Skocz do zawartości


Zdjęcie

Piękne, piękne k....a piękne !!!


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
70 odpowiedzi w tym temacie

budo_shin0bi
  • Użytkownik
  • Pip
  • 41 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków

Napisano Ponad rok temu

Re: Piękne, piękne k....a piękne !!!

no i super że się wypoweidział ktoś z drugiej strony, ale sam musisz przyznać, że reklama trochę dziwna i trącająca chęcia powyciągania kasy od ludzi. :?


Na ulotkach mojej szkoly (CLF) w Krakowie bylo napisane ze "promuje prace w grupie i pomaga wyjsc z nalogow". Tez troche naciagniete, ale nie mam innych zastrzezen do Sifu.
  • 0

budo_nie_ja1
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 155 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Piękne, piękne k....a piękne !!!
ale się rozbawiłam przy czytaniu, buahahaha :rofl: :rofl: :rofl: :rofl: :rofl: !!!Mi się to kojarzy z postem "Dominikanie krytykują sztuki walki". Może to jest jakaś sekta? O Boże! Gdyby to jakiś dominikanin przeczytał to chyba stwierdziłby,że to sam Szatan prowadzi treningi;)!
Pozdrówka!
  • 0

budo_mii
  • Użytkownik
  • Pip
  • 17 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Piękne, piękne k....a piękne !!!
Hej Tsafilo

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

Czy teraz tez zamierzasz sie smiac z pomyslu kung fu dla osob niewidomych i slabowidzacych?

ha ha ha dobre... jak czytam to forum to mi slabo, sami mistrzowie sie tu wypowiadaja, tylko kiedy oni maja czas na treningi?
  • 0

budo_jet
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2606 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Piękne, piękne k....a piękne !!!
Temat niby stary, odgrzany, ale też dziwią mnie pierwsze reakcje. Ktoś organizuje niepełnosprawnym zajęcia sportowe i jest za to ostro zjechany... :? Przecież koleś nie twierdzi, że zrobi z nich maszyny do zabijania, tylko zapewni im zajęcie, ruch i gimnastykę. Powinien być za to szanowany, a nie zbrechtany. Może lepiej, jak się jest niewidomym, zamknąć się w chacie, albo najlepiej odrazu położyć do trumny? :roll:
  • 0

budo_belor
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 580 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków

Napisano Ponad rok temu

Re: Piękne, piękne k....a piękne !!!

Hej Tsafilo

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

Czy teraz tez zamierzasz sie smiac z pomyslu kung fu dla osob niewidomych i slabowidzacych?

ha ha ha dobre... jak czytam to forum to mi slabo, sami mistrzowie sie tu wypowiadaja, tylko kiedy oni maja czas na treningi?


A przeczytałeś chociaż materiał do którego link podałeś?
Zrozumiałeś coś z tego?
To nie są "sztuki walki dla niewidomych" tylko rozbudowany i rozłożony w czasie program dla osób niewidzących, o charakterze przede wszystkim psychologicznym.

"Niniejsze opracowanie prezentuje zagadnienia dotyczące programu sztuk walki
dla osób z dysfunkcją wzroku i stanowi część projektu realizowanego przez Partnerstwo
na Rzecz Zwiększenia Dostępności Rynku Pracy dla Osób Niewidomych,
którego działania są realizowane w ramach Tematu A – „Ułatwienie wchodzenia
i powrotu na rynek pracy osobom mającym trudności z integracją lub reintegracją
na rynku pracy, celem promowania rynku pracy otwartego dla wszystkich”.
Temat A wchodzi w skład programu operacyjnego pod nazwą Program Inicjatywy
Wspólnotowej EQUAL dla Polski 2004-2006. Program współfinansowany
jest ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego. Administratorem projektu
jest Fundacja Instytut Rozwoju Regionalnego w Krakowie. Autorem programu
sztuk walki jest Andrzej Szuszkiewicz, a pomysłodawcą – jego asystent,
Bartłomiej Maleta.
Celem programu sztuk walki w projekcie Partnerstwa było zwiększenie aktywności
osób z dysfunkcją wzroku, wzrostu ich poczucia bezpieczeństwa poza
miejscem zamieszkania, zachęcenie do pokonywania własnych słabości, wspieranie
wytrwałości, systematyczności, dyscypliny, nabycie przez nich umiejętności
opanowywania stresu i w konsekwencji – samodoskonalenie. Elementy te,
stanowiące niewątpliwie skutek treningów sztuk walki w kierunku zastosowania
w samoobronie, zdecydowanie przyczyniły się do zwiększenia samodzielności
uczestników projektu i wzmożenia ich samodzielności oraz atrakcyjności na
rynku pracy."


