Skocz do zawartości


Zdjęcie

Taekwondo a ..ulica?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
367 odpowiedzi w tym temacie

budo_vesmir
  • Użytkownik
  • Pip
  • 48 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kielce

Napisano Ponad rok temu

Re: Taekwondo a ..ulica?
Poprzedni post troche z przymrużeniem oka. Tak "nie zawsze te szanse skacza drastycznie" ale zawsze - zawsze sa wieksze niz w wypadku gdy pan x nic nie trenuje.

Bo nie jest to (mozna chyba tak powiedziec) pierwszy raz w zyciu gdy ktos na niego podnosi reke, znasz to z treningu wiesz jak sie zachowac, mniej lub bardziej ci to wyjdzie. Zaslonisz sie , uchylisz , skontrujesz , masz pewne odruchy , u jednego po 5 latach bedzie to uchylenie sie czy nie wiem zasloniecie i ucieczka dla innego po 5 latach bedzie to skuteczna kontra wobec agresora.

Troche to tak jakby .... lecisz samolotem nagle samolot zaczyna leciec ku ziemi zagladasz do kabiny pilotow ... jest pusto ... spadasz jestes zdany sam na siebie .... koniec nie wiesz co zrobic bo nigdy nie miales z tym kontaktu . Samolot spada jestes sam ale chodzisz z kolegami na kurs pilotazu na sucho :wink: .... tu masz juz wieksze szasne bo nie jest ci to calkowicie obca sytuacja.

Nie sposob przeczwiczyc sytuacji ktora spotka cie na ulicy ale zawsze masz wieksze lub mniejsze (ale zawsze) szanse na wybrniecie z niej niz pan Y popoludnia spedzajacy przed tv.
  • 0

budo_pa
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 144 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Taekwondo a ..ulica?
Szansę idą w górę, albo w dół. No bo możliwa jest taka opcja: pan X trenuje sw, atakują go na ulicy, pan X próbuje fikać, ale okazuje się, że jest za cienki, kolesie się wkurzają (bo na przykład któregoś udało mu się uderzyć) i zamiast wpierniczyć mu troszeczkę, wpierniczają mu konkretnie. Co prawda osobiście nie słyszałem nigdy o takiej sytuacji, ale przypuszczam że się zdarza. Oby nikomu z nas. :)

Pozdrawiam wszystkich
  • 0

budo_doomdoom
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 310 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Edmonton, AB, Kanada

Napisano Ponad rok temu

Re: Taekwondo a ..ulica?
Ja czasem mam wrazenie ze cwiczac SW czasami obnizamy swoja skutecznosc w przypadku zagrozenia. Czesto po naprawde ciezkim treningu, gdy wracam wykonczony i obolaly mam wrazenie ze dwoch 12-latkow nie mialo by ze mna wiekszych problemow :wink:
Zarty oczywiscie. Zastanawiam sie jak to naprawde jest z tymi odruchami. Czy jezeli powtazam jakies cwiczenie, element samoobrony X razy to w sytuacji realnego zagrozenia zadzialam instynktownie uzywajac techniki. Mam nadzieje ze nie wskoczy mi ta 2 opcja: paraliz nerwowy :? A najlepiej po prostu nie miec okazji do sprawdzenia, tylko to niestety zadko jest nasz wybor... :?

Pozdro.
  • 0

budo_struś
  • Użytkownik
  • Pip
  • 32 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Taekwondo a ..ulica?

Ja czasem mam wrazenie ze cwiczac SW czasami obnizamy swoja skutecznosc w przypadku zagrozenia. Czesto po naprawde ciezkim treningu, gdy wracam wykonczony i obolaly mam wrazenie ze dwoch 12-latkow nie mialo by ze mna wiekszych problemow :wink:
Zarty oczywiscie. Pozdro.

