Skocz do zawartości


Zdjęcie

Wrastajace paznokcie...


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
57 odpowiedzi w tym temacie

budo_paeł
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 942 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków

Napisano Ponad rok temu

Wrastajace paznokcie...
Ma tkos z tym problem ??
Mi hujowo wrastaja u nogi kurwicy mozna dostac jak to boli.... rok temu mialem wycinany kawalek paznokcia i odrastajac znowu wrosl :evil: :/ !!
Jak sobie radzicie z tym hujstwem ?
  • 0

budo_ludee
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 625 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Wrastajace paznokcie...
ja mam ten problem a w zasadzie juz nie mam :)

hmmm kiedys mi sie bardzo ostro wrosl i...
wychodowalem sobie aloes (taki rodzaj kaktusa) uciolem mu jeden z lisci zrobilem z tego filecik i robilem z tego oklady a przy okazji powoli acz skutczenie probowalem obcinac tzn robisz male naciecie, pociagasz i samo wychodzi (czasem boli) teraz mam tak komfortowo ze wystarczy przy obcinaniu normalnym paznokci zrobic trik opisany powyzej (naciecie i pociagniecie) i nie mam problemu... mam nadzieje ze w miare jasno pisalem :)
  • 0

budo_slaszysz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3313 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Wrastajace paznokcie...
Zwykle wycinanie kawałka jest tylko doraźne - bo rośnie nadal w tym samym kierunku. Ja miałem 2 czy 3 razy całkowicie zrywany paznokieć i teraz już problemów nie ma. Choć zbyt ładnie to on nie wygląda teraz... No i trzeba się liczyć z utrudnieniami w chodzeniu przez parę tygodni i częstymi zmianami opatrunków po zabiegu.
  • 0

budo_jurek
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 474 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Stolyca, panie

Napisano Ponad rok temu

Re: Wrastajace paznokcie...
Mialem podobny problem. Za pierwszy razem zerwali mi paznokiec, ale za pare miechow znowu mi sie zaczal wrastac. Poszedlem wiec do innego lekarza, ktory zalatwil to w ten sposob, ze amputowal mi opuszke palca z tej strony, gdzie sie wrastalo. No i wiecej nie mialem problemow, z tym ze potem zaczelo mi sie to samo w drugim palcu, co znowu zakonczylo sie amputacja opuszki. Od tego czasu juz mam spokoj. 8)

Pozdro
J.

P. S. Dodam tylko, ze obciecie opuszki i proces leczenia z tym zwiazany byl mniej bolesny od zrywania paznokcia. :wink:
  • 0

budo_pinio
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 258 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Wrastajace paznokcie...
czy chodzi o paznokiec od duzego palca?
  • 0

budo_komban
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 327 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Wrastajace paznokcie...
Raz mi wrósł paznokieć w durzy paluch, rzeczywiście niefajna rzecz, strasznie boli i chodzić nie można.
Ale z tym zrywaniem paznokci i amputowaniem opuszków to chyba przesadziliście chłopaki, nie łatwiej raz w tygodniu obcinać paznokcie? :D .
A i paznokcie u nóg obcinamy na prosto, a nie na okrongło, bo będą wrastać.
Pozdrawiam
  • 0

budo_paeł
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 942 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków

Napisano Ponad rok temu

Re: Wrastajace paznokcie...
Z chodzeniem nie mam problem... raz mi wyvcinali juz kawalek tego paznokcia ale ten sprytnie odrosl znowu wrastajac to wziolem zobie nozyczki i wyrwalem jak mowicie, ale teraz znowu to samo..... Czyzbym musial znowu isc na wycinanie :( ?....

ludee, w czym 'pomagal' Ci aloes ? Ja smaruje mascia ichtiolowa zeby zeszla ropa.

Przy takim wyrywaniu samodzielnie paznokcia nie dostane zakarzenia ?
  • 0

budo_paeł
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 942 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków

Napisano Ponad rok temu

Re: Wrastajace paznokcie...

czy chodzi o paznokiec od duzego palca?


