Skocz do zawartości


Zdjęcie

Jak sie ma wodka do treningow?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
57 odpowiedzi w tym temacie

budo_khalis
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 75 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak sie ma wodka do treningow?

upośledza koordynację nerwowo-ruchową


Po prostu oslabia refleks :D
  • 0

budo_dr prozac
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1492 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Planet Earth

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak sie ma wodka do treningow?
Sloniak: a jak sie ma na dluzsza mete do kondycji itp? Niby wiadomo ale chcialbym uslyszec zdanie lekarza.
  • 0

budo_aikidudi
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 281 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:wadowice/manch.

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak sie ma wodka do treningow?
mi opowiadali jak u nas na sekcji gdzieś w latach 80 jak jechali na obóz to mieli takie treningi:
bieg około 10km, 2h kihonu i w między czasie obalali 0,5 wódkę
wszyscy byli trzeźwi :!:
później bieg powrotny 10km
NIkt nie narzekał, że dostaje w pizdę.

Teraz takich treningów nie ma(tzn wódka odpadła)



pozdrawiam 8)
  • 0

budo_ninja_fighter
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 61 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak sie ma wodka do treningow?
Wg moich doświadczeń alkohol wpływa na kondycję. Nawet w podręcznikach to piszą. Wszyscy mistrzowie zabraniają pić w nawet najmniejszych ilościach. Coś w tym musi być.
Chociaż szłyszeliście napewno o stylu pijanego mistrza? :P
  • 0

budo_raben
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 382 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Częstochowa

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak sie ma wodka do treningow?
A najwiekszym skutkiem ubocznym wedlug mnie, to to ze od piwa rosnie brzuch.
  • 0

budo_aikidudi
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 281 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:wadowice/manch.

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak sie ma wodka do treningow?

A najwiekszym skutkiem ubocznym wedlug mnie, to to ze od piwa rosnie brzuch.


jak to mówią im większy brzuch tym większy mistrz, wieć za niedługo będę chyba soke :) :)
  • 0

budo_słoniak
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1975 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Szczecin

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak sie ma wodka do treningow?

upośledza koordynację nerwowo-ruchową


Po prostu oslabia refleks :D


To nie do końca to samo.

Kondychę pogarsza i długofalowo ma ogólnie zgubny wpływ na wydolność (między innymi poprzez upośledzenie syntezy związków wysokoenergetycznych w wątrobie)
  • 0

budo_moro
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4585 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Noresund/ Trójmiasto

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak sie ma wodka do treningow?

mi opowiadali jak u nas na sekcji gdzieś w latach 80 jak jechali na obóz to mieli takie treningi:
bieg około 10km, 2h kihonu i w między czasie obalali 0,5 wódkę
wszyscy byli trzeźwi :!:
później bieg powrotny 10km

pol litra na glowe czy na caly oboz? :wink:
  • 0

budo_muchol
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 742 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:prawobrzeżna Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak sie ma wodka do treningow?
Ale temat
8O :rofl:
  • 0

budo_miud
  • Użytkownik
  • Pip
  • 25 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Niedoszła polska stolica hip-hopu

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak sie ma wodka do treningow?
hm. z tego co wiem to alkohol ścina białko przez co krepy nie bedzie. Na sobie to testowałem więc nie polecam picia alkoholu podczas trenowania czegokolwiek, abstynencja dobrze czasem robi na zwoje mózgowe.
  • 0

budo_słoniak
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1975 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Szczecin

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak sie ma wodka do treningow?
To akurat nie ma nic do rzeczy.
  • 0

budo_aikidudi
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 281 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:wadowice/manch.