Porównywanie poważnego programu do jakiejś reklamy z plakatu jest kompletnym nonsensem.

Skąd się kurwa biorą tacy ludzie :evil:
  • 0

budo_kwiat
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 979 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Piękne, piękne k....a piękne !!!
Czy aby zajęcia prowadzone według tego poważnego programu na pewno muszą być lepsze od zajęć prowadzonych przez instruktora, który nie zawraca sobie głowy pisaniem programów tylko organizuje zajęcia? Być może ta informacja na plakacie to odpowiedź na pytania jakie ten instruktor dostawał na temat możliwości uczestniczenia w zajęciach przez osoby z problemami ze wzrokiem.
Czasy się bardzo zmieniły i w chwili obecnej osoby niewidome skaczą ze spadochronem i wcale nie jest to nic nadzwyczajnego. I instruktorzy spadochronowi nie piszą żadnych programów tylko udzielają 15-minutowego instruktażu, a potem to już tylko dopasowanie uprzęży i taka osoba wsiada z instruktorem do samolotu, z którego wspólnie wyskoczą na spadochronie tandemowym 4 tysiące metrów nad ziemią.
A jeżeli niewidomi mogą skakać ze spadochronem to tym bardziej mogą pójść na salę gimnastyczną i pomachać sobie rękoma i nogami. Jeżeli taka forma aktywności fizycznej sprawia im radość to nie wiem za co tak napadać na tego instruktora kung fu.
  • 0

budo_khunag
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2091 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Polska!
  • Zainteresowania:Kyokushin

Napisano Ponad rok temu

Re: Piękne, piękne k....a piękne !!!
Czyli, rozumiem, Wing Tsunowcy z góry zakładają, że i tak nie trafią...? :)
  • 0

budo_kwiat
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 979 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Piękne, piękne k....a piękne !!!
Nie wiem to Ty jesteś specjalistą od kung fu :)
  • 0

budo_mii
  • Użytkownik
  • Pip
  • 17 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Piękne, piękne k....a piękne !!!
Zgadzam sie z tobą w 100% Kwiat.
Poza tym informacja ta była zamieszczona nie na plakacie a na stronie internetowej.
Aby skorzysta ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego trzeba napisac dobry program i taki wlaśnie napisano.
Ale kiedyś nie było jeszcze dostępu do takich programów. Niema nic złego w zaproszeniu osób słabowidzących i niewidomych na trening, dzięki któremu wyjdą z domu, poznają innych ludzi, poprawia swoja kondycje i koordynacje ruchowa, a przy okazji poznają elementy samoobrony. Czy nie nabiorą wtedy pewności siebie i czy nie będzie im łatwiej wyjśc na spotkanie z pracodawca?
Pozdrawiam
  • 0

budo_email
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 874 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Piękne, piękne k....a piękne !!!
znam bardzo dobrze środowisko niewidomych w Polsce - moja matka ma I gr inwalidzką i działa od wielu lat w PZN.
To fajni ludzie. Po prostu nie widzą. Poza tym mówią, słyszą, chodzą, czują itd. Nawet czytają 8O brajlem.
Czyli dysfunkcję zastąpili sobie pozostałymi zmysłami (tu: dotyk). To niesamowite, jak oni się orientują w tych kropkach i wypustkach (alfabet brajla) - zapewniam, że przeciętne opuszki nie zauważą różnic między znakami.
Skoro ktoś im proponuje zajęcia ruchowe, zaprasza mimo ich ułomności, to znaczy, że nie zamierza przygotowywać ich do startu w zawodach.
Paraolimpiada jakoś mnie nie bawi, raczej skłania do refleksji.
Cóż, pozostaje życzyć sprawnym ruchowo, by uzyskali sprawność umysłową na tyle wysoką, by prrzestały ich bawić tego typu "zajęcia dla niewidomych".
  • 0

budo_khunag
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2091 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Polska!
  • Zainteresowania:Kyokushin

Napisano Ponad rok temu

Re: Piękne, piękne k....a piękne !!!

