Skocz do zawartości


Zdjęcie

Wrastajace paznokcie...


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
57 odpowiedzi w tym temacie

budo_mort2
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 78 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:skarżysko

Napisano Ponad rok temu

Re: Wrastajace paznokcie...
Ludzie, kurde, ale macie pomysły. Jest taka stareńka książka o medycynie dziecięcej i tam zczaiłem taki trik. Paznokieć obcinany na okrągło jest jak łuk mostu. Wrasta bo pół okrągły. Trzeba na środku wyciąć kawałek paznokcia. Wygląda to jakby ktoś wam go nadgryzł. Im głębiej tym lepiej, tylko bez przesady. I tak co 2-3 obcięcia, a będzie luz. Co ciekawe, zauważyłem, że odkąd jestem na diecie Kwaśniewskiego to już nie mam z tym problemu
  • 0

budo_y3ti
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 356 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Pruszków / Wawa
  • Zainteresowania:JJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Wrastajace paznokcie...
Hmm wyciac sobie kawaleczek? :)
No przetestuje (i tak mi nic juz nie zostalo), wiec napisze wam relacje. Sprawdze jeszcze z tym eakaliptusem.

Aha i chodzcie duzo po macie (z tym chyba nie bedzie problemow).
Przez caly sierpnien nie bylo treningow, a teraz poszedlem we Wtorek, poszedl dzisiaj i juz palec inaczej wyglada.

No nic, jesli zadna z waszych rad nie pomoze, pojde jeszcze raz do chirurga a potem poprostu bede dbal...
  • 0

budo_jurek
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 474 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Stolyca, panie

Napisano Ponad rok temu

Re: Wrastajace paznokcie...

Ten który kazał ci obcinać na okrągło to był zwykły konował albo idiota


No coz, od kiedy amputowali mi opuszki, nie musze sie juz tym przejmowac. :)

Pozdro
J.
  • 0

budo_paeł
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 942 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków

Napisano Ponad rok temu

Re: Wrastajace paznokcie...
Wyrwalem "kiel" ohoho i jak sie cieszylem :)
Co teraz robic zeby za pare tyg. znowu nie wrocil problem ?...
Moze kupic i zamotnowac takie cos [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] ?
  • 0

budo_y3ti
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 356 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Pruszków / Wawa
  • Zainteresowania:JJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Wrastajace paznokcie...
Oooo wlasnie o tym mowilem (moje podkladki, kilka postow wyzej). Kosmetyczki zakladaja cos takiego bardzo ladnie, a przy okazji estetycznie.
  • 0

budo_paeł
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 942 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków

Napisano Ponad rok temu

Re: Wrastajace paznokcie...
Aha, czyli mam isc do kosmetyczki i to ona zalozy ? ile takie cos kosztuje ? co z trenignami nie zerwe takiego czegos ?
  • 0

budo_y3ti
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 356 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Pruszków / Wawa
  • Zainteresowania:JJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Wrastajace paznokcie...
Z tego co mi wiadomo, to ok 100 zl. Z tym ze w moim przypadku to bylo "z amputowaniem wrastajacej czesci" ;)

Mysle ze ceny sie beda tutaj wachac, co kosmetyczka to inne ceny. Jednak same klamry to sa grosze (tak jak mowila Pani, ktora udzielala mi informacji).
  • 0

budo_paeł
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 942 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków

Napisano Ponad rok temu

Re: Wrastajace paznokcie...
Czym sie moze objawiac zakarzenie ?
  • 0

budo_jurek
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 474 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Stolyca, panie

Napisano Ponad rok temu

Re: Wrastajace paznokcie...
Szybkim zgonem. :)

Pozdro
J.
  • 0

budo_ziomek-tomek
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 70 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Wrastajace paznokcie...
Najważniejsze żeby obcinać prosto paznokcia; ja miałem dwa zabiegi chirurgiczne na duże palce po jednym na każdego; było to 2 lata temu; byłem ortopedy i on zalecił obcinać prosto :-) a co do zmieniania opatrunku na palcach to to cholernie boli :cry: ale o wycinaniu opuszków nie słyszałem :?
  • 0

budo_matysshido
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 420 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Łódź

Napisano Ponad rok temu

Re: Wrastajace paznokcie...
Cuda z tymi paznokciami. Nawet gdybyu mi się znowu zaczął wrastać, to za chiny nie pójdę po raz drugi na , jak to ładnie ujęła pielęgniarka, "usunięcie płytki paznokcia"... Dla mnie to jest zwykłe zerwanie go ze swojego miejsca i tyle. Nie nawidziłem babki która mi opatrunki zmieniała. Wredna baba, przy jednej zmianie, prawei przez nią zemdlałem z bólu :evil: Moja rada odnośnie wrastających paznokci - przede wszystkim to nie dłubcie tego bo można zakarzenia jakioegoś dostać. Ten aloes to może być faktycznie dobra sprawa, szkoda że wcześniej na to nie wpadłem. PS. Mój paluch ma pecha, bo w te wakacje w coś kopnąłem, zalał się cały od spodu krwią i czekam spokojnie aż mi odejdzie :)
  • 0

budo_y3ti
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 356 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Pruszków / Wawa
  • Zainteresowania:JJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Wrastajace paznokcie...
Uuu to rzeczywiscie. Ale z tym usuwaniem plytki to roznie jest. Bo mi np. 2x zrywali paznokiec (caly) i to wtedy zmiana opatrunkow przez pierwszy tydzien to jest koszmar, ale raz mialem
tylko wyciecie, czyli chirurg podciol mi po bokach.