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak sie ma wodka do treningow?

mi opowiadali jak u nas na sekcji gdzieś w latach 80 jak jechali na obóz to mieli takie treningi:
bieg około 10km, 2h kihonu i w między czasie obalali 0,5 wódkę
wszyscy byli trzeźwi :!:
później bieg powrotny 10km

pol litra na glowe czy na caly oboz? :wink:


oczywiście na głowę :D
  • 0

budo_moro
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4585 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Noresund/ Trójmiasto

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak sie ma wodka do treningow?
w knajpie jest dzial dowcipy...
  • 0

budo_shodan-andrychów
  • Użytkownik
  • Pip
  • 45 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Andrychów

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak sie ma wodka do treningow?
w knajpie jest dzial dowcipy...


to możesz się tam wybrać :)
  • 0

budo_miud
  • Użytkownik
  • Pip
  • 25 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Niedoszła polska stolica hip-hopu

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak sie ma wodka do treningow?
alkohol alkoholem, ale czy fajki wpływają ujemnie na organizm nie licząc raka i chorób serca jak powiada ministar zdrowia ?!?
  • 0

budo_moro
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4585 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Noresund/ Trójmiasto

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak sie ma wodka do treningow?

alkohol alkoholem, ale czy fajki wpływają ujemnie na organizm nie licząc raka i chorób serca jak powiada ministar zdrowia ?!?

8O fajki to destruktor nr 1 ! a lista ich dzialania na organizm jest taka ze trzebaby osobne forum zrobic zeby to wszystko wymienic.
  • 0

budo_słoniak
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1975 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Szczecin

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak sie ma wodka do treningow?
Temat wałkowany chyba już z dziesięć razy.

Odp. Mają.
  • 0

budo_tae tad
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2258 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Szczecin
  • Zainteresowania:Muay Thai

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak sie ma wodka do treningow?
Ja tam od ok. 3 miesiecy jestem TOTALNYM abstynentem i dobrze mi z tym, naprawde lepiej, i jakos mnie nie ciagnie chociazby do jednego piwka. :)
  • 0

budo_miud
  • Użytkownik
  • Pip
  • 25 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Niedoszła polska stolica hip-hopu

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak sie ma wodka do treningow?
ok. rozumiem że mają wpływ ale bym prosił o bardzo (bardzo bardzo) skrótowe i pobieżne wymienienie skutków jeśli można.
  • 0

budo_adamd
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3411 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak sie ma wodka do treningow?

