Skocz do zawartości


Zdjęcie

Wrastajace paznokcie...


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
57 odpowiedzi w tym temacie

budo_robot
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 554 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Wrastajace paznokcie...
kurna nie wiem o czym mowicie. nigdy nie mialem ani dzikiego miesa ani paznokci wrastajacych w nogi. co powoduje te ... zjawiska?!
  • 0

budo_gregorion
  • Użytkownik
  • 8 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Wrastajace paznokcie...
Niewłaściwe przycinanie paznokci (ścina sie prosto; nie ścina się kącików). Duży nasisk na stope (otyłość). za ciasne buty itp. Wszystko co ściska w palce. Alebo jakis wypadek jak w moim przypadku.
  • 0

budo_spot
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 121 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdynia

Napisano Ponad rok temu

Re: Wrastajace paznokcie...
ja mialem taki problem, ale dostalem jakies lekarstwo na to ( takim pedzelkiem sie jechalo :P ) nie pamietam nazwy. Teraz nie mam zadnych problemow
  • 0

budo_gregorion
  • Użytkownik
  • 8 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Wrastajace paznokcie...

ja mialem taki problem, ale dostalem jakies lekarstwo na to ( takim pedzelkiem sie jechalo :P ) nie pamietam nazwy. Teraz nie mam zadnych problemow

Jak by ktoś podał tego nazwe to bede bardzo wdzięczny... :wink:
  • 0

budo_sawosz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1121 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Luta Livre

Napisano Ponad rok temu

Re: Wrastajace paznokcie...

ja mialem taki problem, ale dostalem jakies lekarstwo na to ( takim pedzelkiem sie jechalo ) nie pamietam nazwy. Teraz nie mam zadnych problemow


nie chce Cię martwić stary ale pedzelkiem sie jedzie na grzybice ;)
  • 0

budo_gregorion
  • Użytkownik
  • 8 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Wrastajace paznokcie...
Ja miałem kiedyś z pędzelkiem preparat argentum czy jakoś tak i chyba 5%. To mi robili w aptece (mieszali) na zamówienie. O to chodziło? Po tym te rany robia się takie czarne. Czuje się jak to wypala :D
  • 0

budo_uluch
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 166 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:my place

Napisano Ponad rok temu

Re: Wrastajace paznokcie...
Polecam laserowe wycięcie. Jest bezbolesne i goi sie szybko, a polega na usunięciu całego łożyska w miejscu gdzie paznokieć wrasta. No i co najważniejsze daje najmniejsze prawdopodobieństwo ponownego wrośnięcia paznokcia. Oczywiście to czy problem pojawi sie ponownie zalezy od, ze tak to nazwe, "osobistych predyspozycji" do tego rodzaju schorzenia.
Metoda naprawde skuteczna, odradzam chirurgie, zrywania, stare babcine maczankie i papki z niewiadomego pochodzenia roslin, polecam laser.
  • 0

budo_spot
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 121 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdynia

Napisano Ponad rok temu

Re: Wrastajace paznokcie...
zadne grzybice :P TO bylo cos z firmy Revalid
  • 0

budo_malkavian
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 731 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Cracoviae

Napisano Ponad rok temu

Re: Wrastajace paznokcie...
paznokcie czesto wrastaja po tym jak go utracisz w wypadku np. zlamania paliczka. potem sa z tym problemy ale mozna pozbywac sie kawalka w domowych warunkach , calosci popzrez zerwanie lub calosci poprzez zerwanie wraz z usunieciem wału skóry od strony wrastajacego paznocia +zalozenie szfow. Ten sposob daje prawie 100% pewnosc ze nie bedziesz mial problemow z paznociami pozniej. Niestety dlugotrwale wrastajacy paznokiec to trudny problem bo nie mozna kopnac pilki ,zalozyc dopasowanych butów ani nawet przypadkiem tuknac kamienia chodzac sobie gdzies. W moim wypadku wszytko konczylo sie Krwawieniem z okolic wału paznokciowego oraz ropieniem (:?) co z kolei zmusilo mnie najpierw do udania sie do chirurga z wiazku z wycieciem polowy paznokica a pozniej do samodzielnych "zabiegow" .
Teraz nie mam juz najmniejszych problemow ale nikomu tego nie zycze co musialem przejsc (okolo rok)
Moj kolega ma jeszcze wiekszy problem poniewaz u obu paluchów u nóg rosna mu bardzo grube paznokcie (grubosc 2 normlanych paznokci) i nie moze obcinac ich sobie normlanie obcinaczem bo od razu krwia mu boki paznokci. Niestety od 2 lat ma ciagle zrywane te paznokcie - bezskutecznie.


P.S. Lepiej jest miec zlamana reke nic wrastajace paznokcie. Mowie to z czystym sumieniem bo wypadkow mialem juz duzo ale paznokcie byly najbardziej parszywe

P.S. Z laserem nigdy nie mialem doczyniena wiec nie bede sie wypowiadal
  • 0

budo_uluch
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 166 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:my place

Napisano Ponad rok temu

Re: Wrastajace paznokcie...
Z tego co powiedział mi lekarz metoda laserowa jest w zasadzie najskuteczniejsza, poza tym ma wiele walorów: jest prawie bezbolesna(dzięki znieczuleniu miejscowemu, ktore boli bardziej niż sam zabieg;), jest niemal bezkrwawA(a to za sprawą "wypalania" a nie uzycia skalpela),
nie pozostawia szwów a jedynie opatrunek ktory po 2-3 dniach wymieniamy na plaster, goi sie szybko, i jak juz napisalem wyżej, wg. lekarzy daje najmniejsze prawdopodobienstwo ponownego pojawienia sie problemu. CUD MIÓD :)
A tak nawiasem mówiąc to naprawde parszywa rzecz, nie lubie sobie łamać nóg i rąk, ale wrastający paznokiec to straszne cholerstwo
:twisted:
  • 0

budo_tosia
  • Użytkownik
  • 9 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:TL-LBN