Nie wiem to Ty jesteś specjalistą od kung fu


Taa... specjalista... :)

znam bardzo dobrze środowisko niewidomych w Polsce - moja matka ma I gr inwalidzką i działa od wielu lat w PZN.
To fajni ludzie. Po prostu nie widzą. Poza tym mówią, słyszą, chodzą, czują itd. Nawet czytają brajlem.
Czyli dysfunkcję zastąpili sobie pozostałymi zmysłami (tu: dotyk). To niesamowite, jak oni się orientują w tych kropkach i wypustkach (alfabet brajla) - zapewniam, że przeciętne opuszki nie zauważą różnic między znakami.
Skoro ktoś im proponuje zajęcia ruchowe, zaprasza mimo ich ułomności, to znaczy, że nie zamierza przygotowywać ich do startu w zawodach.
Paraolimpiada jakoś mnie nie bawi, raczej skłania do refleksji.
Cóż, pozostaje życzyć sprawnym ruchowo, by uzyskali sprawność umysłową na tyle wysoką, by prrzestały ich bawić tego typu "zajęcia dla niewidomych


Zgadzam sie z tobą w 100% Kwiat.
Poza tym informacja ta była zamieszczona nie na plakacie a na stronie internetowej.
Aby skorzysta ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego trzeba napisac dobry program i taki wlaśnie napisano.
Ale kiedyś nie było jeszcze dostępu do takich programów. Niema nic złego w zaproszeniu osób słabowidzących i niewidomych na trening, dzięki któremu wyjdą z domu, poznają innych ludzi, poprawia swoja kondycje i koordynacje ruchowa, a przy okazji poznają elementy samoobrony. Czy nie nabiorą wtedy pewności siebie i czy nie będzie im łatwiej wyjśc na spotkanie z pracodawca?
Pozdrawiam


japierdole...

Czy Wy w ogóle przeczytaliście co tam było napisane (te 4 lata temu...)?

Facet pisze, żeby niewidomi wpadali do niego na zajęcia, bo tak się akurat złożyło, że większość technik robi się z zamkniętymi oczami...

trening sztuki walki

z zamkniętymi oczami

to nie jest specjalna lekcja dla niewidomych

bo na (za przeproszeniem) chuj niewidomi mieliby zamykać oczy? :)
  • 0

budo_belor
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 580 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków

Napisano Ponad rok temu

Re: Piękne, piękne k....a piękne !!!
To są dwie różne sprawy - specjalny program napisany w konkretnym celu dla osób niewidzących, który pomoże im wyrwać się z psychicznego marazmu, poznać siebie etc. Oparty na specjalnie opracowanej metodyce pracy, przystosowanej do ich wymogów i możliwości (chi-sao i dźwignie, żadnych uderzeń itp). Całość opracowana przez wykwalifikowanego instruktora z wieloletnim doświadczeniem w takiej i innej pracy związanej ze stukami walki.

Z drugiej strony głupawy tekst na plakacie sugerujący, że można przyjść na zajęcia będąc niewidomym.

Naprawdę tak trudno zrozumieć różnicę?
  • 0

budo_kwiat
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 979 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Piękne, piękne k....a piękne !!!
Napisany na papierze program wcale nie świadczy o jakości prowadzonych przez jego twórcę zajęć. O jakości prowadzonych zajęć świadczą opinie uczestników. A jeżeli osoby niepełnosprawne mają radochę z uczestnictwa w takim treningu, to ja nadal nie rozumiem dlaczego atakować instruktora prowadzącego takie zajęcia.

Na tym forum dyskutowałem z osobą ćwiczącą w PASZW. W jej sekcji uczestniczył w zajęciach student należący do grupy osób słabo widzących. Nie wzbudziło to wcale żadnej sensacji na forum nawet wtedy gdy osoba dyskutująca ze mną twierdziła, że ten słabo widzący uczestnik zajęć bierze udział w sparingach.

Uważam, że program jest niemożliwy do napisania bez doświadczenia w prowadzeniu zajęć z osobami niewidomymi i słabo widzącymi oraz wiedzy dotyczącej specyfiki tego rodzaju niepełnosprawności. A jak już się ma takie doświadczenie oraz wiedzę to tworzenie takiego programu jest po prostu zbędne. Zainteresowanie takimi zajęciami raczej na pewno nie będzie duże, myślę że trenować będą pojedyncze osoby niewidome i słabo widzące. W takich warunkach program się po prostu nie sprawdzi, gdyż każda trenująca osoba niewidoma i słabo widząca będzie wymagała indywidualnego podejścia.
  • 0

budo_khunag
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2091 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Polska!
  • Zainteresowania:Kyokushin

Napisano Ponad rok temu

Re: Piękne, piękne k....a piękne !!!

To są dwie różne sprawy - specjalny program napisany w konkretnym celu dla osób niewidzących, który pomoże im wyrwać się z psychicznego marazmu, poznać siebie etc. Oparty na specjalnie opracowanej metodyce pracy, przystosowanej do ich wymogów i możliwości (chi-sao i dźwignie, żadnych uderzeń itp). Całość opracowana przez wykwalifikowanego instruktora z wieloletnim doświadczeniem w takiej i innej pracy związanej ze stukami walki.

Z drugiej strony głupawy tekst na plakacie sugerujący, że można przyjść na zajęcia będąc niewidomym.

Naprawdę tak trudno zrozumieć różnicę?