A ja nie zartuje... w szczegolnosci po zawodach czuje sie jakby mnie pobiło stadty dresów... i sadze ze jakby ktos by mnie zacząl bic - czyt. napadl - to bym sie bardzo nie bronil... po prostu brak sił, zmeczenie i w ogoel nawet sie noga nie chec ruszyc... oczywiscie w sytuacji zagrozenia zycia wstepuje w człwiejka niezwykle siły - ale zaby do tego nigdy nie miało dojsc ;)
  • 0

budo_coss
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 77 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:bytom

Napisano Ponad rok temu

Re: Taekwondo a ..ulica?

Czesto po naprawde ciezkim treningu, gdy wracam wykonczony i obolaly mam wrazenie ze dwoch 12-latkow nie mialo by ze mna wiekszych problemow

świeta prawda. :wink:
z tego co mnie się udalo zaobserwować na temat odruchow - u mnie trochę działają, tzn. udało mi sie przełamać "syndrom żony Lota". ale i tak zawsze musze najpierw dostać w twarz, żeby się system "uciekaj-albo-walcz" uruchomił, przez co minimum jednego guza zawsze wynosiłem z potyczki.
  • 0

budo_prismatic
  • Użytkownik
  • Pip
  • 26 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Toruń
  • Zainteresowania:Taekwondo

Napisano Ponad rok temu

Re: Taekwondo a ..ulica?
Chciałem jeszcze dodać, że napastnicy też nie zawsze są tak bardzo pewni siebie, tym bardziej, że nie są przygotowani np. na kopnięcie na wysokość w głowy... Wiecie, taki koleś myśli, że albo się rozkleisz albo zaczniesz uciekać albo będziesz próbował go zaatakować rękoma, zawsze to jakieś zaskoczenie gdy uderzysz z nogi, ale z drugiej strony po takim czymś delikwent może się jeszcze bardziej wkurzyć i dostać jakiegoś szału (lub samemu być sparaliżowanym... to ta lepsza opcja dla nas....). Wszystko zależy od psychiki...
  • 0

budo_xav
  • Użytkownik
  • Pip
  • 43 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznań
  • Zainteresowania:Taekwondo

Napisano Ponad rok temu

Re: Taekwondo a ..ulica?
No i nigdzie nie jest powiedziane, że napastnik też może jakieś sztuki walki ćwiczyć.
  • 0

budo_lipski
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 70 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z piekła rodem
  • Zainteresowania:Taekwondo

Napisano Ponad rok temu

Re: Taekwondo a ..ulica?

No i nigdzie nie jest powiedziane, że napastnik też może jakieś sztuki walki ćwiczyć.


Ludzie ćwiczący sztuki walki raczej nie chodza po ulicy i nie biją ludzi.
A nawet jeśli, to i tak staż treningowy takiego kogoś jest niewielki, wiec nie martwiłbym się tym za bardzo.

Prismatic, a nie lepiej byłoby po prostu zwiać? :)
  • 0

budo_prismatic
  • Użytkownik
  • Pip
  • 26 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Toruń
  • Zainteresowania:Taekwondo

Napisano Ponad rok temu

Re: Taekwondo a ..ulica?
Najlepiej to by było kopnąć i zwiewać :P Facet stoi oszołomiony a Ty już jesteś daaaaaleeeeko. :P

A jeśli chodzi o to, że napastnik 'może' trenować jakąś sztukę walki to też w to raczej wątpie... Na trening raczej uczy się tego by nie wykorzystywać swoich umiejętności celowo atakując na ulicy jakiś laików... Więc osoby, które coś trenują w większej mierze występują w rolach "obrońcy".. tak myślę....
  • 0

budo_dran
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 326 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Łomża
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: Taekwondo a ..ulica?
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
Pewnie juz kiedys bylo... To jakies fragmenty walki tkd vs muay thai, ktory uwazany jest przeciez za jeden z najskuteczniejszych uderzanych... Co prawda nie wiem skad oni tego thaia wytrzasneli, bo jakis wyjatkowo niemrawy i ogolnie dziwny jest ;) W kazdym razie chodzi mi tylko o fakt, ze jak widac nawet wysokie, obrotowe itp itd kopniecia moga byc skuteczne, jesli przeciwnik niezupelnie wie czego sie spodziewac. A jaki by ten zawodnik nie byl, to raczej i tak umial wiecej niz przecietny dresik.
Natomiast ogolnie ze skutecznoscia na ulicy, to juz do znudzenia bylo tu pisane ze nigdy nic nie wiadomo, zalezy od sytuacji i tak naprawde to nic moze nie byc skuteczne jak sie ma pecha.
  • 0

budo_xav
  • Użytkownik
  • Pip
  • 43 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznań
  • Zainteresowania:Taekwondo

