie a nauka
Energia Ki powoduje orgazm to wiedzial O'sensej dlatego trenowal dzien i noc....:):):):)
  • 0

budo_szczepan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 8153 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:dzika,śmiercionośna Północ

Napisano Ponad rok temu

Re: Zmęczenie a nauka
yooggie czy uciebie wszystko w porzadku? a jak tam rodzina? tez dobrze? 8O
  • 0

budo_yooggie
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 142 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:znak byl ale urwali...to nie wiem

Napisano Ponad rok temu

Re: Zmęczenie a nauka

yooggie czy uciebie wszystko w porzadku? a jak tam rodzina? tez dobrze? 8O

Genralnie ludzie chorzy nie widza swego problemu wiec stiwerdzam ze wszyskto wporzo....
Rodzinka...przydalo by sie odiwedzic bo zakaldac nie kce....
Generalnie to Szczepan jestes dla mnie jak Brat !!!! Kocham cie !! dzięki za troske...czuje z enaprawde ci na mnie zalerzy.....pobawisz sie ze mna LEGO ?
  • 0

budo_przemek
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1208 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Zmęczenie a nauka
w zwiazku z powyzszym nie posostaje nic innego jak zakladanie sekcji aikido dla kobiet (18-25 lat) i intensywnie cwiczyc energie ki :) :) :) :)
  • 0

budo_kurm28
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1261 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław i okolice, ale bardziej okolice

Napisano Ponad rok temu

Re: Zmęczenie a nauka

Jak jestem Wydymany to uruchamia sie energia KI I jestes THE BEZT


az się boję zgadywać jakie to AIKIDO..... :) :) :lol:
mam nadzieję, ze nie jeden z Combatów :wink: :)
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024