Skocz do zawartości


Zdjęcie

oslanianie masy w czasie aerobow


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
10 odpowiedzi w tym temacie

budo_mesjasz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1074 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Katowice
  • Zainteresowania:Ninjitsu

Napisano Ponad rok temu

oslanianie masy w czasie aerobow
jesli bylo to przepraszam,ale ledwo zywy jestem i nie mam sily szukac,a wyszukiwarke gdzies wcielo...
jak to jest z oslanianiem masy miesniowej w czasie treningow aerobowych...trzeba to robic zawsze,czy tylko w wypadku stosowania diety majacej na celu zmnijszenia ilosci tluszczu w organizmie(tzn. spozywania mnijszej ilosci kalorii niz organizm spala)?
  • 0

budo_tora
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 833 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z Calimshanu

Napisano Ponad rok temu

Re: oslanianie masy w czasie aerobow
aby oslaniac miesnie przed spaleniem w trakcie robienia rzeźby uzywa sie antykatabolikow takich jak: hmb, glutamina, tauryna, BCAA. Oczywiscie dieta tez robi swoje.
  • 0

budo_mesjasz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1074 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Katowice
  • Zainteresowania:Ninjitsu

Napisano Ponad rok temu

Re: oslanianie masy w czasie aerobow
wiem,chodzilo mi o to czy trzeba to robic zawsze przy wysilku aerobowym...nawet jesli w danej chwili nie rzezbi sie niczego
mowiac po prostu:czy trzeba cos zarzucac,zeby ,masa nie leciala w czasie biegania :)
  • 0

budo_power-zone
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 416 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: oslanianie masy w czasie aerobow
Warto stosowac antykataboliki jezeli masz na to kase. Dodam tylko, ze glutamina i tauryna przed wysilkiem zabardzo nie nadaja sie :( za to do HMB i BCAA polecam jesszcze aminki calodzienne.
  • 0

budo_v0y
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 95 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wawa

Napisano Ponad rok temu

Re: oslanianie masy w czasie aerobow
Taryna przeszkadza tylko przy wysilku areobowym...
Przy silowym jest jak najbardziej wskazana.

Pzdr
  • 0

budo_tora
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 833 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z Calimshanu

Napisano Ponad rok temu

Re: oslanianie masy w czasie aerobow

Taryna przeszkadza tylko przy wysilku areobowym...
Przy silowym jest jak najbardziej wskazana.

Pzdr

a w niby jaki sposob tauryna przeszkadza przy aerobach? uzasadnij. Tauryna daje kopa i pomaga przy żmudnym pedałowaniu na rowerku a nie przeszkadza :!:
  • 0

budo_przemcio
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1076 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Lublin

Napisano Ponad rok temu

Re: oslanianie masy w czasie aerobow
Masa mięśniowa zbudowana jest z mikroskopijnych podłużnych zwoji komórek mięśniowych , jeśli posiada się ich określoną ilość to tzw przepalanie mięśnia jestnieprzytrafialnu , no chyba że przez tydzień wogóle nic nie jesz, tulko bardzo ostro trenujesz cały czas. ńormalnie przy nadmiernym treningu aerobowym-wytrzymałościowym skutkiem uczucia zmniejszonej masy jest utrata tkanki tłuszczoeej i pewnego poziomu odwodnienia przy regularnychprzyjmowaniu posiłków nawet jeżeli wyeliminowane so eęglowodany nie stracisz masy mięśnioweja suplementacja antykatabolikami tj .; aminokwasami nie zaszkodzi.Przemcio :wink: .
  • 0

budo_v0y
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 95 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wawa

Napisano Ponad rok temu

Re: oslanianie masy w czasie aerobow

a w niby jaki sposob tauryna przeszkadza przy aerobach? uzasadnij. Tauryna daje kopa i pomaga przy żmudnym pedałowaniu na rowerku a nie przeszkadza


Ponieważ tauryna wprowadza wysokie porcje azotu do organizmu co nie jest wskazane przy wysiłkach areobowych, natomiast w siłowych to nie ma znaczenia. - To od strony teorii.

Tauryna powoduje rodzaj napiecia i napompowania miesni i trening areobowy jest w tym momencie znacznie utrudniony. Sprawdzałem to wielokrotnie i wiem co mowie... zarowno przed treningami jak i przed biegami dlugodystansowymi...

Natomiast przy sprintach jak i wysiłkach siłowych jest jak najbardziej wskazana

Pozdrawiam
  • 0

budo_power-zone
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 416 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: oslanianie masy w czasie aerobow
V0y gratuluje wiedzy to samo wlasnie mialem napisac, oczywiscie wczesniej chodzilo mi tylko o treningi aerobowe, ale tego nie napisalem bo pytanie bylo odnosnie oslaniania miesni w czasie biegania (aeroby). Przed aero moim ulubionym zestawem jest kofeinka + BCAA.
  • 0

budo_mitomber
  • Użytkownik
  • Pip
  • 36 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:WaWa

Napisano Ponad rok temu

Re: oslanianie masy w czasie aerobow
okej. tez biegam dlugodystansowo dla kondycji i spalania tluszczu+troche cwiczen silowych.
zeby zminimalizowac straty w miesniach a zwiekszyc spalanie tluszczu wiem ze mozna stosowac HMB(ale czy to najlepszy srodek ? i ile trzeba go brac? bo od dystrybutora jednej z polskich firm(producent odzywek) uslyszalem ze jest sens brania HMB jesli sie go bierze minimum 3 miesiace bez przerwy. druga opinia- to ze jest to zwykle placebo.3 ze robi sie 'kuracje' tak jak przy kreatynie(tzn. okolo 30dni). moze mnie ktoś osiwecić :idea:
aha dodam ze staram sie trzymac odpowiednia diete. i rozumiem ze po treningu dla zminimalizowani katabolizmu miesni powinienem brac prepatraty bialkowe( albo jesc nabial)

i ostatnie pytanie: czy brac te czy inne srodki(farmaceuutyki) takze w dni bez treningu ?
  • 0

budo_v0y
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 95 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wawa

Napisano Ponad rok temu

Re: oslanianie masy w czasie aerobow
No coz.
Power-Zone dobrze napisał... BCAA + kofeinka bardzo dobrze sie sprawdza przy aerobach (jedyny minus ze drogo to wychodzi :cry: )
Ja bym osobiscie to HMB zastapił BCAA z powodow ktore własnie wymieniłeś jesli juz musisz cos brac...

Jesli chcesz zmniejszyć katabolizm powysiłkowy osobiscie polecam tauryne( z tym ze tak jak pisałem wczesniej przy siłowym mozesz brac przed i po, przy areobowym tylko po - wychodzi dosyć tanio)

Najważniejsza jest jednak dieta, suple to tylko mały dodatek.

ostatnie pytanie: czy brac te czy inne srodki(farmaceuutyki) takze w dni bez treningu


Zalezy od suplementu
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024