Tak
  • 0

budo_pinio
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 258 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Wrastajace paznokcie...
No już nie ważne kolega u góry napisał co trzeba zrobić, żeby wprzyszłości ustrzec się od takich rzeczy.
  • 0

budo_desper
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 145 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z kądścik

Napisano Ponad rok temu

Re: Wrastajace paznokcie...
Miałem to cholerstwo jak byłem w podstawówce :evil: Zamiast coś z tym zrobić zaniedbałem i chodziłem tak pół roku aż paznokieć (bok) wrósł na całej swojej długości. W końcu zawieżli mnie do lekarza on wycioł mi kawał palucha aż do kości - macierz. Po roku miałem to samo u drugiej nogi, też skończyło się amputacją macierzy chociaż tym razem nie odstawiałem takiego hardcoru i do lekarza poszedłem wcześniej.
Powtarzało mi się to jeszcze później (przez złe obcinanie poaznokcia czyli na okrągło) ale sam wycinałem (najlepszy jest moment jak się odetnie ten kawałek od reszty paznokcia i wyciąga się z palca. Wygląda jak kieł!
Anyway, jak ktoś zaniedba konieczna jest interwencja chirurga bo wokół miejsca gdzie wrasta paznokieć tworzy się "dzikie mięso" - jak nazywali to lekarze. Więc przestrzegam wycinajcie za wczasu bo bedziecie pokrojeni, pozszywani no i unieruchomieni bo trzeba ograniczyć chodzenie aby się poprawnie zrosło i zagoiło. Pozatym obcinajcie paznokcie na prosto!!\

sorki za przydługi post
pozdróffka
  • 0

budo_campo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 905 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Rybnik
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Wrastajace paznokcie...
przestraszony 8O

sprytnie odrosl znowu wrastajac to wziolem zobie nozyczki i wyrwalem jak mowicie

Kurde zaniechajcie takich praktyk, bo mozna baaardzo łatwo zakażenie zmajstrować :? Gdy cos jest nietak to do lekarza, a potem już tylko wyżej wspomniane obcinanie paznokci na prosto. Gdy samemu się grzebie przy paznokciach to często później się ma zniekształcone płytki, co jest zresztą mało estetyczne.
  • 0

budo_ludee
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 625 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Wrastajace paznokcie...
aloes zmiekcza "wyciaga" rope i zapobiega powstawaniu dziekiego miesa
  • 0

budo_jurek
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 474 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Stolyca, panie

Napisano Ponad rok temu

Re: Wrastajace paznokcie...

Pozatym obcinajcie paznokcie na prosto!!


Hihi, no ja pamietam, jak poszedlem do jednego lekarza i on mi powiedzial, ze mam obcinac na prosto. Jakis czas pozniej poszedlem do innego lekarza w tym samym szpitalu, ktory z kolei powiedzial mi, ze trzeba obcinac na okraglo. :roll:
I badz tu madry. :)

Pozdro
J.
  • 0

budo_pinio
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 258 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Wrastajace paznokcie...
Ten który kazał ci obcinać na okrągło to był zwykły konował albo idiota
  • 0

budo_sn0
  • Użytkownik
  • Pip
  • 21 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Wrastajace paznokcie...
ja tez kiedys mialem taki problem. wycinalem sobie paznokcie coraz dokladniej az w koncu taka mala jakby zadra zostala i ona zaczela mi wrastac. bolalo jak cholera i zaczynalo ropjec. poszedlem do pedi(costam taka kobitka od paznokci niewiem jak to sie pisze) i ona mi to wyciela a potem kupilem taki specjalny plyn na wrastajace paznokcie (firma sholl) i tak sie z tym bawilem az krawedz paznokcia pojawila sie na wiezchu. No i mam spokoj. Najgorsze jest wycinaninanie paznokci tak w rogu bo one zaczynaja krzywo rosnac i coraz bardziej sie wrastaja.
  • 0

budo_y3ti
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 356 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Pruszków / Wawa
  • Zainteresowania:JJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Wrastajace paznokcie...
No ja mam ten problem juz od ok. 3 lat. Na obu nogach (duze palce) :(
Na poczatku zwklekalem z wiyta u chirurga (a po co). Poszedlem, raz mi
zerwal caly paznokiec na duzym palcu u lewej nogi.

Bylo 4 miesiace spokoju, a ja rozprawilem sie z prawa noga. Prawa do teraz ma sie troszke lepiej, ale zrobil tak, ze podciol go tylko (tj. wyciol a nie zerwal) i po tygodniu moglem juz wszystko robic normalnie (biegac np.)

Jednak jakos mi odgiol, z prawej stronie, ze taka szparka sie w srodku zrobila i powietrze sie do srodka dostawalo i paznokiec jakby "usechl". Az wreszcie po jakims czasie sam odpadl ;)

I znowu sie wrastal. Poszedlem do chirurga (teraz byl inny) i znowu wyciol mi lewy paznokiec i znowu sie wrasta i tak sie mecze od 3 lat.

Teraz zabiegi sobie robie sam w domu. No ja mam chyba juz to stadium z tym "miesem", poniewaz mam taka twarda gulke po obu stronach.