Z tym glubaniem to rzeczywiscie macie racje, jednak mnie korci i czasto sobie "dlubie". Ale zbiore sie w sobie i pojde do chriruga i zaczne cala kuracje od poczatku.

Dobrze, ze sie troszeczke kopac nauczylem to juz nie uderzeam palcem (i paznokciem).
  • 0

budo_malta
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 898 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Wrastajace paznokcie...

Ma tkos z tym problem ??
Mi hujowo wrastaja u nogi kurwicy mozna dostac jak to boli.... rok temu mialem wycinany kawalek paznokcia i odrastajac znowu wrosl :evil: :/ !!
Jak sobie radzicie z tym hujstwem ?


a może by tak leczniczy pedicure?? :wink:
  • 0

budo_gregorion
  • Użytkownik
  • 8 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Wrastajace paznokcie...
Sie macie ludzie. Mam nadzieję ze mi coś doradzicie... Od 3 lat mi sie wrastaja paznokcie (lewa i prawa noga - duże palce) i miałem ściągane całe paznokcie 4 razy (czyli z każdej nogi po 2 razy. z tym, że ostatnie 2 razy to był genialy pomysł chirurga - a mianowicie usunięcie całego paznokcia i wyciecie ciała po bokach jednocześnie (nie polecam najgorszemu wrogowi) tak, że oprócz rany po paznokciu to jeszcze po bokach miałem ciało potraktowane skalpelem i po 2 szfy na każdym boku... auć... ściągniecie samego paznokcie w porównaniu z tym t masaż relaksacyjny... I... zgadnijcie... dalej wrastają :evil: Stosowałem różne masci, zasypki na stany zapalne itp. Bo do tego psychopaty chirurga już nie pójde choćby mieli mi amputować całe palce :? (nawiasem mówiąc to moze być takie coś jak słyszałem - przy zakazeniu :!: ) Jednym słowem Help! acha i cos tak mi sie dziwnego robic zaczęło z paznokciami że na środku palca odstaja od ciała - zwłaszcza lewy tak mi odstaje, że mógłbym pod nim zmiescic 1 grosza. wiec powtarzam HELP!!!
  • 0

budo_sawosz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1121 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Luta Livre

Napisano Ponad rok temu

Re: Wrastajace paznokcie...
genialny pomysł chirurga był całkiem słuszny... jedyne co mozna poradzioć na nawracajce wrastanie paznokci to usuniecie częsci macierzy paznokcia tej z brzegu która odpowiada za tą czesc paznokcia która wrasta (ale zamotałem :) ) co do reszty to niestety ale musisz do jakiegos lekarza isć bo przez siec cię nikt nie uleczy ;)


ps. czy zostales poinstruowany o prawidłowym sposobie przycinania paznokci??
  • 0

budo_gregorion
  • Użytkownik
  • 8 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Wrastajace paznokcie...
Tak umiem obciąć sobie paznokcie a zaczęły mi się wraztać od wypadku a nie od obcinania bo zawsze zwracałem na to uwage. A co do stołu chirurgicznego to jakoś niepotrzebnie 4 razy sie na nim męczyłem :/ dlatego szukam jakiegoś alternatywnego sposobu leczenia. a co więcej ten genialny chirurg jakoś innym obobom tez nie pomaga. A, jak słyszałem to mojej znajomej kompletnie nic nie pomagało i ma regularnie sciągnięte paznokcie od 8 lat... brrrr.... Nie za bardzo mi się to uśmiecha :P
  • 0

budo_sawosz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1121 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Luta Livre

Napisano Ponad rok temu

Re: Wrastajace paznokcie...
umiesz to znaczy jak obcinasz?? bo starannie nie oznacza koniecznie dobrez...

a zaczęły mi się wraztać od wypadku a nie od obcinania bo zawsze zwracałem na to uwage


no cóż jak widzisz nigdy przez internet nie da się wszystkiego dowiedziec. bo wypadałoby wiedziec co to za wypadek co się w nim stało itp. (to znaczy jakie było uszkodzenie paznokci/ palcy. BTW jesli to po wypadku to raczej chirurgia powinna pomóc. może po prostu musisz iśc do innego lekarza jeśli z tego nie jestes zadowolony.
  • 0

budo_gregorion
  • Użytkownik
  • 8 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Wrastajace paznokcie...
Cóż... zgadzam się z tobą w zópełności. Chodzi mi tylko o to, żeby poznać wasze pomysły zanim się zdecyduje. Bo naprawde 4 razy na stole chirurgicznym i zapowiedź piątego to nic miłego. :-) Słyszałem, że podobno dobry dermatolog może pomóc. Pozdrawiam wszystkich.

P.S. A co do obcinania paznokci to obinałem równo zawsze tylko krawedzie (tzn. nie w kącikach co często powoduje wraztanie. A lekarz jak zobaczył palce 2 miesiące po wypadku to powiedział, że naszczęście deformacji nie ma i to jest typowe wrastanie przez ucisk.
  • 0

budo_robot
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 554 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Wrastajace paznokcie...

aloes zmiekcza "wyciaga" rope i zapobiega powstawaniu dziekiego miesa


dzikiego miesa???
  • 0

budo_gregorion
  • Użytkownik
  • 8 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Wrastajace paznokcie...
Dzikie mięso to tkanki które wychodza spod paznokcia lub ze szpar po bokach i nachodzą na paznikieć na jakieś pół cm (nie polecam - boli - kiedyś miałem). Między innymi lekarze czasami wycinają ciało po bokach paznokcia. Kolejne pozdro dla wszystkich!
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024