Skocz do zawartości


Zdjęcie

Odbierac bol czy klepac?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
52 odpowiedzi w tym temacie

budo_bart00sh
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 91 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Dąbrowa Górnicza

Napisano Ponad rok temu

Re: Odbierac bol czy klepac?
ja tam sobie zdaje sprawe na ile stać moje stawy i raczej klepie przy takiej dość optymalnej porcji bulu
  • 0

budo_piguła
  • Użytkownik
  • Pip
  • 30 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Odbierac bol czy klepac?

ja tam sobie zdaje sprawe na ile stać moje stawy i raczej klepie przy takiej dość optymalnej porcji bulu


:) no i za jakiś czas nie zdążysz dźwigni poczuć a już odczujesz rozwalone nadgarstki... :) wtedy to będziesz klepał
  • 0

budo_bb_zuk
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 114 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Odbierac bol czy klepac?
Osobiście to zależy od dźwigni. Mam w miare elastyczne nadgarski i na początku byłem zadowolony, że takie nikyo bardzo ciężko na mnie wchodzi. Ale pamiętam, że jak ktoś raz mi tak mocniej założył lekko zflustrowany brakiem jakichkolwiek efektów... to przez jakiś miesiąc jeszcze to odczuwałem.
Teraz raczej już mnie to tak nie cieszy i jak czuje, że mnie boli to klepie, jak bardzo boli to klepie szybciej i mocniej.
Przy dźwigniach na łokieć w ogóle przy pierwszych oznakach bółu klepie, bo wole nie ryzykować.
  • 0

budo_bart00sh
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 91 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Dąbrowa Górnicza

Napisano Ponad rok temu

Re: Odbierac bol czy klepac?
no oke moge niezdąrzycale na ogół znam technike jaką bedzie wykonywał Tori i raczej człowiek wyczówa ten moment kiedy bedzie bolało
  • 0

budo_markam
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 138 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Ninjitsu

Napisano Ponad rok temu

Re: Odbierac bol czy klepac?
Z początku przetrzymywałem, ale nie wyszedłem na tym najlepiej. Teraz klepię w matę czasami nawet zbyt szybko, bo diablo boli....

A może po prostu tori coraz lepszy :D
  • 0

budo_yoshi
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 291 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Odbierac bol czy klepac?
O'Modzie nasz ukochany...dywagowac o absorbowaniu to sobie można... a prawda jest taka, że jak się ma oba barki po kontuzjach i przez to sztywne jak cholera, to zakładanie dżwigni końcowej (osae) boli od razu i nie ma takiej siły, która sprawiłaby, ze będę miała lużniutkie barki absorbujące dzwignie. I mogę sobie tak leżeć i absorbowac..aż w końcu od tego absorbowania i wszystkich mikrourazow nie będę mogła ruszać rękami wogóle.
Bajki z tym absorbowaniem..bajki...
I ja bardzo proszę, naprawdę bardzo, żeby O'Mod zaczął używac jakiś innych argumentów niż takie, które sugerują nam w kółko, że ćwiczymy jak lamerzy, uczą nas nieuki i miszcze Mariany i tak naprawdę...to całe to nasze aikido można o kant d... potłuc.
Wielcy tego świata nie mają patentu na jedyną prawdę. Toletancji ..tolerancji...plizzz
Yoshi
  • 0

budo_szczepan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 8153 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:dzika,śmiercionośna Północ

Napisano Ponad rok temu

Re: Odbierac bol czy klepac?

O'Modzie nasz ukochany...dywagowac o absorbowaniu to sobie można... a prawda jest taka, że jak się ma oba barki po kontuzjach i przez to sztywne jak cholera, to zakładanie dżwigni końcowej (osae) boli od razu i nie ma takiej siły, która sprawiłaby, ze będę miała lużniutkie barki absorbujące dzwignie.
Yoshi

Absorbowanie nie odbywa sie podczas dzwigni koncowej, ta dzwignia to tylko zdrowotny streching :)
Absorbowanie odbywa sie od momentu pierwszego kontaktu az do rzutu. Samo przyjecie rzutu, to tez jakis sposob absorbowania sily techniki, nie?

ja bardzo proszę, naprawdę bardzo, żeby O'Mod zaczął używac jakiś innych argumentów niż takie, które sugerują nam w kółko, że ćwiczymy jak lamerzy, uczą nas nieuki i miszcze Mariany i tak naprawdę...to całe to nasze aikido można o kant d... potłuc.