Napisano Ponad rok temu

Re: Wrastajace paznokcie...
straszne rzeczy piszecie, ale może w końcu uświadomicie co niektórym niereformowalnym budowiczom, że paznokcie u stóp obcina się na kwadratowo :)
  • 0

budo_sawosz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1121 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Luta Livre

Napisano Ponad rok temu

Re: Wrastajace paznokcie...
a chyba w któryms poscie już było to napisane
  • 0

budo_gregorion
  • Użytkownik
  • 8 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Wrastajace paznokcie...
Do Malkaviana: "...całościci poprzez zerwanie wraz z usunieciem wału skóry od strony wrastajacego paznocia +zalozenie szfow. Ten sposob daje prawie 100% pewnosc ze nie bedziesz mial problemow z paznociami pozniej" - no miałem to robione przy obu nogach i nie mogę jakoś powiedzieć o 100% skuteczności, bo mi nadal wrastają po odrośnięciu... Jednak takiej tortury więcej nie mam zamiaru przeżyć. Hm... może spróbuje z laserem...

P.S. Pierwszy raz po takim zabiegu opatrunek zdejmował mi chirurg... - Ja jęcze z bólu, a on mi niemiłosiernie rwie dalej i sie ze mnie zbija...:D Wielkie dzieki za zrozumienie bo mi nie było do śmiechu... - w takiej chwili to sie chce stracić swiadomość, ci co przeżyli to samo to wiedza o czym pisze :P
  • 0

budo_kylo85
  • Użytkownik
  • 3 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Wrastajace paznokcie...
jestem nowy na tym forum a zarejestrowalem sie specjalnie zeby moze sie dowiedziec czegos od stalych bywalcow na temat ktory gnebi wielu tu obecnych...mianowicie co zrobic z tym problemem, moja syt jest taka: rok temu mialem ciety bok paznokcia duzego w lewej nodze, ale znow wrasta, robie kapiele w kali(nadmanganian potasu) a potem smaruje shollem, to niby ma pomoc ale jakos do tej pory nie bardzo dziala...a probowalem wiele, mydliny i srodki babciowe i nic...czlowiek zdesperowny robi co moze...prawa nage mialem cieta, w sensie ze sciagany caly paznokiec, ale jak tak czytam to nie zawsze dziala, ze to wraca z czasem,narazie paznokiec zbytnio sie nawet nie pojawil na palcu ale wiem ze to musi trwac. czytalem tez cos o laserowym sposobie usuwania, ze to jakies lepsze, szybciej sie goi...gdzie mozna cos takiego zrobic??ale jesli ktos wyleczyl sie bez metod chirurgicznych to bede wdzieczny za jakies info....
  • 0

budo_harry
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 622 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdańsk
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: Wrastajace paznokcie...
Bez sensu założyłeś nowy temat. Tu właściwie wszystko zostało napisane, a więcej dowiesz się u chirurga jak zadasz mu konkretne pytania... Zmień obuwie, zadbaj o nogi, idź do dobrego lekarza i problem zniknie.
  • 0

budo_shabu
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3242 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Wrastajace paznokcie...
Mój sposób na wrośnięte paznokcie, jeszcze takiego nie było. Miałem z tym problem, kiedy byłem mały, jednak udało się go załatwić sposobem chałupniczym. Po wielu latach, w zeszłym roku, sprawa się odnowiła. Więc to samo zrobiłem i miałem spokój do tego lipca, kiedy to znowu coś zaczęło się dziać - nie zwlekając, zanim zrobił się stan zapalny, zastosowałem tygodniową kurację (tylko wieczorem) i póki co mam spokój.

Biorę mały kawałek waty i lekko zwijam, żeby powstał rulonik mniej więcej długości paznokcia (od nasady do końca). Kładę tenże rulonik równolegle do paznokcia z tej strony, gdzie wrasta. Za pomocą pilniczka stopniowo upycham go w tym rowku, równocześnie podkładając go z boku pod paznokieć (martwą - czyli białą - część). Ostatecznie watka niemal znika z widoku - wtedy polewam lekko spirytusem salicylowym i już.

Watka powoduje podnoszenie paznokcia, spirytus wysusza i dezynfekuje ranne miejsce, aby nie ropiało. Jedna kuracja dwu-trzy tygodniowa daje spokój na kilka lat, jak dobrze pójdzie, bez interwencji chirurgów. Co najlepsze, można wszystko normalnie robić, nawet na treningi chodzić. Trzeba tylko dwa, trzy razy dziennie zmieniać watkę, a przynajmniej podlewać spirytusem. A nawet jeśli po paru miesiącach zacznie się odnawiać, to tydzień wkładania watki i problem z głowy na długie miesiące, jeśli nie lata. :)

Tyle.
  • 0

budo_kylo85
  • Użytkownik
  • 3 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Wrastajace paznokcie...
.....Zmień obuwie, zadbaj o nogi, idź do dobrego lekarza i problem zniknie.....nie pisałbym tego co wcześniej gdybym już takich wizyt i zmian obuia nie miał za sobą Harry.
  • 0

budo_harry
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 622 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdańsk
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: Wrastajace paznokcie...
To znaczy, że zmieniałeś na złe obuwie lub/i chodziłeś do kiepskiego lekarza. Ja miałem kilka dobrych lat temu to samo. Odpowiednie narzędzia + miejscowe znieczulenie i sam sobie zrobiłem "zabieg". Potem luźne na końcach obuwie, proste obcinanie paznokci i do tej pory mam spokój.
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024