Ja nie wnikam jak jest naprawdę, bo przecież nie byłem i nie wiem, ale ten tekst na początku jest idiotyczny i z zajęć z zamkniętymi oczami się tu wyśmiewamy, a nie z niewidomych ;)
  • 0

budo_kwiat
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 979 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Piękne, piękne k....a piękne !!!
Osłabiłeś mnie Khunaq. Chcesz powiedzieć, ze tak naprawdę cała ta dyskusja to w większości wypowiedzi osób drwiących z niefortunnego sformułowania zamieszczonego na stronie, którzy w dodatku nie mają zielonego pojęcia o problemach osób niepełnosprawnych?

Na jednej z sekcji, na której ćwiczyłem trenowała osoba niepełnosprawna intelektualnie.
Moje spostrzeżenia – osoba niepełnosprawna wymaga bardzo indywidualnego podejścia i masówki się z tego nie zrobi. A jak nie ma możliwości stworzenia dużych grup to gdzie tu kasa?
  • 0

budo_kwiat
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 979 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Piękne, piękne k....a piękne !!!
Dla wątpiących w możliwość trenowania przez niepełnosprawnych sportów walki
http://www.forum-kul...showtopic=89886
  • 0

budo_mags
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2359 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Mayaxatl

Napisano Ponad rok temu

Re: Piękne, piękne k....a piękne !!!
tak, ale mowa pod powyższym linkiem o zawodniku niepełnosprawnym ruchowo
gdy tymczasem dyskusja toczy się o ludziach z dysfunkcją wzroku, co w uderzanym stylu walki jest jednak pewną przeszkodą... nie wyobrażam sbie nauczania form i ciosów tylko na podstawie opisów.
niemniej jednak idea szkolenia niewidomych i słabowidzących nie jest żadną bzdurą. u nas to nowość, a i to pojmowana specyficznie (ćwiczenia "z zamkniętymi oczami") ale np w USA osoby z dysfunkcją wzroku mogą od dawna w sposób zorganizowany ćwiczyć judo a nawet występować na IPO. a nawet więcej - z sukcesami rywalizować z widzącymi zawodnikami!
ale dotyczy to stylu chwytanego (judo) i da się zastosować choćby i do bjj, gdzie czucie przeciwnika dostarcza wielu informacji. zresztą im wyższy poziom, tym bardziej nawet widzący zawodnik korzysta z czucia a nie z obserwacji.
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
wydaje mi się jednak, że jest to wyzwanie tylko dla trenerów szczególnie doświadczonych,a ponadto przygotowanych teoretycznie i praktycznie do pracy z niepełnosprawnymi.
i to dotyczy styli chwytanych, gdzie czucie przeciwnika jest częstokroć ważniejsze niż obserwacja. natomiast w uderzanych... :?: zupełnie nie wyobrażam sobie tego... :?

pozostaje jeszcze sprawa wyjątkowo chamskich i szczeniackich odzywek z 1 strony wątku. rozumiem, że części tych osób juz nie ma na forum, ale ich wypowiedzi są wyjątkowo niesmaczne... :twisted:
  • 0

budo_khunag
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2091 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Polska!
  • Zainteresowania:Kyokushin

Napisano Ponad rok temu

Re: Piękne, piękne k....a piękne !!!

Osłabiłeś mnie Khunaq. Chcesz powiedzieć, ze tak naprawdę cała ta dyskusja to w większości wypowiedzi osób drwiących z niefortunnego sformułowania zamieszczonego na stronie, którzy w dodatku nie mają zielonego pojęcia o problemach osób niepełnosprawnych?


Daruj sobie już tych niepełnosprawnych, ok?

To może ja zareklamuję klub tak - "powalamy na odległość samymi myślami i puszczamy fireballe, dlatego zapraszamy na treningi osoby bez rąk!!!"

Nie ma się do czego doczepić, co? :lol:
  • 0

budo_kwiat
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 979 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Piękne, piękne k....a piękne !!!
Khunaq a niby dlaczego prowadzić tą dyskusję w oderwaniu od niepełnosprawnych, kiedy to właśnie zaproszenie ich na trening wywołało bardzo dużo aroganckich wypowiedzi i pomówień. Zadałem Ci proste pytanie, na które nie chcesz odpowiedzieć bo odpowiedź jest dla Ciebie niewygodna. Jeżeli nie chcesz to nie odpowiadaj ale po co się ciskasz?
  • 0

budo_khunag
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2091 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Polska!
  • Zainteresowania:Kyokushin

Napisano Ponad rok temu

Re: Piękne, piękne k....a piękne !!!
Ja się ciskam? To Ty wymyśliłeś problem którego nie ma :lol:
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024