Skocz do zawartości


Zdjęcie

ewolucja moich EDC...


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
31 odpowiedzi w tym temacie

budo_kajk
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 181 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:100lica

Napisano Ponad rok temu

Re: ewolucja moich EDC...
Scyzoryki:
Victorinox z mniejsza iloscia funkcji --> Victorinox z wieksza iloscia funkcji ;-)

Noze:
No name fixed do uzytku lesno biwakowego
Motylek Herbertza
Kershaw Storm II --> CRKT M21-04
Benchmade Gamer
i dluuuuga lista tego co bym chcial miec... ;-)

Swiatlo:
Maglite 3D
Maglite Solitaire (x2) --> CMG Infinity Ultra --> Inova X5
  • 0

budo_roberto
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1028 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Świecie n/Wisłą

Napisano Ponad rok temu

Re: ewolucja moich EDC...
Folder: Spyderco Police - Spyderco Starmate - Emerson SOCFK -Emerson Kerambit - SnG -w końcu na placu boju został SmF na równi z Sebenzą Classic i Socom Elite
po drodze były LCC , Sifu , Commander , Super Commander , AR , Spyderco Military, Halo III , Scarab, MOD CQD MKI ale do tych nigdy się nie przekonałem na dłużej.

Fixed : początki to był polski szturmowy, Glock, Strider EBS ..coś tam jeszcze, a został Atak 2 , Bear Cat i Strider MSC 6,5 nie licząc Battle który zabieram tylko do lasu
  • 0

budo_obol
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 703 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wlkp

Napisano Ponad rok temu

Re: ewolucja moich EDC...
od września troche wody upłyneło :) w Warcie i u mnie jako EDC od kilku miechów siedzi Jester powód prosty.... przyczepiłem go do kluczy :wink:
z większych folderów ostatnio z Fulcrumem biegałem ale mi go ktoś na "testy" podwędził :) :wink:
Fixów nigdy w mieście nie potrzebowałem ale może zmieni to Necker po customizacji Jumbowej albo custom by Mrozik.... zobaczymy
  • 0

GośćGuest_budo_Gacor_*

Guest_budo_Gacor_*
  • Guests

Napisano Ponad rok temu

Re: ewolucja moich EDC...
U mnie od kiedy pamietam byly zawsze scyzoryki, naliczylem tego 6 viktorow i dwa wengery, ale sporo zgubilem jeszcze, potem pierwszy powazny folder herbertz (słuzyl ze dwa lata, ale nie przeszedl testu rabania, blokada padla).
No i po tej traumie zaczalem poszukiwania foldera na cale zycie, albo chociaz na pol.. :wink:

CRKT M16/04- Spydarco Military- Microtech LCC- Sebenza, a w tej chwili w kieszeni Benchmade Griptilian 550 i jak dla mnie to folder idealny.. (Manix w drodze..)

A z fixow to pare no name, a teraz Trace Rinaldi Gambit w A2, 3" ostrza, ale jaki twardy i poreczny, a juz niedlugo porzadny kawal S30V zaczne testowac

Latary: 4 maglite, petzl tikka plus, a teraz zolta SF G2 nitrolon, jezu jak to swieci..

budo_dwarf
  • Użytkownik
  • Pip
  • 47 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Bolesławiec

Napisano Ponad rok temu

Re: ewolucja moich EDC...
u mnie nie bylo duzo zelastwa :)

zaczelo sie od foldera spyderco endura potem byl krotko buck strider 880 sp ale jednak wrocilem do pajaka...

a fixedow nie bylo bo uwazalem ze folder wystarczy......... ale nie wystarczyl
:)

i teraz mam neckera :D



pozdrawiam
  • 0

budo_adamd
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3411 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: ewolucja moich EDC...
Nooo... ewolucja :-)