Paznokcie to jest problem.... ;) Bol, bolem, ale najgorzej jak sie na trening przychodzi i kazdy kto spojrzy na palec widzi, czerwony paluch, brzydko to wyglada :(

No ale do rzeczy, czego probowalem:
- chirurg, jak widac nie pomogl, ale to tylko moja wina, poniewaz jak odrastal moglem sie zglosic.
- nie polecam srodka do zmiekczania Sholl chyba sie zwie czy jakos tak. Podobno ma odginac paznokiec w druga strone. Problem ze u mnie go nie odginal, ale wginal i palec strasznie bolal, podczas jakiego kolwiek kontaktu (mocniejszy dotyk)

- chodzcie duzo boso, idealnym rozwiazaniem jest mata. Nie wiem dlaczego, ale jak chodze boso po macie to lepiej sie goi.
- w domu chodzic najlepiej boso, a napewno bez skarpetek
- starac sie zeby noga sie pocila, poniewaz latwo, zeby palec lekko zaropial, badz sie odparzyl
- jesli ktos nie ma juz powaznego stadium proponuje wizyte u kosmetyczki. Te lepsze salony maja panie specjalistki od paznokci. Fakt troche moze to byc droge (do 100 zl), ale warto.

Podetna ladnie paznokiec, a w przypadku, gdy widza, ze bedzie sie wrasal, podlaza tzw. podkladki pod paznokiec. Wyglada to tak, ze pod paznokiec (pod boczne konce chyba) podkladaja takie podkladki, ktore pomagaja paznokcia "nabrac dobrego kierunku" tak, zeby nie wrastaly sie w skore.

Ja staram sie podcinac konce (bolesne), jednak czasem wychodzi mi to dobrze, czasem zle, jednak nadal wrasta.

Troszke "boje sie" kolejnej wizytu u chirurga. Wycianie to pestka, najgorsze to zmiana opatrunkow, kiedy opatrunek przykleja sie do palca z rana.

Pozatym mam miesiac treningow z glowy, a zalezy mi zeby trenowac.

Z tym aloesem to moze byc dobry pomysl. Poszukam "gotowego" kaktusa, zeby nie trzeba bylo za dlugo czekac i wyprobuje.

Aha i nogi codziennie moczyc w mydlinach. Jak sie kapiemy, to jak komu wygodniej, ja biore miske nalewam cieplej wody, biore mydlo i rozpuszczam tak zeby bylo tego mydla troche duzo i mocze 15-30 minut.

Slyszalem, ze warto tez isc do ortomedy (nie wiem czy nie pomylilem nazwy zawodou, ale tam tez mozna isc z nogami) i Ci tez maja jakies "delikatne" sposoby typu, masci i rozne plyny.
  • 0

budo_paeł
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 942 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków

Napisano Ponad rok temu

Re: Wrastajace paznokcie...
Zaraz ide do apteki i zapytam co mi poleca na wrastanie paznokci...
Do chirurga nie chce isc bo to syzyfowa praca takie wycinanie paznokcia a pozatym boli jak to robi....
Codziennie mocze w szarym mydle nogi ok 30 min (w goracej wodzie ofkros)...
Smaruje mascia ichtiolowa czyli na stany ropne...
Co do skarpetek napewno masz racje bo noga wtedy 'oddycha'....
  • 0

budo_y3ti
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 356 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Pruszków / Wawa
  • Zainteresowania:JJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Wrastajace paznokcie...
Pewnie dadza shoola, taka mala buteleczka z pendzelkiem w nakretce.
Smierdzi budaprenem jakims ;)

Moze u Ciebie to pomoze - mam nadzieje - jednak u mnie to tylko pogarszalo sytuacje.

A z chodzeniem do chirurga to masz racje - syzyfowa praca :( ... choc w totka ludzie wygrywaja.
  • 0

budo_paeł
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 942 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków

Napisano Ponad rok temu

Re: Wrastajace paznokcie...
Tyle ze jak grasz w totka to nie boli :)
Dokaldnie, mieli tylko Scholl ale scholla to ja mam....
  • 0

budo_sn0
  • Użytkownik
  • Pip
  • 21 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Wrastajace paznokcie...
a wlasnie apropos sholla, ja podkladalem pod krawedz paznokcia taka mala kuleczke z waty bo on tylko zmnekcza skore obok paznokcia i paznokiec a nie wygina go w druga strone. Bawliem sie z tym tak 2xdziennie doputy dopuki paznokiec nie wyrusl za miejsce w ktorym moglby sie wrastac, niewolno wycinac paznokci bo to tylko pogarsza sprawe, za kazdym razem trzeba wycinac coraz glebiej.
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024