Hehe, to jest temat na przynajmniej godzinny wykład. Robię takie dosyć często w pracy z żołnierzami, w szkołach etc. Ale spróbuję się streścić.
1. W trakcie palenia papierosa wciągamy do płuc mieszaninę dymu powstającego w strefie żarzenia i substancji uwalniających się pod wpływem wysokiej temperatury w strefie destylacji. Panuje tam nawet do 2000 stopni więc paruje wszystko. Łącznie szacuje się ilość substancji chemicznych wchłanianych do płuc na ok.4000. Oczywiście większość w mikroilościach. Dlatego jeden papieros jeszcze nikogo nie zabił. Ale paląc paczkę dziennie wypalamy 7000 rocznie a 140000 przez 20 lat. Czyli w/w substancje przyjmujemy w makroilościach, zwłaszcza że z częścią z nich organizm nie umie sobie radzić. Dlatego też płuca wieloletniego palacza robią na sekcji niezapomniane wrażenie.
2. Część z tych związków chemicznych ma działanie karcinogenne, czyli rakotwórcze. Ale o tym wszyscy wiedzą i wychodzą z założenia, że na coś trzeba umrzeć. Dlatego będą następne punkty.
3. Naczynia krwionośne są od środka wyścielone tzw. śródbłonkiem czyli bardzo cieniutką wyściółką. Jest ona niezbędna, żeby krew nie krzepła wewnątrz naczyń. Jest ona systematycznie uszkadzana i wewnątrz naczyń tworzą się mikroskrzepiki. Jednak organizm sobie z tym radzi, skrzepiki rozpuszcza a śródbłonek rewelacyjnie się goi. Ma tzw skłonność do proliferacji. I to jest właśnie to, co papierosy niszczą i co niesie za sobą największe zagrożenie:
a. proliferacja jest niezbędna do procesu gojenia ran - u palacza rany goją się trudniej
b. mnogie uszkodzenia śródbłonka, które nie nadążają się goić są przyczyną powstawania większych skrzepów wewnątrznaczyniowych, które mogą się urwać i wywołać zawał (serca, płuc, krezki) lub udar mózgu.
c. może dojść do tzw. zespołu Burgera (przez u umlau czyli z kropkami). Jest to zarostowo-zakrzepowe zapalenie tętnic. Chorują tylko palący mężczyźni. Kończyny powolutku umierają i się je amputuje po kawałku.
d. uszkodzenie naczyń powoduje niedokrwienie i w następstwie uszkodzenie narządów wewnętrznych - głównie nerek, wątroby, serca, siatkówki i (UWAGA!) jąder z upośledzeniem spermatogenezy. Bezpłodność i wady płodowe są kilkakrotnie częstsze u mężczyzn palących.
e. palące kobiety mają kilkudziesięciokrotnie większą szansę na wady rozwojowe u dzieci a przynajmniej na masę urodzeniową (łożysko to prawie same naczynia a te tworzą się u palaczy niechętnie). Bzdurne jest tłumaczenie - jak zajdę w ciążę to rzucę. Będzie już za późno. Niedopuszczalne jest również palenie kobiet karmiących. Mniej pokarmu + wszystkie te chemikalia
f. upośledzenie ukrwienia mózgu utrudnia procesy uczenia, zmniejsza wydolność intelektualną, sprzyja zmianom zanikowym
4. Niedotlenienie narządów wewnętrznych jest pogłębione przez tworzenie się w krwi nierozkładalnego kompleksu hemoglobiny z CO czyli tlenkiem węgla. CO wykazuje 80-ciokrotnie większe powinnowactwo do hemoglobiny niż tlen. W związku z tym taka cząsteczka hemoglobiny (która mogłaby przenieść 4 atomy tlenu, a bierze jedną cząsteczkę CO) jest dla organizmu bezużyteczna. Stąd również fatalne niedotlenienie płodów palących matek.
5. Papierosy upośledzają ukrwienie śluzówki przewodu pokarmowego przez co predysponują palacza do wrzodów żołądka i dwunastnicy, chorób jelit a nawet nowotworów, w tym raka odbytu. Dodatkowo upośledzają proces wchłaniania składników odżywczych, witamin i mikroelementów. Skutek - niedożywienie osoby normalnie jedzącej, niedobory witamin i mikroelementów, brak prawidłowego przyrostu masy u osób ćwiczących (tu was mam!)
6. Papierosy upośledzają syntezę białek co głównie widać na przykładzie elastyny:
a. skóra palacza starzeje się szybciej, szczególnie u kobiet (ja poznaję po skórzę palaczkę z 4-5 letnim stażem)
b. nie ma prawidłowego przyrostu siły aparatu więzadłowo - ścięgnowego (podporowego) u osób ćwiczących sporty siłowe
c. częstsze kontuzje - głównie stawów - gorsze gojenie złamań
d. szybsze twardnienie naczyń krwionośnych, które tracąc elastyczność gorzej przystosowują się do zwiększonego zapotrzebowania na krew. Skutek - nadciśnienie tętnicze, spadek wydolności (dokłada się jeszcze mniejsza wydajność serca spowodowana niedotlenieniem mięśnia

Mogę tak jeszcze długo, ale dodam:

Palaczom śmierdzi z paszczy
Mają szybciej kłopoty z zębami
Są żałośni kiedy nie mają fajek a ich skręca, aż żal (napatrzyłem się na to wśród żołnierzy - kupowanie fajek na sztuki, palenie w trzech jednego, proszenie o papierosa.

Jakby było mało - pytajcie o jeszcze.
Pozdrawiam palaczy - przyszłych pacjentów.


  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024