W zyciu bym sie nie osmielil :)
  • 0

budo_yoshi
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 291 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Odbierac bol czy klepac?
Haaaa;)) Zdrowotny streching:)) Ładne...szkoda , że nie wiedziałam o tym, jak mi kolega ukręcał rękę w barku..zaraz bym mu powiedziała, że na mnei relaksowac, a nie robić dźwignie. Jasssne, ja tez staram się po takich doswiadczeniach nikomu ręki nei wyrywac...ale z tym absorbowaniem...to najmilejszy O'Modzie...naprawdę trudno się pogodzić. Dobrze założone nikkyo rozwala nadgarstki od razu, że nei wspomnę o sankyo, hiji kime osae czy innych, które nie tylko nadgarstki masakruja. Jak ten wołek zbożowy będę obstawac przy swoim - klepać, klepać, oszczedzac stawy.
Kto ćwiczy aikido 100 lat, ten dlugo żyje.
  • 0

budo_piotrek
  • Użytkownik
  • Pip
  • 46 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdańsk

Napisano Ponad rok temu

Re: Odbierac bol czy klepac?
Yoshi:

...ale z tym absorbowaniem...to najmilejszy O'Modzie...naprawdę trudno się pogodzić. Dobrze założone nikkyo rozwala nadgarstki od razu, że nei wspomnę o sankyo, hiji kime osae czy innych, które nie tylko nadgarstki masakruja. Jak ten wołek zbożowy będę obstawac przy swoim - klepać, klepać, oszczedzac stawy.


Takie klepanie bez stosowania tego co zaleca Szczepan to właśnie wcale nie zapewnia bezpieczeństwa stawów. Po prostu na klepanie może czasem być już za późno :) przy co bardziej "dynamicznych" tori.
  • 0

budo_szczepan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 8153 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:dzika,śmiercionośna Północ

Napisano Ponad rok temu

Re: Odbierac bol czy klepac?

Takie klepanie bez stosowania tego co zaleca Szczepan to właśnie wcale nie zapewnia bezpieczeństwa stawów. Po prostu na klepanie może czasem być już za późno :) przy co bardziej "dynamicznych" tori.

Oczywiscie, w sytuacji, kiedy techniki sa wykonywane na pelnej szybkosci, nawet relatywnie delikatnie, po prostu nie ma czasu klepac. Cialo musi miec wypracowany odruch, ktory pozwala podswiadomie ratowac zdrowie. A ten odruch to wlasnie rozlozenie mocy dzwigni np. nadgarstkowej nie tylko na cala reke ale i na cale cialo.

Juz dalem przyklad, ze korzystnie jest zblizyc cale cialo do tori przy nikyo czy przy sankyo, wyrzucic obie nogi do tylu przy odbieraniu hiji kime osae itd ZANIM zacznie sie klepac!!!...... Taka praca cialem moze stanowic duze zaskoczenie dla kogos kto oczekuje silnego oporu na dana dzwignie. Co pozwala wykorzystac to zaskoczenie to zrobienia kontry, albo po prostu do ustanowienia przyjaznych kontaktow z innymi formami aikido(co mi sie nie raz zdarzylo :) )
  • 0

budo_szczepan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 8153 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:dzika,śmiercionośna Północ

Napisano Ponad rok temu

Re: Odbierac bol czy klepac?

Haaaa;)) Zdrowotny streching:)) Ładne...szkoda , że nie wiedziałam o tym, jak mi kolega ukręcał rękę w barku..zaraz bym mu powiedziała, że na mnei relaksowac, a nie robić dźwignie.

To prawda ze czasem trzeba przeprowadzic edukacje takiego nadgorliwca. Zdazylo mi sie jakis rok temu w moim wlasnym dojo, a gosciu ma 5 dana !!!!! :roll: :roll: :roll:
Zrobilem mu dokladnie to samo co mi robil i juz po drugim razie zaczal cienko piszczec. Nie martw sie, od razu zrozumial, nic nie musialem mowic :lol:
Od tego czasu cwiczymy ze soba niezwykle grzecznie :)
  • 0

budo_randall
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2751 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Dziki śmiercionośny południowy-wschód

Napisano Ponad rok temu

Re: Odbierac bol czy klepac?
To ja opowiem anegdotę:

Na Ukrainie podobno żyje gość co ma 110 lat. No to TV jedzie go szukać, znajdują. Wywiad.
- Jak pan dożył tak słusznego wieku?
- Starałem sie zażywac dużo ruchu, dobrze jeść.
- Papierosy, alkohol?
- Nic z tych żeczy.
- Kobiety?
- Od czasu do czasu, bez szaleństw.
Nagle zza ściany jakieś wrzaski, walenie, tłuczone szkło.
- Co tam sie dzieje? pyta reporter.
- A to ojciec, on całe zycie tylko dziwki i wóda...

Jedni muszą klepać, inni nie muszą i tyle...
A na pewnym poziomie kontuzje są nieuchronne, za blisko krawędzi :twisted: , za duże obiążenie.
  • 0

budo_randall
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2751 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Dziki śmiercionośny południowy-wschód

Napisano Ponad rok temu

Re: Odbierac bol czy klepac?
RZeczy
:oops: :oops: :oops:
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024