Przez moje łapska przewinęło się pare folderków, i wygląda na to że temat dużego EDC zamknął na czas dłuższy Skirmish. Od czasu kiedy go dostałem w swoje łapy nic jakoś już nie zrobiło na mnie specjalnego wrażenia. Znaczy jasne, obmacałem dużo różnych fajnych noży, ale po żadnym z nich nie zapaliła mi się ta alarmująca lampka "kupuj!!!" w głowie. Zdaję sobie sprawę że 630tka jest przerośnięta, za ciężka, ma materiały z których jakości pewnie nigdy nie wykorzystam, ale za-je-biś-cie Skirmisha lubię, i już. Ciągle zdarza mi się go wyciągnąć wyłącznie po to, żeby sobie poklikać, potrzymać w ręku, pocieszyć się nim. No i wielka zaleta - to przedłużenie penisa ;-) jest bardzo kompaktowej budowy jak na swoje słuszne rozmiary, i daje się zapakować w dużą kaburkę BM. Dzięki czemu nóż po prostu niknie, noszony w poziomie na pasku.

Pozostał jednak nierozwiązany temat że tak powiem secondary EDC. Lubię widok rozszerzających się na widok Skirmisha oczu, ale nie wszędzie wypada go wyciągnąć. Zwykle więc mam przy sobie też coś mniejszego. Tutaj poszukiwania ciągle trwają. Efekt tych poszukiwań jest taki, że w chwili obecnej mam Jestera (plain), małego CS TrailGuide, oraz od wczoraj zębatego Navigatora. Istnieje spora szansa na to, że jeśli przyzwyczaję się do noża noszonego tip-down to Navigator może zostać na dłużej.

Chodzi mi też od jakiegoś czasu (pewnie z rok już ;-) ) jakiś fixed EDC. Tu jest trochę ciężka sprawa, bo mam sprzeczne założenia - ma być lekki ale mocny, mały ale duży, sami rozumiecie ;-) W każdym razie spośród propozycji fabrycznych jeszcze nic do mnie nie przemówiło na tyle, żebym to nabył. Może sobie kiedyś zrobię dokładnie taki, na jaki mam chęć? Czas pokaże, ale trzeba się będzie uzbroić w cierpliwość :-)

Zdrówka,
AdamD
  • 0

budo_cynik
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 5337 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: ewolucja moich EDC...

ma być lekki ale mocny, mały ale duży, sami rozumiecie


leaner Street ;)
  • 0

budo_adamd
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3411 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: ewolucja moich EDC...
Za drogi 8)
  • 0

budo_obol
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 703 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wlkp

Napisano Ponad rok temu

Re: ewolucja moich EDC...
Leaner Street by Marcin.... no chyba INFI koniecznie miec nie musisz ??
  • 0

budo_adamd
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3411 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: ewolucja moich EDC...
Absolutnie nie :) Szczerze mówiąc, to mam wrażenie że wolałbym nóż od Marcina niż od Busse'a.
  • 0

budo_mr_twinkle
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 655 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wielkopolska

Napisano Ponad rok temu

Re: ewolucja moich EDC...
A ja ciągle leczę się z filozofii "im większe, tym lepsze" - ach, te kompleksy :wink:
Zacząłem jako dziecko od scyzoryków no name, a potem przyszedł czas na duże kosy - polskie szturmówki, Muele, później Kabar i CS fixed. Podkreślam - jako EDC! Nawet latem! Do teraz uchodzę wśród znajomych za świra. Dopiero przez ostatnie 10 m-cy kupiłem kilka folderów, a najmniejszy z moich noży nabyłem parę dni temu - CRKT Ryan Plan B.
Urzekł mnie po pomacaniu u Jumbo. A i tak często w mojej kieszeni gości CS X2 Voyager. Ciągle duży, ale już nie fixed...
  • 0

budo_diabelek
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 387 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Częstochowa

Napisano Ponad rok temu

Re: ewolucja moich EDC...
scyzoryki -> finka ( nadal czesto w plecaku ) -> motylek z bazaru -> folder WALTHER TACTICAL II -> stary mini Socom combo

w planach zaleznie od funduszy pelno wymiarowy Socom ( najlepiej tez stary model ) albo M-21 04 no i koniecznie w niedlugim czasie jakis Vik z pilka do drewna,
a z samej checi posiadania to jeszcze Bear Claw
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024