Napisano Ponad rok temu

Re: Taekwondo a ..ulica?
A ja nie wiem skąd u Was taka pewność, że "agresorzy" to ludzie, którzy z SW nie mają nic do czynienia. Widzę czasami grupy karków, którzy dumni ze swoich koszulek klubowych zajmują pół tramwaju i opowiadają jakich to rzeczy i komu nie zrobili ostatnio. Przyznać muszę, że jednak z tego doboru stylów odpada karate, czy tkd :) .
  • 0

budo_stern
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1194 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:KS DRAGON
  • Zainteresowania:Taekwondo

Napisano Ponad rok temu

Re: Taekwondo a ..ulica?

Przyznać muszę, że jednak z tego doboru stylów odpada karate, czy tkd :) .


masz na myśli, że ci chwalący się nie ćwiczą tkd?
wiesz nie każdy jest w stanie to wytrzymać ;)
  • 0

budo_xav
  • Użytkownik
  • Pip
  • 43 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznań
  • Zainteresowania:Taekwondo

Napisano Ponad rok temu

Re: Taekwondo a ..ulica?
Właśnie to miałem na myśli :) .
  • 0

budo_lipski
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 70 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z piekła rodem
  • Zainteresowania:Taekwondo

Napisano Ponad rok temu

Re: Taekwondo a ..ulica?
Xav, a znasz kogoś kto trenuje 3< lata, jest karkiem, i stojąc w tramwaju w koszulce klubowej chwai się kogo to on nie pobił?

Nawet jeśli ktoś poszedł trenowac SW żeby na ulicy bić ludzi, to i tak po tych 3 latach raczej sie "utemperował", i jak nie będzies kozaczył, nic ci sie nie stanie. A inni pochodzili 2 miechy, i wymiękli, a bo to za cięzko, a bo to za daleko itp.
  • 0

budo_xav
  • Użytkownik
  • Pip
  • 43 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznań
  • Zainteresowania:Taekwondo

Napisano Ponad rok temu

Re: Taekwondo a ..ulica?
Osobiście nie znam takiego. Ja bym dodał do Twojej wyliczanki jeszcze jeden czynnik "bo to za drogo" :D .
  • 0

budo_rip_dorey
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 450 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:POZNAN

Napisano Ponad rok temu

Re: Taekwondo a ..ulica?

Osobiście nie znam takiego. Ja bym dodał do Twojej wyliczanki jeszcze jeden czynnik "bo to za drogo" :D .


Raczej bo masa spadnie :wink:
  • 0

budo_tygrysekuk
  • Użytkownik
  • 7 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Taekwondo a ..ulica?
Prawie obojetnie jaka sztuke walki bedziesz cwiczyl,jak bedziesz dobry(czyt.lata lata treningu nawet cale zycie) to prawie zawsze bedziesz szybciejszy,mocniejszy od jakiegos tam ulicznika !!!! I juz...Cwiczcie ludzie cokolwiek to i tak duzo!!!! :D
  • 0

budo_zlotyelf
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 624 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Feniks-Arete Rybnik

Napisano Ponad rok temu

Re: Taekwondo a ..ulica?
e tam ja cwiczejuz troche, a spotkałem ludzi silniejszych i szybszych odemnie
wiec uwazam ze technika uber alles : P z własnego doświadczenie czy to w parterze czy stojce
  • 0

budo_of10
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1089 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Taekwondo a ..ulica?
technika sila szybkosc wytrzymalosc to t oc oskladac sie powinno na idealnego fightera czego by nie trenowal
  • 0

budo_spyro
  • Użytkownik
  • 8 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Taekwondo a ..ulica?
+ pychika
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024